Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

romca13
23. črc 2012

u milošů jsou návštěvy od 2-6 myslím,, chodila jsem tam za kamoškou loni,,,,
jinak já sama rodila v bohunicích a nemůžu si na nic stěžovat,,, porodní box jsem měla nadstandard a to jen a jen kvůli WC, na šestinedělí jsem měla obyč a tam bych ani nadstandard nechtěla,, jen v případě, že by tam byl manža se mnou, ale ten dovču neměl,takže pro nás by to bylo zbytečný a a já navíc ocenila přítomnost jiných maminek....

romca13
23. črc 2012

@mitote no já třeba mooooc ocenila ochotu sestřiček,, bohužel mi musely nosit mísu, na WC jsem si sama nedošla a nikd yjsem nenarazila na nějaký úšklebek čři neochotu,,,, ale vím taky že vedel v pokoji byla paní po císaři, taky nemohla chodit a jedna sestřička na ni byla celkem protivná :(( a to člověku, který se sám o sebe v tudanou chvíli nepostará,tak moc nepomůže

romca13
23. črc 2012

@mitote gábi, v bohu mají nadstandardní porodní boxy vlastní WC - 2 pokoje mají sprchu a jeden sprchu a vanu,, ale ten s tou vanou nemá okna, takže když si vanu napustíš, tak tam asi bude nedýchatelno,,,, na to nás právě upozorňovaly,,

janakkk
23. črc 2012

@mitote no vidíš, každej tohle máme jinak, já zase zastávám názor, že chlap, kterej tomu s prominutím ho.no rozumí mi bude naprd,když mi sestřička nebude ochotná jasně a srozumitelně poradit 😉 ale fakt myslím, že těch nadstandartů tam mají dost, takže bych se nebála 🙂

romca13
23. črc 2012

@janakkk já když rodila, tak6. patro bylo total narvaný, takže jsem byla v 7. patře a o nadstandardy se tam bojovalo i s normál gyn. operacema, takže vůbec volné nebyly,,, ale zase v lednu by tolik porodů být nemuselo,,, teď se rodily ty dovolrnkový děti,,prý🙂

sariky
23. črc 2012

@mitote ja jsem rodila na Obilnaku, vse standard, takze hruza. pokud vim, tak holky, kt. mely na Obilnaku nadstandard, tak byly spokojene. myslim, ze i kdybys pripadne rodila na Obilnaku (pokud v Bohunicich nebude volny misto), tak budes spokojena. ja jsem si porodnici vybirala dle pece o novorozence (na Obilnaku je novorozenecka JIPka, takze pokud by se nedejboze neco stalo s tvym miminkem, tak ti ho prevezou stejne tam) a ne kvuli svymu komfortu 😝

janakkk
23. črc 2012

@romca13 já byla taky v 7. a tam je těch nadstandartu aspon 5....jestli jsou i v tom 6. to nevím....

lutsousek
23. črc 2012

@mitote Gábi, já měla v Bohunicích nadstandat porodní box i pokoj, Filip tam chodil z práce a spal s námi. Neplatil za to nic, ale nedostával jídlo. Což mu vůbec nevadilo a naopak nosil jídlo z restaurace i mě. Protože koprovku po porodu jsem fakt do sebe nedostala a vrchol byla balená bageta s majonézou k večeři, co jsme dostali... 😝 Jinak když tam voláš, jestli mají plno nebo můžeš přijet, tak ti nadstandart nikdo neslíbí. To až tě prohlídnou, tak ti dají na výběr. Já ležela jeden den na Jipce, než jsem šla rodit a ptali se mě až těsně před přesunem, jestli chci standart nebo nadstandart. A kvůli oknu jsem si vzala ten bez vany, jenže se vystřídala směna a druhá PA přišla a okno mi stejně zavřela, kvůli klimatizaci. Ta PA byla dost o rány a manžel po ní několikrát vyjel, kdyby tam nebyl, dopadla bych ještě hůř! Donutila mě k epidurálu, který mi píchli špatně a já kvůli tomu potom měsíc běhala po doktorech v Bohunicích, dávala mi kapačky, po kterých jsem nemohla dýchat a ta PA mi ještě nechtěla dát ani kyslík... Doktor se ukázal až na šití a jelikož jsem neměla ani trhlinku, tak zase hned šel, ale to vyšetření od něj bylo horší než porod. Neumím si představit jít do sprchy a na wc na chodbu! Manžel mi celou dobu držel sprchu a já byla v ní než jsem šla tlačit. Pokoj na šestinedělí mi zarezervovali až když jsem byla na porodním boxu a dali mi na výběr, jestli tam bude manžel taky nebo ne. Mají buď se dvěma lůžky nebo s jedním. A neumím si představit, že bych byla na obyč pokoji s někým dalším! Byla jsem ráda za chvilku samoty, protože stejně pořád někdo chodil- sestřičky, vizity, jídlo, úklid a nebo jsem šla i s malou- kyčle, píchání patičky atd. Takže klidu bylo málo a díky aspoň za tu trochu. 🙂

mitote
23. črc 2012

@romca13 prave proto, pro me proste bude jistejsi ze pro kazdy pripad je tam manzel, ktery m tu misu klidne prinese nebo cokoliv poda 🙂 je to spise proste pro me jen o pocitu bezpeci
@sariky no ja jsem asi zatim naklonena pro milosrdne, ale tezko soudit, kdyz jsem jeste nikde nebyla
@lutsousek Luci ja to prave asi citim dost podobne, predstava dalsich mamin na pokoji a manzela doma ve me vyvolava panickou hruzu, navic vi, ze kdyz bude potreba, tak manzel zajisti servis - neco dokoupit, privezt na jidlo, na piti, pohlida male, podrzi me taky sprchu atd atd atd... neumim si moc predstavit, ze by to melo byt jinak 😔 manzel je navic schopen mit volno z prace a nebo mit praci home office kdyby se cokoliv stalo, takze nevidim duvod, proc by mel trcet doma

martiska36
23. črc 2012

@mitote s tím jídlem se přidávám, bylo to veselé - rodičkám předložit kroupovou polévku, nebo čerstvě upečené kynuté buchty k večeři ( přinesla je povětšinou rusky mluvící dáma na papírovém tácku s komentářem, že večeře se dávají bez talířů, protože tam prý kradou), docela sranda.
Vrchol byla hrachová kaše asi pátý den, takže tu měl manžel...

mitote
23. črc 2012

@martiska36 pekny 😀 takze donaskova sluzba to jisti 😅

jancip
23. črc 2012

Návštěvy u Miloušů jsou od 2 do 6 na chodbách. Bohatě to stačí. Měla jsem návštěvu i mimo tuto dobu a nebyl problém. Boxy jsou 4. Na jednom je WC a na jednom je vana. Dva nemají ani jedno, ani druhé. Na chodbě je společné jedno WC a jedna sprcha. Box jsem si mohla vybrat. To WC je z některých boxů docela daleko. Nevadilo mi to při kontrakcích, aspoň jsem se prošla, ale spíš při klystýru. To je asi jedniná věc, kterou bych vytkla. Ochota sestřiček je to nejdůležitější. Manžel mi sotva pomůže s kojením, s koupáním...není nad příjemné vysvětlování od sestřiček, které to neberou jako rutinu a otravování. I v noci ochotně pomůžou, když je potřeba.

theresa
23. črc 2012

@eldzej přesně jak píše @martiska36 záchody a sprchy jsou na chodbě, pár metrů se člověk projde, ale upřímně mi to nevadilo, rodila jsem v noci a nikdo tam nebyl, na záchodě jsem byla za celou dobu jednou - po klistýru a pak po porodu jsem se tam šla osprchovat. Kdyby jsi chtěla cokoliv dalšího vědět, tak piš, ráda odpovím. Jinak nadstandartní pokoj na šestinedělí jsem také hlásila hned u příjmu.

blanka.k
24. črc 2012

@mitote moje důvody proč nadstandart:
porod - opravdu jsem nečekala, že budu rodit 3 dny 😝 a v noci budu čumět do stropu, i když se ty kontra daly vydržet, tak ty nervy, že každou chvíli už možná bude venku, to se spát nedalo (tak jsem sledovala nějaké mistrovský ve fotbale či co , poslouchala hudbu, nebo třeba hodinu v kuse byla ve sprše....), boxy byly plné, byl stop stav a posledních pár hodin jsem mezi každou kontrací musela na wc si aspoň cvrknout, nevím proč, a lezla jsem boelstí po zemi, co to dalo jsem hopsala u žebřin, ve srpše namíči,no i ten kousek mi přišel šílený, za mnou krvavá stopa na zemi, no asi bych strašila ostatní rodičky na chodbě 😀

poporodní - po přesunu z JIP jsem první noc s malým (tj.3 noc po císaři) spala na chodbě, opřená o stěnu a vozík s malým, protože spolubydle brečelo dítě a seděla vedle mě v křesle a malej mi nespal a brečel taky, to se fakt nedalo 😅 Chtěla jsem podepsat reverz, ale nakonec se uvolnil nadst. se 2 lůžky, takže tam pak spal manžel se mnou a pomáhal mi, myslím, že po císaři nebo i po klsaickém porodu (třeba hodně šité), se pomoc chlapa hodně hodí....i mi přišlo, že se personál chová líp, než když tam leží "jen" lékama oblbá, hormonama rozhozená prvorodička 😀
A návštěvy 14-18 jsou pro většinu pracujících tatínků taková blbá doba, ofiko na nadst. byly myslím od 7 do 19, ale prý tatínky nevyhání ani přes noc 😉

V 25+26tt jsem byla hospitalizovaná, nebylo místo, tak mě dali postel mezi 2 maminky, co ten den porodily, a za mnou přišli pak ještě s papírem: Jste po 24tt, už by to nebyl potrat, napiště nějaké jméno, atd....já na kapačkách, v bolestech, totálně v háji, jeslti nerodím/nepotrácím, holky byly hrozně tiché, ohleduplné, ale asi jsem navzájem na sebe dobře nepůsobily 😔 Pak jsem byla s těhulema s podobnýma problémama, a až na šílené chrápáni jedné to bylo v pohodě, tam jsme se jinak neměly co rušit, ale po tom porodu s dětma, to fakt může být mazec, ukřičené dítko neovlivníte 😅
Nevím jak teď, ale rodit jsem začala ve čtvrtek a hned řekla, že chic nadst.poporodní pokoj a řekli, že to si mám řcít až po porodu, jeslti bude volný, dostaal jsem ho až v úterý 😅 tp jsem prý byla první "na řadě", měli totálně plno, po té první noci prospané na chodbě bych dala i 10x tolik za noc sama na pokoji 😀 😀

mitote
24. črc 2012

@jancip no MIlousi maji na webu napsano 14.00 – 17.00, FN a Obilnak 15.00 do 17.00. To jsem se ted docetla na jejich webech a proste me to pro tatinky prijde malo a pro me uz tuplem. Od manzela necekam ze me rekne jak mam vykoupat dite, ale ze me bude psychickou podporou.
@blanka.k ja se vubec nerozhoduju jestli nadstandart jo nebo ne, oba s manzelem vime, ze ho chceme.. kamaradka byla na nadstandartu, manzel tam s ni byl celou dobu, ve dve v noci, ona po cisari a rikala, z ekdyby tam nebyl, tak ji malou daji na novorozenecke, protoze nebyla schopna se o ni po cisari postarat.... navic manzel bude mit volno, nevidim jediny duvod, proc by mel cumakovat doma a chodit na skok do porodnice, kdyz se mu narodi dite, me se proste silene prici, aby nas nekdo odtrhaval od sebe v takove okamziky... o nevyspani diky jinym brecicim detem, popr o pritomnosti jine maminky nebo socialce na chodbe ani nemluvim... mozna jsem sobec, ale proste po takove veci jako je porod, chci mit svuj "klid" a svou rodinu u sebe.

blanka.k
24. črc 2012

@mitote jojo, já měla 3 dny malýho pryč, protože jsem byla KO, prý kdyby se mnou byl MM na pokoji, tak mi ho dají hned po přeložení na klas.pokoj 😅 Jinak mi přišlo super, že se hned od začátku musel prostě starat o malýho (když jsme nevěděli, tak jsem se prostě poptali sestřiček) a když jsem den po propuštění skončila zase v porodnici s komplikacema, tak mi řekli: buď s váma bude manžela doma a start se o oba, vy budete jen ležet a brát léky, nebo vás s malým hospitalizujeme, takže chlap mě měl na krku 3 týdny, takže se naučil úplně vše (no až na kojení) 😉 Takže všehcno zlé bylo k něčemu dobré 😀

A jak píšeš, "sobec" jsem taky, ale prostě v těch začátcích to chce klid (a vyspat se pěkně po porodu, co to jde 😀 ), na tom není nic sobeckého. Myslím, že kdyby to bylo zadarmo a chlapi nemuseli do práce, tak skoro každá ženská by byla ráda, že může ty první chvíle s miminekm strávit společně s tatínkem dítěte 😉 A ta psych.podpora, no já byla totálně v háji, furt se mi vybavovaly věty "Blbě dýcháte a tlačíte, dítě se kvůli vám dusí" "Jak dlouho jste museli dítě resuscitovat?", ....jsem probrečela myslím půl pobytu v porodnici 😅

mitote
24. črc 2012

@blanka.k mluvis me z duse 😅 jsem si dnes delala legraci a rikala jsem manzelovi, ze me bude u porodu vsugerovavat ze to neboli 😅

blanka.k
24. črc 2012

Jinak souhlas, jak se tu psalo o tom jídle....při hospitalizaci v 25tt jsem ležela na pokoji s holkama (všchny sjme měly v DG navíc problémy zažívacího traktu.... chron.zánět, celiakii, atd....) a tehdy i po porodu....čerstvé křupavé rohlíčky, zelí, čočková polívka atd 😀

mitote
24. črc 2012

@blanka.k manzel prisel vcera s tim, ze me do porodnice objedna tu krabickou stravu na miru sestavenou 😅 😅 😅 ze nam to objedna obema na tyden a budem to mit vyreseno 😀

jancip
25. črc 2012

@mitote Hm..tak to si už asi blbě pamatuji. Měla jsem za to, že tam návštěvy bývaly do 6 hodin. Ale mně a mnoha maminkám to bohatě stačilo, jednou jsem dokonce už jednu návštěvu i "vyhodila". Tvůj postoj znám. Psala jsi ho, ještě jsi ani nebyla těhotná. Tak nevím, proč to pořád řešíš. Vem si tam manžela a neřeš to. Já reagovala na to, jak jsi psala: "ja ani tak nemam strach ze by byly nekde sestry neprijemne, myslim si, ze me to uprimne v tu chvili bude uple sumak, ale spise me jde o tu psychickou podporu manzela... " ženská je v ten moment olivněna šíleně hormana, a pokud se vyskytne nějaký problém (s kojením, miminko hodně pláče, a pod.), tak je ji téměř vždy do breku a pomoc sestřiček je neocenitelná. Manžel v ten moment příliš nepomůže. Proto ochota sestiček je snad to nejdůležitější, co v porodnici může být. Manželovu přítomnost bych nejvíc ocenila po návratu z porodnice. Tam je už člověk sám, nemá se na koho obrátit, nemá tam vedle sebe maminky, se kterými je většinou naladěn dost podobně apod.

calu
25. črc 2012

Ahoj holky, rodila jsem letos v Bohunicích a jelikož nejdřív na poporodním nebyl volný nadstandart, byla jsem na normálním pokoji a návštěvy tam byly od 2 do 6. Je fakt, že když se na pokoj, kde jsme byly tři nahrnuli příbuzní, nebylo tam k hnutí, o nějakém soukromí na kojení nemohla být řeč🙂 To by mi ale až tak nevadilo, ale přes noc jsem se moc nevyspala, protože miminka se vzájemně budila a navíc jsem chtěla, aby manžel s námi mohl být dýl než do 6, takže jakmile se uvolnil nadstandart, přestěhovali jsme se tam, aspoň se trochu vyspat 🙂 Jinak teda za ty prachy mi ani nedali čisté povlečení, ale to už jsou detaily 🙂

romca13
25. črc 2012

@blanka.k Blani, no o tom jídle 🙂 hihi,, v den po porodu jsme měli k obědu něco jako bram. guláš a v tom zelí, fazole,, každý den červstý pečivo, všude cibule a nadouvací věci - super papání pro kojící maminy 🙂))

mitote
25. črc 2012

@jancip tak treba jinym holkam ale pritomnost manzela pomohla.... jako tu psala Blanka nebo Lucka a dalsi... kazda to mame jinak, nekdo chce mit na pokoji s dalsima mamama a nekdo ne...
ja se tu ptala holek vsobecne, kolek je dke nadstandartu, jak vxpadaji standarty, atd.... a informace nekterych pro me jsou dosti cenne

mitote
25. črc 2012

@romca13 Romi a jedlas teda ty jidla, nebo jaks to delala?

martiska36
25. črc 2012

@mitote s tou krabičkovkou to vůbec není blbý nápad 😀 , ona kroupová polévka první den po porodu opravdu nic moc.
jo a kdyby jsi si mohla vybírat - na 6.patře jsou pokoje šestinedělí i novorozenecké - kdyby náhodou miminko bylo třeba jinde ( dcera byla 3 dny pod lampou a já za ní každé 3 hodiny docházela). Na 7 patře jsou jen maminky, takže když pak máš miminko jinde tak běháš vzhůru dolů - ale aspoň trénuješ paměť, když jdeš dolů přebalovat, kojit a tak.
😀

jancip
25. črc 2012

@blanka.k Ty jsi rodila 3 dny na boxu? Já tedy v porodnici jen dva dny, ale dali mě ze začátku na šestinedělí, protože jsem měla jen kontrakce, ale porod se nerozbíhal. Bylo to fajn. Maminky s dětmi mě rozptylovaly. Kbybych byla na boxu, tak by to byl větší nápor na psychiku.

mitote
25. črc 2012

@martiska36 no uvidime, ja to nikdy nezkousela, ale myslim si, ze je sestavuji i na miru.... 😅 kdyz to objedname na tyden tak budem mit jidlo i po navratu domu, tim padem jedna starost odpada 😀 o 6. patre mluvis kde? v Bohunicich?

martiska36
25. črc 2012

@mitote Jo jo, v Bohunicích. Je tam šestinedělí rozdělené na 2 patra

romca13
25. črc 2012

@martiska36
@mitote já byla na 7. patře, bo 96. bylo total narvaný,, rodila jsem v pondělí ale malýho jsem měla u sebe až od čtvrtka odpoledne, bo do té doby jsem nebyla schopná se o něj postarat,, nosili mi ho na pokoj na kojení a když byly návštěvy, tak ta návšteva pro něj vždycky zašla a pak ho vrátila,,,
gábi, no jedla jsem jen něco, pečivo jsem si nechávala na druhý den, pomazánky jsem většinou nejedla, bo tam byla právě ta cibule, obědy jsem jedla normálně a na snídani nebo večeři vždy byl třeba sýr nebo něco jiného co se dalo sníst,, ale abych pravdu řekla, tak já ani moc hlad neměla,,,,

mitote
25. črc 2012

@romca13 hm... to je dost des, myslis ze bude divny, kdyz me tam manzel bude tahat jidlo? 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru