Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

marfuska01
16. dub 2008

Ahoj Kalerat, já jsem tam chodila cvičiit zhruba do 30tt.. Je tam super milá paní cvičitelka..
A protože se tam už každou chvilku chystám rodit, byla jsem tam i na kurzu o porodu a kojení.. Taky dobrý.. Co jsem potřebovala vědět jsem se tam dozvěděla, ted už mě jen zajímá za jak dlouho to bude, ale to už mi neřeknou 😀

pavlina05
16. dub 2008

Ahoj holky!!!
Tak i mě se to pomalu blíží,..sestřičky v poradně se mi dnes ptaly kam chci jít rodit a já nevěděla...
Mám plánovaný císař. řez a stále nevím kam jít!!!
Mě nejvíce lákají Bohunice a Milosrdní,
V sobotu jdu na obchůzku na Obilńák a další týden do Bohunic a k Milosrdným, pak se asi rozhodnu,.....teda jestli mi to něco dá...???

lucika.n
16. dub 2008

Zdravím děvčata. Rodila jsem v září 2007 u Milosrdných (plánované vyvolání porodu) a v celkovém kontextu spokojenost. Porodní - bez reklamace, novorozenecké - sestřičky v pohodě, pravda informacemi nás vyloženě nezahrnovaly, nicméně kdo se ptá ten se dozví, super primářka, šestinedělí - sestřičky opět v pohodě (byla jsem po porodu více na zemi než na posteli, dávali mi kapačky a obskakovaly mě jak se dalo). Hodně štěstí s výběrem.

zen
17. dub 2008

Holky měla jste některá nadstandartní pokoj na Obilňáku? Můžete mi popsat jak vypadal? 😅 😀

marci
19. dub 2008

Holky, nevíte zda je nutné se v některé brněnské porodnici předem registrovat?

katharin
19. dub 2008

Marci:
nevím,jestli je nutné se registrovat,ale několik týdnů před porodem tě doktor stejně pošle už do porodnice,tak to je asi jakoby ta registrace,nebo takhle to teda udělal můj gyndař.Já byla u milosrdných

Pavlina05:já měla taky plánovanej císař a u milosrdných to bylo vážně dobrý,cítila sem se tam vážně fain.A předporodní kurzy si myslím dají hodně.Už ten přístup všech kolem ti napoví,mě teda napovědělo to,že sme vešli do budovy a jak sem se tam motala a hledala kam mám vlastně jít,že mě oslovil starší pán z té vrátnice,nebo co to tam je a s úsměvem se ptal,jestli může nějak pomoct.Já dávám hodně na první dojem a ten mě v tomhle nezklamal.

pavlina05
20. dub 2008

Luci a kath, moc Vám děkuji. Potešily jste mě informacema od Milosrdných 🙂 moc se mi to tam líbí!!
Včera jsem byla na Obilňáku, teda oni nám ukázali jen porodní sály, což je mi na prd!!!
Ještě obějdu ty Bohunice a Miloše a uvidím...
Ale na Milosrdné slyším jen chválu 😉
Díky moc

robi
20. dub 2008

Marci, registrovat se nemusíš (resp. v Brně se v žádné porodnici neregistruje). Před porodem Tě gynekolog odešle - vybereš si porodnici kterou chceš. I když tam pak budeš chodit na kontroly na ambulanci porodního sálu, tak se ve výjimečných případech může stát, že Tě pošlou do jiné porodnice, že bude plno. Ale to se prý stává málokdy 😉

moniczka18
23. dub 2008

Ahoj holky,
tak jsem byla ve 2. měsíci těhotenství,když se bohužel nezadařilo,potratila jsem. 😢
Protože byl víkend,jela jsem na pohotovost na obilňák.
Nechci nikoho strašit,ale:
1)4 dny jsem tam ležela hlady,jen při večeřích,protože oni !!!!NEVĚDĚLI!!!! zda mě vezmou nebo nevezmou na čištění dělohy ☹
2)nikdo se se mnou nebavil,neřekli mi co se stalo,proč se to stalo,zda jsem v pořádku,zda budu moct mít děti,zda jsem potratila nebo měla zamlklé těhotenství nebo co se vlastně stalo 😒
3)celé noci jsem nespala a plakala jak jsem byla vystresovaná z toho že ASI budu muset na zákrok a z celé té situace 😢
4)i přes to všechno jsem se nedočkala ze strany doktorů ani sester žádného uklidnění,vysvětlení,o psychologovi nemluvě
😠 5)slibovali že mě půstí druhý den domů,pokud mi hodnota HCG klesne rapidně.Klesla ze !!!!160 na 50!!!! a přišla nová doktorka a domů mě nepustila! 😝
6)a protože byl silvestr a já už byla úplně psychicky v pr*deli (omlouvám se,ale je to tak),podepsala jsem revers (koukali na mě jako na vraha) a jela domů,kde jsem ještě týden raději ležela v klidu,v náručí svého přítele.
takže i kdyby obilňák byla poslední porodnice na světě,budu rodit raději ve sklepě...
😅 jsem z toho do dneška špatná,jak se tam ke mě chovali...přeji hodně krásných a spokojených porodů a dětí 😉 🙂

pavlina05
23. dub 2008

moniczka18 díky za info. No mě Obilňák nijak moc neláká.
Stejnou ztkušenost mám z Vyškovem!!! Stejné zážitky i příhody. Takže tam také neee!!!
Přeji ti mnoho sil a pozitiv. myšlení a ať se brzy zadaří 😉

petaruzicka
24. dub 2008

Zdravím budoucí maminky, koukám, že Obilný trh tady není v kurzu. Já se jej však musím zastat. Rodila jsem tam 12.3. a musím říci, že péče při porodu dobrá. Neměla jsem ve finále snadný přirozený porod, ale sestřička s manželem to báječně zvládli 🙂 Na úplné finále nás tam sice bylo celkem 5 a já a všichni se ke mě chovali pěkně. Šestinedělí bylo myslím slušné. Nesetkala jsem se se žádnou nepříjemnou sestřičkou a sestřičky z novorozeneckého měly velikou trpělivost. Měla jsem, díky odloučení od malé, problémy s kojením. Pokud budu mít druhé dítě, tak půjdu určitě opět tam. Držím palečky všem budoucím maminkám.

magda27
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
petaruzicka
25. dub 2008

Mě osobně při prohlídce taky nepřesvědčili o tom, že je to super nemocnice a že bych tam chtěla rodit. Na začátku těhotenství jsem si Bohunice sice vybrala, ale osobní návštěva hodně zklamala. Taky určitě doporučuji Obilňák 🙂

zen
25. dub 2008

Holky a měly jste nadstandart??? Jaký je?

marfuska01
25. dub 2008

Holky ahoj.. Dneska jsem byla na kontrole u Miloušů..

Chci tam rodit, ale od 26.-30.4. je tam zavřeno, že prý malují!! Magoři.. V čase největších porodů zavřou porodnici, že prý jestli chci rodit, mám jít do Bohunic nebo na Obilnák..

Na vyvolání mě objednali až na 1.5. večer, na moje protesty že je to 15 dní po termínu mi bylo řečeno, at jdu teda rovnou jinam.. Brrr! 😖 😖 🙄

zen
25. dub 2008

mar, a proč nejdeš tedy na obilňák, co tě odradilo? Přijde mi to hodně pozdě, já nevím až 1.5. 😕

robi
25. dub 2008

ahoj Marfusko,
máme stejný termín (resp. jsme měli porodit 😒 ) , já jdu na vyvolání na Obilňák v sobotu.
Je fakt, že je to za dlouho, ale zase můžeš do té doby porodit sama 🙂 My na to máme už jenom pár hodin, takže už jsem to vzdala ....

zen
25. dub 2008

robi, hezký datum... to jsem chtěla rodit naivně já 😀 Tak zlom vaz a třeba to ještě přijde 🙂 Zvažuješ nadstandart na 6nedělí?

paolin
25. dub 2008

holky, to je mazec...u tech Milousu porad neco maluji..dnes v Bohunicich rikali, ze Obilnak i Bohunice jsou plni. maminky tam cekaji na uvolneni porodniho boxu a jeste toto!

pavlina05
25. dub 2008

Ahoj holky!!!
To je vážně tak narváno???
No to budou ty prázdninové radovánky!!!!!
paolin, ty budeš rodit v Bohunicích???
Já odtama teď fdojela, měla jsem domluvenou prohlídku sálů a pár dotazů a sestřička říkala, že na mě dnes nemá čas, ažt dojedu zítra. Tak teda zítra!!!
Já pořád ještě nemám vybráno, tak nejdříve musím prošmejdit Brno!!!

paolin
25. dub 2008

Pavli, ja bych Bohunice rada. uz to tam mam ozkouseny 😉 dnes tam meli desny fofr. rodicky skladaly na patra, tak se ani nedivim, ze nemeli cas. zitra to bude urcite lepsi, hlavne si budes moct vse v klidu prohlednout. 🙂

marfuska01
25. dub 2008

Já mám známou u Miloušů a i když nejsem vůbec pobožná, tak se mi tam líbí.. Navíc je to kousek z dálnice, na obilnák se dostat ve špičce - potěž, 5 minut má přítel práci a poblíž je i KFC a Mec a Donald 🙂

Robi ty už jdeš zítra?? Ty se máš.. 🙂

Já jsem šíleně chtěla nadstandard, nechci chytnout nějakou romku na pokoji, z toho mám pupínky.., ale s takovým návalem se můžu jít akorát klouzat..

robi tak zítra hodně moc štěstí at je to raz dva 🙂

paolin
25. dub 2008

tak to rikala sestricka, ze v Bohunicich nadstandard nehrozi. ze ikdyz tam maminka je, tak ji v pripade navalu supnou na sestinedelko. romku na pokoji clovek pry moc nepotka. ze nechavaji mimca sestram a jdou domu 😕

Robi, taky moc drzim pesticky!

robi
25. dub 2008

ahoj,
tak dneska další kontrola, je to prý pěkně nachystané (na zítra) 😖
Jsem nějak podezřele klidná, aspoň to budu mít za sebou. Holky, díky za podporu, snad to půjde rychle, nechci tam zůstávát přes noc, když mi tablety nezaberou 😒

Zen: jestli bude nadstandard, tak ho určitě beru, ale moc s tím nepočítám.

Pak dám určitě info jaký to bylo a zážitky z porodky 🙂

pavlina05
26. dub 2008

Holky, já pořád váhám...každopádně obilňák je na posledním místě. Všechny mé známé jdou tam, kde někoho znají. Já tady neznám nikoho, tak je pro mě těžké se rozhodnout.
MM tvrdí,, ať jdu na Obilňák, že když bude problém, tak se o mimi postarají nejlépe....
ale proč bych měla dopředu plašit s nějakým problémem, no ne????

robi, držím pěstičky ať to jde rychle 😉

robi
2. kvě 2008

ahoj holky,

tak Andrejka je už doma 🙂
Je to andílek, je moc hodná. Když je nakrmená a nebolí bříško, tak spí hodně dlouho.
Rodila jsem na Obilňáku, byla jsem moc spokojená. Příště bych brala jenom vyvolání, za 6 hodin byla venku, takže rychlovka. Porodní asistentka i doktorka byly naprosto úžasný, kdyby nebyly tak moc super, tak bych to zvládala těžko, celou dobu mě chválily, jak to jde dobře, jak jsem šikovná, statečná. Všichni na Obilňáku jsou mladí, jak na porodním sále tak i na šestinedělí.
Na šestinedělí jsme byli ve velikým improvizovaným pokoji 4 maminy a 4 miminka, takže celkem veselo. Ze začátku jsme ani mimča neměli u sebe, protože neměli postýlky a neměli jsme přebalovací pult atd. takže to museli všechno řešit za pochodu. Říkali, že mají kapacitu 32 miminekj, ale teď 48. Je fakt, že to byl fofr, ale všechny sestřičky na šestinedělí i na dětským oddělení byly usměvavý, milý a moc se nám věnovaly.
Příště půjdu rodit jenom na Obilňák a můžu všem doporučit!!
ahoj

pavlina05
6. kvě 2008

Ahoj robi , takže jsi tam byla opravdu tak spokojená???
mě jde spíš o to šestinedělí a péči na něm.
To je teda růza, že je tolik maminek!!! Dalo se to tam vůbec vydržet ve 4 maminkách na pokoji????

Moc gratuluji k takovému bezva porodu a ke krásnému miminku 😀

paolin
6. kvě 2008

ahoj holky! tak pridam taky zazitky z porodky.
stejne jako na Obilnaku i Bohunice narvany. personal na 20 maminek a bylo nas tam 40. takze plne sestinedeli a gynda. lezely jsme na gynde po trech i s miminky. nemam na Bohunice jedinou vytku. zenske i detske sestry moc pomahaly, ikdyz toho mely nad hlavu. na pokoji s nami byla jedna prvorodicka, co mela krapet problem s kojenim, tak ji hodne vychazely vstric. papu opet moc dobre, pece bezva, se sestrami se dalo domluvit ohledne navstev mimo navstevni dobu, takze ja byla spokojena 🙂

deni
6. kvě 2008

ahoj holky,
jak tak čtu že chodíte na prohlídky sálů do všech porodnic.. neprodraží se to? všude musíte absolvovat min. 3 sezení, každé stojí min. 400,-Kč... myslím, že nejde tam jen přijít a podívat se, musíte si vyslechnout i teorii co s sebou, doby porodní...
já si už kvůli tomu vybrala agenturu Větrník...
prosím kdo se účastnil předporodního kurzu v agentuře Větrník? - "porod prakticky i teoreticky",
http://www.vetrnik.unas.cz/t_porod.htm
můžete mi prosím napsat Váš názor, jak se Vám kurz líbil, zda Vám něco přinesl...? chystáme se na něj s manželem, ale nevím, zda to nebudou vyhozené peníze. Měla jsem o to zájem už z toho důvodu, že je možné v ceně obkouknout porodní sály ve všech porodnicích v Brně. Já totiž stále váhám kam jít rodit. Buď Milosrdní nebo Obilňák (ale tam bude koncem července asi nátřesk).

Díky moc za info

vlastovka
6. kvě 2008

deni, já chodila do větrníku ale na ten několikaměsíční kurz. A vřele doporučuji!!! Úžasně mě připravili na porod, věděla jsem přesně co dělat a dokonce jsme si to s manželem pěkně užili. Pokud chceš jít jen na nějaký jeden seminář, tak to nevím, já tam chodila každý týden. A porodní sály jsme okoukli taky (tedy byla jsem nakonec jen v Bohunicích a u Milosrdných). U Milosrdných se stejně muselo platit, ale nakonec jsem šla rodit právě tam a bylo to super!! 🙂 😵 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru