Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

butt
15. lis 2010

@silerovav ja u milosrdnych rodila v cervenci.personal porodniho boxu, pak i na operacni sale (akutni cisar) opravdu super.ale novorozenecky mi prislo priserny..byla tam jen jedna rozumna a hodna sestricka...malou mi prinesli za strasne dlouho, i kdyz jsem je prosila, at mi ji prinesou co nejdriv a s kojenim moc nepomohly ... ale kamoska tam rodila o 11 dnu driv a byla spokojena i s novorozeneckym...tak nevim, jestli jsem precitlivela, nebo jsme mela smulu na horsi sestry, nebo nejsou ochotny vic pomahat , coz mamina po cisari proste potrebuje, ze... ale tobe jako druhorodicce muzou byt na novorozeneckym vic putna 🙂

silerovav
15. lis 2010

@butt děkuju... ty sestřičky jsem zažila taky. Jakmile se mi začalo tvořit víc mlíčka, dostala jsem horečku a strašně to bolelo... ☹ Jedna řekla odsávat, odsávat, to bylo ještě horší (dnes už vím samozřejmě proč, kojila jsem pak 13 měsíců), druhá zase nechat to být a jen chladit....to je prostě o lidech, chápu. Jsem ráda i za info o císaři - přece jen nevím co mě čeká.
A s návštěvama je to pořád stejné? Plno lidí na chodbě, málo židlí a zákaz na pokoje nebo někam do většího klidu? Počet nadstandartů náhodou nezvýšili? Ten jeden je mááálo!

sussanah
15. lis 2010

@silerovav s milosrdnyma zkusenost nemam, ale co vim od kamaradek, tak prave Bohunice (tam jsem rodila ja) jsou jedine, kde jsou povoleny navstevy na pokoj (v omezenem mnozstvi) takze se nemusi s mimcem na chodbu a ty sama muzes v klidu lezet, zatimco ostatni obdivuji miminko 🙂

terak
15. lis 2010

@sussanah Coz treba ja beru jako dost velke negativum. Vezmi si, ze te prevezou z porodniho salu na pokoj a behem pul hodiny se ti tam vyroji 8 pribuznych, co prisli za maminkou na vedlejsim pokoji. Eeeee nic moc teda 😀

sussanah
15. lis 2010

@terak no psala jsem, ze v omezenem mnozstvi 😉 Je to hodne i na domluve, protoze ja teda uprimne bych 8 lidi okamzite a strelhbite vyexpedovala 😝 Mely jsme s tou druhou maminkou dohodu, ze jen partneri a eventuelne na chvilku rodice, kdyz to bude te druhe vyhovovat (aby nekojila nebo podobne). Ja to treba maximalne ocenila, protoze jsem mela co delat sama se sebou, takze manzel pochoval a prebalil maleho a ja si mohla zajit do sprchy a na zachod apod. Kazdopadne vim, ze na vedlejsim pokoji nemely takovou dohodu, tak tam potom uradovala sestra a vyzvala navstevu k okamzitemu odchodu na chodbu a byl klid 🙂

butt
15. lis 2010

@silerovav no ja jsem po tehle zkusenostech rozhodnuta u druhyho si hned do porodnice pozvat laktacni poradkyni, pze to byl fakt des ☹ nadstandart porad jen jeden a nemozny se na nej dostat ☹ a navstevy na pokoj chodit nemaji, ale sestry je zas nevyhanely 😀 takze kdyz zenska neni schopna vstat, tak to neva 🙂 (coz je treba po cisari, nebo jina pani se mnou dostavala transfuze...) ale je to asi o konkretnich lidech na pokoji 🙂 ale kdyz jsme uz byly ok, tak jsme chodily na chodbu, pocet zidli mi prisel dostatecnej 🙂

dorinka88
16. lis 2010

Já rodila před 4 tydny a rozhodovala se mezi Milosrdnýma a Bohunicema, nakonec jsem zvlolila Bohunice, kvuli doporučení kamaradek . Nemuzu říct nic moc špatneho, ve 4 ráno mi odtekla voda po 5 jsme byli v porodnici.Rodila jsem celkově 9 hodin, epidural mi dali kolem7 rano po vizitě.Porodní asistentka byla moc fajn i doktorka ) uz si nepamatuji jmeno ale vim že to byla slovenka). Vše bylo v pohodě až na posledni 2 hodiny kdy jsem se v 11.45 otevřela na 10 cm a potom mě nechali tlačit 2 hodiny což bylo hrozné a jen proto že mě pani doktorka nechtěla nastřihnout ,mala lezla temenem hlavičky a jeste tam měla nejak zapasované raminko, nakonec to vyřešila jiná dr. která přišla na posledních 5 minut kdy měla malá už špatné ozvy nastřihla mě a vytahla malou během 1 kontrakce ! 🙂 to jediné bylo "hrozné"ty posledni 2 hodiny ale ve 12.45 byla mala na světě !🙂 na šestinedělí to bylo moc fajn většina sestřiček byla milá hlavně ženské sestřičky byly fajn, dětské taky ale jako všude se najdou i teké co nejsou zrovna nejpřijemnějsí !

terak
16. lis 2010

Holky co jste rodily na obilnaku ... co je treba si sebou zabalit? Toaletak, rucniky, vlozky, plinky, zupan, pyzamo atd. Co jste tahly zbytecne, nebo naopak, co vam chybelo? Neptam se na nejake obecne seznamy nebo neco takoveho, ale spis co vam na obilnaku daji a co si musite z tech hygienickych potreb vzit sebou.

Jak je to s prezutim na porodni sal? Staci treba ty crocsy a pak nejake tapky do sprchy? Co pro manzela? Muze zustat normalne obleceny? Ma si brat prezuvky?

Predpokladam, ze na porodni sal si mam tasticku zabait zvlast, ze?

Diky

lucinecka
16. lis 2010

@terak Co se týče porodního sálu, měla jsem pro sebe dvoje přezůvky, jedny do vody, jedny "na sucho". Měla jsem je pak i na pokoji. Manžel určitě musí mít taky přezůvky, můj měl s sebou i oblečení na převlečení (tričko a kraťasy). Měla jsem jednu velkou tašku s věcma jak na sál tak na pokoj a jednu igelitku s vodama a plínama pro mimino. Všechno jsem si vzala s sebou na sál, mají tam skříňky takže to nezavazelo a pak jsme nemuseli při přesunu na pokoj řešit ještě nějakou tašku v autě.K těm věcem, určitě toaletní papír, já užila i kuchyňský utěrky na utírání "spodku", hodně vložek, vody na pití (dají ti čaj, ale já mám prostě radši vodu), tužku (na psaní poznámek do té jejich karty ohledně kojení). No prostě si vem všechno co píší na těch seznamech do porodky, nedostaneš tam skoro nic, když nepočítám pár vložek do začátku.

terak
16. lis 2010

@lucinecka Luci diky moc, aspon vim, ze to neni zbytecne. Mam nabalene vse co jsi rikala a spoustu veci navic. No mam kufr jako kdyz jsem jela na tyden na dovolenou 😀 Jen to mam teda vymyslene tak, ze si vezmu veci na porodni sal, az tam skoncime a pujdu na pokoj, tak tu tasku manzel vezme domu (predpokladam ze v tom budou ty jeho veci + spinavy rucnik) a prinese mi z auta ten kufr na pokoj.

lucinecka
16. lis 2010

@terak Já taky dala manželovi nějakáý věci aby vzal domů, třeba oblečení v kterým jsem přišla.

terak
16. lis 2010

@lucinecka To ja si tam mozna necham, vis co, chytne me laktacni psychoza, budu chtit v noci utect a nebudu mit co na sebe 😀

lucinecka
16. lis 2010

@terak No v košili a županu by ten útěk byl určitě zajímavější 😀

terak
16. lis 2010

@lucinecka Uz to vidim, kosile ze ktere mi leze prdel, na tom ten muj plysovy svetle modry zupan s medvidkama (jezisi ted kdyz jsem to napsala premyslim, jestli si nemam koupit novy 😀 ) a moje cervene pseudocrocsy za 150 ,- od tamanu 😠

blanka.k
16. lis 2010

@terak být originální se mi vyplatilo... 2.den po porodu zjistili, že nejsem vůbec označená jako malej (žádný číslo, jméno...) takže nastalo haló, že se musí nějak dokázat, žek sobě patřímej (rodila jsem akutně CS, tak kdo ví, co mi dali za mimčo 😝 ), tak došla PA, co u toho byla, já ležela na JIP až u okna, tak si nás prohlížela hezky popořadě, pak jí sklouzly oči na zem na moje papuče (růžové, s obrázekm žirafy, část je nahoře a část po d nohhou, takže je vidět jen při vyzutých....na sále na to koukaly s kolegyní a hrozně se jim to líbilo)...a hned se ke mě pak vrhla, že mě podle nich poznala (tak doufám, že takovéto botky nás tam zrovna nemělo víc 😀 )
Jinak do sprchy jsem měla žabky a to byla chyba, už při přijetí jsem byla nateklá děsně (preklmapsie) a do sprchy jsem chodila bosá a po poordu jsem neobula ani klas.papuče, to jsem natekla ještě víc 😅 Takže teplé ponožky to jistily 😅

sunea
17. lis 2010

@terak urcite vlhke kapesniky pre mimino, dost toaletaku a ostatne, co tu je uz popisane. Ja som vobec nevyuzila kozmeticku tasticku, pac ani ta by mi nepomohla 🙂) Psychicky mi pomohlo, ze som mala vlastnu kratku kosilku z bavlny (sice obtiahnutu, co kvoli tomu previsu namiesto brucha nebolo extra sexy 😀 ), ale proste som sa tak dobre citila. A este mi moc pomohlo, ze som mala osviezujuci pletovy krem - asi pre niekoho blbost - ale ked som v noci kazde 3 hodiny musela s malym do kojirny a pre prikrm, tak som sa akurat umyla, natrela kremom a velmi ma to osviezilo a vzpruzilo (Nutri skin od Loreal, taky zelenozlty).

martiska36
19. lis 2010

Ahoj mamimy, sice jsem teprve ve 26tt, ale už mě má lékařka předává pod kontrolu do Bohunic ( z důvodu mé nemoci, která s těhotenství nesouvisí, ale může ho ovlivnit). Máte některé zkušenost přímo s tím docházet takhle brzo a být pod dohledem porodnice ( u mě to bude MUDr. Hruban - i to už teď vím). Budu ráda za jakoukoliv zkušenost.

simoch
19. lis 2010

@silerovav ahojky, moje zkušenost s Milosrdnýma v r. 2002 maximální spokojenost - porodní, novorozenecký i šestinedělí a v r. 2009 rovněž, sice jsem akutně rodila SC, ale rovněž nemůžu říci křivého slova na všechny oddělení včetně gynekologického, kde jsem bezprostředně po SC ležela, bylo plno. Sestry ochotné, bez nějakých problémů vycházely vstříc a to můžu říci, že není vždy jednoduché, každá máme mnohdy problémy, nálady a nepřenést to do práce je kunšt, mluvím z osobní zkušenosti,jsem taky zdrav. sestra a není to vždy jednoduché. Takže z mé strany, ať už jakožto maminky-rodičky tak už i při posouzení z té druhé stránky - zdravotníka bych já osobně nikam jinam nešla.
A co se týče zákazu návštěv na pokoje, s tím souhlasím, kdo chce mimčo vystavovat davovému šílenství vezme si jej na chvíli na chodbu a ukáže rodině, ale je-li na pokoji více maminek a kdyby ke každé přišlo v průměru 5lidí na návštěvu, asi by se to žádné a ani miminku nelíbilo.

silerovav
19. lis 2010

@simoch ahoj, děkuju... už jsem se rozhodla a půjdu zase tam. Cítila jsem se tam příjemně. S návštěvama to naprosto chápu, mě by taky nebylo příjemný mít cizí lidi na pokoji. Spíš jsem se ptala proto, že minule tam bylo fakt hodně plno a na té chodbě často nebyla volná jediná židle. Já si ani do porodky žádné extra návštěvy nezvala (nejsem pro to, aby tam bylo každý den plno lidí), byla jsem ráda, že mám svůj klid, ale koho u sebe potřebuju, je manžel a dcerka. Všichni ostatní miminko uvidí až budeme doma v pohodě... 😉

k.ate
19. lis 2010

@terak já rodila na obilňáku a měla jsem všechno v jedné tašce + manžel měl v batohu foták a věci pro sebe na převlečení a jídlo a pití 😀 Ale nakonec se nepřevlíkal 🙂 No a měli jsme to na porodním sále 😀 Protože jsme přijeli MHDčkem 😀 jinak už si moc nevybavím, co všechno jsem využila 😀 oblečení mi sice manžel odvezl, ale když jsem pak byla na hostinským pokoji kvuli malýho žloutence, musel mi ho přivézt nazpátek, protože jsme na obědy chodili do jídelny a mně bylo trapný bejt mezi zaměstnancema v pyžamu 😀 To nevím, jak maj pořešený teď, každopádně to se většiny lidí netýká... My jsme strávili v porodnici skoro tejden...

lucinecka
19. lis 2010

@martiska36 Já jsem taky chodila do porodnice dřív než je obvyklé kvůli zvýšeným protilátkám na Rh- faktor. Chodila jsem teda až od 30tt a na Obilňák, ale s dr Hrubanem jsem se setkala, je to příjemný doktor 😉

@k.ate Máš pravdu že to s tím jídlem na hostinským pokoji moc dobře vyřešený nemají 😝 Já tam byla jen jeden den a to jsme ještě jídlo dostali, ale ten další den už jsem měla jít do jídelny. Naštěstí jsem byla propuštěna i s malou domů, takže jsem toho byla ušetřena.

k.ate
19. lis 2010

@lucinecka já naštěstí měla na tom pokoji štěstí na spolubydící,tak jsme chodily na ten oběd spolu 😀 sama jsem tam byla jen jednou, protože ona šla o den dřív domů, než my 😀 takže mi to ani moc nevadilo, ale vymyslet to mohli líp :-/

lucinecka
19. lis 2010

@k.ate To je super že jsi tam nechodila sama 🙂 A vymyslet líp by to fakt mohli. Nevím proč jídlo nenosí normálně jako na novorozeneckým 😒

sturnus_vulgaris
19. lis 2010

Já bych dodala k těm návštěvám na pokoji...
Vzhledem k tomu, že jsem první dny neřešila nic jiného než s prominutím prsa a prdel, potřebovala jsem klid a soukromí. Skutečně to poslední, o co bych stála, jsou cizí chlapi na pokoji. Proto stoprocentně kvituju zákaz návštěv na pokoji (pro vysvětlenou - nevadilo mi, když tam např. manžel od pacientky donesl nějaké věci, otočil se na patě a zase šel - vadilo by mi vysedávání v řádech desítek minut a hodin). Kromě toho ty pokoje jsou u Miloušů fakt malinkaté - jsou IMHO původně dimenzované pro dvě pacienty a nikoli pro tři, což je bohužel znát ☹. Kolikrát se tam sotva vešly dětské postýlky.
Jinak jsem u Miloušů byla taktéž spokojená a dost pravděpodobně pujdu znovu zase tam.

staninka77
20. lis 2010

Ahojky dlouho se tu nepsalo jsem moc ráda že se to zase trošičku pokročilo dále.
@martiska36-Já chodila do rizikové poradny na Obilnej Trh od 13.tt zjistily mně dosti závežnou infekci hlavní riziko bylo pro miminko stejně semnou nevěděly co dělat a tak mně poslaly ve 20.tt na plodovou vodu a taky na odběr pupečníkovou krev mně braly a taky pak mně zjistily těhu cukrovku.
Po celou dobu těhotenství jsem navštěvovala Obilnák a byla spokojená vždy mnmě pozvaly na KO 13.00.hod.většinou jsem tam byla 1.5.pul čekala než mně vzaly do ordinace.
A taky se mně tam vystřídaly 3.doktoři všeci byli perfektní nemohu si stěžovat pokaždé mně dělaly ULTRAZVUK každou návštěvu.
A taky jak už si mně převzaly přímo na porodní sály na monitor tak mně dělaly ultrazvuk kvuly váze miminka aby nebyl moc velikej kvuly té cukrovce a té infekci co jsem měla.
Taky jsem byla na hostinském pokoji jednou nám daly jídlo ještě poprodnice a pak jsem musela zajít si na jídlo přez ulicu měla jsem župan a nelituji toho.
I když došla návštěva vzala jsem si ho ven at ti lidi nekoukaly že jsme jen v pižamu.
A taky jsem se seznámila z kamarádkou a chodily spolu na jídlo ve dvou 😉 .

llllucka
22. lis 2010

K těm Miloušům.Sama jsem tam rodila a příště tam už jít nechci.V podstatě za to můžou dvě sestry na dětském,které mi tam pobyt dokonale otrávily.Byla jsem na nadstandardu a bylo mi řečeno,že je zde pacientkám ponechávám určitý komfort v tom,že sestry tam normálně nechodí a příjdou jen na zavolání.Celkem mi to vyhovovalo než jsem zjistila,že pro jednu sestru to je velký problém.Měla jsem smůlu v tom,že sloužila z těch 3 dní,kdy jsem tam byla 2x a vždycky mě měla na starost.Volala jsem ji za tu dobu jen jednou a když mi na moji prosbu o radu řekla,že si musím poradit sama,že doma by mi taky nikdo neradil,jsem nenašla odvahu zavolat ji znova.Jednou kvůli něčemu přišla sama a začala mi dost hrubě něco říkat.Naštěstí tam se mnou byl manžel,kterej z toho byl celkm hotovej a chtěl si jít stěžovat.Měli jsme už jít druhý den domů,tak jsem mu říkala,ať to nechá být,že to tu poslední noc nějak zvládnu.
Druhá sestra byla taky "boží".Měla jsem dotaz ohledně kojení a ona mi na to řekla,že neví,ať se pak doma zeptám svojí dětské lékařky.Musím říct,že přístup té jedné mám v živé paměti i po 2 letech a představam,že ji zase potkám .....
JInak sestry na šestinedělí byly super,takže jsem se pak třeba ptala jich.

staninka77
23. lis 2010

@llllucka-Tak to se ti nedivím že jsi byla z toho maličko paf když ta sestra ti neporadila z kojením tak proč to dělají od toho tam přeci jsou aby radily a pomáhaly prvorodičkám.
A to její chování bylo teda hodně nepříjemné.
Když to tak vezmu tak nejlepší na kojení je Obilnák ten fakt pomáhal sestry všechny se postaraly o to aby maličké o nic nepřšlo hlavně o kojení.
Malej neměl tendenci se chytnout prsa bojovaly jsme moc dlouho sestry hodně pomáhaly jak jen to šlo byla tam jedna děcká sestra která byla hodně hrubá na rodičky a taky si i na mně hodně zgustla bohužel mně viděla jak malému dávám dudlík a to oni nemají moc v oblibě abychom je dávaly hned mně nadala přímo na chodbě ale za to hodně pomohla z kojením a takové lidičky mám ráda co se to pilně snaží.
Chtěla jsem si na ní stěžovat ale říkám raději toho nechám.
V Bohunicích taky nemají páru o tom kojení taky moc je to nenaučily snad do budoucna naučí aby mohly maminky vědět jak na to a kojily dost dlouho.
My teda nekojily malej neměl zájem se chytnout.
Moc mně to mrzí možná to bylo i tím jak byl od světílkem kvuly žloutence a byl maličkej takže si myslím že to bylo ui tím. 😉

sussanah
23. lis 2010

@staninka77 a bych teda jen pridala na obhajobu Bohunic, hodne to zalezi na sestrach. Ja jsem tam narazila na Slovenku sestru (teda podle prizvuku myslim, ze Slovenka), byla sice docela razna, ale moc mi pomohla. Neslo mi kojeni v leze, ale sedet jsem mohla, tak se mnou stravila skoro hodinu na pokoji (a to bylo 10 vecer) a ucila me kojit. Nejprve normalne, ale to byl taky boj. potom fotbalista a ten uz sel. Potom jsem ji volala asi jeste na dalsi 3 kojeni, aby mi vzdycky zkontrolovala prisati a pak uz mi to slo samotne. I primar me pochvalil, ze kojim fotbalistu naprosto ukazkove 😀 A to byl maly castecn na dokrmu, mliko se mi udelalo poradne az paty den doma, takze zadna prochazka ruzovou zahradou to fakt nebyla.

staninka77
23. lis 2010

@sussanah-Já vím jen co říkají okolo mně holky a taky vím že se to někde úpsalo ale nevím kde.
Chtěla jsem tam rodit toho nejmenšího ale nepoštěstilo se mně musela jsem rodit na Obilnáku.
Tam je jedna místnost kde ti sestry radí jak na to kojení stojí nad tebou a pomáhají někdy je to dosti i bolestivé ale dá se to vydržet prostě musíme když chcem pro svoje miminko to nejlepší.
A ta mísnost je dobrá i na oddělení šestinedělek chodily a radi hodně.
Vím že to je i v Bohunicích a jsem ráda že se najde dobrá dušička která tohle viděla kdo poradí to je užasné že i tebe naučily jak malého kojit 😉 .
takové by měly sestry bíti všude. 😉 🙂

sussanah
23. lis 2010

@staninka77 no je to opravdu v lidech, taky jsem tam narazila na jednu, ktera me servala proc jako bulim (byla jsem zoufala, ze nam to kojeni nejde a ja nemam mliko), ale nastesti jsem se vzchopila a rekla ji, ze brecim, protoze mam den po porodu a hormony mam na houpacce a jeslti je to jako neco divneho 😠 No nastesti pochopila a uz se potom neukazala. Ale fakt, ze kdyz nekdo citlivejsi narazi na takovou potvoru, tak to dokaze hodne rozhodit a v tu chvili zabolet. Nejlepsi je se proste pripravit, obrnit se a vedet, co chci predem a pak si za tim jit. V porodnici je clovek stejne jen 3 dny, doma uz je vsechno potom klidnejsi a jde vyresit spousta veci.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru