Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

paolin
24. dub 2009

holky to je fakt divný, že není u porodu pediatr 😨
jinak já na nadst. s vanou bez oken rodila 2x a nikdy mi to nevadilo. a kdžy, měli jsme pootevřené dveře - dali nám před ně zástěnu.

marci
24. dub 2009

Teda holky, tak to čučím 😲 Já rodila ve chvíli, kdy byly plné všechny sály, rodilo se o stošest a pediatr a dětská sestra byli 15 minut předem nachystaní na místě!!! To jsou teda změny 😠

lisanda
24. dub 2009

Ahojky tohle je zkušenost kamarádky. Měla celkem dlouhý porod a na konci se vyskytly problémy a přiběhl jak pediatr , gynekolog asi 2 ,tak dětská sestra. Všichni byli u porodu - 😒malou si po porodu ihned odnesli na vyšetření. Radši tyhle komplikace nemít 😲

bertica.h
24. dub 2009

ako tak nad tým premýšľam,Bohunice sa asi konať nebudu..
Neviem prečo by mali dieta odniesť a okupať ho 2hod.po narodení..s tým neushlasím..
Kludne ho možem okupať ja,na druhý den..

Nieje dobré hned ten mázok dávat preč..a okrem toho..cchem to vidieť..
cchem mať malú stále pri sebe a vidieť čo sa s nou deje..Som normálna?? 😖

Prvú dcéru som rodila v Ústí nad Orlicí,nebolo minutky kedy by za tých 5dní nebola mimo mna,alebo manžela..mali sme ju stále pod dozorom.

Asi budem musieť popozerať ešte ako je to na Obilnáku.. 😒

paolin
24. dub 2009

Bertica, já se obávám, že je to všude stejné. nebo jsem alespoň nic jiného neslyšla. v Bohunicích se mě tedy vždy ptali, jestli chci kluky nechat u sestřiček nebo mít u sebe.

teessa
24. dub 2009

berti já rodila celkem nedávno 3.4. všechno probíhalo v pohodě a chvilku před tím než se malá narodila přišla ještě jedna paní nevim jestli dětská sestra bo doktorka a jak se malá narodila a vše bylo OK tak zas odešla, byla tam chvilinku ale byla tam. Malou my nechali minimalně 5 minut na břichu pak ju vzali vedle mě na pultíku ošetřili zabalili a dali nám ji cca na hodinu, ´pak si ji odnesli a donesli za dvě hodky umytou na napapání, a jelikož ty porodní boxy nejsou delany na to aby tam bylo mimi a já tam byla do druhýho dne (rodila sem opulnoci) tak sem ji sla ráno v 8 nakojit na detský a pak mi ju dali až na pokoji to bylo cca ve 12.
Jinak sem byla na tom boxe bez okna při porodě mi to bylo uplně šumák jak tam je, pak tam bylo vedro a nic moc vzduch ale je tam větrák takže to bylo v pohodě

marci
24. dub 2009

Tak to já jsem byla na porodním boxe (nadstandard s oknem) 2 dny normálně s mimčem. Jiný nadstandard volný nebyl, tak mi nabídl možnost zůstat ve 2. patře na nadstandardním porodním boxu.

bajnokova
24. dub 2009

Jak píše Lisanda já zažila tohle u prvního porodu na Obilňáku hruza nikomu tohle nepřeju když mi malou hnes odvezli na vyšetření to čekání

sju.v
25. dub 2009

U mého porodu taky nebyl pediatr ani dětská sestra, ale nechápu proč jste z toho tak vyděšené. Doteď jsem se nad něčím takovým nepozastavila. Pokud vše je v pohodě,tak nevidím důvod, proč by mi u pipky měl stát zástup lidí a čekat. Ale každá to máme asi jinak. V každém případě ty lidi co tam pracují odrodí denně hromady ženských a myslím si, že VELMI DOBŘE vědí, co mají dělat v případě, že není něco v pořádku. Náš prcek se narodil před sedmou večer a byl ten den už 11 miminko, tak si to spočítejte, co už jim prošlo rukama. Nemám pocit, že by něco bylo špatně, když tam byly dvě porodní asistentky a doktor. A to, že mi ho asi hodinu po porodu odvezli omýt a do hoďky byl zase u mě, jsem taky po 17-ti hodinách pravidelných kontrakcí a dnu a půl bez spánku neřešila, byla jsem úplně hotová a naprosto mimo! 😖 Ale nechci Vás prudit, tak to neberte a hlavně se nebojte,taky jsem neměla lehký porod, ale strašně ráda na to vše vzpomínám, chápu Vaši nervozitu, ale snažte se být v pohodě a neřešit vše tak do detailů. S čistou hlavou se jde rodit líp! Držím pěstičky! 😉

myska
25. dub 2009

Holky, já jsem taky rodila v Bohunicíh na nadstd. s vanou, rodila jsem v noci, takže nějaký okno mě bylo šumák, a srpcha je tam taky 😉
No a chvilku než vykoukla malá, tak přišly dětská doktorka i sestra, ale je to už dva a půl roku, takže nevím, jak se to praktikuje teď, ale zase na druhou stranu, malé se nechtělo ven a začali mě vyhrožovat kleštěmi, tak možná proto tam ta doktorka se sestrou byly.
V srpnu se tam chystám znovu 😉

sacvi
26. dub 2009

Ahoj holky, tak všechny moje kamarádky rodily u Miloušů tak sem si říkala že tam taky půjdu ale potom co sem si to tady přečeta teda nevím 😒 ..Většina si myslíte že jsou Bohunice lepší..ach jooo asi budu rodit doma ve vaně 😀

petapi
26. dub 2009

taky jsem rodila v bohunicích a chvíli před finále přišli z dětského oddělení, asi jak kdy.
Každopádně Bertica, to je sice zajetá praxe, že miminko odvezou na umytí, ale pokud s tím nebudeš souhlasit a dopředu jim řekneš všechny svoje představy, tak to neudělají, snad teda, osobní zkušenost nemám...

maky82
26. dub 2009

A ohlky nevíte některá, co se povídá o Obilňáku? Zítra tam nastupuju do rizikové těhu poradny a vypadá to, že tam budu asi i rodit. Děkuju za reference.

bertica.h
26. dub 2009

Dakujem Vám za odpovede.Všetkým 😉

Spravíme to nakoniec tak,že inu porodnicu už vyberať nebudeme,Budeme rodiť v Bohuniciach,s tým,že nebudem chcieť,aby malu okupali,ale iba utreli a hned mi dali.Páči sa mi,že novorodenec sa ošetruje ešte na porodnom boxe.
A snád tam bude aj pediater.. 😒

Sju..tiež ma netešil zástup ludí pri mne(ale nič nevideli,stáli dalej..až ked sa narodila malá prišli k nám..
Všetko može byť ok,porod..atd..ale ked sa niečo začne diat..je potreba konať..dokonca sekundy rozhoduju.
Moj manžel je lekár a on ma presvidečal,že toto nieje dobré riešenie..preto som z toho bola..nakoniec sme sa rozhodli takto a dufam,že správne..
Okrem toho,počítala som s tým,že kedže Obilnák prestahoval neonatolog.jednotku do Bohuníc..bude to práve tam svojim sposobom "bezpečnejšie".

Dúfam ale ,že všetko bude ok a v najlepšom poriadku 😵 😵

bertica.h
26. dub 2009

maky,myslím,že obilnák je dosť chválený..mrkni aj sem..

www.aperio.cz

prcekpet
26. dub 2009

holky, ja celou dobu byla presvedcena, ze dr. u meho porodu nebyla, ze prisla az na siti....rodila jsem v Bohunicich v srpnu 2008, a manzel tvrdi, ze tam byla i s PA.... Ale pediatr tam nebyl, jen si vzpominam jak me pak ta dr. sila, ale v ktere fazi porodu prisla a jestli tam byla to fakt nevim...snad si nemuzou dovolit, aby porod vedla jen PA bez dr. a pediatr taky musi byt nekde v blizkosti, co kdyby prisla nejaka komplikace s miminkem? ☹

amira55
26. dub 2009

já rodila v bohunicích a když už se dral malej ven šla PA pro doktorku a dětskou a když došly měl malej venku už hlavičku-než jsem se vzpamatovala byly všichni pryč a přítel držel malýho🙂

bertica.h
26. dub 2009

amira..ono to je asi nejaká novinka teraz..ktovie 😖
ved potom Vám napíšem 🙂 😉

sju.v
27. dub 2009

Bertica : Je to pravda, že vteřiny rozhodují, ale neboj, dobře to dopadne. Nesmíš si nic takového připouštět! V Bohunicích jsem byla spokojená a dětská jipka je už pokud vím tam, tak jsou určitě perfektně vybavení. Ono s těma porodnicema je to těžký, znám pozitivní ohlasy na všechny brněnské porodnice z okruhu mých známých a stejně se vždycky najde někdo, kdo by nikdy nešel rodit k Milošům..na Obilňák..do Bohunic!Víte jak to je, každý jsme jiní a máme jiné představy! Držím Vám všem pěsti a krátké, lehké porody! A hlavně hodný mimča! 😎

lucianas
28. dub 2009

Ahojky,
mohu se pozeptat, je potřeba se v brněnských porodnicích registrovat předem? díky za odpověď

bertica.h
28. dub 2009

lucianas..ja som bola v tom,že áno.Moja dr.(Vaculíková)mi povedala,že to nieje potreba.Źe buduci týžden,ked budem mať kultiváciu -výsledky mi už dá žiadanku a ked to príde s tou žiadankou prídem do porodnice.
Ale viem,že niektoré kočky chodili z porodnice do porodnice.
Dokonca nám PA na školení povedala,že sa pár krát stalo,že mamičky z Brna išli rodiť napr.do Vyškova,pretože nemocnice v Brne nemali miesto..chodia sem zo širšieho okolia..tak preto..

myska
28. dub 2009

Jo, ještě jsem si vzpomněla, Berti, že mě malou tenkrát neodváželi na mytí, jen jí po porodu otřeli, zabalili a předali, až po těch 2 hodinách, kdy já jsem šla na pokoj, tak si ji vzali na ošetření 😉

petapi
28. dub 2009

Lucianas, to se dělá jenom v Praze, v Brně ne a i kdyby si tě stejně někam napsali, lidi jsou různí, tak na to při lámání chleba nebude brán zřetel... ale neboj, určo bude místo 🙂

astrane
28. dub 2009

Já rodila posledně na obilňáku-dva roky zpět a po porodu mi dítě nechali a odnesli na umytí až po dvou hodinách a za 3 hodiny zase donesli...pokud je porod,dítě i máma v pohodě,tak se to tak dělá i v Bohunicích-je to totiž stejně jeden špitál 🙂 POrod byl v klidu,nikdo nerušil,jen Pa a a jedna žákynka,se kterou jsem souhlasila mě měli pod kontrolou...Když je vše jak má být,přijde Dr a dětská až k samotnému tlačení a následnému narození miminka...pokud není něco v pořádku,ihned se samozřejmě volá a porod vede nadále lékař....takže se nebojte a těšte se na miminka 😉 🙂

svataterezicka
29. dub 2009

Já si volala do Bohunic, kdy je třeba se tam zaregistrovat a řekli mi stačí dva týdny před termínem porodu. Pak mi stejně gynekolog dal žádanku na monitorování a zeptal se kam chci - takže chodím do Bohunic. Doufám že to teda znamená že si mě tam zaregistrovali 🙂

bertica.h
29. dub 2009

tak ja teraz neviem či sa mám registrovať.. 😅 😅 😕

lucy.l
29. dub 2009

ahoj holky, ještě by mě zajímala jedna věc, vy kteé jste už v Bohunicích rodily, použily jste například porodní plán ?

rolenka
29. dub 2009

bertica: v brně se v porodnicích neregistruje. Jakmile ti dá Dr. žádanku na monitor do nemocnice, tak se objednáš do té porodnice kde bys chtěla rodit. A docházíš už na pravidelné kontroly tam. mají tě tam tak v evidenci a je to jednodušší při příjmu k porodu.

bertica.h
29. dub 2009

lucy..ja plán mám napísaný.ale PA hovorila,že ženy to často maju stiahnuté z netu,ani nevedia čo píšu..ja kedže som už druhorodička,viem presne čo chcem a čo nie.ale nie za každú cenu,zvrnuť sa to može všelijak a hlavu si buchať potom nebudem.

rolenka..aha..super.dakujem:-)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru