Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

evinka001
9. bře 2010

Blani - když se ti podaří mít nadst. pokoj, kde je možnost mít manžela i přes noc, tak je to super. Manžel tam se mnou byl a bylo to perfektní, měl možnost se o malou "starat" i v noci, ráno sice šílel, že není vyspanej, protože ta druhá postel je taky normální nemocniční a on je moc pohodlnej 🙂, ale bylo to hezký

maka123
9. bře 2010

ahojky holky chtela jsem se vas zeptat,zitra mam nastup do nemocky v bohunicich na zatezovy test na oxicontinmela jste to nektera,chtela jsem se zeptat jak to probiha,co si mam vse sebou vzit,jak dlouho to trva,jestli si me tam nechaji do dasliho dne ,protoze by me to meli ve ctvrtek vyvolavat,dekuju moc za odpovedi.

blanka.k
9. bře 2010

Evi - snad se zadaří. S mým mám úplně stejné záměry, už se na to prý "těší" 😅 , ale neodvažuje se mi to odmítnout 😀 Zaatím ho trochu straším, co ho třeba čeká, ale doufám, že zbytečně, že maalej bude hodnej a nechá nás trochu vyspat, aspoň těch pár dní po porodu 🤐
Prcek - já jsem si to myslela, že jsem tam viděla nějaké klíčky u skříňky, super 😉

evinka001
10. bře 2010

Blani - ten můj chtěl jen k porodu, potom jsem byla dva dny na pooperačním a tam mohl jen na návštěvu a malou nám přinesli jen na chvilku nebo mě na kojení a to bylo většinou až po návštěvách, takže ji vůbec neviděl. Takže když jsem navrhla nadst. a že tam bude s námi, vůbec neváhal a byl rád že je s náma. S malou to bylo v poho pořád spala, takže byl klid 🙂

blanka.k
10. bře 2010

Nám zas nevyhovují ty návštěvní hodiny, ty jsou fakt naprd. nevíš, jak je to tam s internetem? M. už spekuloval, že by třeba trošku pracoval , kdybychom s malým hodně spali a dali mu pokoj 😀 Já teda pochybuju, že na to bude mít náladu, ale říkala jsem , že se poptám...

evinka001
10. bře 2010

tak internetové připojení bohužel není nebo za mě nebylo, manžel chtěl taky pracovat a musel se připojovat přes telefon a signál byl hodně špatný...

blanka.k
10. bře 2010

M. má právě taky net přes mobil, ale stejně ať zapomene, že někdy po večerech povede nějaký hovory přes net s kolegama 😝 prostě si vezme dovču a bude 😀 Dostane to rozkazem 😝 Akorát mu net na chvilku zabavím, abych hodila fotky sem na MK 😀 😀 😀 😀 😀

evinka001
10. bře 2010

myslím že na hovory s kolegama nebude mít ani pomyšlení... ten můj taky měl taky řeči, jak musí to uělat a tam zařídit, nakonec byl s maličké tak hotovej, že věčně seděl u její postýlky a na ostatní úplně zapoměl 🙂

lojzina
10. bře 2010

ahoj,kazdym dnem se taky ocitnu v Bohunicich,chtela bych se zeptat,pritomnost tatinka u porodu se plati na miste?myslim jako hned po porodu?

blanka.k
10. bře 2010

Lojzi - prý ano, 500,- na místě a zbytek (ty různé poplatky za ev.nadst., regul.poplatky,atd.) po propuštění 😉 Držím palce, ať to dobře dopadne 😉

myska
10. bře 2010

Lojzi, jj, hned po porodu tě skásnou a mám takovej dojem, že platíš hned i za nadstandart. sál. (samo až po porodu)

lojzina
10. bře 2010

tak diky,abych vedela,az se bude v chaosu odjizdet tak at na neco nezapomenem 😀

doli1
10. bře 2010

ahojky holky mám dotázek rodili jste někdo v Bohunicích nebo jiné brněnské porodnici plánovaným císařem? díky když mi dáte nějaké info

evinka001
10. bře 2010

doli1 - já jsem rodila plánovaným císařem v Bohunicích 2x. co tě konkrétně zajímá?

lenola
11. bře 2010

Ahojte mamky 🙂 Rodila jsem v prosinci v Bohunicích a i když se o téhle porodnici říká, že je to fabrika na miminka, tak jsem ráda, že jsem si vybrala tuhle porodnici. Naše malá měla porodní váhu rovných 5 kg a výšku 56 cm a jelikož jsem rodila normálně, tak nějaké problémy trošku nastaly (malá se tam šprajcla se zádíčky a nemohla ven). Personál byl naprosto skvělý a hlavně díky panu primáři vše dopadlo na jedničku. Třetí den po porodu jsem se už cítila dobře. Byly tam se mnou na pokoji holky, které rodily 3 kg děti a nemohly třeba ani chodit nebo si sednout. Jestli se nám zadaří ještě další mrňousek, tak nebudu váhat a do Bohunic vyrazím znova. Jen si v těhotenství "pohlídám" váhu miminka, abych na to byla připravená 😀. Jinak co se týče peněz, tak jsme rodili v úterý a můj muž platil za porod až když nás vyzvedával v sobotu v porodnici. Řekli nám, že to nespěchá. Ale záleží na personálu, některé maminky si "stěžovaly", že ty peníze po nich chtěli hned.
Všem přeji hodně štěstí při porodu.

mabe
11. bře 2010

lenoli, diky za info. ja tam chodim uz od 32tt na kontroly po tydnu a vzdycky vsichni byly moc fajn. 🙂 pristi ctvrtek jdu na vyvolani porodu, tak jsem zvedava.

maly_prcek
12. bře 2010

My platili až potom (za tatínka u porodu) - říkali, ať to donese třeba další den, že to nespěchá. 🙂

paxies
12. bře 2010

Ahoj holky,

do porodu mám sice čas, ale už i tak sbírám různé informace. Jsem rozhodnutá rodit v Bohunicích a zajímalo by mě jak je to s poplatek za nadstandart. Již jsem se tady dočetla, že je to 1290,- za noc. Je to celá tato částka nebo se hradí jen rozdíl mezi cenou za standartní pokoj hrazený od pojišťovny a cenou za nadstandartní? Díky 😀

evinka001
12. bře 2010

paxies, je to celá částka za noc a pokud tam s tebou bude manžel, tak ještě 50,- Kč za něj za každou noc

blanka.k
14. bře 2010

50,- za manžela? Tak to je super, já se na to úplně zapomněla zeptat, vím, že říkali, že to jde, tak jsem přemýšlela , jestli to je v té ceně 1290 nebo ne. Akorát mám obavu, že se mi nepodaří ukořistit ten nadst. s tím gaučem, ale máme takovou tu nafukovací matraci na spaní, myslíte, že se dá aby si to tam kdyžtak přes noc roztáhl? 😅
Jo a od kterýho tt jste chodily na monitory? Vím, že nám říkali na tom kurzu, že nkětří mudr. třeba až do TP tam neposílají, tak ať prostě klidně dojdeme v 38tt sami od sebe, že je to lepší než se tam objevit porpvé až při porodu. A ještě takový ten porodní plán, sepisuje se to taky třeba už při těch monitorech?

petapi
14. bře 2010

blani, porodní plán? ten si můžeš sepsat sama a potom s nima jenom probrat, to je nezajímá, já jsem ho měla, ale ani jsme se k němu nedostali. jestli jsi myslela porodopis při příjmu, tak to až opravdu přijdeš rodit.
a monitory, já jsem chodila ke svýmu dr, do porodnice mě poslal týden před termínem a porodila jsem den před tím, takže jsem byla ten případ, co se tam poprvé objevil až při porodu 😅
a matraci svou si myslím, určo na nadstandartu mít můžeš.

paxies
14. bře 2010

Evi děkuji 🙂

Ještě jsem se chtěla zeptat, na jakém kurzu jste tam byli? 🙂

blanka.k
14. bře 2010

Paxies - já jsem byla na tomto: http://www.fnbrno.cz/article.asp?nArticleID=223... 😉
Petapi - díky. 😉 Mě právě přijímali v 26tt a to se ptali na nemoci, jméno pro mimčo, atd. Ale teď třeba vím, že bych chtěla rodit i při KP přirozeně, preventivní nástřih nechci, epidurál ráda přijmu, když budou velké bolesti...atd. 😉 Matraci pro tatínka hodím pro jistotu do tašky do porodnice 😀

paxies
15. bře 2010

blani děkuji za odkaz 🙂

verisek
15. bře 2010

ahoj holky, nechala jste si nektera pichnout epidural na Obilnaku? musely jste si o neho vylozene rikat nebo vam ho treba nechteli pichnout?
jinak vcera jsme byli na Obilnaku na prohlidce porodnich salu, jsou teda strasne maly, ale kazdej ma svuj zachod a sprchu, nadstandart si myslim, ze je zbytecnej, je tam akorat vana, kterou vyuzijete asi kdyz chcete rodit do vody..
jinak sestinedeli je hruza, tam chci nadstandart za kazdou cenu

lucinecka
15. bře 2010

Verisku já rodila v červenci 08 na Obilňáku, nebyla jsem rozhodnutá vyloženě jestli epidurál chci nebo ne, nakonec jsem si o něj řekla, ale PA říkala že už by ho nedávala, že by se porod zpomalil. Tak jsem dala na její radu a zpětně jsem ráda. Teď bych chtěla rodit zase bez něj.

Na šestinedělí bych taky ráda nadstandard, uvidíme snad budeme mít štěstí 🙂

Chodíte nebo chodily jste někdo do ambulance na monitory? Jak dlouho se tam čeká? Prý je to vždycky strašný to čekání, několik hod a pod. Je to pravda?

verisek
15. bře 2010

luci: ja chodim zatim akorat na ambulanci za svoji doktorkou, na monitory zatim jeste ne, ale taky jsem slysela, ze to je hrozny
ja se ptala na ten epidural, protoze kamoska o nej zacla prosit az pozdeji a anestziolog byl u operace, takze mela smulu, pry je lepsi to rict hned at s tim pocitaji..
jinak kamosce to porod naopak urychlilo..

petapi
16. bře 2010

na ten epidural se hlavně musí vzít krev a udělat nějakej test/rozbor, kterej i nějakou dobu trvá, tak proto si o něj řekněte hned u příjmu, aby se na to případně nachystali. na obilňáku mi ho teda vůbec nenabídli a já si o něj ani neříkala, v bohunicích poprvé mi ho nabídli, hned vzali krev, ale stejně jsem ho nevyužila nakonec.
a ten nadstandart na porod na obilňáku fakt není potřeba, pokud nechcete rodit do vody, navíc je tam prý horší postel na polohování, říkala mi to PA teď, my jsme na něm teda nakonec byli, ale protože nic jinýho nebylo volný.

blanka.k
16. bře 2010

Přesně tak, nás na to taky upozorňovali, že min.hodinu trvá než se udělají testy, že vám ho skutečně můžou dát, a taky musí sehnat na to nějakého spec.doktora. 😉 Takže radši hlásit u příjmu, i když se třeba pak nevyužije (je to zadarmo, tak proč ne, že 😅 😵 )
Bbyla jste některá na tom kurzu o kojení? Já teda vůbec o kojení nic netuším, zkoukla jsem nějakou dvoustranu co mám v těhu knize, no jsem zvědavá, jak to půjde....

verisek
16. bře 2010

blani, my mely kojeni v ramci kurzu, ale uprimne moc chytra z toho nejsem, myslim, ze to stejny ti reknou potom setricky a hlavne uz ti budou ukazovat jak ho prilozit a pomuzou ti..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru