Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

adec
21. kvě 2011

@sussanah nj domluv na cisari to se lehko rekne, ale se mnou se nikdo domlouvat nebude udelaji to podle sebe, termin dle UZ je 6.6 taknejak mi to vychazi i podle data poceti, tak aj nevim :( doktorka prave asi moc cekat nechcou protoze uz ted je veliky... mam se jich an toho cisare zepta? nechci byt za blbce co si tam vymysli .. :(

sussanah
21. kvě 2011

@adec Kdyz se nezeptas, nic se nedozvis 😉

adec
21. kvě 2011

@sussanah myslis a jak jim to mam teda naznacit ze bych ho aj brala? :D

sussanah
21. kvě 2011

@adec pokud tam bude nekdo rozumny a kdyz jim popises, ze mas z toho vseho strach a ze velke dite a ja nevim co jeste, tak by to mohlo klapnout. No uvidis. Ale porad je to jen jedna z moznosti, treba to pujde vsecno tak hladce, ze porodis a ani nebudes vedet jak 😉

veruska007
21. kvě 2011

No, holky, mne vyvolavali porod s CS 2 😝 . Byla jsem na monitoru, nejak se jim nelibily ozvy, ale ze na porod to vubec nevypada, spis tak budu prenaset a rodit za mesic... Tak si me chteli nechat rovnou v nemocnici... a najednou mi rupla voda. A protoze mel maly spatne ozvy, tak porod rano vyvolavali, od zacatku vyvolavani trval porod 3h. A bricho mi taky nesestouplo, cesty nepripraveny.... se pripravily za pochodu 😀 , mela jsem akorat nastrih, jinak vse ok.

sussanah
21. kvě 2011

@veruska007 tak to jsi spis asi vyjimka potvrzujici pravidlo 😉 Jasne, ze kazda reaguje jinak, ale precejen je lepsi jit do vyvolavani s trochu pripravenym telem. I kdyz i tohle nekdy samoze mozne neni.

veruska007
21. kvě 2011

@sussanah Hm, nicmene se organismus v pohode pripravil az behem kontrakci, protoze vevnitr jsem nemela ani jednu trhlinku 🙂 . No, a druhe miminko se narodilo v 19.tt, byla jsem u dr. na kontrole, cipek a vsechno ok, a za tri dny mi rupla voda a rozjel se spontanni porod... takze ten CS a vubec nalez asi neni prilis smerodatny.

sussanah
21. kvě 2011

@veruska007 ano, neni to pravidlo, to rozhodne souhlasim, ale precejen nalez vetsinou neco napovida. Vyjimky samoze jsou a vzdycky budou, ale to neznamena, ze by se nemel brat nalez cs a pripravenost porodnich cest, vubec v uvahu 😉 Ale jak uz jsem psala, je to proste muj nazor, tak to citim ja a i adec jsem to tak psala, ze proste "osobne" bych ja do toho nesla, ale kazdy at se rozhodne za sebe, je to jeho telo a jeho dite.

realgs
21. kvě 2011

Já pořád nevím kam jet až to nastane, obilňák jsem absolutně odmítala, ale jak tam chodím na monitory tak se mi tam začalo líbit a taky ten luxus že neplatíte nadstandart aby jste měli při porodu WC na pokoji, ale zase ty šestinedělky 😒 mě dost odrazují, to je v bohunicích luxusní hotel 😎 Už se těším až se dilema vyřeší, trápí mě to víc než porod samotný 😔 a personál neřeším je to o směně jakou chytnu 😉

realgs
21. kvě 2011

@adec u mě vysel ve vzduchu taky císař neb mám špatnou kyčel a jsem moc ráda že doktor povolil porod klasicky, s císařem je mnohem více komplikací (dítě až za 2 roky, kojení, pak je to velká operace atd.) já bych se do toho tak nehnala, sice to většinou nebolí, ale ty věci pak jsou hnus. Moje babi teď byla na operaci na obilňáku a dělali ji pod epiduralem a říkala že to píchání do páteře teda nic příjemného nebylo že to dost bolí 😒 no já bych do toho nešla, to je názor za mě, raději bych se pokusila mimčo vytlačit.

adec
22. kvě 2011

nj pokusila mimco vytlacit , ale ja zas nehodlam delat z mimca pokusnyho kralika jestli proleze nebo se mi tam zasekne a nechci aby na nej pak vytahovali kleste nebo zvon ..... :( neuvazuju o tom preci kvuli sobe ale kvuli miminku...
@realgs

llllucka
22. kvě 2011

@adec:to,že máš vyšší odhad váhy u mimča neznamená,že ti ho budou předčasně vyvolávat.Čeká se na termín porodu,ale budou ti teď hlídat váhu a případně by tě nenechali přenášet.Ale k vyvolávačce tě nutit nemůžou.Ovšem císaře ti takhle nikdo neudělá.Já měla obě děti přes 4 kila a obě jsem v klidu porodila,takže se toho neboj.
Vyvolat se dá porod i pokud nejsou připravený porodní cesty,akorát to pak někdy může trvat dlouho než ti to vyvolají (ale taky nemusí) a pokud by se to nedalo,teprve pak se přistupuje k císaři.Každopádně bych se tím dopředu nestresovala.Máš ještě čas a třeba do té doby porodíš sama😉

zlucie
22. kvě 2011

Ahojky 🙂
Já jsem rodila před půl rokem na Obilňáku a maximálně spokojená....sice nám museli Marečka nakonec vytáhnout CS, ale hlavně že máme krásnýho zdravýho kluka......napřed mi říkali jak jsem krásně nachystaná a nakonec si to malej rozmyslel a nechtěl ven....a nakonec jsme všechno zvládli 🙂 🙂 🙂
Mareček se narodil ve 3.15 ráno, manžel ho viděl dřív než já.....mě ho ukázali tak na minutku, dostal hubana a šel za kámošama na novorozenecký a já na pooperační
Poprvé mi ho přiložili asi kolem deváté ráno ☹...celkově jsem byla v porodnoci 6 dnů a první 3 mi ho jen nosili na přiložení.......mám vpáčené bradavky, ale nakonec jsme kojení zvládli a zvládáme do dnes...už i bez kloboučků............velký dík patří všem sestričkám na novorozeneckým......myslím si, že jen díky ním kojemeeee 😉
...neustále nám pomáhali s přikládáním Marečka na pití, chodili jsme tam snad každou noc na "besedu"........a že ty pokoje nejsou žádný hogo fogo.....to je mi celkem jedno 😀 je pravda, že jsme měli štěstí na holky z pokoje.....zasloužilé maminky, které nám taky pomáhali......žádné fronty na záchod ani do sprchy jsem tam nezažila.........tak u druhýho nebudu váhat a jdu zase tam 😀 😀 😀

okcelok
22. kvě 2011

Holky,můžu se zeptat,je vyvolávanej porod horší než klasickej?? Neofiko termín jsme měli 20.5, to mě řekl doktor podle velikosti malé a oficiální je 27 - 29.5,tak se bojím,kdybych přenášela a museli mě ho vyvolat. Na kontorle mě totiž dr. řekl,že jsem už 2 týdny otervřená na 2cm.

slavicky
22. kvě 2011

@okcelok já bych si s tím zas až hlavu nedělala 😉 přenášela jsem 10 dnů, v pondělí měla nastupovat na vyvolávačku a praskla mi voda v sobotu večer, v neděli byla malá na světě. Byla jsem ale neotevřená, hrozil mi CS kvůli nepostupujícímu porodu, tak jsme dali epidurál, začali vyvolávat a cesty se nějak sami nachystali a malá se narodila normálně 🙂 neboj, oni ví co dělat a myslím, že pokud to nebude nutný tak vyvolávat s nepřipravenýma cestama nebudou... a 2cm není tak hrozný, třeba se to rozjede samo... já měla měsíc na špičku prstu a stejně tak ještě 3hodiny před tím, než se malá narodila... a nakonec hladce bez nástřihu. Každopádně držím pěsti 🙂

okcelok
22. kvě 2011

@slavicky jéé,tak to moc děkuji,celkem jsi mě uklidnila. 😉 Já už byla nachystaná,že začnu pít zázvorový čaj,který prý může vyvolat porod a začnu zkoušet jiné věci,ale já to tedy nechám osudu. V po se mám objednat na Obi na monitor,doteď jsem byla u svého dr, tak uvidím,co mi řeknou. 🙂

slavicky
22. kvě 2011

@okcelok víš jak, to se stejně nedá naplánovat. Já byla taky totálně na nerv a v hlavě mi běhalo asi tisíc scénářů... nakonec je to všechno jinak a za čas si na to už ani nevzpomeneš 😉

okcelok
22. kvě 2011

@slavicky no právě,jsem už jak na trní,jak to vše bude 😝

veruska007
22. kvě 2011

@okcelok Ahojky, já rodila vyvolávaně a šlo to, začali po 8.h ráno a po 11.h. byl malý venku. Jasně, bolelo to, ale dalo se to přežít. Jen měl špatný ozvy, sondu na hlavičce a já se nesměla hnout. Ale vzpomínám na to v dobrým.

okcelok
22. kvě 2011

@veruska007 ahojky,tak jak to čtu,tak to vypadá,že to je rychlovka. Nám PA na Obi řekla,že je právě delší než klasickej. No nich,nechám se překvapit,jak se malá rozhodne!! 😉

veruska007
22. kvě 2011

@okcelok Ja vsude slysela, ze vyvolavany je kratsi. Co jsme byly na vyvolani, tak jsme byly 4 a vsechny jsme porodily do 6h, vetsina za 2 - 4h. Takze docela fofr. Akorat ty kontrakce jsou skoro furt, ale aspon to mas rychleji za sebou, jsi mene vycerpana, takze muzes lip tlacit apod.

alti
22. kvě 2011

@okcelok já první měla spontální a rodila 12h celou noc, takže velká únava, jen výhoda, že to šlo pozvolna a kontrakce se postupně zvyšovaly a intervaly zkracovaly. Druhý porod jsem měla vyvolávaný, byl intenzivní a začal hodinu po zavedení tabletky, kontrakce pak nastoupily rychle za sebou a řekla bych stejně intenzivní celou dobu, ale byl rychlý za 4 hodinky bylo po všem ! Takže za mě určitě lepší vyvolávanej. Taky záleží jestli ti vyvolávají, že přenášíš a jsi už nachystaná tak to jde rychle a když vyvolávají kvůli komplikacím a nejsi ještě připravená a pořádně uzavřená tak je to delší. Hodně štěstí a rychlý pohodový porod!!! 😉

okcelok
23. kvě 2011

@veruska007
@alti děkuji za názory, no na středu jsem se napoprvé objednala na Obi,tak uvidím,co mi řeknou. Pokud se malá nenarodí do pátku,tak budu přenášet.

kachen
23. kvě 2011

Ahoj holky, netusite, jestli v nejake brnenske porodnici nabizeji ke tlumeni bolesti entonox. Jde pry o smes kysliku a rajskeho plynu. Diky.

marketuska
24. kvě 2011

tak jsem hledala na netu a od 1.5.by měla mít nemocnice MB vyřešen ten problém s anesteziology 🙂 Nemáte některá skutečné info jak totam vypadá?

sunny83
24. kvě 2011

Ahoj, dnes jsem čekala na monitor v Bohunicích od 8:30 do 10.. Mám naplánovaného císaře, chtěli mě poslat na Obi, ale přemluvila jsem je, ať si mě tam nechají 🙂

martiska36
24. kvě 2011

@okcelok ahoj, doplním svoje zkušenosti z Bohunic ani ne před 3 měsíci - vyvolávaný porod od zavedení tablety po narození dcery 7 hodin, kontrakce po 2 minutách celkem 6 hodin - začly hodinku po zavedení tablety. Takže intenzivnější ale rychlejší než klasický porod. Hodně štěstí.

okcelok
24. kvě 2011

@martiska36 no já slyšela,že na Obi mají rádi použití Hamiltona,takže nevím,co mě nakonec postihne. 😕
Každopádně díky 🙂

okcelok
25. kvě 2011

Hplky,tak mě na Obilňáku doktorka řekla,že by mě v sobotu,pokud by se malá nenarodila do té doby,udělala Hamiltona,ale dva gynekologové mě řekli,že si to nemám nechat dělat,tak já teď nevím?! Můžete mě napsat názory,díky!

llllucka
25. kvě 2011

@okcelok:mě dělali hamiltona u prvního těhu a druhý den jsem porodila.U druhého jsem byla rozhodnutá,že pokud neporodím v termínu,tak si o něj sama řeknu a pak by přišla na řadu vyvolávačka (nechtěla jsem rodit 5kg mimi).Podle mě je lepší Hamilton než vyvolávačka.Proč ti to doktoři nedoporučili,normálně se to dělá.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru