Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

myisiska1
13. led 2011

Ahoj maminky, v pondělí jsem se vrátila z Bohunic a nemůžu si abolutně na co naříkat. Nenarazila jsem ani na jednu protivnou sestřičku. PA bezvadná. Mohla jsem si vybrat jak porodní box, tak i pokoj na šestinedělí (ve stejný den rodila kamarádka z JIPky).

madelen
13. led 2011

Já v Bohunicích rodila 21. 12. - to bylo plno. Odcházela jsem 26. 12. a bylo pusto prázdno. Jedna protivná dr. a setra byla na dětské JIP, jinak byl veškerý personál celkem vlídný, usměvavý a poradili a pomohli kdykoliv jsem potřebovala. Ale musíte se hlásit. O čisté prádlo nebyla nouze, na požádání vydali cokoliv. S dudlíkama pro mimča nemusíte mít obavy, tam se mimina " špuntují " běžně. Celkově bych porodnici hodnotila jako průměr - nic extra super a nic hrozného. Pokud nebudete mít problémy, budete spokojené. Zázemí je tam hezké - já teda po 1/2 dni přešla na nadstandard a ten si nemůžu vynachválit. Jen, když foukal vitr, šíleně od prosklené stěny táhlo.

tynucha
16. led 2011

@sunea No tak to by bylo príma, kdyby pusto prázdno v porodnicích vydrželo! Nechceš sem dávat tu a tam info, jestli ten stav trvá? 😉 Moc by se mi líbilo ukořistit zase nadstandard na šestinedělí, minule se mi moc osvědčil.

tynucha
16. led 2011

@madelen třeba to bylo jen v rámci předvánočního stresu, věřím že psychika dělá svoje a leckteré mamině se porod rozjede just na vánoce, kdy to nejmíň chce 😠 Slyšela jsem, že hodně fungují i měsíční fáze, že za úplňku (myslím) se rodí víc.

madelen
16. led 2011

@tynucha Jo, prý bylo 21. 12. zatmění měsíce a ještě úplněk - ráno v 5 hod. jsme se tam sešly asi 4 😀 A co jsem se ptala, tak na Štědrý den moc porodů nebylo. A nadstandard neměl chybu 😉 ( krom těch profukujících mezer 🙂 )

sunea
16. led 2011

@tynucha myslim, ze mas velku sancu este chytit tuto vlnu maleho poctu porodov, lebo ta kamoska vravela, ze cakali, ze to bude trvat tak tyzden dva, a uz to trva skoro dva mesiace. Drzim palce 🙂 (este sa hodne rodi, ked je nejaka velka burka 😉 )

tynucha
16. led 2011

@sunea No v únoru asi bouřka moc nehrozí, tak se snažím chytit aspoň toho úplňku 😉 Už aby to bylo. Dík za pozitivní zprávy!

147258
16. led 2011

@tynucha byla jsem v Bohunicích minulou sobotu na info schůzce a " nerodila ani noha" fakt pusto prázdno, ale těhulí se nás tam sešlo 15, takže to vypadá, že únor se už trochu rozrodí, ale snad né všechny zaráz 😉

sussanah
16. led 2011

@tynucha ono obecne pri zmenach pocasi/tlaku byva vetsi naval. Tak si to naplanuj podle dlouhodobejsi predpovedi pocasi 😉
U me to vyslo presne, kdyz jsem rodina v predloni v rijnu, tak jsem rodila na posledni krasny rijnovy den, byla jsem jedna z prvnich, dosla jsem na poloprazdne sestinedeli a do 24h bylo narvano k prasknuti 😀

tynucha
17. led 2011

@147258 Já půjdu na info schůzku na Obilňák tuto sobotu, tak to taky očíhnu a dám vědět. Jestli teda půjdem i na porodní boxy, nevím.

darja82
17. led 2011

Holky, slyšela jsem, že kamarádku v Bohunicích přesunuli po 72 hodinách i s miminkem z šestinedělí na nějaký jiný patro, kde to prý bylo úplně děsný - zima, špinavo. Nevíte jestli to je pravidlo nebo jen když mají moc plno.
Díky

staninka77
17. led 2011

Ahojky.
@sussanah-Gratuluji ti k těhu přeji ti pohodové a krásnej porod na konci at je ještě lepší než ten první.
Budeš si nechávat říci co to bude.
Hned bych šla do toho znovu.
Já si pamatuji jak jsme si tu spolu psali 🙂 .
@tynucha-Pak dej info ale na pokoje na Obilnák nepujdeš jen abys věděla na porodní sály se pujdeš podívat pokud bude volnej box já si pamatuji my byli jen na tomz tou vanou byl moc příjemnej 😉 .
A ještě nakoukli na ten druhej kde jsem rodila prostředního. 😉
@darja82-To je teda síla kam je přesunuli a z jakých duvodu nevíš proč se stěhovaly jinam kde byla zima a špinavo.

blanka.k
17. led 2011

@darja82 přesouvají je na patro,kde leží těhotné. Já takto ležela v 2.trimestru na pokoji mezi 2 maminama s 1denníma miminkama, jako nic moc,jak pro ně,jelikož se tam nevlízaly pořádně ty "vozíky" s dětma a mě tam pořád pípaly nějaké přístorje, kapačpky atd., tak pro mě, když jsem měla strach, jestli neporodím/nepotratím a vedle mě brečely celé noci miminka, chodili jim příbuzní gratulovat atd. 😅 Moje kamarádka rodila 2x z vždy byla na tomto patře na nadts. pokoji, jelikož na šestinedělí nebylo místo. 😉 V bohuniíchc jsem ležela na asi 5 různých pokojích a až na 1 nešla nikde otvírat okna, takže tam bylo vedro k zalknutí 😅 aneb "smrádek, ale teploučko" 😀

147258
17. led 2011

@darja82 no říkala nám PA, že tam mají 6-ti nedělí na dvě patra, ale my byli očíhnout jen jedno...
@tynucha jj, písni, kamarádka tam rodila těď 20.12. a ležela někde jinde než na 6-ti nedělí a moc si to pochvalovala i teda přístup doktorky a PA, jen říkala, že ji překvapilo jak jsou všichni mladí...

n20
17. led 2011

Ahoj holky,
já rodila v Bohunicích v září a byla jsem moc spokojená.Potom jsem ležela na šestinedělí, pokoje pěkné, každý má svou koupelnu, sestřičky ochotné a moc hodné, i na dětském vše v pohodě, doktoři taky.Příště chci opět rodit tady.

n20
17. led 2011

@147258 mladí jsou to je pravda, však to je daleko lepší,je pravda,že každý den jiný doktor,ale zase musí se to brát tak,že je to fakultní nemocnice,tudíž jsou tam i studenti.

madelen
17. led 2011

6ti nedělí je v 6tém patře - pokoje po 2 a sociálka vždy pro dva pokoje ve spojovací chodbičce. V 7mém patře je to stejné, jen pokoje po 3, protože to je pro těhotné a problémové maminy nebo jiné gyn,. zákroky. Já ležela 1/2 dne tady a bylo to náročné- Návštěvy na pokoji jsou dost otravné, jedna mamina tam měla manžela i mimo návštěvní dobu - to bylo opravdu nepříjemné, protože já tam dojela zrovna ze sálu. Ale pak už je sestry vyhodili. Myslím, že návštěvy na pokojích by měly brát ohledy na soukromí ostatních mamin. Zlatý nadstandard - na tom jsem byla v 7. patře. Doktoři se střídali, u porodu byla PA + nějaká mladá studentka. Dr. přišla jen na zašívání.

sovicka_
17. led 2011

ty návštěvy mě lehce štvou, že smí na pokoj a na dlouhou dobu, nepřijde mi to úplně správné, že cizí chlap leze do pokoje, kde je ženská, co zrovna porodila, a malé miminko 😕 😕 ale co nadělám, zakázat to té spolubydlící asi nemohu, že? 😕

Jinak kdyby vydrželo pusto prázdno, tak by to bylo super 😀

A kdy se tak zhruba chodí na ty prohlídky sálů atd.? Kdy se na to mám přihlásit? Jde mi o BOhunice 🙂

147258
17. led 2011
sovicka_
17. led 2011

@147258 skvělý, díky moc, ohlídám si to 🙂

tynucha
17. led 2011

@n20 Přesně tak, taky jsem ráda, že tam jsou samí mladí doktoři, nedělají rutinní zákroky a čtou porodní plán 😉 Já jsem rodila před 2,5 lety na Obilňáku a kromě jedné dětské doktorky tam byli všichni kolem 30ti let a ti doktoři, co chodili na vizitu byli jeden hezčí jak druhej! Když mi manžel ukázal toho, co mě rodil ( já ho u porodu neviděla, tlačí se se zavřenýma očima 😎 tak jsem se i lehce orosila 😀
@sovicka_ Volala jsem tam až v 34tt a normálně našli volné místo za cca 10 dní, takže klíííd, času dost. Byl to sice Obilňák, ne Bohunice, ale podle mě je o oboje podobný zájem, jedno větší továrna na děti jak druhý.

blanka.k
17. led 2011

Souhalsím, že v Bohunicích jsou fakt mladí a pěkní doktoři. 😀 A spoousta studentů (chlapů), 9.den po porodu jsem tam dojela akutně na pohotovost (vyklubal se z toho zánět dělohy) a zrovna tam šli 2 mladí kluci na praxi do ordinace, no já se úplně opotila (vlasy mastný, nohy chlupatý jak orangutan, atd... 😅 ), našětstí jak jsem došla na řadu, tak se vyměnili za 2 studentky, ale doktor mě vyšetřoval mladý a sympatický 😀 I u porodu jsem nějaké studentky - PA - měla,ale vždycky se zeptali ,jestli se tím souhlasím atd...Proč by ne, na někom se to naučit musí, že 😉

xovicka
18. led 2011

Ahoj holky, mám dotaz na ty co již rodily, zajímají mne hlavně Bohunice, ale kdoví, kde člověk nakonec skončí... Zrovna si balím tašku do porodnice. Základní seznam je mi jasný, ale teď jsem se pozastavila nad takovými věcmi jako: Buničité čtverečky a líh na pupík si mám brát svůj nebo v porodnici budu mít k dispozici jejich? To stejné vatové tyčinky a bepanten na zadeček a bradavky, mají tam nebo si mám brát svoje? Toaletní papír vím, že mám mít svůj, že na šestinedělí není, ale ani na porodním sále není? mám ho mít v tašce hned někde nahoře, když budu chtít klistýr, nebo na porodním ještě mají nějaké erární toaleťáky? K těm mladým doktorům, oni kolují mezi obilňákem a bohunicema. Já sama jsem chodila k Vránovi, který sloužil pondělky na asistované reprodukci na obilňáku a zbytek týdne byl na porodním sále v bohunicích.

xovicka
18. led 2011

K tomu porodnímu plánu, nám říkala teď nedávno na kurzu porodní asistentka, že relativně nově zavedli opatření, že porodní plán se stává závazným dokumentem, takže vše, co si tam napíšete musí být splněno. Takže pozor, pokud si v průběhu porodu něco rozmyslíte, musí se to opět zapsat do Vašeho porodního plánu, všichni to musí podepsat, udělat kopie a tak. No já si na základě této informace sestavení plánu rozmyslela. Byla jsem na prohlídce Bohunic minulý týden a porodní sály byly sice zrovna docela plné, ale na šestinedělí bylo místa dost, převážná většina maminek byla na pokoji sama. Teď přes zimu se rodí o něco méně, v létě bude určitě zase plno.

kaculka46
18. led 2011

xovicka:Ahoj věci na ošetřování pupíku,tyčink apod.si brát nemusíš,jen ten bepanten si vem ten užiješ.Jinak jsem si brala nějaký oblečky sebou byla jsem na obilňáku a tam jsou mimi jen v košilce a zavinovačce tak jsem přibalila nějaký dupačky.Jinak na porodním sále jsem se co se porodu týká domlouvala s porodní asistentkou jen ustně nechtela jsem nástřih a pod.na všem jsme se dohodli a všechno proběhlo v pohodě byla jsem moc spokojená s přístupem se vším.Ono na papír se dá napsat cokoli jenže průběh může vypadat trochu jinak než si naplánujem ale určitě ti vyjdou vstříc když to nebude ohrožovat tebe nebo mimi.Tak hodně štěstí.

petamaskova
19. led 2011

ahoj,holky,chci se zeptat když chci nadstandart u milošu nebo v bohunicích,musí se to hlasít předem nebo jak se to řeší,když nevím kdy to příjde ? 🙂 dík za odpověd........

blanka.k
19. led 2011

@petamaskova V Bohunicích to řeší až na místě...přijdeš rodit, tak si vybereš, podel toho,jeslti je volný. A až porodíš, tak si vybereš nadst. na 6nedělí. Já přišla rodit ve čtvrtek a říkala, že chci oba pokoje nadts. a 6nedělí mi řekli, že až porodím,jeslti bude volné, že jinak to nejde (já ho tak chtěla, že bych si to klidně ty 3 dny platila co jsem rodila 😅 ) Takže v sobotu jsem porodila, odvezli měna JIP, dali mě na "seznam" zájemkyň, prootže nebyl žádný volný, pořád mi říkali, že jsem 1.na řadě, ale dostala sjem se na něj až v úterý, a to jsem několikrát viděla, jak z nadst .jsou domů, uklízí se a pak se tam stěhuje někdo jiný 😅 Takže to chce štěstí , ev.protekci 😅

petamaskova
19. led 2011

@blanka.k já se stále rozhlduji kde rodit druhý dítě,u milošu mě tenkrát tak trochu zklamali,takže přemýšlím jestli jim dát jakkdyby druhou šanci nebo bohunice si vybrat(bydlíme tu) ale zas o téhle porodnici nic moc nevím. DILÉMA 🙂

sovicka_
20. led 2011

mě štve že ten nadstandart je tak šíleně drahý 😔 😔

storm07
20. led 2011

ahoj, před 2 dny rodila kamarádka a musela na Obilňák - Bohunice měly. plno. Jinak jsem s Bohunicemi byla spoojená a šla bych tam rodit zase

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru