Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

myska
25. kvě 2011

@okcelok mě dělalali Hamiltona u obou těhotenství a vždycky mě rozjel porod, u prvního jsem začala rodit až druhej den, u druhýho jsem si sama o něho řekla a bolesti začala ještě než jsem dojela z porodnice z KO, v noci mě přijímali 😉 A u obou mě ho dělali dřív, než byl termín.

okcelok
25. kvě 2011

@llllucka doktorka mě řekla,že je to lepší než do sebe cpát pak léky na ten vyvolávanej porod,ale já chtěla aby šla malá sama,kdy bude chtít a až pokud by nechtěla,tak bych šla na vyvolávačku. A dneska mě řekla,že se hezky chystám,tak jsem si myslela,že bych do toho nemusela jít. Dvě doktorky řekly,že ne,ale nevím proč a můj gynekolog mě řekl,že do toho mám jít.

okcelok
25. kvě 2011

@myska no já mám termín v pátek a v sobotu by to dělali.

llllucka
25. kvě 2011

@okcelok:A dělali ti teď zase měření mimíse?Hamilton je určitě lepší než vyvolávačka,není to zásah do organismu,prostě jenom pomůžou "přirozeně" tělu.Samozřejmě je lepší,když mimčo příjde na svět,kdy samo chce,ale ber to tak,že doktoři vědí,proč tě nechtějí nechat přenášet.
Já u prvního přenášela dlouho a řeknu ti,že není o co stát.Je to pak už i náročný na psychiku.Pořád čekáš,kdy to příjde....Tehdy by mi vůbec nevadilo,kdyby mi nkdo pomohl dřív.

okcelok
25. kvě 2011

@llllucka já byla v porodnici dnes poprvé a měřili ji a má 3,5 kg. No já vím,že je to asi lepší než třeba týden přenášet,ale ale. Stejně do toho asi půjdu,pokud se to do pátku nerozlouskne samo.

berule
25. kvě 2011

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jaký máte názor na porodnici v Bohunicích? Dnes jsem se tam objednala, tak by mě zajímaly vaše zkušenosti.

llllucka
25. kvě 2011

@okcelok:jé,promiň,spletla jsem si tě s jinou pisatelkou.A proč tě nechtějí nechat přenášet?Normálně se většinou týden v pohodě toleruje.

@berule:rodila jsem v Bohunicích před měsícem a byla jsem spokojená.Ale znáš to,je to strašně subjektivní a hlavně hodně záleží na lidech,na které narazíš.Já měla štěstí na směny.

okcelok
25. kvě 2011

@llllucka nic se neděje! 😉 To právě neřekla,ale rozhodla jsem se,že pokud se teda do pátku nenarodí a v sobotu tam půjdu,tak jim řeknu,že bych chtěla s hamiltonem počkat třeba do pondělka nebo úterka,nechci to hned první den po termínu.

myska
25. kvě 2011

@okcelok já bych se toho hmatu zase tak nebála, nikde není napsaný, že ti porod rozjede 😉 i to se stává, že to holkám nepomohlo....

okcelok
25. kvě 2011

@myska no právě a proto si říkám,proč nepočkat,třeba to malá dá sama 🙂

martiska36
25. kvě 2011

@berule Zkušenosti z Bohunic z konce února - doktoři a vlastní porod v pohodě, nadstandart k nezaplacení ( obzvlášť, když jsme tam byli skoro 7 dní) byl tam dost nátřesk, takže maminy se brzo pouštěly domů ( kdo byl na nadstandartu tak dle potřeb miminka), ale sestry DĚS BĚS, obzvlášť ty dětské. Na ženském to ještě šlo - ty jen daly sežrat že na to máš, když si platíš pokoj, ale tím, že dcera ležela na fotu tak jsem tam docházela na dětské kojit a opravdu hrůza. Věčně na sesterně u seriál - teda večer a v noci, u dětí nikdo. Neochotné, nepříjemné - jen jedna směna byla super, ale to byly mladinké sestřičky nezkažené nemocničním provozem a platem setry.
Pokud budeš chtít vědět něco konkrétního, ráda zodpovím.

berule
25. kvě 2011

@martiska36 a chodila jsi tam do poradny a na ozvy? Jak to tam chodí? Jaká je ta paní dr. co dělá poradny? Trvá to tam hodně dlouho? Jé a ještě mi poraď kde ta porodnice vlastně je a kde je lepší parkovat. Jo a manžel byl u porodu, nebo to byl problém?

martiska36
25. kvě 2011

@berule Chodila jsem do rizikovky od 25tt k MUDr. Hrubanovi ( mladý šikovný super) a ten mě měl celou dobu až k porodu - ten jsme vyvolávali 14 dní před termínem. Pak jsem byla ještě na monitoru a kontrole u MUDr. Gerychové a u porodu byl MUDr. Frank - doktoři opravdu fajn. Je to tam na dlouho, čekačka na poradnu i 3 hodiny, na monitor tak do hodinky. Manžel byl u porodu, bez problému, byl moje obrana na nepříjemnou porodní asistentku, která pořád řešila, proč to nebo ono, proč se vyvolává porod, proč mě má brát tolik krve a tak. Jediná vada na porodu byla tahle baba. A manžela s sebou rozhodně doporučuju. Jinak porodnice je v areálu Bohunic pavilon Z, ambulance 3 patro, sály 2.patro a parkovat se dá na velkém placeném parkovišti u výškové budovy - 20 Kč /hodinu nebo na Jihlavské je malé nepacené parkoviště. No a k porodu pak přes vrátnici klidně dovnitř, nechávají tam projet, ale nevím jak dlouho se tam pak může stát. Klidně napiš, co budu vědět, poradím.

berule
25. kvě 2011

@martiska36 děkuji za odpovědi 🙂 doufám, že to tam najdu. Pouští kolikátý den po porodu? A můžou návštěvy i na normální pokoje?

martiska36
25. kvě 2011

@berule Určo to najdeš, hledej podle šipek pavilon Z, je před ním socha matky s dítětem - ta je nepřehlédnutelná. normálně poští pokud vím tak za 3 dny. a s návštěvama neporadím, já tam byla v době epidemie chřipky a zákazu návštěv a na nadst. a tam to bylo jinak. Hodně štěstí

berule
25. kvě 2011

@martiska36 děkuji za rady 🙂

veruska007
25. kvě 2011

@berule Auto nech v Campusu, tam je to zadara, parkovacich mist je plno. Vetsinou nechavame auto pred Campusem smer k FN, je to asi minutu a pul chuze od placeneho natriskaneho parkoviste u FN - fakt, tesne u toho, jen za silnici 😉. Pak pujdes porad rovne... a potom je to vlevo, neprehlednutelna budova 😉. Parkoviste na Jihlavske byva vetsinou plne, ale je nejbliz porodnici - parkovali jsme tam, kdyz jsem jela do porodky s bolestma 😉

verapa
26. kvě 2011

@berule Ahoj, já rosila teda před třemi roky a vím že návštěvy na pokoje mohli, lae bylo to občas dost protivný, jedné mamině tam tatínek seděl celý odpo, každý den a dyž chtěl čověk v klidu spát nebo nakojit tak nebylo moc příjemný.. je tam návštěvní místnost na každým patře...
@veruska007 díky za tipa na parking 😉 , už sem jim tam nastrkala dosti na placeným 🙄

disaster
26. kvě 2011

Ahoj holky, nemáte prosím někdo čerstvé zkušenosti z porodnice u Milosrdných?

cocka
26. kvě 2011

Ahoj, já jsem rodila u Milosrdných 23.4. a byla jsem moc spokojená. Protože jsem měla první dítě císařem (taktéž zde), měla jsem obavy, jak to bude teď, zvlášť když jsem slyšela o problémech s anesteziology. Byla jsem ujištěna, že chod porodního oddělení jejich nedostatkem netrpí, že média ten problém dost zveličují. Na monitor jsem nikdy dlouho nečekala, samotný porod pak proběhl za asistence mladé a šikovné PA velmi rychle. Sestřičky na šestinedělí i novorozeneckém oddělení byly vesměs milé. Když jsem o něco požádala, pomohly mi i poradily.

llllucka
26. kvě 2011

@berule:na monitor můžeš chodit od 36. týdne.Nejdřív ti ho natočí,změří tlak a udělají rozbor moči,pak jseš na prohlídku k doktorovi (nebo doktorce).Tam ti udělají UTZ,kde přeměřují miminko a kontrolují polohu (to se nedělá pokaždé) a prohlídnou tě.
Jak dlouho zůstaneš po porodu v nemocnici je různý.Záleží,kdy porodíš(jestli dopoledne nebo odpoledne).Většinou se maminky pouští po 72 hodinách,tzn. 4. den (pokud mají plno,tak možná pouští i dřív).U miminka záleží,jestli třeba nemá novorozeneckou žloutenku,takže mimčo ti můžou propustit později.Návštěvní hodiny,pokud nejsi na nadstandardu,jsou od 14-18 a můžou i na pokoj.Ty jsou po dvou.
Já byla v Bohunicích spokojená,měla jsem štěstí na služby.Sestřičky na šestinedělí jsem nepotřebovala a na novorozeneckém mi vždycky sestřičky pomohly,když jsem potřebovala.Když jsem něco nevěděla,tak jsem se prostě zeptala.

berule
26. kvě 2011

@veruska007 to je dobrý nápad s tím campusem, taky na placeném parkovišti necháme 100kč za jeden den 🙂
@verapa jasně, když se to přehání, tak to taky není dobré, ale pro mě to bude svátost, když někdo za mnou přijde na pokoj, byla jsem zvyklá, že jsem děti ukazovala u dveří, sestřičky nadávaly a nakonec děti byly sami na pokoji, abych mohla sedět 10 min s návštěvou na chodbě 😒 To byly vždycky nervy.

xovicka
26. kvě 2011

Holky k tomu parkování v Bohunicích... Když jedete s bolestma nebo prasklou plodovkou, tak Vás pustí přímo až před budovu porodnice, jen musíte jet tím zadním vjezdem a tatínek řekne, že veze rodící maminku. A to samé, když už si tatínek jede vyzvednout maminku s miminkem, taky Vás bez řečí pustí do areálu. Přes den to funguje tak, že zatímco maminka bude na příjmu, tak tatínka pošlou přeparkovat (v areálu může stát hodinu) a v noci se to neřeší. Jinak když jsme tam jeli jen na prohlídku porodnice, tak jsme taky parkovali u kampusu.

berule
26. kvě 2011

@llllucka děkuji za informace 😉

llllucka
26. kvě 2011

@berule:na monitory jsem parkovala u Campusu,protože parkoviště u nemocnice bylo plný a manžel parkoval na té Jihlavské,je to asi i blíž a hlavně tam byo volno a neplatilo se tam.Do porodky vjet můžeš,když budeš rodit (i když se pán u vrátnice tváří divně),ale manžel to pak musí přeparkovat.

llllucka
26. kvě 2011

@xovicka:manžela při vyzvedávání mimča nepustili a to pršelo☹

xovicka
26. kvě 2011

@llllucka a jeli jste tím zadním vjezdem?

llllucka
26. kvě 2011

@xovicka:jasně,přední je pěší zóna.

blanka.k
26. kvě 2011

Ahoj, parkování u Campusu je fakt bez problémů, místa plno.
S pouštěním do areálu jsme také neměli problémy , ani když jsem jeli z porodnice , to prostě řekl, že jede pro manželku po operaci a novorozence, ani o 3 dny později, kdy mě vezl zpět akutně na pohotovost, to zase řekl, že veze manželku s bolestma a máme sebou i týdenní mimino a bylo to v pohodě. 😉 I když mi bylo špatně v II.trimestru a gynekoložka mě tam ze své ordinace pro jistotu poslala, tak jsem v centru už nedokázala jet MHD, tak jsem přesedla na České na taxi a řekla, že chci zavést k FN, tak se mě taxikář ptal, kam přesně jedu,a normálně ho taky pustili přes bránu v pohodě až k pavilonu 😉

marketuska
27. kvě 2011

@cocka jé tak to jsem moc ráda, že je to tam v pohodě. Já mám pořád dilema Milouši-Obilňák, raději bych k Miloušům - narodila jsem se tam, přijde mi to takové menší, domácí 🙂 Ale zase je tu spousta holek proti :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru