Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

lacherka
29. kvě 2008

taky myslím, no já se teda jakože bojím porodu a aby byl malý zdravý,ale myslím,že takové obavy má prostě každá, nikdo nikdy neví co se může stát.....ale aby tady někdo napsal, že má 3kamarádky a všechny mají postižené dítě, protože rodily u Miloušů....no tak to by mě teda neodradilo, jako abych šla rodit třeba někam jinam...víte kolik je žen, které dítě porodí někde tajně a pak je šoupnou do babyboxu nebo ještě někam hůř a děti jsou zdravé a to třeba odrodí bez lékařské pomoci. V těhotenství se dělají samé testy a když všechny dopadnou dobře, tak snad i ten porod bude o.k. ale jistá obava přeci jen zůstává, ale na to nesmíme prostě myslet...

pavlina05
29. kvě 2008

Jo..když je celé těhu bez problémů, tak proč bych se teď ke konci měla stresovat!!!! A bojíme se každá,...ale věříme 😉

No však ta holčina tady dala jen 2 přízpěvky..... 😖

lacherka
29. kvě 2008

a oba dva stály teda za to... 🙂 když už tak pořádně 😵

pavlina05
29. kvě 2008

😅

noangel
29. kvě 2008

holky v klidu to je zas nakej radoby pribeh kamaradky co ma kamaradku co ma kamradku tak jeji mladsi sestrenice ma kamaradku ........ 😀

noangel
29. kvě 2008

jo a ja kdyz sem rodila v bohunicich tak tam dva dny po me jedna pani malem umrela u porodu (ja jen ze na bohunice tu jeste nic nebylo 😉) kdykoliv se kdekoliv muze cokoliv stat ale v nemocnicich je nachystanej arzenal doktoru a sester a PA kdyby neco, ze se vubec neni ceho bat vsechno pekne hlidaj

nikiki
30. kvě 2008

ahoj holky,jeste jste cele? 🙂 koukam ze tady strasi strasak.kdybych nechtela rodit v porodnici kde se stalo nestesti asi bych rodila za barakem na poli 😎 Preji hezky den 😉

pavlina05
30. kvě 2008

Ahoj holky!!!
Já ještě celá jsem 😉 , musím do 10.6.!!! 😉
Jak se máte v pařáku??? 😝

lacherka
30. kvě 2008

já taky hlásím,že jsem celá....dneska ráno jsem měla takový bolesti dole ale jen na jedné straně, fakt by mě zajímalo co to je....byla jsem z toho fakt ne nervy, ale naštěstí jsem usnula, tak jestli ty porodní bolesti budou ještě o hodně horší, tak fakt nevím....už jsem chtěla vytáhnout knížku a že si přečtu ty ulevové polohy při bolestech, protože jsem nevěděla co se sebou mám dělat, jestli ležet, sedět nebo co....

pavlina05
30. kvě 2008

lachetko, tak že by postumně se už tělíčko chystalo...????
Krásný víkend přeju 😉

lucinecka
30. kvě 2008

Ahoj holky, chystáte se některá na den otevřených dveří do Bohunic a na Obilňák? Já chci rodit na Obilňáku, tam jsem porodní sály viděla, ale jako druhou alternativu mám právě ty Bohunice. Bohužel se tam asi nedostanu, tak kdyby jste tam některá šly tak písnite jak to tam vypadá s tou slavnou rekonstrukcí a vaše dojmy 😉 Díky a krásný víkend 🙂

lacherka
30. kvě 2008

pavli: taky pěkný víkend....no nevím co to bylo, jestli se mi nějak roztahovaly kosti, je to možný?
lucinecka: právě jsem to poslouchala v rádiu, že je ten den otevřených dveří,ale já tam nepůjdu, neboť chci rodit u Miloušů, takže by to pro mě byla zbyečná cesta

lucinecka
30. kvě 2008

Lacher, to je jasný, že když chceš rodit u Miloušů tak to nemá smysl. A co když budou mít zrovna plno, kam bys šla pak?

pavlina05
30. kvě 2008

Lucinečko, tak i já se tam nechystám..taky Milosrdní 😉 a já to mám jistý tam 😉
Ale každopádně napiš ty své dojmy 😉 Kdy se to koná???

lucinecka
30. kvě 2008

Pavli, jj, četla jsem že tebe Milouši neminou 🙂 Já tam asi nepůjdu, v tom vedru a s mým klidem na lůžku to není asi moc dobrý nápad 😀 Aby si mě tam třeba rovnou nenechali 😀 😀

lucinecka
30. kvě 2008

Jinak mělo by to být od 2 hodin 😉

lacherka
30. kvě 2008

lucinecka: tak nad tím jsem vůbec nepřemýšlela, že by mě mohli poslat někam jinam....no snad je, jinak bych asi volila obilnák,ale záleží jestli by se mně vůbec někdo ptal

lucinecka
30. kvě 2008

Lacher, já se právě radši k tomu Obilňáku moc neupínám, ikdyž bych chtěla rodit zrovna tam, páč na předporodním kurzu nám říkali že se to stát může že mají plno a pak posílají jinam. Ale třeba budeme mít štěstí 🙂

paolin
30. kvě 2008

ahoj holky, tak jsem jukla a mam jednu radu, jestli smim 😔
do porodky pripadne nejezdete sanitkou, pac ti se vas nebudou ptat, kam chcete, ale rovnou si porodky obvolaji a zavezou tam, kde je volno..jinak pokud do porodky dofrcite s rozjetym porodem, tak vas jinam neposlou. to nesmi 😉

lacherka
30. kvě 2008

paolin:děkujeme za radu, každá rada dobrá a navíc myslím,že tato je užitečná, já to třeba vůbec nevěděla, že mně takhle můžou šuptnou kam budou chtít nebo kde bude volno
navíc přítel nemám ani auto, takže je možné, že nakonec budu muset jet sanitkou-no snad se najde někdo známý kdo mě tam zaveze...

lucinecka
31. kvě 2008

Já tohle už slyšela, dokonce že tě sanitka zaveze do nejbližší porodnice a nikdo se vás neptá kam chcete 😖

Paolin a kde jsi rodila ty? Je to sice hezký jet do porodky s rozjetým porodem, ale nám třeba na kurzu na Obilňáku říkali že si máme vždycky radši zavolat jestli mají volno, protože není nic horšího než když rodící maminku musí poslat jinam. Jako prvorodička se navíc bojím, že bych nepoznala jak moc můžu nechat porod rozjet, abych nakonec nerodila třeba doma 🙂

nikiki
31. kvě 2008

Ahoj holky.jak jste dnes spali?my jsme spis nespali,to vedro me znici 😒
kdyz uz jste u te cesty do porodky...ja pojedu nejspis taxalem.hlavne si nezapomente vzit rucnik pod zadek kdyby vam v aute nebo jeste doma prdla voda 😉

hame
31. kvě 2008

Ahoj holky, kdy je ten den otevřených dveří v Bohunicích? Já mám v plánu rodit tam, tak bych se tam jela mrknout? A ta rekonstrukce už tam končí?

misicka455
31. kvě 2008

ahojky nevíte někdo kdy jsou otevřený dveře i na obilňáku a u milosrdných?

prcekpet
31. kvě 2008

ahojky, pred chvili jsem se vratila z Bohunic - den otevrenych dveri...ufff, tam bylo naroda, ale dalo se to ustat, ziskala jsem predstavu jak to asi chodi...videla jsem i nadherna miminka 😀 prvni mel uvodni slovo vykonny reditel, pak nejaky dr., vzhledem k navalu lidicek, jsem neslysela skoro nic, za mnou ale staly vrchni sestry a personal, tak rikaly nebojte se a ptejte se nas, my vam odpovime, tak jsem se ptala rovnou, pac jsem slysela kazde 20 slovo a ztracelo to smysl...

takze ZADNA registrace neni potreba, staci se tam stavit ve 38tt a domluvit se (probrat porodni plan atd.), pokud chtete zarerezvovat nadstandart pokoj, platite ho ode dne zablokovani, takze pr. kdyz si ho zaregistruji dnes 31.5.2008 a rodim az 15.8., tak budu plati cely cerven, cervenec az do nastupu k porodu, vzhledem k tomu, ze se ceny nadstandartu pohybuji od 1100 - 1350,- (jestli jsem si to dobre zapamatovala, neberte to prosim na korunu presne, ale pres 100,- / den to je 100%), tak to bych se pekne prohla 😀

prcekpet
31. kvě 2008

pres 1000,- / den 😀 pardon...myslenky jsou rychlejsi nez ruce 🙂

rekonstrukce potrva do rijna 2008, ale pry nejhorsi je uz za nama, takze snad uz zadne sbijecky 🙂
pokud pojedete rovnou rodit na vratnici reknete, ze rodite, vratni / securitak vam da nejakou karticku, vy mu date 100,- zalohu (je to vratne), tak zajedete rovnou ke vchodu, odevzdate maminku, s tou sepisou papiry potrebne na prijem, tatinek mezitim preparkuje na parkoviste, vrati karticku a dostane 100,- nazpet... 🙂

v pristim tydnu budou stehovat 7.p. - holky je fakt naaadherne, jeste ale neni uplne rozhodnuto jestli tam budou rizikove maminky, maminky po cisari anebo kdo tam vlastne bude, na pokoji jsou dostatecne velke skrine se zamkem a klickem, postel a nocni stolek... (teda to bude v tom 7.p) v jinem patre jsme na pokojich nebyly, ukazovali nam puvodni sprchy a nove sprchy...neda se to srovnat, ale oboji je v pohode, teda pokud necekate koupelnu hotelu Hilton, na ty 4 dny to je v poho 🙂

prcekpet
31. kvě 2008

v porodnich boxech bylo plno, takze jsem videla jen nadstandart pokoj, kde se rodi do vody...podle me je ta vana moc mala 😀 cekala bych vetsi...jinak ten pokoj je podle meho nazoru hodne neosobni a az moc velky

porodni luzko je super, ma nekolik variant poloh, dulezita vec, miminko mate porad na ocich a neni mozne aby vam ho vymenili! 😉 tatinkovi (pokud je u porodu) je nabidnuto prestrihnuti pupecniku, ma - li na to silu 😀 a pak uz je zcela normalni, ze tatinek automaticky asistuje u prvniho osetreni a sam si prcka popise, miminko dostane na rucicku naramek, ktery jde sundat pouze prestrihnutim nuzkama...jinak ma na stehynku cislo, ktere je i na tom naramku spolecne s prijmenim a stejne cislo ma i maminka 🙂

do porodnice si mame s sebou vzit: kopie rodnych listu obou rodicu, kopie oddaciho listu, pokud nejste sezdani tak nejaky papir z magistratu, kde je napsano dohodnute prijmeni pro miminko, karticku pojistence maminky, tehotenskou knizku...

v porodnici dostanete: pro miminko 6ks jednorazovych plinek, 1 ks jednorazove prebalovaci podlozky, pro vas: poporodni vlozky po celou dobu pobytu, male baleni Bepanthenu - bud na bradavky anebo na zadecek ditete

prcekpet
31. kvě 2008

jeste dostanete erarni obleceni pro dite, pokud budete chtit vlastni, musi byt nejak oznacene a odevzdava se to hned na prijmu

pokoje jsou max. po 3, je tam i prebalovaci koutek; nez se vydame do porodnice je lepsi si tam zavolat, pokud to bude jen mozne budou respektovat vas porodni plan, muzete mit u sebe i vlastni dulu
jinak nam jeste rekla ta stanicni ci vrchni sestra, ze pokud budou mit plno, obvolaji prvni brnenske porodnice a prevezou vas tam, kde je volno, a pokud nebude nikde volno, tak nas pry prevezou mimo Brno...tak z toho mam fakt obavu, ze by me treba soupli do Vyskova 😠

jee ja mam tolik zazitku...pokud se chtete na neco zeptat a ja to tu nenapsala, ptejte se 😀
a zitra chci zajit i na Obilnak, abych mela predstavu... 🙂

prcekpet
31. kvě 2008

mela jsem na mysli tehotenskou prukazku 😀
a na pamatku vam udelaji otisk nozicky 🙂 😀

lucinecka
31. kvě 2008

Ahoj Prcku, děkujeme za vyčerpávající info 😵 Mrzelo mě že jsem tam nemohla jít, tak jsem ráda že mi někdo předal tolik zpráv 😉

Chtěla jsem se zeptat, píšeš že není třeba žádná registrace, že tam stačí ve 38tt dojít a domluvit se. To je nutné? Můj dr si totiž těhule nechává až do porodu, takže do žádné porodky na monitor atd chodit nebudu, to vše si on dělá sám. Znamená to že se tam stejně musím otočit a jako říct: " já chci u vás rodit"? 🙂 Já teda preferuju Obilňák, ale Bohunice mám v záloze. Jsou tam na porodních boxech sprcha a záchod nebo ne?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru