Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

blanka.k
2. bře 2011

@majdula uvidíš, budu držet palce, matně si vzpomínám, když jsem ležela v 25, 26.tt v porodnici, že tam byla paní a měla malá dvojčata a čekala další (asi teda jen 1) a měla je tam u sebe i s maminkou, nevím, kde byly ty děti, ale maminka byla na tom hostinském pokoji a pomáhala jí tam. 😉 Ale u kojícího dítěte by to mělo být snad v pohodě ho tam mít, já skončila v porodnici 3.den po propuštění, měla jsem zánět dělohy, tak říkali, že buď si mě tam nechají i s malým, nebo napíchají inejkcema, dají silná ATB a pojedu domů a když mi nebude ok, tak hned k nim, ale že kvůli kojení malýho, že mě nebudou nutit, abych tam ležela, i když by to pro ně nebyl problém, že když kojím, tak tam být s mimčem 😉

alti
2. bře 2011

@majdula Přeji štěstí na nadstandart, ale upřímně si neumím představit starat se ihned po císaři o dvě děti a navíc starší dítko mít zavřený celý den v nemocničním pokoji 😒 Zřejmě máš velmi klidné dítko, ale můj prcek by na jednom místě celý den nevydržel a i v noci jsem se dost budila, když ve vedlejších pokojích plakala miminka, navíc celý ten režim podle mě není pro malého moc vhodný i když tam budeš mít k ruce manžela. 😖 Radši bych malého učila už teď usínat s taťkou doma i pro případ, že nebude volný nadstandart. Hodně štěstí. 😉

majdula
2. bře 2011

@alti Ja si rikam, ze by za mnou chodili pres den na chvilku, pak nekam ven a pak zas az na noc.
Na uceni usinani je trochu pozde, rodim za chvilku... 😢

alti
2. bře 2011

@majdula tak to jooo, návštěvy určitě vydrží a pokud pokoj vyjde zkusíte - první noc rozhodne jestli mu to nebude vadit. 😉
Já měla nadstandart ten maličký a tam se další postel nevlezla, manžel s (velkou) dcerou za mnou chodili na celé odpoledne i když jsem pak měla malého na novoroz. kvůli žloutence a ve vedlejším nadst.pokoji bylo miminko co celou noc proplakalo a prcek se mi taky pořád budil, ovšem rodinka byla dobrá psychická podpora. 😀 Ať pokoj a vše okolo dobře vyjde!

alti
2. bře 2011

Jo a zapomněla jsem napsat, že jsem měla vyvolávaný - plánovaný porod a nadstandart i porodní box jsem dopředu zamluvit nemohla, prostě je to o štěstí jestli bude volný. ☹

veruska007
2. bře 2011

@ikopretinka Predcasne porody pouze Obilnak. V Bohunicich by si nechali leda tebe a mimco stejne poslali na Obilnak, kamaradce ho dokonce poslali do detske nemocnice.

ikopretinka
3. bře 2011

ahoj,
moc díky za odpovědi!! 😉

bufina
3. bře 2011

@ikopretinka Já jsem rodila v 34tt v Bohunicích, ale pokud by to mělo být ještě dřív tak bude lepší ten Obilňák. tam budeš mít opravdu jistotu že vás nerozdělí.

sovicka_
7. bře 2011

@ikopretinka mně řekl doktor - do 34tt jedině Obilňák, že by mě stejně poslali z BOhunic tam, nad 34tt Bohunice.

Holky, návštěvy pořád zakázané? Sakra, docela mě s tím už štvou, vždyť už je to déle než měsíc 🙄 🙄

Co se týče nadstandardu - já bych ho strašně chtěla, jenže nevím, kde na to vzít ty peníze. Škoda, že není už to porodné, zaplatila bych si to z toho. Nějak si neumím představit, že budu s dvouma dětma ještě s nějakou další maminkou (nedejbože dvěma) a jejich dětma na normálním pokoji.....

Chtěla jsem se proto zeptat - jak se sestřičky dívají na to, že jim třeba odnesu dítě na noc? Zamítavě, nebo se bez řečí postarají?

weryss
7. bře 2011

@sovicka_ První noc ti miminko k sobě vezmou, ale ty další noci u ž budou mít keci atd., kór jestli budeš fit a nic ti nebude.

sussanah
7. bře 2011

@ikopretinka souhlas s Veruska, urcite radeji obilnak. Sice je to tam starsi a nadstandartu malo, ale je to jistota, ze s mimcem zustanete v jedene nemocnici. Kazdopadne preju, at rodis pekne v terminu a v Prostejove 🙂
@majdula co vim, tak v Bohunicich to opravdu zamluvit nejde, zkousela jsem to i pres PA, ktera vedla nas predporodni kurz a zaroven dela i v Bohunicih a rikala, ze pokud si to nekdo o[ravdu neprotlaci pres buhvi koho, tak je to proste o stesti. Kazdopadne pokud neni zakaz navstev (jak uz tu nekdo psal), tak ditko neni problem. Dokonce u sousedky na normos pokoji chodili i 2 starsi deti, odhadem bych rekla tak 2-3r a 5-6r a bez problemu. A s usinanim se vubec netrap, on jak maly zjisti, ze tam nejsi, tak to s tatou zvladnou urcite v pohode. Mozna nejaka ta slzicka bude, ale nebala bych se nejakych velkych tragedii. Ony to ty ditka fakt vyciti, ze proste neni jina moznost a usnou 😉 Ja jsem naopak prave proto, predem nic nestresovat, nenacvicovat (pokud vylozene nechces), ono se to vyvrbi samo a urcite dobre 🙂

ikopretinka
7. bře 2011

@sovicka_ no mě spíš děsí soc.zařízení. I v normálním stavu lítám co chvíli a představa, že je někde na chodbě.....Taky návštěvy mimo pokoj teda nic moc. Jenže zase je fakt, že kdyby tam mohly a ještě třeba na celé odpoledne, tak člověk nemá moc soukromí. V PV mohl být manžel na pokoji celé odpoledne, někdy i dopoledne, nikomu to nevadilo.Normální pokoje jsou po dvou se soc. zařízením.
Je to ale finančně náročné takový nadstandart.

sovicka_
7. bře 2011

@weryss i s dvojčatama a po císaři? 😕

@ikopretinka to jsou aspekty, kvůli kterým nechci na Obilňák ani já - ale mně už se naštěstí brzy ten 34. týden překlene a pak jen doufám, že v Bohunicích bude volno, uvidím. Ty návštěvy na pokoj mají své pro a proti, člověk nesmí chytnout jako spolubydlící někoho, kdo si tam tahá celou rodinu, no....

sussanah
7. bře 2011

@sovicka_ no pro me jsou navstevy na pokoji jednoznacne pro, protoze kdyz bych nahodou chytla takovou nejakou vtinou spolubydlicic s celou rodinou, tak bych absolutne nemela problem ji pozadat, at svuj pocet navstev omezi, ze me to opravdu obtezuje 😀 Je to o domluve, manzel mi neela problem, ale 4 lidi by mi fakt vadili..

sovicka_
7. bře 2011

@sussanah asi bych byla také asertivní, kor pokud by mi nebylo nějak dobře 😔 Navíc předpokládám, že tam někde musí být i nějaké místo, kam může případně ta spolubydlící tu rodinu vzít, ne? Nějaká jídelna nebo místnost pro návštěvy či podobně....

sussanah
7. bře 2011

@sovicka_ nam to ale rikaly i sestry, ze navstevy na pokoj ano, ale tak, aby neobtezovaly spolubydlici, takze zastani by urcite v sestrach bylo. Jinak nejake misto je na chodbe, i zidletusim, ale nejaka vylozene mistnost, kam ys mohla i s mimcem i s rodinou, to myslim, ze ne :-/

sovicka_
7. bře 2011

@sussanah jídelna třeba ne-e? Jestli tam vůbec je - kam se vlastně chodí na jídlo, nosí to na pokoje anebo se jí někde "hromadně" (samozřejmě pokud matka zrovna může 😀) Samozřejmě co nemocnice, to jiný mrav, o tom žádná 🙂 Když jsem ležela v lednu po operaci v jedné nemocnici, tak návštěvy směly do jídelny, co byla na oddělení. Na sousedním pokoji ležela taková paní snědé pleti - a návštěvy u ní byly od jedné do osmi večer, vždycky tam osm až deset lidí, děs 🙂

sussanah
7. bře 2011

@sovicka_ normalne se nosi na pokoj, ale nevim, jak je to, kdyz jsi tam dele. Vim, ze treba obilnak se nosi na pokoj, ale pokud se tam zustava dele kvuli mimcu (napr zloutenka), tak te prestehuji na jiny pokoj, kam dokonce muzou primo i navstevy a na obedy se musi chodit do jidelny. V Bohunicich nevim, jestli je to stejne, byla jsem tam jen tech klasickych 72h.
Jinak to vykazani navstev (kdybys nahodou mela stesti jako pri minulem pobytu v nemocnici) jde se sestrama celkem v pohode. Na vedlejsim pokoji meli presne takovy problem, spolulezici maminka si stezovala a prisla sestra a dost razne vsechny krome manzela vykazala na chodbu 😉

sunea
7. bře 2011

Zakaz navstev uz od piatku neplati, takze parada 🙂

weryss
7. bře 2011

@sovicka_ Po císaři a dvojčatech ti určitě vyhovyjou. V Bohunicích se obědy nosí přímo na pokoj, ale je tam i velká místnost něco jak jídelna pro návštěvy. Návštěvy jsou tam myslím až do šesti do večera i na pokoji. Byla jsem tam už dvakrát a byla jsem tam spokojená, manžel i s dcerou semnou spávali na nadstandartu a bylo to super. 🙂

teckovanaorchidej
7. bře 2011

ahojte ženy,
nemáte některá čerstvou zkušenost s Nemocnicí Milosrdných bří - plánuji si tam porod SC ze zdravotní indikace a předem domluvený a s dohledem dr žádané odbornosti.
Předpokládám, že návštěvy na pokoji nejsou dovoleny ????(což mě max. vyhovuje, nikdy jeden neví na koho narazí a obzvláště v blízkých lokalitách)
Nadstandard se dá zamluvit předem???
Co s sebou z drogerie pro mimino - krom plen???
A vůbec, jaké dojmy jste měly???
Děkuji za odpovědi a všechny zdravím 🙂 🙂

sju.v
7. bře 2011

Tak já se hlásím "čerstvě" po porodu v Bohunicích, opět veliká spokojenost. Měli jsme štěstí, rodila jsem 15.2. večer a všechny posílali na Obilňák, ráno se na porodním malovalo, tak tam nechávali jen akutní případy co do rána porodí. Dvě mamky přede mnou poslali pryč, mě naštěstí vzali. Rodili jsme na nadstandartu za 500Kč, tatínek taky 500Kč, takže jsme hned nechali na místě tisícovku!:o( Ale zase výhoda vlastní sprchy a záchodu byla fajn a také větší soukromí bokem od ostatních boxů mi vyhovovalo. Přístup na porodním sále naprosto super, taktéž i na šestinedělí. Já si nemohu vůbec stěžovat ani na sestry dětské a ani na sestry pro maminky. Všeobecně platí, máte pusu, ptejte se. Popravdě se moc nedivím, že nikomu aktivně nevysvětlují kojení apod. Když jsem něco nevěděla, nebo potřebovala, tak jsem se zeptala a vždy mi bylo ochotně odpovězeno. Je také rozdíl, zda rodíte poprvé nebo podruhé, podruhé už nic moc vědět nepotřebujete a kojení pro mě bylo naprosto automatické, i přes to, že se prcek nechtěl nejdřív přisát, jsem prostě zachovala ledový klid a za pár hodin se to povedlo. Hlavní rada : buďte v klidu, nestresujte, nepřipouštějte si, že něco nepůjde. Takže já jen doporučuji, oddělení krásně spravené, luxus, nedá se srovnat s mým předchozím pobytem před rekonstrukcí. Jediné trápení co nás postihlo byla žloutenka, tak jsme o den museli zůstat déle na fototerapii, naštěstí byl volný hostinský pokoj, tak mě dali tam a chodila jsem prcka jen kojit. Pokoj sice děs běs, ale díky za něj. Není nic horšího, než jet domů bez mimča a nechat ho tam, byť jen na jeden den. Takže díky i za tento děsný hostiňák!:o) Na závěr ještě chválím stravu (snad jen kromě večeří), nebyl jediný oběd, který by mi nechutnal a také se hodila televize na pokoji s poplatkem 20Kč za tříhodinnové sledování - byla jsem v 6. patře na dvoulůžkovém pokoji! Do třetice do toho už nejdu, druhý porod bolel snad víc než první, ale všem nastávajícím maminkám tuto porodnici doporučuji a děkuji všem zaměstnancům za jejich přístup a péči!:o)

sovicka_
7. bře 2011

@sju.v díky za referenci 🙂

A jinak, já jsem dnes ukončila navštěvování mého gyn. a budu se objednávat do Bohunic. Prý s dvojčatama se mi nemůže stát, že by mě na ambulanci k prohlídkám odmítli, tak jsem ráda. Třeba to pak platí i o porodu, že dvojčatovou těhotnou nemůžou poslat jinam 🙂

sju.v
7. bře 2011

@sovicka_ určitě to budeš mít v pohodě, prostě si nepřipouštěj, že by tě poslali pryč!:o) Jinak já tam chodila i na monitory se starším synem, pokaždé jsem došla k ambulanci porodního sálu, hned jsem zazvonila a buď hned, nebo do pěti minut jsem šla na monitor. Pak jsem byla vždy max 10 min v čekárně a volali si mě na prohlídku k dr. Nezapomeň si brát s sebou moč, tu po mě chtěli pokaždé jako v poradně. Takže ani na monitorech jsme neměli jediný zádrhel, krásně mi to vyšlo, asi jsem měla opravdu na vše štěstí. Jo a pro ty, co budou přenášet!:o) Přenášela jsem dva dny. V pondělí dopo jsem byla na monitoru a prohlídce, poprosila jsem dr. o Hamiltonův hmat, aby se porod už konečně dostavil a druhý den dopoledne začaly odcházet pomaličku krvavé hleny a večer o půl sedmé praskla voda, od sedmi stahy po pěti a ve 23:20 byl Borisek venku!:o) Takže Hamilton doporučuji, mě asi pomohl a bolelo to jako nešetrnější vyšetření, do porodních bolestí to mělo opravdu hooodně daleko, žádné drama!

sovicka_
7. bře 2011

@sju.v k tomu "pokaždé jsem došla k ambulanci..." atd - to je normální postup? Že je to tam bez čekání? Já myslela, že na těch monitorech je to vždy hodiny a hodiny čekání jak na monitor tak na prohlídku - takže v Boh. ne?

sussanah
7. bře 2011

@sovicka_ ja teda v Bohunicich cekala dlouho. Na monitor me vzali asi do 10min, v tom problem nabyl, ale na prohlidku se cekalo skoro 2h. Ale to bylo taky proto, ze tam prijely 2 maminy rodit a ty holt maji prednost 🙂 Hodne to zalezi na momentalnim uskupeni, jestli budes cekat nebo ne, ale spis s tim pocitej..

sju.v
8. bře 2011

Holky nevím, ale já jsem chodila teď v tom únoru, byla jsem tam do porodu třikrát, vždy kolem desáté dopoledne v pondělí. A poprvé tam byly dvě doktorky, podruhé jedna, potřetí doktor s dvěma mediky (to mi dělal toho Hamiltona). Opravdu u všech návštěv jsem došla, zazvonila, hned jsem šla na monitor, po monitoru do čekárny a na prohlídku jsem čekala max 10-15 min. Takže ani jednou dvě hodiny. Když jsem tam docházela před třemi lety, tak taky v pohodě, jen v průběhu těhotenství ultrazvuky byly děs běs. Tam jsem dvě hoďky klidně čekala, i na mě zapomněli!:o( Teď jsem chodila na utz na Veveří k Vlašínovi a dr. Doubková, jednou čekání asi 3/4hod. jinak max 15min a do Bohunic jsem začla chodit až od 38tt na monitory. Ale je to asi o štěstí. Tak jako se dostat k porodu. Jen za ty 4 dny co jsem tam byla, nejdřív nebrali skrz to malování, pak brali a přesto bylo místo a nakonec neměli mamky kam dávat. Po propouštění zase byly aspoň dva celé dvoulůžkáče prázdné. Prostě se to mění každý den. A jak píše Susanah, může být zrovna rozjetých víc porodů a tak budete muset na prohlídku počkat. Když jsem tam byla já, tak to vypadalo, že je tam klídeček ..pohodička. Sestřičky v pohodě, bez stresu.. :o)) Pokud máte někdo ještě nějaký aktuální dotaz, tak napište, dokuď mám vše čerstvě v hlavě!:o)

martiska36
8. bře 2011

Hlásím se po porodu v Bohunicích, rodili jsme 28.2. indukovaným porodem, na indukci jsem byla objednaná já a ještě jedna mamina tak nás brali, ale jinak bylo úplně plno, plné všechny sály tak posílali na Obilňák. Nadstandart volný nebyl při porodu, pokoj potom ano, byla jsem tam 6 dní ( žloutenka) a ten nadstandart super, i jídlo celkem v pohodě ( pravda kroupová polévka mě pobavila k slzám, stějně tak čerstvě upečené kynuté buchty)
Ženské sestry na oddělení v pohodě, ochotné, dětské to byla hrůza, hlavně v noci, když jsme chodili kojit na foto, tak jsem je hrozně obtěžovali a dámy to uměly dát patřičně najevo. Ale na druhou stranu uznávám, že tam byl nátřesk, tak i to se projevilo. O kojení ani zmínka, mamino poraď si jak umíš, dítě na fotu permanentně dudlík v puse. To dětské fakt hrůza.

milmic
8. bře 2011

@teckovanaorchidej Já mám.
Čímž se hlásím ke zkušenosti s porodem u Milosrdných bratří. 🙂
Rodila jsem 11.1. 2011, porodní asistentky úžasné, paní doktorka Zahrádková hotový anděl. Na oddělení šestinedělí jsou báječné sestřičky, které poradí, pomohou, samý úsměv. To stejné na novorozeneckém - báječné sestřičky. Podporují kojení, pomohou, ukážou. Na druhou stranu, když to nejde, tak nenechají miminko křičet hlady a dají flašku (někde prý ani rana).
I když všude se najdou duše, které některým maminkám nesednou, to je fakt. Jinak by to bylo příliš dokonalé. 😉

Na pokojích návštěvy povoleny nejsou, což je super. Bo takový chlapík, když člověk kojí, odsává, vytahuje vložky, řeší krvavou košili,... nic moc. Z drogerie pro miminko jsem neměla nic, jenom plenky a vlhčené ubrousky. Na zmývání zadečku je k dispozici dětské mydýlko u přebalováku a ty ubrousky prý sestry nevidí rády.

Jídlo fajné, ale já jsem dost vděčný strávník. Mouchy by se našly, tlačenka k večeři, eh eh... Pro někoho možná menší porce, nevím. Mě chutnalo a ocenila jsem, že mám jídlo a nemusím hnout prstem. 😉
O nadstandartu nixc nevím, na pokojích jsou 3 mamky, sociální + přebalování společné vždy pro dva pokoje, dá se.
Moje dojmy jsou úžasné. 😵

teckovanaorchidej
8. bře 2011

@milmic jů, díky za povzbuzující zprávy, super, že nejsou na pokoj povoleny návštěvy, to by mě fakt nevyhovovalo.
Ještě jednou díky, že jsi napsala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru