Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

jancip
7. únor 2012

@chanellka Náš mrňous měl v 37. t. odhad 3,5 kg. Jsem se vyplašila, že jestli bude ještě přibírat 250 g každý týden, tak taky nebudu rodit malé miminko. Ale doktor (u Miloušů) byl úplně klidný, ani náznak toho, že by se případně vyvolávalo dřív. Tak jsem zvědavá.

nae
7. únor 2012

@jancip Moj prvorodeny mal na jednej poradni v porodnici odhad 2700 g a o dva tyzdne uz 3300 g... nakoniec mal pri porode (co bolo 5 dni po tom poslednom "vazeni") 3250 g. Takze niekde sa vedia trafit presnejsie, ale treba to fak brat len ako odhad.

hribek
7. únor 2012

@pamal ja bych dulu nebrala, pokud to vydrzis jen s manzelem tak bud jen s nim, PA to nemaji rady, a diky tomu se pak chovaji odmerene. ja ji nemela ale PA mi to vykladala. me uplne stacil pritel, zastal vse co bylo potreba. jinak taky sem zastance obilnaku, vse v poradku a pokud si nevymyslis a spolupracujes tak je porod nadhernej zazitek a nechaji te spontanne rodit pokud to jde, kdyz se jim to nezda nebo by to melo ohrozit tebe ci mimco tak pak se dela cisar a ja ani nebyla nastrihovana, mala byla mala🙂 2650g a 48cm takze me jen lehce skrabla na 2 stehy a epi taky v pohode

staninka77
7. únor 2012

@jancip-Já teda asi bych to nezkoušela bojím se každé bolesti.A hlavně zubaře tej je muj hlavní nepřítel.
Ale je fakt že se to nikdy nemusí povést.

pumuckl
10. únor 2012

Koukám co se tu řeší a ad výběr porodnice. Rozhodně doporučuju vybírat podle jiných parametrů než historek jedna paní povídala. Můžete mít 100 maminek z jedné porodnice a každá vám řekne něco jinýho. Že na šestinedělí narazíte na nepříjemnou spolubydlící se vám může stát kdekoliv, to že zrovna v tamté porodnici měla některá blbou zkušenost neznamená, že ji tam budete mít taky. I to, že budete mít pocit, že vaše mudr je nepříjemná a PA přímo protivná jakbysmet. Je to všechno o lidech a o strašně velké náhodě. Já jsem rodila na Obi, PA i Mudr. v pohodě. PA dokonce uplně super a věřím, že existuje i nejedna mamina, kterou tahle dvojka rodila a ta řekne pravej opak. Ono to není jen o chování personálu, ale i vás. Když tam příjdete jak královna, začnete si diktovat, že to chcete tak a to onak a tak to nebude a to si nepřejet a a mít milion požadavků, který si někde vyčtete nebo vám někde někdo "chytrej" poradil, tak se nedivte, že si nemusíte padnout do oka. Ono pak jedno odmítnutí od PA si může nějaká povaha vysvětlit jako protivnou neochotnou PA Já jsem rodila poprvé, ony třeba po padesáté. Teď půjdu rodit po druhé a "rozumím" tomu stejně jako minule. Pro ně je to rutina, ví co dělají narozdíl ode mě. Já přece neohrozím život svýho dítěte kvůli nápadům a názorům a doměnkám a myšlenkám nějakýho amatéra (sebe), když může jeho porod řídit zkušenej profík. 🙂

Takže, porodnici vybírejte podle vybavení, prostředí, dostupnosti, návštěv a takových parametrů a ne co jedna paní povídala 🙂

elaaa
10. únor 2012

@pumuckl Krásně napsáno, naprosto souhlasím. 🙂

romca13
10. únor 2012

@pumuckl taky moc souhlasím,,,, musím napsat, že jsem ze začátku byla pro Bohunice,,, pak po historkách a příspěvcích na MK a i několika známých jsem Bohunice zavrhla, kvůli uváděnému postoji ke kojení tam,,,, a včera jsem práve v Bohunicích byla navšívit jednu kočenu tady z MK, které se tam v úterý narodila holčička a musím říct, že jsem od tama odcházela s velmi příjemným pocitem a pocitem, že právě tam bychchtěla rodit,,, vyprávěla mi, jak probíhal porod, jak byli všichni milí( je jasný, že na mě tak milí být nemusí, nebo bude úplně jiná směna), jak jí vše vysvětlili, vždy, než něco udělali,tak jí řekli, proč to dělají, že to může být nepříjemné, nebo že to vůbec nebude cítít,,,, za dobu návštěvy na pokoji byly 2 sestry a obě moc milé,,, naopak se snažily holkám pomoct a poradit s kojením,,, je tam na oddělení přímo laktační sestra, která je k dispozici stále,takže pokud je prý problém, tak za ní stačí jít a ona poradí,,,,, je jasné, že nikde nikdo nebude skákat zrovna kolem vás,, ale předpokládám, že všude, pokud bude potřeba tak poradí a pomůžou,, a to kdekoliv,,,, velmi mě nadchlo prostředí a pokoje,,, sociálky jak na hotelu a ne ve špitále, to jsem opravdu koukala,,,,, musím říct, že včerejší návštěva mě opět otočila v mém názoru a ten pocit, jaký jsem měla , když jsem od tama odcházela byl hrozně silný a příjemný,,, a to mě opět přiklání na stranu Bohunic,,,, taky souhlasím s tím, že jak se budu chovat já, taková může být ozvěna směrem ke mě,,,,já jsem takový typ, který se raději svěří do jejich péče a nechá si poradit,, nikdy jsem nerodila, nevím, co mi bude vyhovovat,co je správné, proto jim nemůžu ani nařizovat nebo radit , co a jak bych chtěla,,,,

jankabr
10. únor 2012

obavam se, ze s vyse zminenymi prispevky nesouhlasim - kdo hleda zkusenosti maminek, ktere rodily pred nami, pak je v teto diskuzi naprosto opravnene. Zkusenost jedne kazde z nas je mnohem dulezitejsi nez to, co se pise ve statistikach, protoze prave tu osobni zkusenost bude jedna kazda z nas zazivat. Souhlasim s tim, ze kazda zkusenost je subjektivni. Naopak naprosto odmitam zobecnovani typu - kdyz naklusete do porodnice jako kralovna, tak ma personal naproste pravo se k vam chovat tak, jak se do lesa vola. Jednak jsou to profesionalove a kdyz uz, tak by chovani melo odpovidat situaci (tomu, ze to boli a ze je to pro zenu velka neznama a ze svuj strach projevuje kazda jinak), a na to jsou trenovani. A meli by byt nauceni zvladat i extrem ze strany pacientky, tj. prave kdyz se nekdo chova jako "kralovna" (ovsem ruku na srdce, mela jste pri porodu nektera pocit, ze jste kralovna a ze se vse musi delat podle vas? Ja byla rada, ze prcek prijde brzy na svet a starala se hlavne o sebe). Ale taky urcite neni spatne, kdyz se ozvete, ze byste neco chteli jinak, nez jak si predstavuje PA, protoze i v dnesni medicine je pristupu k porodu a proziti jednotlivych fazi nekolik (nemam rada extremy typu - budu rodit doma, doktora nepotrebuju, ovsem doktor ani PA nevi, kde presne vas to boli, jaka poloha vam ulevi, a bohuzel se prilis casto stava, ze jenom kvuli pohodli doktroa ci PA vam naridi zustat v poloze, ktera je pro vas neprijemna ci nevyhovujici a vy s tim nic nedelate, protoze nevite, ze by to mohlo byt jinak a lepsi a nebo protoze se bojite "vzeprit".
Cili suma sumarum - je to o lidech a kdyby vsechen personal byl profesionalni v pravem slova smyslu, rodilo by se nam nadherne ve vsech porodnicich, protoze vybaveni hraje oproti lidskemu faktoru tak malou roli v pripade prirozene probihajiciho porodu, ze o tom skoro nema smysl diskutovat.
Ale jestlize tady maminky pisi, ze maji spatne zkusenosti s lidmi v te ci one porodnici, tak je to pro tuhle diskuzi jenom dobre vzhleem k tomu, jak se jmenuje. A kdo zkusenosti nehleda, nemel by spise hledat diskuzi s nazvem "statistiky" jednotlivych porodnic? 😉

maly_prcek
10. únor 2012

Rodila jsem v Bohu i na Obilňáku, obě těhu byly rizikové, takže jsem si poležela na rizikovém, tam i tam.

První porod Bohunice, předtím skoro měsíc na rizikovém
Pěkné moderní prostředí, sestřičky (některé super, některé pipky) i doktoři veskrze příjemní, i když dostat z nich nějaké pořádné info co jak bude nebylo zas tak jednoduché... Takový volnější režim návštěv atd.
Vyvolávaný porod, byl volný jen nadstandard (neprobíhal nic moc, takže od toho se to odvíjelo, furt monitor, úlevové polohy moc nešly dělat pro kolapsové stavy, PA milá, ale dozvonit se na ni nebylo jednoduché. Na konci se to zvrtlo v kleště, vím to spíš z vyprávění, kleště dělal doktor Hruban, hodně mu a ostatním vděčím za to, že je syn v pořádku, pěkně mně zašil 🙂
Na poporodní nebylo místo, tak jsme šly o patro výš na staré známé odd.rizikového těhu. Měla jsem velké porodní poranění (3 lidi mi skákali po břiše, takže hodně vnitřně pohmožděná + natrhl se nástřih na rupturu 3st.), nezašla jsem si celou noc na WC sama, tak mně sestřička musela (otrávená, co zas chcu) nosit mísu, syna mi nosili na kojení po 4h, protože jsem nebyla schopná se ještě den postavit + brával si ho manžel za mnou, když došel na návštěvu. S kojením poradili tak průměrně. Po 3 dnech mně vylifrovali z porodnice, osobně jsem se cítila hodně mizerně (zajít si a malou i velkou byl teda děs s brekem, než jsem došla přes půlku chodby, tak se mi motala hlava a šla jsem do mdlob), ale podle propouštěcí jsem byla způsobilá a vše bylo ok. Vykopali mně během 30 min., že potřebují stlát postel a tak jsem tam další cca 1,5h "postávala" než mně pustili lehnout na hostinský pokoj. Zůstávala jsem ještě 2 dny na hostinském pokoji, protože syn měl hodně žloutenku. Řekli nám, že máme 30min na odjezd, protože bude vizita... Vrazili mi děcko po 30min. na sbalení na chodbu (neměla jsem pro něj ani oblečení) a zavřeli.

Druhý porod a Obilňáku
Chodila jsem do Bohu, měli jsme se jít domlouvat na vyvolávání, ale já jsem začala 38+0 rodit spontánně a tak jsme jeli. Byl podvečer, ačkoliv tam byla jedna pacientka, čekala jsem 0,5h na monitor. Monitor mi nic nepsal, pokaždé když jsem měla kontrakci (pravidelně po 5min.), monitor skočil na 0 místo kontrakce... Už začínala být tma, svítilo tam je nouzové blkačka-světlo, sestra nikde... Na monitoru jsem byla 30min., za tu dobu prošla kolem jednou, na moji námitku, že jim to nefunguje řekla, že se na to podívá a šla pryč. Pak mě odpojili, že mám počkat na doktorku. Čekala jsem s kontrakcema (už byly pěkně silné) přes 20 min., pak došla doktorka, ale nasáčkovala se přede mně ještě jedna matka, co rodila 4. dítě (na rozdíl ode mně vypadala dost v pohodě), tak jsem čekala dalších 10min. Pak už jsem šla k doktorce, ta řekla že když mám kontrakce tak asi rodím, že jsem otevřená na cca 5cm a jelikož nemají místo, tak že máme jet na Obilňák, že to stihnem (ani jí nevadilo, že první porod byl kleště, rizikové těhu). Nefungoval jim PC, tak cosi naškrábala na papír rukou. Byla jsem totálně nasr... , když jsem to říkala manželovi, skoro jsem brečela. Popadli jsme syna (celé to absolvoval s náma) a jeli jsme. Byla jsem ráda, že jsme z tama pryč, pozitiví na tom bylo jen to, že jsem si tím odbyla skoro celou první dobu porodní 🙂 Dovalili jsme na Obilňák, manža odjel hodit syna k babičce, já šla pokoj. PA byla příjemná a super a za 40 min. byla dcera venku. Nástřih sice byl, ale oproti prvnímu porodu krásné. Na oddělní byli příjemní, usmátí, když jsem potřebovala doprovodit na WC ve 3h v noci, sestřička usmátá, počkala... Barák starý, táhlo tam, úzkostivě tam dodržovali návštěvy, dostala jsem vynadáno, co manžel leze na pokoj (zrovna jsem kojila a nikdo tam nebyl), že máme jít na chodbu, kde bylo tisíc příbuzných a nedalo si ani kam sednout... Po 3 dnech jsem šli dom, žloutenka byla "jen" hraniční 🙂 Tentokrát mi dali na sbalení hodinu, ale mezitím tam byla 3x sanitářka ptát se na postel 🙂

Vůůbec se nedivim, že někdo chce rodit doma... 😉

kaeth01
10. únor 2012

@maly_prcek kdyz si vezmu ze tvuj druhy pribeh je "pouze" 4 mesice cerstvy.. tak se mi chce svira zadni cast tela 😒 auuuuuu.. a ja uz to mela natreno na ruzovo jak se ty pomery MUSELY zlepsit, kdyz se o tom porad dokola u nas diskutuje..
@romca13 uplne jsem si po precteni toho posledniho prispevku vzpomnela na ten tvuj vcerejsi - radostny a povzbuzujici 🙂

romca13
10. únor 2012

jenže já si myslím, že ve všech porodkách mají ženský dobré i špatné zkušenosti,, a pak si vyberte :(( je to fakt těžký,, já 100% nejsem rozhodnutá pro nic a nic ani neodmítám,,,, jen jsem popsala , jak to na mě včer apůsobilo,,, kdyby tu byla jedna porodnice, tak nidk onic neřeší a jde tam, bo by to bylo nejblíž,,ale takhle??? jedna řekne, že v životě ně do Buhu,,, druhá zae že to tam byl ook, ale že by ji nikdo nedostal k Milošům,,, no pěkně díky teda :D
@jankabr -- nemyslela jsem to tak, že bych nemohla nic namítnout, pkud by mi něco nevyhovovalo,,, ale já jako prvorodička v této chvíli vůůbec netuším, jak bude porod probíhat, jaké polohy jsou vůbec možné, co je dobré, co nikoliv, prostě vůbec netuším do čeho jdu,, a fakt se mi nechcou číst některé hrůzostrašné zážitky a nahánět si tím ještě hrůzu 4 měsíce před porodem 🙂 já předpokládám, že pokud při porodu budu cítit, že mi něco nedělá dobře, nebo že bych si něco představovala trochu jinak, tak jim to prostě řeknu,,,ale teď dopředu spřádat plány, jak to bude fakt neumím 🙂 a protože jsem přečetal spoustu výše uvedených příspěvků tak mám v hlavě guláš jak blázen 🙂 právě proto, že všechny moc řeším 🙂 no tak jsem zvědavá kde nakonec skončím,,,

lollia
10. únor 2012

Zatím jsem bohužel neměla tu čest rodit v některé z brněnských porodnic, mám pouze zážitky z pohotovosti v Bohunicích kvůli krvácení v těhotenství - celkem 2 návštěvy, vždy naprosto jiný personál. Lékaři - porodníci naprosto špičkoví a profesionální, oba mladí do cca 35ti let. Velmi slušní, korektní, jednali se mnou jako se svéprávnou osobou (nemám ráda takové to blahosklonné povýšené jednání) Jedna porodní asistentka také velmi milá, profesionální, s tou by byl jistě porod jedna báseň. Druhá paní - nevím přesně, jakou funkci zastávala, ale takovou nepříjemnou piz.u (omlouvám se za výraz, ale tato paní si ho zasluhuje. Manžel měl na ni stejný názor.) bych u porodu asi nevydýchala. Nepříjemná komunistická struktura, která ve zdravotnictví, natož v porodnictví nemá naprosto co dělat. Celkově na mě personál ale zapůsobil velmi kladně, prostředí také. Určitě bych Bohunice volila.

blanka.k
10. únor 2012

Ahoj, i kdyz jsem v dobe hospitalizace v tehu, navstev pohtovosti a nasledneho porodu byla leckdy nemile prekvapena chovanim personalu v Bohunicich ( po porodu jsem kvuli jedne sestricce chtela podepsat reverz), tak zpetne bych nesla v budoucnu jinam nez do nejake velke "zkusene" a dobre vybavene porodnice, i bezproblemovy porod se muze zvrtnout, nechci domyslet co by se stalo jinde, uz jen to, ze Bohunice maji u porodnich boxu sal, kde delaji akutni cisare, kdyz se hraje o sekundy (tj. Mimo klasicke porodni saly, ktere jsou "kus" vzadu).
Negativni komentare jsou na kazdou porodnici, nekde vic, nekde min, ale v Brne se myslim nemusime bat rodit ani v jedne z tech 3, na zadnou nejsou jen vesmes neg.ohlasy. i kdyby byla jedna zamestanakyne krava a zbytek 99 super, tak vam proste dokaze uplne ten pocit z pobytu tam zkazit.
Stejne jsem vybrala bohunickou gastrokliniku, maji teda pacientu nad hlavu, nejaky osobni pristup, jako jsem zazila v okresni nemocnici to fakt neni, ale vystridala jsem 4 kliniky behem 16 let a hlavni je, ze maji zkusenosti, vybaveni a pomuzou 🙂

jankabr
12. únor 2012

@maly_prcek Diky moc za vsechny informace.
@romca13 Zadny strach - ja budu i pri druhem diteti zmatena jak Goro pred Tokiem, pokud to clovek nestuduje dopodrobna, coz se taky moc nedoporucuje, protoze strach z toho, co vse se muze stat, byva nepritelem vsech rodicek (uplne se stahnou uvnitr a to se maji naopak uvolnit), cili pokud to clovek nema nastudovano, musi si to prozit podle vnitrniho pocitu. Tak rada bych poslouchala doktory a PA, kdybych opravdu vedela, ze to mysli dobre, a to nejen pro ne, ale i pro mne i pro dite a kdybych videla, ze se snazi pochopit, jak mi je a v cem je tenhle porod jiny (aspon tak jak si to myslim ja) od tech predeslych. Jedinou utechou budiz, ze nic netrva vecne a ze lidsky mozek ma uzasnou schopnost vse zle velice rycle zapomenout. Takze hlavne se nestresovat, o to horsi to bude, a mit s sebou nekoho, kdo se kdyztak popere za vas.

krakora
12. únor 2012

Recenze porodnic, zkušenosti maminek i přehled o tom co nabízí najdete na www.aperio.cz

staninka77
14. únor 2012

Ahojky.
Já si myslím že je to uplně jedno kde rodite hlavně aby vše dopadlo moc dobře jak pro vás tak i pro malé miminko.A i taky sestry jak vy se budete chovat tak i oni vás budou respektovat když i vy je si myslím.
kdybych ještě jednou měla rodit tak ráda bych i zkusikla Bohunice ale moc to tam neznám,jen jsem tam byla na odebrání plodové vody a taky pupečníkové krve jinak ULTR tam byl ve 22.tt.
A pak vše my dělaly na Obilnáku,jo a taky jsem chodila do diabetologie do Bohunic jinak vubec jsem nic tam nenaštívila.
Každá máme porod uplně jinej a taky to muže skončit cisařským řezem.

kachen
15. únor 2012

Ahoj. Za sebe bych to shrnula takhle. Rodit jedine v Bohunicich, PA naprosto jedinecna, doktori taky. Ale pobyt na sestinedeli kdekoliv jinde jen ne tam. Pac sestry na novorozeneckym jsou jedna obrovska katastrofa. Nasla se tam snad 1, ktera byla mila. Ja si nikdy na nic nestezuju, ale tohle jsem fakt vydychavala horko tezko. 😠

staninka77
16. únor 2012

@kachen-A co se ti na tom nelíbilo jakéé byli sestry na Bohunicích.
Já abych pravdu řekla já si na sestry z novorozeneckého nemohu stěžovat jen jedna tam byla taková zlá hned co my nesla malého poprvé abych se o něj začala starat.
Protivná byla od pohledu. ☹
A zato kojení jsou prostě dobrá kapacita učí jak máš dobře kojit a i klidně v noci tam mužeš dojít bez problému u tebe sedí a pomáhají. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jancip
16. únor 2012

Nevíte někdo, zda bývá u Miloušů u porodů Dr. Nagy? Znám ho z kontrol a moc se mi nezamlouvá, tak bych na něho v případě potřeby narazila nerada.

sarunatko
16. únor 2012

Jak už jsem tady někde psala, já jsem rodila v Bohunicích. Jinou porodnici v Brně jsem nepoznala, na Obilňáku jsem byla pouze na testu na cukrovku. Nemůžu si stěžovat. Ano, byly věci, které mi vadily, ale jak píše @pumuckl, to by bylo asi všude. Někdy je možná lepší nevědět, vždyť v porodnicích je kvalifikovaný personál a určitě vám nikdo ubližovat nebude. Je taky jasné, že ne vždycky má každý dobrou náladu, po porodu jste přecitlivělé, je to nová situace, já jsem třeba brečela i jen pro to, že manžel nemohl jeden den přijít na návštěvu, protože byl služebně v Ostravě a nestihl návštěvní hodiny. Pak se vám může stát, že vám sestra nebo lékař řekne něco, co ani tak nemyslí, ale vy si to prostě v té situaci přeberete jinak. Já vždycky říkám, že nemám lékařské vzdělání, proto se nebudu personálu plést do jejich práce a nechám je dělat to, co oni uznají za vhodné, že pro mě bude nejlepší. Jediné, s čím jsem si nenechala poradit, byl epidurál - PA mi říkala, že už mi nezabere, ale já jsem ho chtěla, tak mi ho píchli... a co myslíte? Nezabral. Já to tak prostě beru - nechala bych doktory a PA dělat svoji práci a věřila bych, že ji dělají dobře.
@romca13 Myslím, že Bohunice jsou dobrá volba, mně se líbilo, že jsem tam byla na tom předporodním kurzu a věděla, jak to tam vypadá, kam jít atd. Drž se.

staninka77
16. únor 2012

@sarunatko-Já si myslím každé nastávají mamince se líbí porodnice kde se jdou osobně podívat a pak aby i poznaly personál nebo alespon námátkou zjistily jaké to je rodit v té porodnici.
Já poznala osobně paní Kameníkovou šíleně hodná staniční sestra je to hlavní na Obilnáku.
I když jsi tam plakala jeden den že za tebou nepřišel manžel mužeš se vždy domluvit zda by nemohl namalí moment dojít.
Muj chlap my jel pro nějaké věci a mohl se podívat na svého synka po domluvě ze sestramy a povolily. 🙂
Já taky raději vše nechávám na doktorech a oni samí uznají co vám pomuže od bolesti nebo né a rádi pomužou od toho tam přeci jsou aby nám šly příkladem a vyšli nám vstříct.

kachen
16. únor 2012

@staninka77 Tak bud jsi mela tak velky stesti nebo ja velkou smulu na personal na novorozeneckym. Zkratka, kdyz jsi po nich nic nechtela, tak byl klid. Ja jsem byla vynervovana prvorodicka, ktera po nich asi chtela moc. S tim kojenim teda nevim, chtela jsem to po nich, jednou ukazaly a pak me poslaly nekam, ze pry doma me to taky nikdo nebude ucit. A aby tam neco vysvetlovaly v noci, no tak to uz vubec ne. V noci byly zaryglovany. Nedej boze, kdyz jsem po nich chtela dokrm. Ale naprosto souhlas @sarunatko. Je pravda, ze zenska je precitlivela, vsechno se ji dotyka. A ze prace sester neni jednoducha, o tom se vubec prit nebudu. Nicmene si porad myslim, ze zrovna na novorozeneckym maji sestricky tu praci hezci a pohodovejsi, nez treba nekde na spinave chirurgii a k maminam by se mohly chovat lip, prece jen jsou taky zensky. Treba na sestry na gynekologickym nemuzu rict kriveho slova. Ale abych tady nikoho nedesila, treba to byly fakt hormony, protoze jsem plakala v den propusteni pani lekarnici v lekarne, kdyz jsem ji licila, ze potrebuju Nutrilon a flasky, ze nemuzu kojit a ze na me byly sestry zly 😀

staninka77
17. únor 2012

@kachen-Právě tohle vím o Bohunicích že jsou tam takoví že nechcou ani pomáhat prvorodičkám při kojení a kdo je to má naučit jakou techniku kojení dodržévat to je šílené.
Jak se zachovaly.
Já si chodila stále pro pomoc z kojením i v noci jsem tam chodila bylo tam více mamin které potřebovaly pomáhat.
A to musím fakt smeknout že na Obilnáku tohle právě dělají mužeš si jít pro pomoct i v noci.
🙂
Jednou jsem tam taky brečela že nám nejde kojení že nic nevytáhne z prsu prostě mě to hodně bolelo ale sestry stály u tebe a pomáhaly podporovaly tě aby jsi miminko prostě začala kojit nebo alespon maličko se o to pokusily.
Jen ta jedna sestra byla vždy protivná nadávala každé rodičce co neuměla se postarat o své miminko prej tak proč si je děláme když se ani nepostaráme tohle řekla jedné mamince.
A mě nadala že místo kloboučku jsme koupila dudlík ☹ .
Prostě byla šílená.
Já už bych jedině šla na Obilnák znovu jak do Bohunic.

simoch
17. únor 2012

dr.Nagy bývá u porodů a za sebe říkám super dr.,na kontrolách je pravdou nic moc,ale u porodu super a já osobně jsem mu vděčná za syna,jeho včasné rozhodnutí k akutnímu císaři mi syna zachránilo a potom i jeho následná péče,porodem neskončila,zajímal se až do propuštění.Je to fakt člověk na správném místě,neboj se ho,ikdyž tak nepůsobí.

sarunatko
17. únor 2012

@kachen Tak já jsem s kojením žádné problémy neměla, šlo mi to samo, ale holka, co se mnou byla na pokoji, chodila za sestrami pořád a byly v pohodě a vždycky jí pomohly. A vím, že paní z vedlejšího pokoje taky. Ta tam chodila při každém kojení 🙂 Ono asi fakt záleží, na koho zrovna narazíte.

nae
17. únor 2012

Mne sa snazili na Obilnaku s kojenim vzdy pomoct. Vtedy tam mali fakt strasne moc deti a mamin (okolo 50) a ja som ich obdivovala, ako mali vsetko zorganizovane a na nic sa nezabudlo. Chodila som si aj v noci pre prikrm a vzdy boli ochotne a mile. Hlavne taka starsia pani sestricka - stanicni, ale meno som si neprecitala.
Je to narocna praca, musime to brat aj tak, ze aj ony su len ludia - zeny so svojimi trapeniami, PMS apod., ale suhlasim, ze urcita mieta empatie s nami hormonalne vykyvanymi maminami by tam mala byt 😉
Inak suhlasim so @staninka77 , pani Kamenikova je the best (len skoda, ze je dole na porodnom sale - ale inak z nej maju respekt vsetci tam).

monnca
17. únor 2012

Ahoooj🙂nedalo mi to nenapsat svou zkušenost s Bohunickou porodnicí.Musím naprosto a 100% souhlasit s kachen!!!!Porod jsem měla bezproblémovej,PA úžasná a sestry gynekologický taky žádnej problém.
Ale tak nepříjemný sestry jako byly ty na novorozeneckým jsem nezažila!Jako prvorodička jsem samozřejmě ty začátky a kojení měla taky těžký a tyhle mi teda fakt nepřidaly!!!Hodně to ovlivnilo můj pobyt tam-negativně!!

sussanah
17. únor 2012

Musim se zastat minimalne 1 sestricky na novorozeneckem v Bohunicich. Kdyz jsem tam byla s nasim prvnim synem jako prvorodicka, kojeni nam vubec neslo, nechtel se chytnout spravne. No a ona si me vzala vecer do parady, naucila me kojit v nekolika polohach a celou noc si me chodila kontrolovat, pri kazdem kojeni jsme jen zazvonila, ona dosla, pockala az nakojim, kontrolovala prilozeni a pak zase odesla. Jen diky ni jsme nakonec odchazeli plne kojeni.
Ale zase fakt, ze to snad byl jeden z mala svetlych momentu na celem pobytu..

sussanah
17. únor 2012

@jancip Byva i u porodu. Ja jsem ho mela jen jednou na kontrole a naopak me se zamlouval hodne, hlavne mi prisel takovy fajn, ze do niceho moc nestroural, zeptal se, jeslti mi nevadi utz, vnitrni vysetreni se me taky zeptal, nechtela jsem a on bez problemu souhlasil. Probirala jsem s nim svuj porodni plan, v nocem nevidel problem, sem tam se na neco dovyptal, ale v podstate v pohode. Proste kez by bylo takovych respektujicich dr vice.

jancip
17. únor 2012

@sussanah Já mám z něho dost negativní dojem. Poprvé jsem u něho byla na kontrole před 3 týdny (3 týdny před termínem). Dle UZ mělo naše mrně odhad 3,5 kg v 37.tt. Od té doby jsem tam byla 4x (dnes v termínu), pokaždé tam byl on. Dělají mi pouze monitory. Ptala jsem se na UZ, jestli není mimčo už moc velké, ale byla jsem odbyta, anižádná kontrola čípku. Odpovídá pohrdačně až arogantně, takže mám strach se na cokoliv zeptat. Dnes mi pouze sdělil, že mám přijít v pondělí na kontrolu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru