Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

popellka
28. dub 2011

@peta07 - díky moc, teda takhle hustý jsem to v těch Bohunicích nečekala. A to jsem chtěla taky nadstandard, no myslím, že budu ráda, když tam porodím 😔

staninka77
28. dub 2011

@okcelok-A budeš rodit na Obilnáku.
Tam je jeden pokoj nadstandart z vanou docela pěkná postel vše je do modra uděláno. 🙂 .
Jinak pak sem dej vědět kdy se malá narodila. 😉 .

llllucka
28. dub 2011

Ahoj Holky,tak mám pro vás čerstvou zkušenost z Bohunic.V sobotu se mi tam narodil syn.Rodili jsme na nadstandardu,který jsem ocenila po porodu (porodila jsem malýho během 1/4 hodiny),protože měli volný i nadstandard na lůžkovém,ale měl se uvolnit až dopoledne,takže jsem celé dopoledne ležela na porodním sále (takže super pro sprchu a wc).Porodní asistentka pí Menšíková naprosto super,stejně tak doktorka.Sestřičky na šestinedělí byly fajn a na novorozeneckém taky.Ale objektivně musím říct,že jsem měla štěstí na služby.Viděla jsem tam i takové,kterým bylo zatěžko i otevřít dveře (ale ty mě naštěstí neměly nastarost).Pořád se mě ptaly,jestli něco nepotřebujeme,jestli nemám s něčím problémy a ať se kdyžtak ptám.Když jsem se zeptala,vždy ochotně poradily a pomohly.Jediný,co mi vadilo,že v Bohunicích dostanete jednu košilku a zavinku pro dítě a pokud se vám zašpiní,tak si musíte jít pro novou (měla jsem pokoj úplně jinde,takže courání s vozíkem nebylo nic moc,hlavně,když se mi 2x pozvracel několikrát během hodiny).Nechala jsem si od manžela donést něco z domu,ale malej ublinkával hodně,takže jsem zjistila,že bych pak doma nedělala nic jinýho než prala,tak jsem si pak zadši chodila.Jen látkový plíny jsem měla svoje,tu tam nedají ani jednu jen ubrousky.Za nadstandard jsem byla ráda,jinak bych asi neviděla staršího syna (v době návštěvních hodin spal),ale hodně jsem tam potkávala tatínky i na normálních pokojích mimo ordinační hodiny.Co jsem tam byla,tak tam měli dost volno (nadstandardní boxy byly volné dva.Za celý ty 4 dny se nestalo,že by byly všechny pokoje plný a i ty nadstandardy měli volné (v jeden den dokonce 3 z 5). Mezi pokojema je dost slyšet.Měla jsem pokoj úplně na konci a den před propuštěním tam dali maminku a slyšela jsem každý slovo (miminko jí asi nedali,protože to slyšet nebylo vůbec).Jídlo bylo taky fajn,nemohla jsem si stěžovat.

okcelok
28. dub 2011

@staninka77 jo,budu tam rodit. Mě se na tom nadstandartu nelíbí ta postle,raději bych tu polohovací a právě největší pokoj je oranžově vymalovanej,tak třeba bude volnej a když ne,tak zvážím ten nadstandart. No dnes je mi teda nějak divně,jako by táhne bříško a tlačí,tak uvidíme zítra,jdu poprvé na monitor.

popellka
28. dub 2011

@llllucka - jéé paráda, díky za čerstvou zkušenost 😉

majdula
28. dub 2011

@llllucka Nemelas taky cislo 16 na konci chodby? 😉
Jo, to obleceni pro miminka bylo hloupy, ze si clovek musel chodit o patro niz. Na Obilnaku to bylo lepsi, tam bylo novorozenecke hned vedle sestinedeli a stacilo i rict sestricce a donesla co bylo potreba. A hlavne se erarniho obleceni a zavinek fasovalo vic.

llllucka
29. dub 2011

@majdula:já byla na druhém konci,pokoj č.11.Byly tam 2 postele,které jsme nakonec i využili,protože malej mi jednu noc usnul až o půl čtvrté,tak manžel radši zůstal jednu noc se mnou,aby mi trochu pomohl.No a schrupnul si i během dne🙂
A porodní box jsem asi měla ten největší a super.I když já jsem nechodila,ale ležela🙂

staninka77
29. dub 2011

@okcelok-Ta polohovací postel je dobrá.
jwn co mně teda hodně vadilo bylo to že to hodně klouzalo pod zadečkem 😒 jinak perfektní byla to je fakt.
Vubec nevím v jakím porodním boxu sem byla ale je to třetí pokoj od těch dveří zahrnovacích jak je čekárna pro těhulky a hned na proti té jejich recepci 😉 pro zdravotníky.
Podle mého to byl oranžoví ale fakt nevím. 😒 .
Držím palečky 🙂 na monitoru jak dlouho jsi v té čekárně celkově i z dr.než tě zkontrolují.
Já většinou tam byla 2.hodiny někdy i méně.

staninka77
29. dub 2011

Co si ještě pamatuji tak maminky si mohly vzít oblečení jen to co miminko třeba hodně pozvracelo a hned se jim to muselo dávat a oni za oplátku ti daly čisté ale to špinavé vracet. 🙂

plia
29. dub 2011

ahojte maminy, chtela jsem se zeptat jeslti nemáte někdo zkušenosti u Milosrdnych a nebo s obilnakem?? mám planovany cisařský řez a pořád váhám kam jit. jde mi hlavne o to jaky jsou tam ti doktoři a taky jaka je tam peče 😉 aby bylo dobře o prcka postarany kdyz ja trebas nebudu hned moct. a co pokoje na šestineděli ??vím jaky to vypada u Milosrdnych ale nevim jak na Obilňaku jak je to tam s koupelnou?? ne že bych byla nějaka citlivka ale preci jenom tam budu tyden 😀 děkuji predem moc za všechny informace 😎

veruska007
29. dub 2011

@plia kamaradka rodila na Obilnaku neplanovanym cisarem, mimco ji umistili do jine budovy a druhy den po cisari chodila malyho co 3h kojit ve dne v noci do jine budovy, rikala, ze to bylo strasny, mela co delat s kazdym krokem, v noci sla potme pres venek, ze to byl teda mazec. A z JIP sla rovnou domu, miminko poprve mimo kojeni dostala do ruky az doma, neumela ho chytit, prevleknout, prebalit, okoupat...

hribek
29. dub 2011

@plia svagrova rodila na obilnaku v listopadu 2009 a byla spokojena, byl to neplanovanej cisar (malymu se nechtelo jit normalne, byla malo otevrena), malyho pak mela u sebe, kojila uplne v pohode a cokoli potrebovala tak ji pomohli, takze zalezi na smene.

majdula
29. dub 2011

@plia Ja rodila na Obi taky 2009 akutnim cisarem, prvni den a noc na JIPce, tam mi nosili malyho jen na kojeni (no, spis pomazleni, nebylo mlicko), pak normos pokoj a ctvrtej den nas vykopli domu, kdepak tyden 😲
Dole na 6nedeli jsou pro cele oddeleni dve koupelny se zachody, jedna nova, pekna, dva zachody a dva sprchace, jenze tam to bylo furt obsazeny. A pak druha mimoradne hnusna, stara, sprchace tusim ctyri... ale byla naprosto prazdna, nikdo tam nechtel a byla hned vedle naseho pokoje a mne bolel kazdej krok, takze ja chodila pak uz jen tam 😀 a vuuubec mi to nevadilo!
Ale teda oproti Bohunicim je to silenej rozdil, tam ma kazdy pokoj svuj sprchac a wc... anebo maji dva pokoje sve spolecne prislusenstvi ve spolecne predsince. Z tohoto pohledu je to tam lepsi.

staninka77
30. dub 2011

@plia-Já teda na obilnáku jen rodila nebyl žádnej zákrok operační.
když jsem tam rodila v roce 2009.
A v roce 2004.malej byl kousek od porodních boxu a já na oddělení šestinedělek a musela tam chodit kojit každých 3.hodiny.
A pak mně daly na Oddělení rizikové kvuly tomu že jsem neměla miminko usebe tak jsem musela do posledního patra a chodila v noci kojit bylo to hruza jak jsem byla z toho nevyspalá a unavená. ☹
Jinak pak v tom roce 2009 se to už neopakovalo měla malého stále usebe jen jsem musela na dvě noci Hostinskej pokoj kvuly malému kterej měl žloutenku 😔 .

robi
30. dub 2011

Ahoj,
já jsem na Obilnáku rodila v roce 2008 a teď znovu, byla jsem tam spokojená. Hlavně kvůli sprše a wc na porodním boxu.
jestli máte dotazy, tak se ptejte (IP)

staninka77
30. dub 2011

Holky co budete rodit na Obilnáku tu máte dvě fotečky pokoje víc jich bohužel nemám.
Je to obyčejní není nadstandart byli jsme dvě na pokoji.
takže to bylo dobré že se nám miminka tak často nebudily. 😉 .
byla jsem moc spokojená jak z personálem tak i ze sestřičkama jen jedna byla hodně nepříjemná a to byla děcká sestra z oddělení pro novorozence. 😉

zelivka
30. dub 2011

Já rodila na Obilňáku 7.3.2011 akutním císařem a nemůžu si stěžovat. Na JIPce jsem pobyla pouze 24 hodin, pak na normální šestinedělí. O personálu nemůžu říct jedno špatný slovo, všichni byli příjemní pomohli, kdy bylo potřeba. Měla jsem trochu problém s rozjetím kojení a našli si na mě čas jen tak si pokecat, že je to vlastně úplně normální ať vydržím a z porodnice jsem odcházela po 5 dnech s plně kojeným dítkem. Rodila jsem tam i před 3 roky a to tam bylo pár dost nepříjemných sester, ale tentokrát velmi mile překvapily. Jen to vybavení a sprchy a záchody holt stojí za prd. 🙂 🙂 🙂

hribek
30. dub 2011

@staninka77 diky za fotky, takze standardni pokoje sou po 2? svagrova tam byla ve 4, ja zrejme budu na standardnim, uz kvuli tomu ze clovek by byl na nadstandardu sam☹ a tech par dni co tam je si myslim ze to nehraje takovou roli se uskromnit

majdula
30. dub 2011

@staninka77 Covece ja bych a rekla, ze to je pokoj, na kterem jsem byla taky 🙂 Vedle prebalovaku je jeste umyvadlo a v rohu skrin na pradlo, ze? A vedle pokoje smerem k novorozeneckymu - takze vpravo - byla uz ta stara koupelna, ne?
Kamoska rodila zaroven se mnou a mela pokoj vedle, ale vlevo, no a to byl triluzak. A tech tam bylo vic.

staninka77
1. kvě 2011

Holky není zač alespoň máte představu jak vypadají pokoje na Obilném trhu ty obyčejné.
@hribek-Já teda nebyla na nadstandartu ale jsou tam dva pokoje po dvou jeden hned na proti oddělení číslo 5.pokoje a na tom jsem ležela v roce 2004. 😉 ten je taky dvoj lužák.
A v roce 2009 jsem byla na pokoji číslo 1. a ten je taky dvoj lužkáč druhej pokoj je už 3.lužák.a zbytek myslím taky. 🙂
@majdula-To je krásné že jsi ležela jak já na tom stejném pokoji jsou číslo pokoje bylo 1 a 5.tam jsou stejné hned u dveří na pravo umyvadla bez vaničky. 😒 .
víha a přebalovací pult pro miminko.
na proti stul ze židlema a skříni a dvě postele.
Uplně stejně jsi to popsala. 🙂

pavlina05
1. kvě 2011

Holky, monitor Bohunice, vše plné....neberou! Byla jsem tam v pátek a jen na monitor ce čeká hodinu a víc!!!! 😒

realgs
2. kvě 2011

@pavlina05 Už neberou týden, mě nevzali tak musím zítra na Obilňák a bohužel domluva s Obilňákem je děsná, nechtěli mě vzít že mám ještě spoustu času a můj Mudr mě už poslal do nemocnice abych nemusela chodit k němu i do porodky že to je zbytečné tak si pak vyberte 😠

majdula
2. kvě 2011

@realgs Na Obilnak se chodiva na prvni monitor az v 38tt... nechces se domluvit jeste se svym dr. a zustat jeste u nej? Pokud tedy ma taky monitor?
Mne to muj dr. nabidl sam, ze by me stejne do porodky nevzali, kdyz maji plno a ja tam ani chodit nechtela, nedovedu si predstavit to cekani (@pavlina05 ja na Obi cekavala na monitor i dve hodky a to jsem byla objednana...) kdyz doma ceka starsi prcek... Takze jsem chodila k nemu az do terminu.

realgs
2. kvě 2011

@majdula No můj Mudr monitor právě nemá ani větší ultrazvuk jinak bych ani já nechtěla chodit do porodnice, to čekání a dojíždění není nic moc 😒 ale nemám na vybranou

vilibalda
2. kvě 2011

Holky prosím, kdy se přechází od gynekologa do péče porodnice? Já vím, že mám ještě čas, ale když to tady vidím, tak z toho nemám dobrý pocit 😖 Moje Dr. nemá ani UTZ, tak jsem myslela, že tak od 36tt mě odešle na poradny do porodnice. Chtěla bych rodit na Obilňáku.

pavlina05
2. kvě 2011

vili: kolem 38 tt nebo i později.....

Já chodím od 36 tt do Bohunic,zatím ok,spoky 🙂

okcelok
3. kvě 2011

Dámy,je na porodním boxu na Obilňáku televize? Kdyby jsme se náhodou trefili do finále MS v hokeji,aby měl manžel při mých bolestech kulisu?! Blázen,si myslí,že se bude dívat na hokej!!!! 😝 😝 😝 😝 😀 😀 😀 😀

slavicky
3. kvě 2011

@okcelok 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale nevim 😀 😀 😀 😀 u Milošů ne 🙂

majdula
3. kvě 2011

@okcelok 😀
V Bohunicich je. A chlap se tam cucel na fotbal, zatimco ja tam pochodovala v kontrakcich 🙄 (ale jo, co mel taky delat, pomoct mi zezacatku stejne nemohl a ja ho beztak posilala do haje...)

terous1984
3. kvě 2011

@llllucka ahojky, taky uvažuji o porodnici v Bohunicích. jelikož jsem ve 20. týdnu chtěla jsem se zeptat, kdy se mám jít podívat do porodnic a rozhodnout se pro jednu z nich? Vím,že jsou nějaké dny otevřených dveří ale nevím v jakým týdnu se tam mám jít podívat 🙂 díky za odpověď a přeji krásný den

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru