Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

romca13
25. črc 2012

@mitote myslím, že to vůbec nebude divný,, on ten jídelníček opravdu není moc stavěný pro kojící,,,,

martiska36
25. črc 2012

@romca13
@mitote
Taky jsem ležela na 7.patře, byl nátřesk, ale dcera byla na 6.patře pod lampou tak jsem holt klusala vzhůru dolů, chodila jsem si malou přebalovat a kojit ( pod lampou sestřičky nepřebalují, zato jim nacpou dudlíky)

romca13
25. črc 2012

@martiska36 jj, malýho mi taky jedno udovezli s dudlíkem ...

mitote
25. črc 2012

@romca13 @martiska36 sice si asi blbe budu pripadat ale dlabu na to... manzel stejne uz rekl, ze to ma timhle pro nas oba vyreseny a ted jsem koukala, ze freshbox uz normalne nabizi stravovaci tyden pro tehotne nebo kojici...
holky a jsou treba obdobi, kdy se rodi vic, min? nebo je to fakt otazka stesti?

jancip
25. črc 2012

@mitote To nepopírám, že manžel nemůže psychicky podpořit, ale pomoc sestřiček bych nepodceňovala. Jedna sestra, která Ti nějak blbě odsekne, může s psychikou pořádně zamávat.

romca13
25. črc 2012

@mitote no mě říkali v porodce, že se hodně rodí duben, květen, červen - že to jsou dovolenkový děti ( ti co byli počati rok předtím na dovči) a je to celkem logický 🙂 my patřili mezi ně,, jedna sanitárka mi říkala, že mívají i období, že za celý týden jsou na celým oddělení třeba jen 5 maminek,,, ale když jsem tam byla já ta, mě v den propuštění vypakovali během 15 minut na chodbu a počkejte si na manžela,,,fakt vtipný, a to jsem před těma 15ti minutama ani nevěděla, že mě ten den vůbec pustí, bo jsem měla nějaké problémy, tak říkali, že si mě tam nechají dýl,ale neměli volná lůžka,tak mě vyprali,,,

martiska36
25. črc 2012

@mitote Netuším kdy víc a kdy míň, ale na kurzu, co si tak vzpomínám, tak říkali že mají období "vánočních" a "dovolenkových" dětí - tedy dle data výroby 🙂
Jinak vím, že se víc rodí při úplňku, při bouřce apod. To mám z nějaké chytré knihy a na kurzu to taky avizovali.

mitote
25. črc 2012

@jancip ja ji ale vubec nepodcenuji 😅 vubec nic jsem takoveho nepsala
@romca13 taky dobre, doufejme, ze moc lednaku se nerodi 😅

jancip
25. črc 2012

@mitote Vyznělo to tak...

mitote
25. črc 2012

@jancip ja jsem se o sestrickach vubec nebavila

blanka.k
25. črc 2012

@jancip ano, dali mě hned na box, jsem měla pokročilou preklampsii, takže hned začaly vyvolávat a furt do mě cosi rvali, aby se to rozběhlo 😅 Ještě jsem si při placení dělala srandu, jestli nebudou chtít příplatek za ty dny navíc a hlvaně účet za vodu, já fakt stála v součtu XX hodin pod tekoucí sprchou 😀 😀 manžel byl do noci se mnou, pak ho vždycky poslali domů (20 min.od nemocnice, že ať se jde vyspat), no samozřejmě jsme si do rána povídali přes telefon, protože ani jednomu nešlo spát 😀

@mitote oni to moc rádi nevidí, ale říkat jim to nemusíš, že 😝 Vzhledem k tomu, čím tě krmí z jejich jídelny, pokud si tam neroděláte flašku vína, tak prd poznají, co jsi jedla/pila 😝 Já manželovi taky ujídala, chodil naproti do Campusu si pro jídlo (a pak dojídal to moje 😀 )

mitote
25. črc 2012

@blanka.k jezisi to je fakt krize, kdyz se pasuje do porodnice jidlo 😅

jancip
25. črc 2012

@mitote
..... ja ani tak nemam strach ze by byly nekde sestry neprijemne, myslim si, ze me to uprimne v tu chvili bude uple sumak, ale spise me jde o tu psychickou podporu manzela...

23. črc v 10:52

mitote
25. črc 2012

@jancip no a kde tady pisu ze je podcenuju nebo ze budou neprijemne nebo ze me nepomuzou? naopak pisu, ze v ten moment me budou nejspis sumak a kdyz budou hnusny, tak je spacifikuje manzel...

pumuckl
25. črc 2012

Je tu někdo kdo chodí aktuálně na monitory na Obilňák?

sarunatko
25. črc 2012

@mitote Já tě úplně chápu s tím, že chceš mít manžela u sebe. Taky jsem to tak chtěla, ale bohužel nebyl na šestinedělí nadstandard volný, tak jsem se musela smířit s normálním pokojem. Nakonec to nebylo zase tak špatné, ale je pravda, že první noc byla krutá. A s tím jídlem - to byl teda v Bohunicích fakt humus, já jsem nejedla skoro nic nebo mi sem tam něco přinesl manžel, naštěstí jsem neměla žádné komplikace a čtvrtý den po porodu jsem šla domů. Pak jsem ze začátku nemohla jíst ani doma, jak jsem měla scvrklý žaludek, tak mi přijela maminka navařit 🙂

mitote
25. črc 2012

@sarunatko me by nikdy nenapadlo ze to bude v nemocnici takova krize s jidlem, popravde jeste pred tydnem bych nad tim ani nepremyslela 😅

sarunatko
25. črc 2012

@mitote Já jsem teda předem jídlo neřešila vůbec, jsem si říkala, že mi kdyžtak manžel něco přinese. Já su dost frfňa, jen tak něco nesním, nejradši mám, když si uvařím sama. Ale jako tvarohová pomazánka s česnekem a pórkem a k tomu čerstvý rohlík pro kojící matku? My jsme na pokoji byly tři a nejedly jsme pořádně ani jedna.

mitote
25. črc 2012

@sarunatko ja snim skoro vsechno, ale tady ty zpravy me zacinaji dost desit 😅

sarunatko
25. črc 2012

@mitote jééé, tak já už radši nic nepíšu 🙂

mitote
25. črc 2012

@sarunatko ja jsem naopak rada, aspon me nic neprekvapi... i kdyz me prekvapi asi vsechno 😅

sarunatko
25. črc 2012

@mitote Já jsem porodila v sobotu ve tři odpoledne, po páté už jsem byla na šestinedělí. Manžel tam pak se mnou byl do skončení návštěv (teď nevím, v kolik končily, už si to nepamatuju). Pak v neděli přišli naši, v pondělí švagr se švagrovou a neteří (manžel samozřejmě oba dny taky) a v úterý musel služebně odjet do Ostravy a dostal se tam až po návštěvních hodinách a na chvilku ho za mnou pustili. To se přiznám, že jsem prořvala celý odpoledne, protože všichni tam nějakou návštěvu měli, jen já ne. V pondělí pak ještě přišel ortoped a naše malinká dostala Frejkovu peřinku kvůli kyčličkám, to jsem taky řvala 🙂 celkově na to nevzpomínám nijak špatně, ale je to tam hrozně chaotický - kdykoliv mi malá usnula, tak se něco dělo - buď přišla jedna nebo druhá vizita (dětská nebo ženská), nebo jsme s dětma museli někam jít (odběry z patičky, ortoped) - to bylo nejhorší, stály jsme s nima na chodbě ve frontě jak krávy na porážku (pardon), na chodbě průvan, děti rozespalé, brečely... Mně to přišlo takové stresující, přijela jsem domů a celé odpoledne jsem prospala. Doma pak už bylo dobře.

mitote
25. črc 2012

@sarunatko no super 😅

calu
25. črc 2012

@mitote určitě to divny nebude mně manžel taky jidlo nosil a nikomu to nevadilo, zvlášť pokud dávají k obědu takové "mňamky"

kathla82
2. srp 2012

@pumuckl já tam teď chodím - kvůli tomu, že už mám po termínu a stále nic, tak jsem tam "co chvíli", prakticky obden. I když jsem objednaná tak jsem tam poslední 2 návštěvy (tento týden) čekala 3 a 2,5 hodiny..

pumuckl
2. srp 2012

@kathla82 ahoj, a kdy Tě tam mudr. přeposlal? Ten můj si mě chce držet až do porodu. :( Ale teda než tam čekat 2,5 nebo 3 hodiny, to je asi i lepší. A jak máš pocit, že se tam rodí? Mám na mysli kolik tak "rodiček" tam potkáváš? Chodí jich tam dost? Já bych tam chtěla rodit, ale mám strach, aby mě neodmítli, když tam nebudu docházet a monitory. ☹

kathla82
2. srp 2012

@pumuckl čau, tak mě doktorka dělala poslední vyšetření 27 dní před termínem porodu a že si mám zavolat na ambulanci a dál se domluvit, protože sama netušila, kdy se tam má přijít, ale určitě že se musím objednat. Původně jsem chtěla Bohunice, jenže tam mi řekli, že volám pozdě a ať teda chodím na monitory na Obilňák a rodit mohu u nich - mají jeden společný systém, kam se dostanou k informacím o předešlých vyšetřeních. Bohužel 3 kamarádky co rodily loni na Obilňáku měly shodně docela špatné zkušenosti (proto raději chci Bohunice).. jinak je tam se mnou vždy tak 6 holek v čekárně, ale problém byl v tom, že lékařku musely rychle odvolat na sál, takže jsme tam 3/4 hodiny čekaly než dojde zpět. Shodou okolností jsem v Bohunicích taky byla na vyšetření - cca ve 33.týdnu a tam jsem strávila 3 hodiny. Je to prašť jako uhoď, záleží kolik jim tam přijde holek na příjem a podle toho se to odvíjí. Odmítnout tě mohou jen tehdy, když mají úplně plno a ty bys ještě neměla tak "rozjetý" porod. Na místě by ti pak řekli, ve které porodnici je volno a tam by tě poslali, jinak tě musí přijmout, i kdybys pak měla být na přistýlce 🙂

pumuckl
2. srp 2012

@kathla82 já jsem tam chtěla na ty monitory chodit, protože jsem tam už rodila a byla jsem tam jakž takž spokojená, dokonce tam ještě pořád pracuje ta PA, která mě rodila a ta byla uplně skvělá, tak jsem doufala, že se tam s ní domluvím a aspoň si vyšpízuju kdy má služby, ale mudr. je bohužel proti a na monitory chodím k němu. Jinak teda prosímtě, řeší někdo, jestli prcek během monitoru spí nebo ne? Můj mudr. to neřeší a nechá klidně prcka spát a kamarádka mi říkala, že prcek by u monitoru neměl spát, tak nevím.

xovicka
2. srp 2012

Taky jsem byla v Bohunicích, tak hodím pár poznatků. Přijela jsem s odteklou plodovkou, jinak mi nic nebylo. Noc jsem strávila na standardním porodním pokoji. Takový menší pokojík, ale já nic víc nepotřebovala. Záchod samozřejmě přes celou chodbu. Měla jsem štěstí, potkala jsem se tam jen s jednou rodící maminkou, zrovna bylo prázdno. Podotkla bych hlavně to, že na porodním lůžku se opravdu blbě spí, je tvrdé a úzké. A taky jsou tam tenké stěny, takže porody ostatních maminek jdou pěkně slyšet. Následující den jsem byla na jipce. To je takový pokojík u porodních sálů, kde leží pár maminek s preeklampsií, nebo čekajících na vyvolání porodu. Porody jdou taky slyšet, ale už ne tolik, je to za normální zdí a normálními dveřmi, většinou jsme slyšeli jen posledních pár kontrakcí (na standardu jde opravdu slyšet každé slovo), jo a neustále nám někdo lezl do koupelny. Ona má dveře jak z pokoje, tak z chodby, takže si to občas nějaká rodící maminka spletla. No a další noc se mi konečně rozjel porod, a to jsem si vybrala ten nadstandart s vanou. Doufala jsem, že ji využiju, ale bohužel se nezadařilo. Porod postupoval docela rychle a mě se po klistýru nepodařilo se úplně vyprázdnit (myslela jsem, že na tom záchodě porodím, když ještě trochu zatlačím). Nepřítomnost okna mi vůbec nevadila, byla noc, takže bych toho venku stejně moc neviděla a upřímně, měla jsem jiné starosti. Myslím, že i při napuštění vany by se to nijak nezafunělo, ten pokoj je (narozdíl od jiných) obrovský a je tam určitě klimatizace. Skoro je mi líto, že jsem toho nevyužila více, jak říkám, ten pokoj je velikánský a vybavený. Jenže já záhy zjistila, že chození není dobrý nápad a skákání na míči už vůbec ne, takže jsem většinu času trávila ve stoje opřená o zeď, což pro mě byla jediná snesitelná poloha. Občas jsem to jen proložila sprchou. Trochu mě zklamalo porodní lůžko, vypadalo hifi scifi, dostala jsem k němu dálkový ovladač, ale zasekávalo se a moc mě nechtělo poslouchat (doufám, že už to opravili). Příjemná byla sprcha a wc na pokoji. A hlavně také to, že pokoj byl za normální zdí a normálníma dveřma hned na začátku oddělení, takže tam moc hluků nedoléhalo. Trochu mě zklamalo, že přes všechny ty možnosti, co pokoj nabízel jsem nakonec skončila stejně na zádech. V Bohunicích se s tím moc nepářou a nastávající matku, pokud opravdu neusiluje o něco jiného, tak automaticky polohují na porod na záda. Takže jsem sice opatrně podotkla, že bych raději jinou polohu, ale bylo mi řečeno, že dobře, zkusíme to takhle a kdyžtak potom zkusíme něco jiného. To třeba na Obilňáku, co vím, tak jsou porodní asistentky v tomhle ohledu iniciativnější a naopak nabízejí v první řadě všechny možné alternativy od porodního vaku až po porodní stoličku, než dojde na klasická záda. Tolik k porodnímu oddělení, všichni tam byli moc milí, s nikým nepříjemným jsem se za ty dva dny nesetkala. Příště bych volila též pokoj s vanou, doufala, že si to více užiju a na samotné tlačení si prosadila jinou polohu. Teď šestinedělí. Tady jsem nadstandart nepožadovala, skončila jsem v sedmém patře. Zkušení vědí, že slavné šesté patro je vyhrazeno maminkám s miminky, ubytování je zde po dvou a sociálka vždy společná pro dva pokoje. Sedmé patro pak je spíše gynekologické, takže přenášející maminky, maminky na rizikáči a paní po různých gynekologických operacích. Mimoto mají některé z těchto pokojů ve výbavě také přebalovací pult a místečko na zaparkování postýlky. Ubytování je zde po třech a opět dva pokoje mají společnou sociálku. Nicméně zpravidla bývá jen jedna maminka s miminkem na pokoji, ostatní spoluležící jsou zpravidla čekatelky. Pár hodin (na dospání) jsem trávila na pokoji s jednou normální paní a jednou postarší chrápající a trochu senilní paní. To byl děs, litovala jsem té těhule na rizikáči, od níž se jaksi očekávalo, že se o tu starší paní trochu postará (tenhle pokoj ale neměl přebalovák, byla jsem tam jen na dospání). No a pak jsem se už stěhovala na jiný (vybavenější) pokoj k paní na rizikáči a přenášející paní a tam už to bylo fajn. Tím, že byl Matouš jediné miminko na pokoji, tak jsme se s nikým vzájemně nebudili. Oproti šestému patru jsem také zaznamenala, že v sedmičce je trochu chladněji, což bylo celkem příjemné, šesté patro je kvůli miminkům docela přetopené. Jinak samozřejmě obligátní stížnost na stravu a na dětský personál. Mnohé dětské sestry si protiřečily, některé byly dost nepříjemné a hlavně tam nějak vázlo předávání informací. Takže člověk udělal, co mu poradili a ráno na dětské vizitě mu za to bylo vynadáno. Nicméně pravdou zůstává, že se stravou a dětskýma je to ve všech porodnicích podobné a teď bohužel nemyslím jen Brno.

romca13
2. srp 2012

@xovicka já byla také v 7. patře a co vím, tak minimálně ta 4 pokojích byly jen maminky s miminkama,, a byly jsme tam po třech,,,a co se týká poprodního, tak s těmi tenkými stěnami máš naprostou pravdu,,, měla jsem sice nadstandard, ale slyšet bylo všechno a to bylo také to, co mě těsně před porodem tak strašně vyděsilo,paní rodící vedle mě na boxu,,, jak jsem ji slyšela křičet, tak jsem myslela že se podělám strachy,,, tak teď nevím jestli to na WC bylo z klystýru nebo z toho strachu:D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru