Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

deni
6. kvě 2008

vlastovka díky 😉 a byla jsi na nadstandartu nebo obyč.?

vlastovka
6. kvě 2008

když jsem rodila já, tak tam bylo taky přecpáno, jako teď tu píšete. Chtěla jsem nadstandard, ale byla tam nějaká maminka se žloutenkovým děťátkem, tak jsem se tam nedostala. Nicméně se mi snažili vyjít vstříc, jak mohli. První noc jsem dokonce spala na gyndě, jak bylo na šestinedělí plno, ale pak už mě přesunuli a spala jsem s dalšíma dvěma maminkama a třetí noc mě zase přesunuli k jiné a tam už jsme byly jen dvě 😀 Vlastně jsem spala každou noc na jiné posteli 😀 Ale aspoň jsem měla pak klid.

pavlina05
6. kvě 2008

deni • já jsem byla na přednáškách na Josefské, tak nám řekli, že když už jsme zaplatili 600,-kč za kurz, tak prohlídky miáme zadarmo. Byla jsem se kouknout na Obilňáku a v Bohunicích, líbilo se mi všude. Ještě bych chtěla teď v pátek ve 14 hod k Milosrdným.
A pak se rozhodnu.
Lákají mě zatím Bohunice a Milosrdní.....

vlastovka
6. kvě 2008

pavli, to jsem zvědavá, jestli po tobě nebudou chtít peníze i u Milosrdných. My to měly taky všude jinde zadarmo, jen tam jsme platit musely... 😒

pavlina05
6. kvě 2008

vlast, kolik??? 120kč jak uvádějí???
No uvidíme....
Každopádně stále nevím a nevím jestli se rozhodnu...mám na to 14 dnů než mě tam dr. odešle...
Mě jde spíš o tu poporodní péči v nemocnici - o péči o mimi. Já to něka zvládnu, přežiju,..jdu Císařem,...
U Milostrdných jsi byla ze šestinedělím spokojená?

vlastovka
6. kvě 2008

u MIlosrdných jsem byla spokojená se vším. Ale jako všude: kdo chce, vždycky si nějaké mouchy najde. Já je nehledala a byla jsem tam ráda. O miminka se tam starali pěkně. Měli jsme oblečků pro mimi kolik jsme chtěli, takže děťátka byla stále čisťoučká. Stejně tak i s prádlem pro nás. Ale třeba je to tak i jinde. Nechci říkat, že takhle je to právě jen u Milosrdných na Polní. Ale přijde mi to tam takové komornější. S návštěvami mimo návštěvní dobu taky nebyl problém, ale radši jsme to nijak nepřeháněli. Tu tam máš "školení" o tom, jak umývat miminko, pak tě zase učí něco jiného, tak by bylo blbé, kdybys tam zrovna měla nějakou návštěvu.

Jinak péče během porodu i po něm byla skvělá. I když se ten den rodilo o 106.

Už si vůbec nepamatuji, kolik jsem tam tehdy za tu prohlídku platila. Ale asi jak uvádějí...

zen
7. kvě 2008

Holky tak pořád doufám v nadstandart na Obilňáku... rodit bych měla tak nějak kdykoliv... no uvidíme jestli budeme mít štěstí, ale obávám se, že podle toho co tu čtu, tak budu ráda, že nejsem na chodbě 😅 😀

pavlina05
7. kvě 2008

vla, díky. Miloši mě lákají, tak uvidím. Na Obilňák bych nešla!!!! Jen tedy pokud bych rodila předčasně!!!

Zen, no snad budeš mít štěstí a chytneš nějaký pokoj....než chodbu???

V květnu se prý bude rodit ne o 106 ale o 206

vlastovka
7. kvě 2008

pavli, ale už se pomalu rozhodni. U mě to bylo tak, že jsem rodila o tři týdny dřív. A vlastně ještě pár dní po porodu jsem tam musela volat, že jsem tam objednaná na monitor, ale už z toho asi nic nebude, protože jsem mezi tím porodila 😀 To se divili 😀 Vlastně jsem byla na monitoru jen jednou a to v den porodu 😉 .

pavlina05
7. kvě 2008

vla...jj, mám opravdu na čase!!!
Já to vidím do dokončeného 36tt na Obilňák. PAk asi Bohunice. Miloši mě lákají moc, ale není tam pořádné ARO a ani Jip!!!!!
No já jdu v pondělí ke své dr., pak asi ještě jednou a pak už jdu na kontroly do nemocnice...
Kdo ví...že, třeba si miminko bude chtít pospíšit....

paolin
7. kvě 2008

holky, myslim, ze nakonec budete rady, kdyz vas nekde vezmou. my si taky vybirali pro nas ten TOP a nakonec nas tak tak neodeslali rodit do Vyskova. Milosrdni byli zavreni, Obilnak mel stop stav a v Bohunicich jsme byli 12. prijem na porod. nastesti zrovna odrodila jedna maminka, tak jsme jen pockali, nez se uvolni porodni box. par hodin po nas vyhlasili i Bohunice stop stav. a to jeste nebyl nejvetsi naval. o miminka se vam dobre postaraji vsude, at uz se pece nebo cistoty tyce. to stejne o maminky. ted je to hlavne o kapacite personalu. moc rodicek, malo casu na ne. ale i tak se vsichni dle prispevku ostatnich snazi, takze OK 😉 nakonec tech par dnu stejne rychle utece a doma je doma 😵 tak moc drzim pesticky. hlavne, at jsou miminka zdrava 😉

pavlina05
7. kvě 2008

paol, no teda!!! Tebe hrozil Vyškov!!!???? To nééé!!!!
No já mám plánovaného císaře, tak si myslím, že až budu jednou v programu, tak mě nikam nepošlou!!! Snad!!!!
Jen noe proboha do Vyškova!!!
Máš pravdu, já si to taky říkám....nějak to tam vydržím a pak hurá domů!!!!

paolin
7. kvě 2008

Pavli, ty jsi v poho s tim planovanym cisarem 😉 myslim, ze se nakonec rozhodnes po domluve s doktorama-ktery ti bude vic sympaticky. u Milousu jsou doktori moc dobri 😉
fakt jo. odpolko posilali maminy z Obilnaku do Bohunic a z Bohunic pripadne do Vyskova. no ja taky myslela, ze si delaji srandu. ale verim, ze to Brno zvladne. V Bohu byla plna i gynda, ale kdyz nas v nedeli propousteli, tak s nama uz tam bylo 6 volnych luzek. hm, koukam, ze jsem ten predchozi prispevek napsana dost blbe. nechtela jsem vas pripadne vydesit ☹

pavlina05
7. kvě 2008

paol, v pohodě. Mě Vyškov děsí uý rok, já tam byla na revizi.....takže vím své. A taky jsem tam pracovala na RTg...takže bez komentáře!!
No já se půjdu asi v pátek kouknout na exkur. k Milošům a pak se rozhodnu kam jít. Pořád váhám a střídá se to u mě..
Te´d bych zase volila Bohunice....
Jsem děsná!

paolin
7. kvě 2008

Pavli nejsi desna. kamoska takhle obchazela porodky a doktory. chtela rodit prirozene a nikde se s nim nehodlali bavit. az jeden Mudr u Milousi ji vysel vstric, ze to muzou zkusit bez planovaneho cisaare. a ikdyz nakonec mala sla cisarem, tak ta moznost pro ni byla moc dulezita.

pavlina05
7. kvě 2008

paol, no já musím, zhlediska zdravotního. Spíš obcházím ze zvědavosti a když je ta možnost....Díky moc za radu 😉

petipacka
9. kvě 2008

Ahoj holky tak, ja mam jeste dost casu na porod, ale podle toho jak ty porodnice resite, se uz trosku zacinam bat. Ja se jdu podivat v pondeli na Obilňak, tak jsem zvedava.

paolin
9. kvě 2008

Pavli, vsak ja vim-ocicka. myslela jsem to tak, ze vyber doktora na provedeni cisare taky neni od veci. 😉

pavlina05
12. kvě 2008

Holky, tak jsem byla dnes na kontrole. Vše ok, příští týden mám už jít na kontrolu do porodnice. Jenže já furt nevím kam!!!!
Nevíte někdo, kde je to nej. na císař a koho doporučit za dr.??Dík

pavlina05
14. kvě 2008

Holky, tak jsem zavolala k Milosrdným a jsem objednaná na 26.5. na 9:00. Uvidíme jak to tam odrodím.....
Snad vše dopadne dobře, bojííím!!!
Co myslíte, vybrala jsem dobře?
Znáte nějakého dr.odtamtud???
PA

sosi
14. kvě 2008

Ahoj Pavli, rodila sem u Milosrdných plánovaným císařem přesně před třemi týdny a myslím, žes vybrala dobře. 🙂 Nemusíš se bát 🙂

pavlina05
14. kvě 2008

sisi. Jééé, děkuji moc. Prosím, máš li chvilinku čsa.
Jak to probíhalo, jak rychle jsi měla miminko u sebě? Šlo kojení? Co jizva? Mohl být manžel u porodu? Jaký lékař tě operoval.
Vím, moc dotazů, ale chci mít jistotu a info.
Děkuji moc

pavlina05
14. kvě 2008

sosi, máte nádherného a spokojeného andílka 🙂

sosi
14. kvě 2008

děkuju 🙂 no jestli chceš můžu ti na maila poslat popis celé akce 😉 psala sem to kámoškám takže je to dost podrobný, asi na 3 A4. Operovali dr. Kypr a Dr. Franc. Jizva už je v pohodě i když ji teda mám skoro přes celej podbřišek ale dobře se hojí. Manžel byl u porodu (a byla to velká podpora).

pavlina05
14. kvě 2008

sosi, tak kdyby ti to nevadilo, budu ráda. Děkuji, pošlu ti do Ip mail 😉

motylek
15. kvě 2008

Ahoj holky, nevíte jak je to s Bohunicema? Někde jsem četla, že tam mají dodělat do konce května nějaký nový, a teď nevím, poporodní?

Pavlí, tys tam byla na obhlídce, nevíš o tom něco??? A na císaře jdeš kvůli očím???

lucieee
15. kvě 2008

Ahojky holky

Já včera volala do Bohunic jak je to s přeporodníma kurzama a mimojiné jsem se ptala jak to vypadá s tou rekonstrukcí a kd ybude hotová. Odpověď mě dostala prý už to mělo být hotový před půl rokem a že neví kdy to nakonec dokončí 😅 , ale prý to nemá na chod porodnice žádný vliv. Každopádně uvidím až se tam půjdeme podívat

anke
15. kvě 2008

motylek: ja tam rodila pred 5ti tydnama, dodelane to neni a na pokojich je slyset obcas nejake vrtani a tak, ale neni to nic hrozneho, akorat je tam - aspon se mi zdalo, lehce prasno
jo a pri prichodu do budovy proti vam obcas vyjede delnik s koleckem plnym suti 😀

paolin
15. kvě 2008

holky, v Bohunicich termin ukonceni te reknostrukce uspesne posouvaji a posouvaji. jak pise anke, obe patra - gynda i sestinedelko frci a sem tam je slyset nejake vrtani nebo bouchani. jinak zadny problem. jen nadstandardy nehrozi-kvuli mnozstvi porodu je vyuzivaji jako saly.

jesika
15. kvě 2008

Ahoj holky,

tak já jsem před pěti lety rodila u Milosrdných a v červenci se tam chystám znova.Moc se mi tam líbilo.Byli tam ke mě moc milí, jak na porodním tak na šestinedělí...A to mě museli mít plné zuby, protože jsem rodila 22 h. 😝 .Na pokoji jsem tenkrát byla jeden den sspolu s jednou maminkou( čekala na císaře) a pak jsem tam až do odchodu domů zůstala sama.Bylo to super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀
Takže na Milouše nedám dopustit 😉 .

V Bohunicích pracuju( i když ne zrovna na porodním), tak to je jeden důvod proč tam nechci a navíc se mi to tam nelíbí.Je to tam takové stísněné a připadala jsem si tam jako ve skleníku 😝 .Švagrová tam rodila v říjnu, byl to děs!!! Nedalo se na pokoji ani vyvětrat, bylo tam na padnutí a celý den tam pařilo slunko 😝 😝 .

A Obilňák jsem zavrhla rovnou.Nepůsobí to tam na mě dobře.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru