Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

sunysara
11. únor 2010

ahoj holky dneska sjem byla na ko. jsem ve 37tt a dr mě ještě neposlal do porodky asi budu k němu chodit až do konce nevímjak to je u ostatních dr. jinak malej má podle utz odhad 2400g a mě se to zdá málo. máte zkušenosti nějak s těma váhama?????

lucka.adis
11. únor 2010

Ahoj kočky, to že vám doktor řekne, že mimčo váží tolik a tolik je samozřejmě jenom odhad. Může to být víc a nebo míň, orientovat se podle toho většinou nedá, páč jeden dr.vám naměří např.3500g a druhý 2900g.
Já sama jsem se s tím zatím teda nesetkala, páč jsem tomu nevěnovala pozornost, když mi dr.řekla, že je všechno v pořádku, takže si myslím, že pokud by to bylo akutní, tak to budou určitě chtít řešit.

Suny, to platí i pro tebe 😉

sunysara
11. únor 2010

luci já vím no. říkal mi dneska pořád celkem v pořádku. tak to celkem mě rozhodilo. monitor celkem ok atd, tlak vyšší, jinak ok, moč ok, čípek mi napsal jako CS2 a řekl mi že je zavřený a drží. coto znamená????
no a pak malýho měřil podle té stehenní kostičky hlavičky a bříška. no a prý se pozná jelsti miminko prospívá z monitorů. tak já nevím.

lucka.adis
11. únor 2010

Suny a to je právě to jejich měření, můžou trochu ujet a hned se jim tam ukáže jiný výsledek a akorát tě to zbytečně nervuje.. kdyby ti řekl, že mimčo je o dva týdny starší, tak tě to také v klidu nenechá 😅
Proto se tomu opravdu říká jenom odhad váhy.

lucka.adis
11. únor 2010

A už chodíš do Bohunic nebo na Obilní trh na kontroly?

sunysara
11. únor 2010

no on mi to řekl že prý to pozná jeslti prospívá podle monitorů ale jak to může poznat jestli se dobře vyživuje z monitorů???? nechápu.

nene furt chodím k němu a aji příští týden tam půjdu navíc mě dneska bral stěr na streptokoka a když jako začnu rodit tak nemám výsledky co pak???

blanka.k
11. únor 2010

Suny - tak si myslím, že ti dají preventivně ATB a bude. Já ATB na streptokoka dojela předevčírem. Moje gyn. teda nechápala, streptokoka mám X let a byla jsem připravená, že při porodu dostanu ATB a zas s ním budu X let pak žít, ale když si to vymysleli v porodnici, tak jsem je holt jedla. I tak říkala, že v 36tt vezme stěry a beztak tam zas bude 😅 A t měření je fakt plus minus autobus 😀 Přip řojetí náš malej měl 760g, o 5 dní později 960g 😉

sunysara
11. únor 2010

blani no já si mylsím že mě taky brali stěry v nemocnici a nic mi nedávali. a dr mi to vzal dneska tak nevím no.
jj to měření je asi jen tak přibližný to je pravda no já se tím moc zaobírám.

a jak ty ? cítíš se dobře??? co ještě máte zařizovat????

lucka.adis
11. únor 2010

Holky, ty antibiotika by měli dávat v nemocnici při porodu, aspoň teda tak to dali kamošce když rodila, aby se malej nenakazil 😕

Suny, fakt klid.. i kdyby bylo mimčo menší, tak kdyby byl potom nějaký problém, tak ho začnou řešit. Uvidíš 😉 to by si žádný dr.na triko nevzal kdyby něco. Jo a jestli mimčo prospívá tak na tom UTZ poznají a to tím, že zkontrolují placentu (jak mimčo vyživuje) a většinou i průtoky pupeční šňůry. Aspoň teda moje dr. a i v nemocnici mi to dělají.

sunysara
11. únor 2010

luci já nevím dneska mi nic nedělal žádný průtoky ani plodovku mi nekontroloval já neívm no.

blanka.k
11. únor 2010

jojo, při porodou v kapačkách, to jsem tam nějak zapomněla napsat. Aspoň teda myslím, že když nejsou výsledky,že je radši dávají. 😉 Mě to právě říkala už kdysi moje mudr., že toho streptokoka nebude řešit, že až budu tehu,napíše se to do průkazky a při poorodu dostanu infuze, abych neohrozila mimčo (pokud nepůjud na císaře) , a stejně se to zas vrátí, že to nemá ani smysl léčit nějak dřív. 😉

sunysara
11. únor 2010

blani a jak toho streptokoka dostaneš???? asi blbá otázka že???

blanka.k
11. únor 2010

Nevím, ale vím, že ne sexem 😀 😅

sunysara
11. únor 2010

ajo tak to je blbý protože to je to jediný co fakt celý těhu neprovozujeme tak to jsem zvědavá co mi řekne příští týden.

lucka.adis
11. únor 2010

Suny, ty jsi hrozný plašan 😀 😀

sunysara
11. únor 2010

luci já vím no. snažím se uklidnit. jdu do sprchy papa

lucka.adis
12. únor 2010

Ahojky, tak co Suny...jsi dneska už klidnější nebo zase plašíš 😀

sunysara
12. únor 2010

luci jsem klidná prý je to ještě v normálu trak jsem fakt v phodě. 😀

a jak ty ještě nerodíš??? jinak já se rozhodla už pro porodnici.

lucka.adis
12. únor 2010

Suny, nene já ještě nerodím, akorát mám šílené bolesti, ale to jsou jenom poslíčci a nic z toho, takže kdo ví jak dlouho tu budu ještě strašit 😠 😀
Jakou máš vybranou tu porodnici?

sunysara
13. únor 2010

Luci no já mám vybranej obilnák tak uvidíme jak to bude ve skutečenosti. ve čtv se ještě zeptám dr jesltli mě bude někam posílat nebo ne. 😀

lucka.adis
13. únor 2010

Suny, tak snad to tam bude dobrý a hlavně podle tvých představ.
Víš, já si myslím, že je to doela jedno, kde budeme všechny rodit, hlavně že to nebude doma, páč doktory a sestřičky si na ten den prostě nevybereš 😉

A jak se dneska cítíš?

petapi
13. únor 2010

ahoj holky, hlásíme se zpátky z porodnice, ve středu se nám narodila holčička Terezka a na obilňák si nestěžuju, na porodním úplně super a na šestinedělí se mi nadstandart nepovedl, tak jsem měla obyč pokoj, tam mi vadilo to, že na ten záchod a do koupelny se musí na chodbu, což je problém, když na pokoji osiříte, což se mi stalo na půl dne a vždycky jsem musela miminko odvézt sestrám, když jsem chtěla jen na záchod. ty sprchy, o který se tvrdí, že jsou ty "nové", tak jsou 2, z čehož jedna blbě odtíká, a na starých, který by mi vůbec nevadily, že jsou jako starý, tak ale bylo furt otevřený okno a šíleně dlouho se odpouštěla voda, aby začala tíct teplá, ale jinak fajn, tak vám všem přeju, ať pěkně v klidu porodíte a pobytv nemocnici vám rychle uteče 🙂

lucka.adis
13. únor 2010

Petapi, gratuluju k Terezce 😵 😵

sunysara
13. únor 2010

Petapi gratuluju k holčičce. další maminka to je super. to jste byly brzo doma a popíšeš porod????

Luci nevybereš to je pravda hlavně když to bude pod dohledem.

dneska mě tvrdne hodně břicho ale jinak docela fajn. dala jsem prát prádlo a uvařila a su ráda že sedím.

lucka.adis
13. únor 2010

Suny, za to já jsem dneska lítala z vysavačem atd. abych malou popohnala k východu 😀 😀

sunysara
13. únor 2010

tak třeba si dá říct. jdu do sprchy. papa

petapi
13. únor 2010

oni pouští třetí den po porodu, porodní se nepočítá, matku nekompromisně a miminko podle situace, maminka se případně musí přesunout na hostinský pokoj.
jinak náš porod, celé úterý slabounký nepravidelný kontrakce, pak celou noc trošku silnější, ale pořád úplně v poho, v 6 jsme zavolali babičce a jeli, na příjmu mě kontrakce úplně přešly, tak jsem myslela, že nás pošlou domů, ale byla jsem na 4 otevřená, tak nás nechali a dali na pokoj, pak rupnutí vody a asi 45 minut naprosto nesnesitelných kontrakcí a pak asi do minuty byla Terinka venku, šla ručičkou napřed, ale díky trénování s balonkem, je o tom tady i jedna diskuze jsem jenom malinko natrhlá venku a vevnitř úplně v poho 😉

verisek
13. únor 2010

peti: moc gratuluji k holcicce, at se vam vsem dari a jste zdravi a stastni 🙂

lucka.adis
13. únor 2010

Holky, co je to ten hostinský pokoj 😕

k.ate
14. únor 2010

petapi - gratuluju k mimču... Jinak k těm poraněním, epi-nem se dá ovlivnit jen natrhnutí hráze, vnitřní poranění se trénováním ovlivnit prej nedá, tam záleží v jakým stavu sliznice je (u mě po celým těhu provázeným zánětama katastrofa...), každopádně já prej měla hráz hezky pružnou, ale stříhali mě stejně ☹ Prej proto, že mám hráz vysokou a malej byl velkej :-/

lucka - hostinskej pokoj je pokoj, kde maminky zůstávají jen jako doprovod mimča. Já na něm strávila asi 4 dny... Je hned vedle novorozeneckýho (5 odd). Jseš tam jakože k dispozici mimču, ale na jídlo si chodíš ven (aspoň tak to bylo, když jsem tam byla) do zaměstnanecká jídelny se stravenkama... 🙂 No prostě "inteligentní" řešení 😀 Každopádně, když jsem tam ležela já, domluvily jsme se, že návštěvy můžou na pokoj a bylo to o dos lepší 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru