Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

ninouche
4. čer 2013

@jancip A to WC je tam teda jenom to jedno - u monitorů - a potom jedno na boxu č. 1? A sprch je tam víc, nebo taky jen ta u monitorů? A jinak jsi byla spokojená? Já jsem si Milouše vybrala proto, že mají pověst porodnice příznivěji nakloněné přirozenému porodu než Obilňák a Bohunice... ale po dnešním rozhovoru s MUDr. Nagyem jsem teda víc než rozpačitá... ve zkratce - bonding je pitomost, rodit s dulou a por. plánem je hloupá móda, vyvolávaný porod je v podstatě přirozený, vždyť se to jenom "pošťouchne" (včetně píchnutí vody atd.)... No byla jsem docela zklamaná z takových názorů. A to podotýkám, že nejsem žádný fanatický alternativec, jen bych tomu ráda nechala víceméně volný průběh...

jancip
4. čer 2013

@ninouche Ano, WC jsou tam jen dvě. Sprcha je na chodbě u boxů (nejsem si jista, zda je i na WC u monitorů) a pak je na jednom boxu vana (tedy tak to bylo před 15 ti měsíci). Spokojená jsem byla moc a zase bych šla tam. Ale je pravda, že z Nagyho jsem byla taky rozhozená. Dokonce jsem volala kolegyni, která chodívala kontrolovat nemocnice, abych se zeptala, zda je něco normální. On že prý neumí komunikovat s lidmi, ale je údajně dobrý porodník...Já si tu nemocnici vybrala taky kvůli rodinnému prostředí, a že se o nich říká, že jsou více nakloněni přirozeným porodům. A bylo to tak. Já byla v porodnici 24 hodin s kontrakcemi, kdy se nic jinak nedělo, takže mi pak nabídli, jestli chci porod vyvolat a nebo jet domů s tím, že bych mohla mít kontrakce klidně ještě i 3 dny. Po vyvolávačce se mi porod na chvíli zastavil a v době, kdy už měly maminky po vyvolávačce odrozeno, já nebyla ani otevřena na 1 cm. Tak mi doporučili píchnutí vody. Porodní asistentky se mě sami ptaly, zda mám porodní plán, a nabízely mi i věci, které jsem tam neměla. Ptaly se na polohu, ve které chci rodit. Protože jsem nechtěla epidurál, nabízely mi jiné utišující věci. Když mi daly syna na břicho, sami se nabízely, že nás vyfotí i společně s tatínkem a pod. Fakt jsem byla moc spokojená, i pak na šestinedělí. Myslím si, že kdybych byla v jiné porodnici, že bych porodila císařem.

jaya
5. čer 2013

@ninouche Ahoj, ja jsem rodila na Obilnaku a prirozeny porod mi byl normalne umoznen - rodila jsem s vlastni PA. Pak bonding, dotepani pupecniku... vse, co k tomu patri. Jedine, co mne tam vadilo, ze ta PA z Obilnaku mela za zadkem nejakou doktorku, ktera tam furt sledovala, jestli uz jsem tam nebo stale jeste tam... Porodni pokoje byly super, pac vsude bylo WC a tam jsem travila hodne casu. Neumim si predstavit, ze bych v tom stavu lozila nekde pro chodbe.
Jinak sestrenice rodila u Milousu asi 45min a stejne ji delali Kritellerovu expresi. Proc? Tezko rict... Bali se, ze by rodila 60 minut??? 😅

vilibalda
5. čer 2013

@ninouche Rodila jsem na Obilňáku 2x a byla jsem spokojená. Při porodu jsem ocenila wc a sprchu přímo na porodním boxu. Nejsem moc alternativní a tak jsem netrvala na zcela přirozeném porodu. Třeba použití epidurálu či oxytocinu nebo píchnutí vody jsem chtěla rozhodovat až podle konkrétní situace, jak to budu cítit. Nebyla jsem dopředu rozhodnuta, zda tyto zákroky chci nebo ne. Prostě nechat tomu volný průběh. U prvního porodu jsem žádala epidurál, nicméně mi ho rozmlouvali, že porodím i bez něj a fakt jsem porodila bez něj, podruhé se mnou PA o epiduralu vůbec nemluvila (nenabízela, nevnucovala). PA se mnou komunikovaly hezky a veškeré zákroky (jako prasknutí vody, klystýr, čípky na uvolnění, připadný nástřih, který nedělají preventivně) dělaly až po mém souhlasu. Rodila jsem jen s PA (ne vlastní) a Dr. se objevil až pak na kontrolu a šití. U prvního porodu mi dali na chvilku nahé miminko na břicho, pak ho na přebalováku vedle mé hlavy osušily, ošetřily pupečník, manžel si ho podepsal a zabalené miminko mi dali zase do náruče. Moc se mi líbilo, že ho nikam nenesli pryč. Až po 2 hodinách si pro něj přišla dětská sestra, která teprve pak miminko vážila a dělala nějaká vyšetření, co jsou běžná. U druhého porodu jsem říkala PA, že se mi to tak líbilo a že to chci tak zase, že mi takový bonding stačí. A ona sama mi "vnutila", že mi po ošetření u mé hlavy dají nahé miminko na tělo, aby byl bonding silnější. Samozřejmě jsem věděla, že je to tak lepší/přirozenější, ale myslela jsem, že pokud chci na sobě nahě miminko, musím mít s sebou vlastní ručníky/přikrývky, aby novorozenec neprochladl. Dokonce pak PA navrhovala, ať necháme miminko po břiše doplazit k prsu. Takže si myslím, že PA měla velkou snahu, aby byl porod co nejpřirozenější. 😵
Kamarádka, co rodila u Miloušů, byla zklamaná, že měla nahé miminko na sobě jen chvilku a hned ho dali pryč, já na Obilňáku jsem naopak měla neplánovaně miminko na sobě déle než jsem čekala. Jako bylo to fajn, ale při šití mi to nebylo příjemné. U prvního porodu při šití choval miminko manžel (tak si ho víc užil), podruhé jsem ho měla nahé na sobě já. Takže nedokážu řict, co mi vyhovovalo víc 😉 Hodně stěstí při rozhodování a hlavně pak při porodu, ať narazíš na příjemný personál! 🙂

kachen
5. čer 2013

@vilibalda Pravda, hodne zalezi na personalu. Ja napr. rodila v Bohunicich a taky si nemuzu na personal na porodnim stezovat (na novorozeneckym uz to bylo horsi). Dceru mne nechali na muj vkus az prilis dlouho, mela jsem hlad 😀 Ale veris, ze si nepamatuju, jestli byla zabalena nebo ne 😲

gabidesign
7. čer 2013

@ninouche Nagy je svéraz, je sám sebou, jeho musí člověk brát opravdu s rezervou, respektive jeho názory posílat jedním uchem tam a druhým ven. On moc jednat s lidmi prý neumí, moc toho nenamluví, ale na druhou stranu je to jeden z nejlepších porodníků v Brně. Já jsem s ním měla tu čest X-krát, pokaždé jsem ho měla v poradně ..... já teda nemůžu říci ani slovo špatné. Ke mně se choval vždycky naopak velmi hezky, sama jsem byla překvapena, když se na mě hned při prvním shledání usmíval, protože z diskuzí jsem se připravovala na nejhorší. 😀 I při vizitách se mnou vždycky celkem dost komunikoval a našeho malého pokaždé oslovoval jako "starosta" - byl tenkrát v porodce největší, tak prý tam tomu šéfuje. 🙂 Byla jsem celkem dost hlídaná, malej byl velikej a pořád hodně nabíral, ale na druhou stranu mě nikdy do ničeho nenutil, vyloženě nechával rozhodnutí na mě ....

Co se porodu týče, tak já měla teda vyvolaný v termínu, který pak teda ještě přešel do překotného, takže rychlovka. Měla jsem u sebe celou dobu PA i doktorku, byly naprosto úžasné, lidské, empatické, opravdu učinění andělé. Myslím, že díky nim mám na porod tak úžasné vzpomínky. Říkali, kdy co dělat, co by mohlo pomoci, nikdo na mě netlačil, nehulákal, nebyl naštvaný, když jednu dobu úplně vymizely kontrakce a já už malého na křesle chvilku tlačila. Po porodu jsem dostala mimino na břicho, nechali mu dotepat pupečník, manžela přestřihnout šňůru, počkalo se na placentu, až vyjde samovolně, šití, péče po porodu - perfektní. Ač jsem měla tedy ten porod vyvolaný, tak dělali opravdu všechno proto, aby byl co nejvíce jako "přirozený". Strašně ráda tam na všechny vzpomínám a upřímně se těším, že se tam v červenci vrátím. 😉

kotito
24. čer 2013

Nevíte jestli v Bohunicích používají Entonox?

zoyka
28. čer 2013

@kotito Jo, říkali nám o něm na prohlídce a taky tam o něm mají oslavnou nástěnku 😉

zoyka
28. čer 2013

@kotito Jo a tady ještě informace přímo na jejich webu - http://www.nmbbrno.cz/download/Entonox.pdf

kotito
28. čer 2013

@zoyka moc děkuju!!!

gabidesign
2. črc 2013

Tak od července se u Miloušů, konečně, rodí na nových sálech. Osobní zkušenost mě teprve čeká.

slunickowww
2. črc 2013

Čauky holky, tak jsem pročetla téměř celou diskuzi o tom, kde rodit v Brně ale můžu teda říct, že z toho vůbec nejsem moudrá ☹ Termín mám v září ale říkám si, že je už na čase se začít malinko zajímat co a jak ... Máte některá nejnovější zkušenosti? Moc bych si totiž přála, aby mě při porodu nestresovali ale spíš se snažili pomoct, pochopit a vyjít co nejvíce vstříc. Nejsem z Brna ale říkám si, že brněnské porodnice jsou asi taková "jistota" v případě problémů. Nechci ale abych se cítila jak kráva na běžícím pásu ... Poradíte prosím?

kackaj
4. črc 2013

@slunickowww čauves🙂 Tak mě porod teď čeká a vracím se zpět k Milosrdným...tam mi to připadne v pohodě a komorní (navíc se těším na omrknutí nových por.boxů...nebo aspoň jednoho🙂). Jinak názor mám asi takový, že ten kdo měl pohodový porod v Bohunicích, doporučí Bohunice, kdo u Miloušů, ten doporučí Milosrný atd. a naopak...kde má kdo vzpomínky na špatný porod, tam to bude hanit.... U Milosrdných jsem rodila před 4mi lety a bylo to tam super...s manželem jsme měli soukromí, PA byla moc milá a můj porod proběhl bez komplikací. Na novorozeneckém byly všechny sestry i doktoři moc milí, jen jedna taková trošku protivnější (tak nějak moc lpěla na kojení, nechtěla půjčit odsavačku mamince atd., taková tvrďoška), ale když se člověk nedá a stojí si za svým, tak je to o.k. Jinak v Bohunicích jsem ležela taky a byli tam všichni milí, ale je to velkokapacitní nemocnice, takže tam bych řekla, že to je tak trochu jako na běžícím pásu, ale rozhodně ne špatné. A Obilňák jsem já zavrhla jen proto, že je to tam dost zastaralé...i když nejlépe vybavené pro nedonošence a novorozence s komplikacemi...ale prostě já si vybrala spíš podle sympatií k dané porodnici - u Milosrdných rodila sestřenice i kamarádka a chválily, tak jsem šla taky tam. Nevím, jestli jsem ti pomohla, ale rozhodnutí je tak či tak jen na tobě...🙂

kackaj
4. črc 2013

@gabidesign Hmmm, díky za aktuality z nmb. vypadá to dobře🙂 Tak třeba se tam scuknem😀 A třeba budou dvě Emičky spolu na oddělení🙂

simoch
5. črc 2013

Dvakrát jsem rodila u Milousu a nikam jinam bych nesla. Je pravda,co zkušenost to názor,ale vzhledem ke své profesi to posuzují z více stran a opravdu Milosrdni mají ode me 1*. Dr.Nagy člověk murous,ale kapacita ve svém oboru,vděčím mu za svůj i synům život. Preji všem které to máte teprve před sebou,co
nejrychlejší a co nejméně bolestivý porod,bolí to,co si budeme nalhavat,ale ty mimouska za to stojí.

slunickowww
6. črc 2013

A kdy jste šli holky na mrknutí k těm Miloušům, jak to tam vypadá? Já jsem v nějakém 29. týdnu, tak to nechci nějak moc hrotit ale víte jak ... A předpokládám, že se tam asi platí za prohlídku, co? Je to šílený .. miminko samo o sobě stojí takovej balík a ještě platit za věci okolo, který se tváří jako něco navíc ... No, budu vám holky moc držet palce, co vás to čeká teď a pokud byste třeba měli chvilinku a chuť písnout, jak porod probíhal, byla bych moc a moc ráda. Nechci nic extra ale nechci prostě zažít stresující porod, kde na mě budou všichni hučet a já z toho budu mít akorát trauma ..

kackaj
6. črc 2013

@slunickowww ahoj, no já jsem extra na prohlídce nebyla...poprvé jsem viděla až u porodu🙂 Ale na nmbbrno.cz jsou vyfocené sály v původním znění, jak vypadají teď nově, to tam ještě myslím není. Ono stejně není moc na co koukat, stejně tě šupnou na ten sál, který bude v době tvého porodu zrovna volný...popř. ti možná dají vybrat, pokud bude volných víc. Já byla na pokoji s tím červeným křeslem, to si každý chválí, mamka na něm zaujme dobrou polohu k porodu a může se i chytnout a pomoci si rukama. To oranžové, co sem teď dala foto @gabidesign vypadá stejně dobře, možná i líp, takže jsou tam už min. 2 super křesílka🙂
No dělej jak chceš, ale prohlídka ti stejně na nic moc asi nebude, tak radši šetři penízky na něco užitečnějšího🙂

kacirek00101
11. črc 2013

@slunickowww
Já jsem rodila cca před 14 dny na Obilňáku a byla jsem spokojená. Z brněnských porodnic jsem měla hned vybráno, už kvůli novorozenecké jipce. Nikdo mě u porodu nestresoval, všichni tam jsou příjemní a milí. Jediné, co mi vadilo, že jsem dlouho čekávala v ambulanci, ale to je i v Bohunicích, takže si člověk nevybere. Ale doktoři i asistentky v ambulanci byli příjemní. Porod jsem měla vyvolávaný, za 8 hod jsem měla odrozeno - sice mi to přišlo jako hrůza, ale teď už mi to tak nepřipadne 🙂
Měla jsem nadstandard porodní box, ale v těch boxech nejsou moc velké rozdíly (nadstandardy mají jen vany navíc, kterou jsem stejně nevyužila). Sprchy, WC jsou samozřejmostí. Celou dobu se mnou byl přítel, asistentka se na nás chodila dívat několikrát do hodiny, ale vůbec neotravovala, spíše nechávala soukromí a když se jí něco nelíbilo, zavolala doktora. Monitory sledují na počítačích mimo box, takže vážně přišla jen, když byl problém.
Hned mi nabídli epidurál, který mi dost pomohl, protože jsem byla strašně zaťatá a moc jsem nebyla schopná spolupracovat, takže pak to byla relativně pohoda.
A jak na mě přišlo tlačení, byla tam asistentka s doktorem, nikdo jiný. Ale stejně jsem to nevnímala, i kdyby tam bylo 20 lidí.
Po narození nám dali mimčo hnedka na břicho a nechali nás na dvě hoďky o samotě a v klidu odpočívat.

Takže porodní super, horší je šestinedělí - ale člověk to nějak přežije. Měla jsem tedy taky nadstandard, první noc jsem byla na pokoji ve dvou - sice by se to dalo přežít, ale mně to prostě vadilo. Když neřvalo moje mimčo, tak řvalo mimčo spolubydlící. Taky tam byl hrozný vzduch, bylo mi po porodu dost špatně a omdlívala jsem jim.

Sestry na novorozeneckým a pediatři jsou taky příjemní, snaží se vždy vyjít vstříc.

Takže pokud bude u mě příště, jdu zase na Obilňák 🙂

kacirek00101
11. črc 2013

@slunickowww
Jinak teda ještě doporučuju prohlídku sálů a přednášku, kde se člověk dozví, jak to tam chodí, co sebou, apod. 🙂

blahova_andrea
11. črc 2013

já rodila taky u miloušů. omrkla jsem si to až na ostro. větší část jsem si "odrodila" v klidu doma a tam přijela prcka jen vypustit do světa. porod byl v podstatě téměř bez komplikací a přirozený. doktorka i asistentka byly naprosto báječný, super hodný ženský. hormony udělaly svoje a mě nevadilo naprosto nic, kromě málo jídla a pro kojící teda myslím i nevhodnýho, ale to je prý všude. taky se mi nelíbilo, že mi pomalu mezi stehny lezla hlavička a oni chtěli papírovat, ale co s tím, když to mají chudáci dáno seshora a madam si přijela na poslední chvíli, no. člověk ani neví, co podepisuje ☹ ale jinak pokud bude druhý, tak asi zase pojedu tam. z obilňáku mám tak nějak osypky a bohunice jsou opravdu pásová výroba, spousta mediků, střídání personálu atd. milouši jsou opravdu takoví víc stálí a komornější, což mi vyhovuje víc.

slunickowww
11. črc 2013

holky,moc dekuju za info.zatim u me vedou asi milousi ale chci se tam jet nejdriv podivat na prohlidku a az pak zacit o necem vazne uvazovat.je ale taky pravda,ze bohunice a obilnak jsou takovou jistotou kdyby se stalo cokoliv..kvuli tomu nechci rodit v boskovicich,ktery mame pro nas bliz.kdyby byly komplikace a ja rodila u milousu,tak malyho taky odvezou nebo tam neco special taky maji?a kdy se dozvite,jak budete rodit?jde mi o to,ze mam tehotenskou cukrovku a pokud me reknou,ze budu rodit cisarem,mozna se vyber moji porodnice malinko zmeni..ach jo..fakt bych si moc prala,aby bylo vse v pohode ale clovek nikdy nevi.a epidural teda zabral,jo?ja mam strach ze necitis tak ty kontrakce a porod se tim pry prodluzuje ale copak ja vim...at zije prvorodicka..haha

blahova_andrea
11. črc 2013

@slunickowww já rodila 36+1 a stejně jsem zvolila milouše a ne obilňák. pan primář na dětském byl fajn profík, měli tam dva inkubátory, takový to základní asi mají v každé porodnici. jinak pokud je s mimi něco vážnýho, tak prý odváží na ten obilňák, z toho jsem první noc měla hrůzu.
já taky slyšela, že epidural často porod prodlužuje, ale myslím, že je to další z věcí, která je hodně individuální jako vlastně celý tento proces "výroby dětí a jejich porodu" 😀 co ti řeknou může být ve vteřině stejně úplně jinak.

kacirek00101
11. črc 2013

@slunickowww
Jeste me napadlo,ze kdyz je vse ok,rodi Te PA-maly se obac ztracel,mel blbe ozvy,takze proto vzdy zavolala dojtorana konzultaci a byl i u samotneho porodu. Uz to vypadalo na cisare,ale nakonec se to zvladlo. S nastrihwm tedy,ale ono to ani nebolelo. Spis az pak,ale ono to nejakoy dobu trva,nez se clovek zahoji. Pak do me tedy asi narvali veskerou fuemii od epuduralu,oxytocinu,pak cosi na zastaveni koncentraci,pak zas na zesileni,atd - takze se nedivim,ze mi z toho hylo pakk spatne. Ale jsem ten typ,co uvita cokoliv jen, aby to bylo unosne ;)

kacirek00101
11. črc 2013

@slunickowww
jasne,zabral,bylo mi po nem dobre a bylo to fakt uleva..kontrakce jsem necitila,ale pak pocity na tlaceni bez problemu - ale to si myslim,ze mi dali neco,co zas ucinek epiduralu utlumil,abych to citila intenziveji. Bolesti mi prisly po tom vyvolani silene,vubec jsem je necekala,takze mi epi fakt pomohl.

slunickowww
11. črc 2013

@blahova_andrea
Moc děkuju za info ohledně Milosrdných bratří. Dneska jsem tam napsala mailík, jestli by bylo možné se tam přijet příští týden podívat, tak uvidíme, co písnou. Pořád si říkám, že mám čas ale hrozně to letí a ráda bych měla opravdu možnost si vybrat. Ale je fakt pravda, že podle toho co čtu a co kdo říká, tak všechny porodnice jsou fajn, pokud se něco nestane ... Bohunice jsou jistota ale chci opravdu malinko individuální přístup, tak snad ti Milouši.
@kacirek 00101
No, já se toho nástřihu hráze celkem děsím, tak chci zahájit pak masáž hráze. Prý fakt pomáhá Epino ale cena je závratná a to se mě za to nechce dávat. Tak snad ta masáž hráze. Co jsem slyšela o doktorech, co zašívali aniž by umrtvili .. brrr ...
Možná by bylo jednodušší, kdyby byla v Brně a okolí jediná porodnice a bylo by to vyřešený ale takový to přemítání co a jak .. No, pak písnu svoje reakce, jestli se dostanu nějakým způsobem k těm Miloušům 😀

kacatka
11. črc 2013

Ahoj holky, zdravím a chci se zeptat. Byla některá z Vás i s partnerem na té prohlíddce porodních sálů a šestinedělí spojenou s přednáškou v Bohunicích? Cena je okolo 400 za maminu a 290 za tatíka (doprovod) 🙂 Myslíte, že to stojí za to,ty peníze tam vrazit? Já bych hrozně ráda, protože rodím poprvé a chci vědět do čeho jdu. Ale zdá se mi to trošku finanční masakr 🙂

kacirek00101
12. črc 2013

@slunickowww
Nebolelo to, jen to luplo. Šití se dalo vydržet, pt to bylo umrtvený 🙂

kacirek00101
12. črc 2013

@kacatka
určitě jdi do toho - my byli na Obilňáku a fakt super 🙂 Bylo to pro nás přínosné.

kacatka
12. črc 2013

@kacirek00101 díky, tak se tam zítra teda vydáme 🙂

blahova_andrea
12. črc 2013

@slunickowww nástřihu jako takového se bát nemusíš. snaží se trefit do kontrakce, tak to nevíš vůbec nebo to jen malinko štipne. v tom všem, co se s tebou děje je to to poslední co v tu chvíli budeš řešit 😉 šití už je horší, ale taky jak u koho. záleží jak moc tě šijou, jaký máš práh bolesti, jak ti zabírají oblbováky. já byla šitá fakt hodně, protože malý šel rukou napřed a děsně mě potrhal. "moje ženský" mi to opíchaly několikrát, dali cosi i do kapačky a nějak jsem na to imunní, tak se šilo i tak a jedna si chuděra nechala mačkat ruku, aby mi pomohla a utěšila, protože tatínek už pyšně nosil po pokoji mládě. ale vydržet se to dalo. jen prostě je to nepříjemný a člověku to pak přijde snad delší celý ten porod, protože u toho na koukání na hodiny nemáš čas a u šití jo 😀 ale neboj...to všechno jsou blbosti, které tě trápí teď, ale pak to bude malichernost, kterou ráda přežiješ, kterou z hlavy rychle pustíš a budíš si užívat ten velký pidi důvod, kvůli kterému jsi to absolvovala. stojí to za to. sama sobě se dneska směju, když vzpomínám co vše mi vadilo, co jsem považovala za nemožné a nepředstavitelné, když jsem ještě tvrdila, že mít děti nebudu 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru