Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

jancip
12. črc 2013

@slunickowww Milouši dělávají prohlídky sálů s krátkou přednáškou, co vzít do porodnice, kdy do porodnice jet, a pod. Myslím, že to stálo za to....Dopředu se neboj, každý porod je jiný. Podle mě masáž není tak efektivní jako Epino. Já o nástřihu věděla jen proto, že se mě před tím zeptali (slábly mi kontrakce a syn se začal vracet, takže ho potřebovali dostat rychle ven), o šití jsem vůbec nevěděla. Jinak můj názor je, že tomu, kdo preferuje spíše přirozené porody, bych doporučila Milouše, ten kdo hodně spoléhá na lékaře, tak spíše Bohunice nebo Obilňák.

gabidesign
15. črc 2013

Tak u Miloušů se prý stále na nových sálech nerodí, jsou tam prý nějaké výhrady. 😖 Tak já už to nestíhám, mám pět dní do termínu a do třetího kvůli porodnici fakt nepůjdu. 😀 Tak snad poreferuje pak někdo, kdo bude rodit později a konečně se dostane na ty nové sály.

jarunice
5. srp 2013

ahojte, souhlasím s jancip. Já rodila u Miloušů bylo všechno supr sestry i doktorka, ale když jsem chtěla píchnout epidural, tak říkali potom potom a pak už je pozdě...takže to bylo bez epidurálu, ale taky dobrý. Další dva dny po porodu tam chodili sestry ukazovali ochotně jak držet dítě, jak koupat, pak i fyzyoterapeutka, která nám ukázala cviky na rehabilitaci břicha po porodu, docela milé... můžu doporučit.

m_d
5. srp 2013

ahojte, já rodila u Milosrdných a naprostá spokojenost. Byli moc hodní, PA byly super všechny a to jsem jich tam za svůj pobyt potkala opravdu mnoho, snad všechny 😀 (přenášela jsem, tři dny mi vyvolávali porod)...nakonec jsme museli rodit SC, ale i to bylo v pohodě. Brečela jsem tam strachy a vůbec se nikdo nad tím nepozastavil a byli moc milí, ochotně vše vysvětlili. Oddělení šestinedělí bylo taky v pohodě, ležela jsem tam než jsem porodila a taky spokojenost. Jídlo se dalo, na sprchy i WC i když to mají dva pokoje dohromady se taky dalo kdykoliv dostat. Sestřičky byly moc milé, hodné, vše ochotně vysvětlily, sestřičky z novorozenckého byly super. Neměla jsem malou samozřejmě hned u sebe, takže mi ji nosili. I když jsem byla po spinále, tak mi ji sestřička donesla ještě ten večer, byla jsem úplně mimo z toho, že ji nemám u sebe, navíc prostě chápaly že se chci rozkojit, takže mi ji přiložila k prsu, nechala malou cucat jak sama chtěla. Byla tam u mě snad půl hodiny a vůbec nic neřekla, že by ji třeba nebavilo tam u mě stát. Druhý den kdy už jsem se mohla zvednout, mi ji nosili co tři hodiny, přijel zamnou manžel takže jsem ji dostala i mezi tří hodinovým intervalem a vždy s úsměvem. Bylo nám dovoleno jít i na ten předpokoj, ačkoliv se to nesmí, protože jsem potřebovala Elinku přebalit. Koupání taky proběhlo s krásným vysvětlením, fyzioterapeutku jsem nějak nestihla, protože tři dny jsem tam ležela s těhu břichem a pak jsem neměla nic, nakonec byl víkend a nějak jsme se minuly 🙂 za mě Milosrdní prostě super 🙂

adelka21
5. srp 2013

Já byla v Bohunicích, a nevím jestli jsem teda vyloženě měla štěstí, ale já byla max spokojená. Hlavně u porodu, ochotná PA,která uměla poradit, pomoct, povzbudit. Měli ke mně jako k rodící ženě respekt, a já byla za to velmi vděčná. Milouše jsem nechtěla, protože tam je to hodně na přirozeno a epidural nedavaji, co jsem teda já slyšela. Já nakonec také rodila bez epiduralu, ale chtěla jsem mít jistotu, že kdyz budu potřebovat, tak mi ho dají. Já jsem se hrozně bála bolesti.Nakonec díky povzbuzení porodn asistentky a žačky (kterou jsem puvodně nechtěla mít, ale pak jsem děkovala všem svatým, že tam se mnou byla) jsme všechno zvládli perfektně, bez nástřihu, bez šití,bez poranění, prostě paráda. Takže já bych znovu šla do Bohunic. Sestřičky na novorozeneckém také perfektní. Akorát mě štvala jedna postarší sestra na zenském oddělení, ale tu jsem se naučila ignorovat 😀 😀 😀
Jo jinak jsem u porodu PA také málem rozdrtila ruku, ale kdyz mi ji nabídla... 😀 😀 😀 😀

japet
7. srp 2013

Ahoj ,rodila jsem v Brně na Obilňáku ,měla jsem komplikace, setřičky jsou tam úžasné 🙂 🙂 ,jak na porodním ,tak i na lůžkovém. Měla jsem mladou dr. , šití jsem ani necítila ,opravdu jsem byla spokojená.Doporučuji.

radka2303
7. srp 2013

Ahoj,já jsem rodila v Brně na Obilňáku,pro podezření na srdeční vadu u malé.Chovali se ke mě teda dost hnusně,říkala jsem si ale že jsem tam kvůli maličké tak to vydržím,jinak bych tam už nikdy nechtěla.Takže za mě neee..

mabe
9. zář 2013

ahojte, chtěla jsem se přeptat. Mozna me hrozi predcasny porod, jak je to s novorozeneckou peci v bohunicich a na obilnaku? abych vedela, kam v pripade komplikaci jet, abych malou mela blizko, diky.

veruska007
9. zář 2013

@mabe Taky mi hrozil predcasny porod. Sousedka pracuje v porodnici a rikala, ze predcasnatka na Obilnak, v Bohunicich hrozi, ze si Te tam nechaji a mimco odvezou

mabe
9. zář 2013

@veruska007 dekuju, takze pokud bude predcasne, tak je lepsi jet radsi na obilnak...

mabe
9. zář 2013

@veruska007 a predcasnatka je mysleno az do 38tt nebo myslis ještě mladsi?

veruska007
9. zář 2013

@mabe Rekla bych do ukonceneho 36.tt - pro jistotu. Ten 36.tt je mimco od mimca.

mabe
9. zář 2013

@veruska007 hmm, tak uvidíme jak to bude, asi preci jenom ten obilnak bude lepsi

veruska007
9. zář 2013

@mabe Treba vydrzite. U mne to vypadalo blede od zacatku 30.tt a mimco vydrzelo presne do terminu 😉. Ale zpocatku jsem se modlila o kazdy den 😔

mabe
9. zář 2013

@veruska007 muzu se zeptat, jak to u tebe vypadalo? me dr. ve ct rekla CS3 v 31+2tt, pry mala je hodne dole a cipek mekci. nemusim jenom lezet, ale polehávat. nastesti mala chodi do skolky, takze většinou lezim. 17.9. 33+2 jdu na ko, tak snad aspoň do toho vydržíme a uvidme. pry nektery matky s timto nalezem behaji a pak prenaseji. no, ja to nechci riskovat, cim dyl tam bude tim lip.

veruska007
9. zář 2013

@mabe Mne ve 30.tt zacala odtekat plodovka, sice jen trochu, tak me dr. nechala doma, ale musela jsem lezet. Mela jsem doma dve deti, takze docela zahul. Kdyz jsem lezela, tak dobry, ale pri sebemensi zmene polohy voda tekla dost, obcas to byla dost krize s detma doma. Ale dopadlo to nastesti dobre.
Jinak u prostredniho jsem se taky otvirala od 32.tt, hlavicku mel uplne dole, nesetrila jsem se teda vubec, i na dovcu jsme odjeli... a narodil se 38+0 😉
Hlavne malou nenos, nezvedej a vyvaruj se rychle chuze, dobihani na tramvaj a dlouhych prochazek 😉

mabe
9. zář 2013

@veruska007 diky, malou nenosim vůbec, všechno většinou uz dela sama, oblikani, zachod,...jinak přes tyden je ve skolce a dokonce mam i vyzvedavani pro ni zarizeni od babicek. takze vlastne jsem celej den jakoby sama doma a polehavam. rikam si do další ko, to je pristi čtvrtek a pak uvidíme jak to bude vypadat a zase bych fungovala dal normalne, když to bude ok.

veruska007
9. zář 2013

@mabe Jj, tak drzim palce!

staninka77
10. zář 2013

@mabe -Mě taky hrozil předčasnej porod u prostředního,ale zvládly až do 39.tt,ale vše tomu nasvědčovalo,a zvládly hlavně jsem musela ležet chtěli si mě tam nechat ale nějak zvládla i bez nemocnice.
byla ráda že jsem tam nemusela bejt. 🙂
Držím palečky aby malá vydrela až do konce.
A jistě bych taky volila Obilnák mám tam narozené všechny tři kluky a nemohu si na nic stěžovat vše v pohodě. 😉

mabe
10. zář 2013

@staninka77 dekuju, za odpověď. pokud to bude dřív, jdu na obilnak, jinak asi bohunice. nase mam v novym liskovci, tak to budu mit bliz pro ne. me dr. nerikala, ze musim jenom lezet, ale mam vic odpočívat, i ven muzu chodit, ale ja zatím do další ko polehavam, nechci nic riskovat, a uvidíme jak dopadne za tyden kontrola.

staninka77
10. zář 2013

@mabe -Taky bych raději nic neriskovala a spíše doma odpočívala 😉 ..
To je jasné že když máš blíž rodiče volila bych Bohunice..
A kdyby se něco dělo raději zajed na Obilnák.Ale myslím si že maličká zustane až do porodu uvidíš. 🙂

lenjii
15. zář 2013

Tady je teda zkušeností! Četla jsem zkušenosti z letoška, ale plácám se v tom. Napřed jsem byla přesvědčená o Bohunicích, pak že má manželova rodina kamaráda primáře na Obilňáku, tak že tam,... teď podle chvály mě zaujali i Milouši... Tak já nevím 😀 Ještě mám čas, tak budu číst dál 😀

tulikiss
3. říj 2013

Ja mam ted "cerstvou" zkusenost z Bohunic a ukazalo se ze je to vsude o lidech..
pri prvnim porodu jsem mela klystyr, epidural, praskly mi vodu, hromadu oxytocitonu ci co to do me nechali kapat, skakani po brise, prilozeni az vic jak po hodine a maximum zasahu co snad jde...
no a ted u druheho naprosto bez zasahu, bez klystyru, bez leku, vodu nepraskli, ale poradili mi co mam udelat aby praskla sama, malou osetrovali me na brisku a pak hned dali prisat. nemusela jsem behem kontrakci lezet, jenom obcas sledovali ozvy ale to se podridili me a mohla jsme u toho sedet, stat, lezet, proste co jsem chtela.
Takze vsechno je jenom a jenom o lidech a hodne zalezi na koho narazite...
tak jako pak na oddeleni, nektere sestry byly na ranu a nektere byly fakt zlate..

pocahontaass
3. říj 2013

Mám čerstou zkušenost od Milosrdných, rodila jsem na nových sálech, pokoje mají vlastní wc a sprchu, já měla na pokoji i vanu a porodní křeslo, které fungovalo i jako postel. Narazila jsem na skvělou porodní asistentku, všechno mi vysvětlila, do ničeho mě nenutila, jen doporučovala, porod byl v klidu a bez komplikací. Na šestinedělí a novorozeneckém všechny sestry a porodní asistentky příjemné a ochotné s čímkoliv pomoci a poradit ve dne v noci. Když jsem docházela na monitory, tak jsem nikdy nečekala déle jak 5 minut, přístup doktorů byl skvělý, a když se jim trochu nezdály monitor, tak mě pro jistotu ještě ten den natočili kontrolní monitor pro jistotu.

schiferka
6. říj 2013

@tulikiss .. Můžu se zeptat, ve kterem roce jste poprve rodila v Bohunicich...
A ted kdyz jste rodila, jak je to v Bohunkach se socialnim zarizenim na porodnim pokoji a sestinedeli?
Chystam se sice na prohlidku, ale prece jen zkusenost primo od nekoho je k nezaplaceni 🙂
Dekuji 😉

tulikiss
7. říj 2013

@schiferka poprve sem tam rodila v lednu 2012.. na porodnim boxu je zachod a sprcha spolecny, ale za celou dobu jsem nikoho nepotkala a to jsem u prvniho rodila 9 hodin a u druhyho 2 hodiny. Na sestinedeli jsme byly na pokoji 2 a meli jsme svuj zachod a sprchu, takze naprosto super. Po prvnim porodu jsme byla na nadstandartu a musim rict ze jsem byla rada ze tentokrat nebyl volny.

radushka1
7. říj 2013

@schiferka V dubnu jsem rodila v Bohunicích a za mě, maximální spokojenost, o to od samotného porodu až po odchod ze špitálu a to se vším. Porod jsem měla na nadstandardu - chtěla jsem sociálky, díky rychlosti porodu, jsem za něj neplatila, na šestineděli jsem už byla na klasickém pokoji. Jsou to 2 pokoje, po dvou postelích, které mají společnou sociálku. V období, kdy je moc porodů, jsou maminky i o patro níž, kde jsou po 3 na pokoji, jak psali holky, kámoška tak byla v loni v červenci.
Každopádně, ať zkoumáš porodnice z prava, z leva, vždy se najde nějaká maminka, která má špatnou zkušenost s tou a nebo onou. O Bohunicích někteří říkají, že je to továrna na děti v přístupu, a není to mu tak. Mě na ostatních brněnských porodnicích odrazovaly návštěvy na chodbě. Jelikož u mě doktoři čekali komplikace, bylo mi doporučeno rodit v Brně, ne v malé porodnici.

schiferka
7. říj 2013

@tulikiss Děkuji za info...Chjo, to je pro mě šílenost, neb já s tím wc fakt bojuju :D
Tak doufam, že budu mít stesti jako Ty a nikoho tam nepotkam 🙂

schiferka
7. říj 2013

@radushka1 Je fakt, ze porodky zkoumam ze vsech stran a ne a ne se rozhodnout. Nejak tomu vsemu nechavam volny prubeh, vsak to snad dopadne 🙂
Jak pises o navstevach, tak je fakt, ze to me odrazuje na Obilnaku, vc. pobytu na sestinedeli, kde je hafo lidi, nemam rada prelidneno :(
Jinak dekuji za vycerpavajici info k Bohunkam, asi to budou ony, kam se pojede, jen doufam, ze chytneme nekoho normalniho a ne prudice, neb jsme sice vsichni jen lidi, ale to co obcas ctu od ostatnich mamin, tak mi nejak hlava nebere, ze se ti lidi chovaji jak "hovadaaa".
Za jak dlouho te pustili domu po porodu, predpokladam, ze nakonec bylo vse ok 🙂
A prosim te, kolik se priplaci za nadstandart, neb vsude se uvadi neco jineho. Plati se i za epidural, nevis?
Omluva za doterne otazky, ale prece jen, bude to premiera 🙂

radushka1
7. říj 2013

@schiferka u mě to byla též premiéra to se neboj 😀 Nadstandardní porodní sál je za 1000 Kč, můžeš mít vanu nevím, cokoli, já chtěla hlavně sociálky, ony od boxíků jsou jen kousek teda, ale já díky problémy se zády tak proto. I když měli to tam renovovat, ať jsou sociálky všude ale nevím.
Na epidural si dej pozor, jestli ho chceš mít zdarma, nemluv o něm na příjmu. Pokud dojedeš do porodky a křičíš epidural, epidural...platíš, jak ti to doporučí porodní asistentka, či lékař je to zdarma. Mě to doporučila lékařka...ale nakonec jsme ho ani nestihli.
Porod byl nakonec v pohodě.
Jako hovado se tam ke mě nechoval nikdo. Byla tam jedna protivná sestra, ale jeden večer, přišla odešla a už jsem ji neviděla. Jinak jsem narazila jen na fajn sestřičky jak pro maminky, tak pro miminka.
Pokud chceš, poradí ti i několikrát s kojením, jen se NEBOJ ŘÍCI, začátek je těžší.
Jsem člověk, který si od lidí nenechá kadit na hlavu, umím si své říci, tak si myslím,že i chování posoudit můžu. Jinak v porodnici jsme byli o den dýl skrz žloutenku malé, byla na fototeraii.
V porodnici byl i ortoped, takže nám hned tam udělali první vyšetření kyčlí, sestřičky udělaly vyšetření sluchu...je pak míň lítání. S kyčlemi jsme teda lítaly, měla je nedovyvinuté, ale frajkova peřinka to spravila a už je všechno oki. Kdyby cokoli, ptej se. Též jsem tehdá prdlačky věděla 🙂
Apropo kdy se bude rodit 😉 ?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru