Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

jana.sun
13. zář 2008

sharon: já myslím, že se ti to vybaví hned, jak se na mimčo podíváš 😉 Budeš "profík" - uvidíš. Navíc ty jsi takový optimista - četla jsem tvoje psaní na jiných disk. a nebojím se, že bys něco nezvládla....jsi supermamča 😵 Na pokoji se mnou ležela mamina, která měla taky druhé mimčo a to po 8-mi letech a v pohodce to zvládala, rozkojila se raz-tři a říkala, že se jí to všechno vrátilo hned - prostě pododa 😎

janula2008
13. zář 2008

Sharon, to víš, že to druhé zvládneš s přehledem, přece jen už člověk ví - i když po osmi letech - do čeho jde 😉 .Se mnou ležela v porodce taky druhorodička a když jsem viděla, jak už má toho malinkýho s přehledem zmáklýho a já ze všeho vyděšená...prostě je to fakt rozdíl, neboj, všechno se ti vybaví 😀 .

animatua
13. zář 2008

holky co jste uz rodily, jak probihaly v ktere porodnici poporodni kontroly, napr. kontroly siti po nastrihu, jestli moc nekrvacite apod?

lucinecka
13. zář 2008

Animatuo, já rodila na Obilňáku a kontrolovali mi šití den před propuštěním, jinak žádné takovéhle kontroly nebyly. Až po šestinedělí si mě pozvali znovu na kontrolu kvůli velkýmu porodnímu poranění 😉

animatua
13. zář 2008

lucinecka: diky za odpoved, a kontrolovali te pri vizite? nebo jak ta kontrola presne probihala? znama totiz rodila u milosrdnych a pry ji tam pokazdy kontrolovali siti po nastrihu pri vizite, pred dalsima pacientkama a prede vsema doktorama 😝
Ja se ale chystam taky na obilnak, tak by me zajimalo jak to tam probiha.. jak jsi tam byla jinak spokojena?

Jinak podle fotky, nebyla jsi na kurzu vazani satku v Brana k detem? 🙂

sharon2
13. zář 2008

Hihi, holky díky za podporu, pevně v to doufám.....hlavně doufám, že mě moc nerozhodí hormony, výkyvy nálad apod., protože na to v našich momentálních bojových podmínkách není prostor 😀 😀

Jinak já když rodila, tak se mnou na pokoji taky byla druhorodička - ale až po 13 letech a ještě s dvojčaty, takže jsme byly dvě vyplašené 😨

Jo a dnes jsem se byla podívat na Obilňáku....dopoledne prý měli zase pěkný nátřesk, ale v těch 6 večer už byl klídek, tři pokoje byly volné, uklizené...tak jsem si zavzpomínala /Míšu jsem rodila v oranžovém/ a taky si i připomněla co mě čeká ☹

paolin
14. zář 2008

animatua, pri prvnim porodu v Bohunicich nam nastrih kontrolovali pri vizite. pri druhem nic takoveho nebylo. bud to prestali delat nebo nemeli cas..pravda-neni to nic prijemneho 😝

animatua
14. zář 2008

paolin: diky za odpoved, ja doufam v porodnici moc nepobudu, ale kdybych tam musela zustat tak me tohle desi.. tak snad se poporodni kontroly takovym verejnym zpusobem uz nedelaji..

pazhitka
14. zář 2008

u Milosrdnych letos v cervnu mi siti kontrolovala dr. v den propusteni pri vizite, divala se jen ona sama...

lacherka
14. zář 2008

já rodila taky u Milosrdných v červnu a nikdo mi nástřih vůbec nekontroloval, vždy se mne při vizitě jen zeptali jak se cítím a prohmatali břicho, jinak nic. Čekala jsem,že mne potom vezmou před propuštěním na nějakou prohlídlku, ale vůbec nic, až po šestinedělí na gyndě...

lucinecka
14. zář 2008

Animatuo, nekontrolovali mě při vizitě, ale u dr na křesle v soukromí 😉 Jinak na kurzu jsem byla, svět je malej 🙂

jana.sun
15. zář 2008

Animatua: já rodila 25.8.08 v Bohunicích a vizity probíhají na pokoji a vše se tam i kontroluje, přede všema. Ležela jsem na 5.patře. Nástřih nám kontrolovali cca 3.den po porodu - přede všema. No, naštěstí jsme byly s ostatníma mamkama na pokoji spřáteleny, tak nám to tolik nevadilo. Nevím, jak to asi vypadá, když jsi na pokoji s někým, s kým třeba nekomunikuješ. Asi divné. Ale zas na druhou stranu mi to ani nepřišlo, já nevím. Asi proto, že jsme se s těma ostatníma dvěma maminama tak sžily. Nevím, jak to probíhá na Obilňáku.... 🙄

prcekpet
16. zář 2008

ja rodila letos 9.8. v Bohunicich a nastrih kontrolovali cca 2. den po porodu a pro propusteni, ale vzdycky me obestoupily sestry, takze nikdy nikdo nic nevidek, teda krom dr. 😉 🙂
sousedka rikala, kdyz rodila pred 5 lety, ze automaticky kontrolovali vnitrnim UTZ jestli odesla cela placenta, aby predesli poporodnim komplikacim....delali to vsem bez rozdilu, taky jsem cekala, ze me vysetri dukladneji, holt to udela mojr dr. po sestinedeli. Jak dlouho po sestinedeli se bezne chodi na kontrolu?

prcekpet
16. zář 2008

sorry za preklepy, pisu to s malym v naruci 😀

jana.sun
16. zář 2008

mě taky nekontrolovali v Bohu jinak než "povrchově" - tož to asi taky budu muset nechat po šestinedělí na mou Dr., snad bude vše OK. Asi si ke sve dr. zavolám a zeptám se, na kdy se mám k ní objednat. Asi co nejdřív po těch 6-ti týdnech, kdyby něco, tak at se to "odchytí"

paolin
16. zář 2008

ahoj, moje Mudr rikala co nejdrive po zkonceni 6-ti nedeli.

arin
17. zář 2008

Ahojky 🙂
Mě taky v Bohunicích nekontrolovali ani u jednoho dítka 😖 jen pohmatem na břicho a totˇvše 😝

sharon2
17. zář 2008

hihi po šestinedělí určo znamená po 6 týdnech po porodu 😉
Jo a rodit do vody se dá i na Obilňáku, na nadstandartu. Ale PA říkala, že si to ty maminy často rozmyslí, že i když máš vodu ráda, tak tě to při těch kontrakcích může obtěžovat.

dzej
20. zář 2008

ahojky, nám na Obilňáku kontrolovali nástřih cca 3den, sestry si stouply tak, aby ostatní maminy nic neviděly a doktor jen koukl. UTZ dělala až gynekoložka po šestinedělí v ordinaci.
A jak píše sharon, spousta maminek si to rozmyslí i když si zaplatí vanu na boxu, tak tam stejně pak není.

sarlotk
26. zář 2008

Ahoj holky,každým dnem bych měla rodit a vybrala jsem si Obilnák,ale byla jsem ve středu na kontrole a vyšetřující lékařka byla fakt ras,vrazila mi ruku mezi nohy takovým zbůsobem,že mi vyhrkly slzy a to si myslím,že nejsem žádná posera a až pak řekla,at se uvolním,docela hnus.Ted se bojím,co mě čeká za příjemný dámy na porodním,nemáte s tím některá čerstvé zkušenosti?

sharon2
26. zář 2008

sarlotka...psala jsem ti na vložkovou diskusi 😎 😀
A ta doktorka....malá, hnědé vlasy v culíku? Tak svoje včerejší vyšetření u ní jsem popisovala na Začínajících těhulkách v Brně. Jestli do 2. října neporodím, tak řvu, že Hamiltona nechci jen vlezu do ordinace.

Jinak bohužel čerstvé zkušenosti nemám. Rodila jsem tam před osmi lety. Ale PA Kameníková mi přijde hrozně fajn 🙂

krista
14. říj 2008

bertica.h • 1d, 7tt • Včera v 19:40
Mám ešte kopuuuuuu času,ale aj tak sa zaujímam..zrušili už Obilnák?neviem nájsť nide ich stránku..nemyslím FN brno..ale ich pracovisko porodnice na Obilnáku.
Manžel pracuje vo FN Brno a radšej by keby sme rodili na Obilnom trhu.Aké máte skusenosti vy?
Snád tu taká téma ešte nieje..alebo je..ale ja som nenašla
😅 😅

Ďakujeeeeeeeeeeem

motylek • 1d • Včera ve 20:32
Obilňák nezrušili, proč by měli??? Spadá ale pod FN Brno, takže samostatný stránky nemají. Já jsem rodila ve FN a nemůžu si vůbec stěžovat. Jinak o porodnicích v Brně je tady ta stránka, tak třeba tam najdeš, co potřebuješ 😉

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

bertica.h • 1d, 7tt • Včera ve 20:33
dakujem.manžel hovoril,že personál je hroizný..hlavne sestry..aj ked on pracuje na inom oddelení..dopočul sa.. 😕

motylek • 1d • Dnes v 08:56
Je pravda, že ne všechny jsou tam milé a příjemné, ale to nejsou nikde. Na všechny porodnice jsem slyšela to dobré i to špatné, tak je to hlavně na tobě a na tvém pocitu, kde porodíš. Někde porodit stejně musíš 😀 😀 😀 . Ale myslím, že všude jsou nějaké pipky. Ale například na mě tam žádná nepříjmná nebyla. Na mou spoluležnici jo, ale na tu jsem po dvou dnech byla nepříjemná i já 😠 😀 😀 😀 😠 .

janula2008 • 1d • Dnes v 09:44
Bertica:já slyšela na obilňák chválu a naopak jsem zažila sem tam pipku na Polní,tak to záleží na koho natrefíš...

marci • 1d • Dnes v 10:05
Nějaká kráva sestra se určitě vyskytne všude, podle toho nelze porodnici hodnotit. Já rodila v Bohunicích a nemůžu si na nic stěžovat, ke mě se sestřičky chovaly vždycky slušně. Někdy si za to můžou samy i ty matky, takže se nedivím, že někdy nějaké sestře ujedou nervy - vím neměly, ale jsou to taky jenom lidi. Pokud je maminka aspoň trochu rozumná, myslím si že na vyloženě nepříjemný personál nenarazí v žádné brněnské porodnici.

janula2008
14. říj 2008

Jo to je jasny, myslim, ze pokud se ta mamka k nim chova slusne tak se taky tak snazi chovat, pokud se teda blbe nevyspi a to muze byt kdekoliv...mne spis vadila u Milosrdnych ta strasna nepodpora kojeni a to se tvari jak rodinna porodka, slecne na pokoji rekly,ze stejne bude jen davat z flasky, pritom to chtelo podle me jen v klidu ukazat, poradit atd. To same u me,ale my jsme to nakonec zmakly. Doktori jsou tam super a to je podle me rozhodujici, tech par dni se zvladne vsude. 😉

marci
14. říj 2008

Jani to mě na těch Milosrdných zaráží - hodně lidí si tam stěžuje na nepodporu kojení - nechápu proč to tak je.....že by to bylo fakt nějakým vyhořelým sesterským personálem? Mě přišlo, že v Bohunicích na to kojení fakt dbali a bylo to pro ně důležité. Příkrmy nenutili, ale nechali to na rozhodnutí matek. A jednoznačně preferovali kojení.

animatua
14. říj 2008

bertica: ja jsem rodila na obilnaku a nemuzu si na nic stezovat co se tyce samotnyho porodu.. porodni plan dodrzen, PA byla sice ze zacatku neprijemna, ale nakonec prece jen trochu ubrala, hlavne udelala vsechno co jsem chtela a co jsem mela v porodnim planu.. slouzici doktorka taky ok.. co se tyce oddeleni sestinedeli tak nevim, ja sla hned domu, ale obecne jsem slysela ze se tam s nikym moc nemazli 😒

prcekpet
14. říj 2008

souhlasim s marci, nekdy si za neprijemnost sester muzou samy matky, zbytecne si zneprijemni to nejkrasnejsi obdobi ☹

samicka
17. lis 2008

holky, nějaké novinky z brněnských porodnic?

terrestriss
19. lis 2008

ahoj, rodila jsem 5.11.08 v bohunicích a musím velmi pochválit samotný porod - neměla jsem nadstandard (byl obsazený), ale standardní pokoj byl moc fajn, měli jsme soukromí, PA byly velmi citlivé a sympatické - vše se mnou konzultovaly. muž byl celou dobu se mnou. rodila jsem na moderní porodní posteli/křesle - to polohování bylo úžasné. mohu jen doporučit.
pak jsem ležela ještě na starém šestinedělí - mmch den po mém propuštění se stěhovaly na nové zrekonstruované patro. sestřičky na šestinedělí byly až snad na jednu nebo dvě výjimky výborné - pomáhaly poradily ikdyž občas měly velmi napilno. bylo nás tam 30 maminek a rády pustily ty bezproblémů domů - hodila se jim každá postel.
bohunice velmi chválím a mohu vřele doporučit - naprostá spokojenost

pavlina05
24. lis 2008

Ahoj holky!!
Já rodila v červnu u Milosrdných. Vše ok, jen opravdu neochota sestrer a nedostatek sestr...ASI...???...na kojení!!!! Ležela jsem po císaři na gyn a žádala sestřičky aby mi malého nosiliy na kojení. Odmítly, že nemají čas a dostatek personálu. TAkže si MM vzal dovču a malého mi přes chodbu ty 2 dny vozil na kojení.
A také jsem musela 2 dny čekat na lůžko aby mě vzyli na novorozenecké a já konečně byla na blízku Ájovi.
TAkže vlsatně asi nic moc, ale nestěžuju si. Oba jsme zdvaví a to je to hlavní!!!! 😉

jadviga
24. lis 2008

ahojky,
já rodila v září v Bohunicích - císař (spinál) a musím říct, že super. Vozili mi malou na kojení co 3 hodiny i v noci samozřejmě. Sestry byli super.PA byla skvělá i lékaři. Kdybych se "náhodou" rozhodla pro druhé dítě,tak bych šla rodit zase do Bohunic.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru