Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

prcekpet
1. čer 2008

tak ted babo rad, kam pujdeme, ale asi je to uplne jedno...dulezite je nase miminko a jeho zdravi 😀

holky - maminky cekatelky, drzme se a prejme si, at Ti nasi broucci a berusky jsou zdravi... 😉 🙂

P.S. na Obilnaku nedelaji otisk nozicky na pamatku 😒 vsechny postylky maji monitoring dechu...

tynucha
1. čer 2008

ahoj prcku, moc jsem nepochopila, jak jsi říkala, že miminko přinesou na kojení po 2-3 hodinách. Já myslela, že dneska už je všude rooming-in, jakože máš miminko celou dobu u sebe. To na Obilňáku není? 😲
A porodní boxy tam jsou tedy dokupy 4? 3 obyč a 1 nadstandard?

Jo a ještě na dopnění v Bohunicích (jsem tam včera byla): mají 6 porodních boxů.
A,B,C jsou standardní bez záchodu a wc a pozor:wc a sprcha jsou přes celou chodbu tak 10m daleko a co mi říkala kamarádka co tam rodila, v té situaci je i 10 metrů nadlidský výkon.
D je "malý nadstandard" za 500 Kč, je na něm sprcha, záchod, vana. Chybí okno a prý klimatizace toto léto vůbec nepojede kvůli té rekonstrukci.
E, F jsou "velké nadstandardy" za 1100 Kč a tam teda nevím co je, páč nám je neukázali a já ani nic neslyšela 😒 fakt tam byly těhue z celýho Brna 😉
No a ktěm cenám ještě teda 500 Kč za tatínka u porodu.

lucinecka
2. čer 2008

Ahoj Prcku, díky za info z Obilňáku 🙂 Docela mě překvapuje že vám říkali, že chtějí aby maminky co tam chcou rodit chodily k nim od 34tt 😲 Nám na kurzu říkali něco jiného, že prostě až nám náš dr řekne že jsme u něj naposledy (klidně až 38, 39tt), máme teprve jít k nim. A navíc že nám bohužel ani tyhle "návštěvy" u nich nemůžou zaručit že tam rodit budeme, prostě když je plno tak je plno. Jak už jsem psala, můj dr si nechává těhule až do porodu, takže já k nim na monitory chodit nebudu. Doufám teda že to nebude mít vliv na to jestli tam budu moct rodit nebo ne 😒

prcekpet
2. čer 2008

tynucha - byla jsem tam vcera s kamaradkou - sousedkou a samozrejme i s manzelem, jeste jsme ty porodnice rozebirali vecer na terase, a to ze nosi miminka po 2 - 3 hodinach jsem zkopala, to plati pry jen pro maminky po cisari, kdy maminka neni schopna starat se o mimi, tak ji co 2 - 3 hod. nosi prcka na kojeni. Omlouvam se, jestli jsem nekoho popletla, nebylo to mym umyslem...sama jsem z toho na vetvi a nevim kam pujdu 😒

priznam se, ze na pocet porodnich boxu jsem se neptala, ale nam ukazali 3 pokoje - 2x normal a 1x nadstandart. Ja myslim, ze na ostatnich boxech se rodilo, ze nam neukazovali uplne vsechny, kdyz jsou stejne, ze jo...

k tem sprcham a wc - pry budeme vubec rady, ze jsme na tom polohovacim kresle a ze nikam rajzovat nebudeme...a sprchu moc nevyuzijeme, to je ale vec nazoru a delky porodu.

neptal se nekdo jak je to s klystyrem a holenim? Je to povinne podstoupit?

hezky den vsem 🙂 😉

prcekpet
2. čer 2008

lucinecko - jedna tehulka se ji ptala na to a ta sestra rikala, ze kdyz rodis tak Te vezmou i bez tech poslednich navstev, ze nikomu nedavaji vyhodu. Ja jsem taky mela pocit, ze tam nam rekli neco jineho nez vcera a pritom je to jedna fakultni nemocnice = 2 pracoviste a tak rozdilneinfo...neboj, ten stop stav se zase po 3 hodinach zrusi...ale nedokazu si to predstavit v realu...

lucinecka
2. čer 2008

Prcku, to jsem ráda že tomu tak je a vezmou nás, kdyby teda nebylo plno. Pořád jsem váhala jestli svýmu dr neříct že chci chodit radši tam, ale zase na ambulanci na Obilňáku mají hroznej nátřesk a dlouho se tam čeká, u mého dr je to rychlovka 😉

Jinak co se holení týče, tak nám na kurzu říkali že to myslím není podmínka, ale jistá si tím nejsu. Že teda většina žen se holí doma nebo není problém až v porodce. A jestli je klystýr povinej taky nevím, ale aji můj dr říkal že to porod může urychlit a možná lepší letět jednou na záchod před porodem než to pak řešit u tlačení 😅

deni
2. čer 2008

ahojky,
jelikož jsem byla na den otevřených dveří v Bohunicích a na Obilňáku, mohu už trochu srovnávat. Nicméně k Milosrdným se stále chystám-za poplatek, bohužel tam mají stále plno,takže není co shlédnout.Za dva týdny už po mě budou v poradně chtít vyjádření,kde chci rodit,proto
Prosím Vás, kdo už byl u Miloušů nakouknout nebo tam přímo rodil.... nemáte foto ze sálu, pokojů??? Moc by mi to pomohlo. Klidně na e-mail hrdovadeni@seznam.cz
díky

pavlina05
2. čer 2008

Deni, ahoj 😉 Kdyžtak se pak připomeň, ráda ti podám info 😉

prcekpet
2. čer 2008

ahojky,

paolin - Tys me teda pekne nahlodala, ted uz opravdu nevim kam pojedeme 😀
pavlina05 - ok zkusim se pripomenout i ja 😉 😀

pavlina05
2. čer 2008

jasně holky!!! Hned jak budu moct, tak Vám písnu jaký to bylo. Ale asi vám nepovím o samotném porodu, čeká mě císař.....
Ale alespoń o přístupu sestřiček 😉

lacherka
2. čer 2008

tak o porodu Vám třeba povykládám zase něco já....jestli to ve zdraví zvládnu...

pavlina05
2. čer 2008

lacher 😉 zvládneš, neboj!!!!Kdy máš monitor a kontrolu???

lacherka
2. čer 2008

ve středu na 8 jdu zase na monitor, to jsem zvědavá jak vstanu teda🙂

deni
2. čer 2008

paolin: díky, super. moc dobré info 🙂

lacherka
2. čer 2008

pavlina: ted mi psala jedna paní co rodila u miloušů, že prý na wc, nebyl k dispozici toaletní papír....no tak si jej radši zabal🙂

paolin
2. čer 2008

no, co jsem tak slysela od kamosek, tak jedna rodila v prosinci a mela nadstandard-maximalni spokojenost, mela vyvolavany porod a stravila tam celou dobu. druha rodila v lednu-klasicka na porodnim boxu, prijeli tam dve hodky pred samotnym porodem a nerikala nic negativniho. sestra rodila v listopadu-prekotny porod, takze se tak akorat stihla ohrat na monitoru a bylo 😀 dlouho cekala na to, nez dostala malou k sobe-dva dny. narikala na sestry-spatna informovanost. no a pak kamoska rodila cisarem. JIP pry bajecna, na sestinedeli des bes. mala mela problemy s kojenim, sestry na ne kaslaly, takze domu odchazely se spatnou technikou kojeni a bohuzel toho musely brzy nechat. vsechny rodily u Milousu, jsem zapomnela dodat 😅 s PA vsechny moc spokojene, nikdo nic nezanedbal, miminka v poradku. co se tyce salu, to nevim. sestinedeli maji opravene a hezke. ale jak jsem psala-lezela jsem u Milousu ze zacatku tehu a uz by me tam nikdo nedostal. jediny prijemny zazitek byl, kdyz na oddeleni vletela vlastovka 🙂 nejak cele to oddeleni na me pusobi zuzijicim dojmem. na UTZ jsem chodila vzdy k nim, to mi problem nedelalo 😵

pavlina05
2. čer 2008

lach.. jj, mám jej 😉 Znám špitály a finance 😉 A jinak v poho ta známá???

lacherka
3. čer 2008

nějak si nestěžovala, jen že prý jídlo absolutně nevyhovující pro kojící matky, že ale ve 3.patře je restaurace a může se sedět i venku, tak chodila tam. A prý když se koupe mimi-sestřička, tak že mám být chtít byt u toho, jinak jej asi okoupe sama, že ale ona u toho chtěla být, sestřička se prý na to moc netvářila,ale musí vyhovět. Na koupání neměla nic nachystané a během toho 2x pro něco odběhla tak ji zajímalo, kdyby tam nebyla ona, tak jestli by tam toho prca nechala samotného, mohl by spadnout, tak radši všechno hlídat.....říkala, že porodní sál dobrý, akorát na to šestinedělí nic moc...

pavlina05
3. čer 2008

lacher, díky 😉
JJ, takže raději vše sledovat a na vše se ptát 😉
No ony to ty sestřičky s náma nemají moc jedno´duché...tolik maminek a miminek...
Však si musíme nějak poradit!!!

lacherka
3. čer 2008

taky si myslím,že toho mají plné zuby, kor teď když je tolik rodiček a když to člověka čeká poprvé, tak bych chtěl být hýčkán🙂 nebo aspon přijemný přístup a vše vysvětlit, a když ony to mají opakovat 100x denně a stále dokola....ale je to jejich práce, že...

pavlina05
3. čer 2008

lacher jjj. Ale jelikož jsem zdravotní sestřička, tak vím, jak tě někteří lidi můžou pěkně s....a i když je to práce!!!

prcekpet
3. čer 2008

ahoj holky,

pavlina05 - to jo, nekteri pacienti Te dokazou vytocit do bela, to chapu a nekdy to neni ani slozite nekoho vytocit, stejne je to i v obchode, ale nemely by se nektere sestricky nad to povznest a rict si "no jo zase nejaka koza", vzdyt ty ostatni maminky te sestricce nic neudelaly a ona pak na ne vyjede...sijou s nama hormony a ja to vidim na sobe, strasne rychle rozbrecim 😠

prcekpet
3. čer 2008

jak se znam budu se porad na neco ptat, jenom abych mela jistotu, ze to udelam dobre a miminku neublizim.

pavlina05
3. čer 2008

Já se taky budu ptát a ptát, však mě tam budou mít jen 6 dnů 😀 , tak to se mnou něka vydržet musí, no ne???

lacherka
3. čer 2008

holky trochu odbočím od tématu, včera mně začal bolet zub a celkem mi kolem něj začalo krvácet z dásně, dneska už bolí celkem fest, když zkousnu je to jako by mi v něm něco vadilo a příjde mi, jako kdybych měla nějaký zánět, skoro se ho už nemůžu dotknout....nevíte jestli si můžu vzít ibalgin? k zubařce se mi nechce, jezdím mimo Brno, tak aby mne to po cestě někde nechytlo

lacherka
3. čer 2008

pavli a ostatní co očekáváte: máte vymyšlenou nějakou sms kterou budete rozesílat? já nemůžu na nic přijít, tak asi až na místě něco vyplodím..

pavlina05
3. čer 2008

lacher, no tak s tím zubem ti to teda nezávidím ☹ Jo, tak Ibalgin nevím...???

No já nic nevymýšlím, zatím...asi to vyplodím až po porodu...takové to jmenuji se, vážím tolik a tolik... 😅

nikiki
3. čer 2008

Ahoj holky.vy co jste byli na monitoru u MB, chtela bych se zeptat kde to tam presne je.jdu tam ve ctvrtek poprve tak at nebloudim 🙂 diky

pavlina05
3. čer 2008

niki, 2 patro - porodní sály+ambulance 😉
Já chodím přes vstupní halu, výtahem do 2 patra a přes skleněné dveře novoroz. odd přímo ke dveřím porod. sálu a amnbulance.
Budeš eodit tam???

LAcher, tak zítra dobré pořízení na monitoru 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru