Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

staninka77
23. lis 2010

@sussanah-To je fakt že je to o lidech.
Ale ten přístup by měly někdy hodně změnit a když jsou čerstvě po porodu.
Taky jsem tam asi dvakrát brečela jak na tom pokoji pro kojící maminky tak i na svém pokoji.
Protože to kojení nešlo a to jsem prostě nevydržela. 😉 .A nešlo to zastavit.
Hormony dělají hodně.
Já teda porodila v uterý před 24.00.hodinou a domu jsem šla v pondělý ale chtěly si mně tam nechat kvuly tomu kojení jeden den ale já řelka že jdu domu že to stejně nepomuže koupila jsem hned Nutrilon abych mu dala najíst po kojení šíleně se vstekal brečel nechtěl se chytnout dělaly jsme vše ale nic nepomohlo.
A ta jedna zlá sestra byla šíleně protivná tu poslední noc tam byla a byla ke mně docela hodná snažila se pomoci.
Chodilo tam mnoho maminek to jsem uplně koukala.
Ale změnit by to měly ten zpusob k maminkám a bej jí příkladem a pomoci a né tak vyjed.
Hlavní je že děti jsou zdravé a pak si je doma užijem i když né z kojením.
Minulej týden tam rodila kamarádka.
A rodil jí přímo pan dr.primář a nebyl moc v pohodě.
Ale byla spokojená 🙂

sussanah
23. lis 2010

@staninka77 ono celkove to prostredi sestinedeli na nekoho nepusobi dobre, ja z toho vseho byla hodne mimo. Byl to takovy muj maly ocistec 😔 v noci jsem tam vubec nespala, maly hodne plakal, nejprve u kojeni a kdyz jsem po 45min dala dokrm, tak potom od briska, vubec mu to nesedelo, takze jsem ho hodinu hojdala na rukach, pak usnul, ja mazala do sprchy a mela asi tak hodinu max do dalsiho kojeni. V te dobe vetsinou kojila spollezici mamina, ktera pravidelne zapominala vypina alarm dechu, takze me vzdycky probudila uprostred meho uzasneho 60min spanku 😠 Takze pro priste ja jsem rozhodnuta za sebe pro ambulantni porod, pokud bude s mimcem vse ok, tak porodim a pomazeme pekne domu do klidu 🙂

staninka77
23. lis 2010

@sussanah-Já si pamatuji že na Obi nedávaly vubec monitor dechu a moc jsem si to přála moje spolubídlící,ho tam měla pujčenej že její malej měl problémy z dícháním tak jsem se upkně na to zapoměla zeptat.Kam si mám zajít.
Malej totiž mně 2.tam nějak z dícháním měl problém jednou jsem vyběhla na chodbu ani nebyl oblečenej a sestra říkala co chcu a malej byl pořádku oprotože nesmíme z dětima chodit bez postýlky jak je to v Bohunicích taky je to samé že se nesmí v náruči.
Kamarádka rodila v Boskovicích a tam mohly na chodbu v náruči ale na OBi ne.
Taky jsem se hodně bála o malého když jsem šla do sprchy honem rychle osprchovat a hned za ním.
Co jsem ležela ze spolubydlící tak normálně ta byla vysrchovaná za 5.minut to vubec neznám u sebe já tam byla pokaždé tak 20.minut. 😒 .
A rožínáním v noci unás to teda nebylo jen na kojení my tam byli jen dvě na pokoji. 😉
Spomínám si když jsem ležela v porodnici stím prostředním tak toho jsme neměla bohužel usebe na pokoji.
Tak ta spolubydlící stále měla rožnuté a to jsem byla hodně unavená jak jsem stále chodila kojit do jiného patra malého a tam jsme musely bíti třeba 2.hodiny a to jsem musela stávat a dávat si budík a to mně šíleně vadilo ☹ unavená a stále furt se svítilo.
Ani se ti nedivím že tě to rozhodilo když malej ti usnul a hned monitor hlásil že tam to miminko není a že ti ho zbudil.
Byla jsi nevyspalá to i unás to tak panovalo první noc z malím byla strašná on nechtěl spát v jednom kuse plakal a o tom kojení se nechtěl nikdy chytnout takže i on byl protivnej a nevyspinkanej.

llllucka
23. lis 2010

Já jsem byla psychicky po porodu v pohodě.Nebyla jsem nijak přecitlivělá,naštěstí,a vlastně jsem neměla s ničím problémy.Pravda je,že až na kojení,které jsem nějak neměla vyřešené (kojit mi šlo v pohodě,ale nevěděla jsem,jak často,co se zbytkem mléka v prsou,protože jsem měla opravdu nadbytek.....).Pak jsem doma obvolala kamarádky,každá mi řekla něco jinýho,od každé jsem si vzala něco a bylo.Dneska bych tu danou sestru poslala někam,ale tehdy jsem měla strach,že pak bude něco potřebovat malej a ona si to vybije na něm.Chci jít s druhým do Bohunic.Máme to už jako druhorodičky lehčí,že spoustu věcí víme,ale opravdu si myslím,že obzvláště tam by měly být sestry trochu citlivější.Znám spoustu mamim,co měly psychické problémy a pokud narazí na špatnou sestru ..

@sussanah:nedivím se ti,že chceš ambulantní porod.Ještě jsem si to nezjišťovala,ale taky už jsme s manželem řešili tuhle možnost.Bydlíme od nemocnice relativně kousek a pravda je,že u prvního dítěte mi přišla jen ráno vizita a pak ještě večer se přišla podívat sestra,jinak jsem nikoho neviděla.A doma mi alespoň pomůže manžel.Nehledě na to,že já taky nemocnice nesnáším.

staninka77
23. lis 2010

@sussanah-Doma je doma jak píšeš to je nejlepší lék jakej muže bít vše v klidu jak i ty i to miminko. 😉

staninka77
23. lis 2010

@susanah-Ambulantní 😉 porod zažila moje kamarádka 😉 před měsícem u Milosrdních.
A byla spokojená a moc.
Ale tam bych asi nerodila.
Mužeš jít domu hned po porodu i z miminkem.
Jestly chceš tak si to přečti na strankách www.baby-cafe.cz
Tak jsou deníčky aq kamarádka to tam vše popsala jukni tam fakt to doporučuji si přečíst. 😉
Zachvílu vám napíšu jak se jmenuje a její přezdívku.
😉

staninka77
23. lis 2010

Je to marcka jukně te.Na ní nebo spíše do deníčku 🙂

sussanah
23. lis 2010

@llllucka presne tak, doma mi pomuze manzel, navic budeme mit uz jedno odrostlejsi ditko doma, ze 😉 Taky to tak bylo, ze rano vizita, monitor dechu mely jen deti s problemy u porodu (my jsme byli bez monitoru) a jinak jen sama buzerace, pomoc vcelku zadna a cely den se tam nikdo neukazal. Mely jsme jednu prednasku prvni pomoc (to bylo docela zajimave, ale to uz ted znam), potom rhc jak cvicit po porodu a tot vse. Navic moje pediatricka co vim, tak vzala do pece i jednu domarodicku, takze myslim, ze s ambulantnim porodem nebude mit problem 🙂 Ted jeste nejake to tehu by to chtelo 😝

sussanah
23. lis 2010

@staninka77 wow, tak takhle nejak bych si to priste predstavovala 😵 Asi ty Milosrdne vezmu na milost 😀

llllucka
23. lis 2010

@staninka77:děkuju za odkaz🙂Popsala to tam přesně,doma klid,člověk je ve svým a určitě to působí dobře i na miminko.
Sebe bych vůbec neřešila,ale nějak si nedovedu představit,jak třeba dětská stříhá pupík.Myslím,že to chce cvik,aby ho měl prcek pěknej.Ale nejspíš si to postupně pořeším.Další možnost je,že tam zůstanu třeba den a pak půjdu domů na reverz.
Mám na to ještě půl roku,tak uvidíme🙂Ale určitě dám vědět.

sussanah
23. lis 2010

@llllucka tak pupik je detail podle me, prinejhorsim upadne sam, coz je taky v pohode 🙂 Kdyby ti slo az tak moc o estetiku, tak si ho do nemocnice muzes dovezt o 3 dny pozdeji na odstrihnuti, at to ma mimco hezke, nez se vda/ozeni 😀

staninka77
23. lis 2010

@sussanah-Taky se mně to líbilo jak to popsala krásně 😉 .
Budu ti držet moc palečky aby jsi si vybrala dobře.Podle mně i budou ambulantní jak v Bohunicích tak i na Obilnáku.
Ale prej příští rok končí ale myslím si že ještě neskončí že bude pokračovat dál.

sussanah
23. lis 2010

@staninka77 co konci? Od pristiho roku uz se nesmi rodit? 😀 😀 No ja nevim, nemocnice neni vezeni, takze i kdyby zrusili nevim co, tak je to moje dite a moje pravo jit domu s nim 😉

staninka77
23. lis 2010

@llllucka-Tak to ti držím palečky já si myslím že je to dobré ten ambulantní porod a jít hned domu. 😉
Krásně to napsala mně se to moc líbilo a jak mně to ještě povídala to bylo lepší známe se i osobně 😉 .
Kdybych mohla po porodu tohle zažít tak to udělám ale my pokaždé měly nějaké problémy.
Cel´é těhu hlídaná na Obilnáku na rizikovém kvuly toxoplazmoze a tomu vyšímu tlaku a cukrovce tak jsem musela zustat déle.
Malého asi tak 2.den po porodu vzaly a ještě mu kapaly do očičček nějaké kapky aby se mu zvětšily zorničky zda není slepej a chodily mu to dělat co každou pul hodinu a ještě do toho jsem na trefila na tu zlou děckou sestru.
A jak mu stříhaly pupíček tak to dělaly fakt odborníci má ho krásnej.
Určitě dej vědět a kdy to čekáš v jakém měsíci. 😉
@sussanah-Taky si myslím že 3-4.den po porodu odvést na ustřižení pupíčku to taky není špatnej nápad myslím si taky že upadne i sám. 😉
Ty jsi taky těhulka nebo se začínáte snažit. 😉
Já chcu jít ještě do 4.mimíska ale je tu problém v mojí máti a taky ve chlapovi i když ho moc dobře chápu.
Ale ta vytoužená holčička mně šíleně chybí. 😉

staninka77
23. lis 2010

@sussanah-Příští rok už se tam nesmí rodit tak to už bohužel nestihnu. 😉
Top teda není vězení porodnka a mužem jítm domu kdy chcem pokud nejsou nějaké problémy.

sussanah
23. lis 2010

@staninka77 zatim tehu nejsem, ale uz na tom nejakou dobu pracujeme a zatim bez uspechu 😒 Ale to prijde 🙂 Teda 4 deti, to uz musi byt jizda 😀 Ja se svym planem na 3 deti uz kdekoho pobavim 😉

staninka77
23. lis 2010

@sussnah-To přijde přišlo i první tak i druhé bude brzo. 😉
Držím palečky.
No tu jak bydlím je známá a má 6.dětí.
Kolem mně jsou bud to 4-5-3.děti.
Nedávno jsem se seznámila na předvolebním mítingu pro děti ze strany zeleních a paní co jsem poznala má prosím pěkně 8.dětí 😉 .
To jsem i já divila jak to vše musela zvládat nejmladší má totiž jeden rok. 🙂
i to je krásné 3.děti.

staninka77
23. lis 2010

@sussanah-Vy už jste bez plínek a jak se jmenuje malej.
Je škoda že nemáš malého na fotečkách ráda koukám jak jsou děti milé a krásné.
Kolik ti vážil při narození. 😉
Díky.

sussanah
23. lis 2010

@staninka77 ja moc fotky maleho nevystavuju, manzel pracuje v IT a je tak trochu paranoidni na tyhle veci, takze to respektuju 🙂 Bez plinek je, delali jsme od narozeni BKM, takze to slo tak nejak plynule 🙂

terak
23. lis 2010

Holky delal vam nekdo na obilnaku Hamiltona? Chci si o nej rict pristi tyden, tak by me zajimalo, jestli to tam delavaji a s jakym uspechem ...

staninka77
23. lis 2010

@sussanah-Co to znamená BKM.
Že bych to zkoušla taky my je teda máme a jak dlouho jste bez nich už i na noc to asi ne.
Tak to potom ano z fotečkama.
A kolik vážil při narození.
Ten nejmenší teda 2750.g a měříl 47.cm.
A to jsem měla tu těhu cukrovku myslela jsem si že bude největší z nich a nebyl vubec to nechápu čím to bylo jídlo jsem měla stejné jak při obou klukách. 😉
Malej začal chodit sám něco před svím rokem. 😉

staninka77
23. lis 2010

@terak-Mně ho teda nikdo nedělal měly mně to o týden vyvolat dříve tak jsem si o něj ani nežíkala. 😉
Oni to možná dělají když přenášíš moc dlouho.

staninka77
23. lis 2010

@tarak-Co jsem ještě slyšlela tak ani nepomáhá mužeš i tak rodit později nebo i ten den.
Ale každá žena to má jinak stím Hamiltona.

sussanah
23. lis 2010

@staninka77 BKM je bezplenkova komunikacni metoda - proste na "nocnik" od narozeni, takze to uz asi nestihnete 😉 😀 Jinak bez plen v podstate i na noc. Do prvniho curani (ktere ma kolem 11-12) plinku ma, ale ta byva sucha, pak uz je naostro, kdyz tak se vzbudi a rekne si. Maly mel 50cm a 3650 pri narozeni, ale hlavne docela velkou hlavicku, 36cm 😝

linalina
23. lis 2010

@terak já doteď zažila celkem 3 doktory - doktoři -chlapi se k tomu nějak nemají, ale pokud narazíš na tu blonďatou doktorku, tak ta se ptá, jestli chceš pomoct. já jsem jí ho i odsouhlasila, ale nakonec mi ho nedělala, protože to prý u mě nešlo. no nakonec jsem objednaná na vyvolání ☹

terak
23. lis 2010

@staninka77 bezplenkova komunikacni metoda BKM

sussanah
23. lis 2010

@terak urcite to delaji, pokud mas v podstate termin a chces Hamiltna, tak jim rekni, urco udelaji. Me to moje dr nabizela v 39t, potom i v Bohunicich, ale odmitla jsem. Kazdopadne jak pise Staninka, zaruka to neni, muze ti treba po tom byt spatne, nebo lehce krvacet, ale porod to treba nevyvola. Holt kdyz mimco nechce, tak ho nikdo neprinuti 😀

terak
23. lis 2010

@linalina Tak ja tam mela prave na prvnim monitoru doktorku ... a myslim ze blondatou. Uvidime jdu tam zitra, ale to jeste nechci, jen se na to zeptam a domluvim se s ni, ze bychom ho udelali pristi tyden. Ze by me rovnou objednala na den, kdy tam bude ona. Na prst jsem otevrena uz od minuleho tydne, to je jedina podminka, kterou to ma. Tak uvidime no ...

Kdy jdes na vyvolavani? Budu drzet palce!

terak
23. lis 2010

@sussanah Ona mamka prenasela me i segru dva tydny, takze u me je teoreticky predpoklad, ze bych to mela stejne. Uvidime jak to bude dole vypadat zitra, ale jak rikam, zeptala bych se pro jistotu, uvidim co mi na to rekne. Rada bych se vyhnula vyvolavani, takze toto bych vcelku ochotne podstoupila.

linalina
23. lis 2010

@terak jo ještě kamarádce ho udělala 6. den po termínu a ta začala do 24 hod rodit. taky byla následující den objednaná na vyvolání... ale někdo prostě nezareaguje, nebo má smůlu - jako já 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru