Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

prcekpet
31. kvě 2008

nemusis nikam chodit, oni to ale maji radsi, protoze s Tebou proberou porodni plan a domluvi se co a jak...
co se tyce porodnich boxu, ty jsme bohuzel nemeli moznost videt, bylo plno...jeden problem, co my tam vadilo bylo, ze nas rozdelili na skupinky a kolikrat se stalo, ze se ty skupinky mijely a popletly se a kolikrat jsem dobihala k moji skupine a neslysela jsem vse, takze organizacne trochu vetsi chaos...takze co jsem slysela a jestli se nepletu, v tech boxech sprchy jsou, ale zachody jsou na chodbe...

holky, kdo tam byl slysela jsem to fakt spravne?

lucinecka
31. kvě 2008

Tak to jsem zvědavá jestli ti něco takového budou říkat na Obilňáku, tohle by mě třeba konkrétně zajímalo, jestli když tam k nim nebudu chodit na monitory, jestli jim musím dát nějak vědět, že bych ráda rodila tam. Protože si myslím že je to vcelku šumák, když bude plno a pošlou mě jinam, kde jsem se nedomlouvala, tak to vyjde nastejno. Taky ti říkali že si máš před odjezdem do porodky zavolat jestli mají volno? Nám tohle právě říkali na předporodním kurzu na Obilňáku. Taky jsem slyšela že předčasně narozený děti se rodí jen na Obilňáku, by mě zajímalo jestli je to opravdu tak a pokud nebudu mít ukončenej 38tt a budu rodit, vezmou určitě tam.

Kde ty by jsi chtěla rodit? Nebo ještě nejsi rozhodnutá?

noangel
31. kvě 2008

tak ja jsem tam dneska nebyla ale v breznu tam rodila a pokud nepridaly tak sprcha ani wc na porodnim boxu nejsou jen na tom nadstandartu kde je i vana ale bacha v tomhle porodnim pokoji neni okno! je tam klimoska ale ne vzdy funguje

prcekpet
31. kvě 2008

uvidim zitra na Obilnaku, to uz ale budu "Hujer" a budu se drzet sestricky / porodni asistenky, at to mam z prvni ruky....protoze jako prvorodicka chci mit co nejvice info a spravne se rozhodnout...

jinak ty bohunice jsou takove trosku komunisticky zarizene...ale rekonstruuji 🙂 nejde udelat vse hned najednou a jeste k tomu za plneho provozu
ale jak tu uz nekdo psal z maminek, co uz maji deticky, peci o prcka vam daji asi vsude stejnou 🙂

takze at udelame jakykoliv vyber, urcite bude spravny, tak snad nenarazime na nejakou protivnou sestru, kterou nekdo vytocil a ona si to pak na vas vylije....personal je v Bohunicich velmi prijemny, vstricny, odpovi na kazdy dotaz (i prasteny dotaz) 😀

kdyz jsem stala pobliz toho personalu, tak si jenom mezi sebou rekly, pane Boze kolik tehotnych, to ale bude narvano 😀

lucinecka
31. kvě 2008

Noangel, to je dobrá informace o tom oknu 😉

Prcku tak zjisti vše potřebné i zítra na Obilňáku a očekáváme stejně podrobný popis 😉 Díky moc 😵

prcekpet
31. kvě 2008

jojo radeji si mame zavolat, jestli maji volno...
aha, tak to jsem slysela asi jenom tu cast o nadstandartech, bohuzel v tom vedru jsme chodili nahoru a dolu a ja jsem nekolikrat musela fakt dobihat ☹

ja jeste rozhodnuta nejsem, ale v Bohunicich je taky JIP, jsou tam inkubatory a na dverich maji napsano JIP a u toho nastenku, kde jsou ruzne hadicky a ty jsou popsany k cemu slouzi - infuze atd.. a pak tam maji hezkou vetu, prineste svemu detatku plysovou hracku 😀

prcekpet
31. kvě 2008

noangel - mas pravdu to je velka nevyhoda, ale na tu predem upozornovaly, ze tam neni okno a klimu pousti jenom na 2 hodiny, pak ji vypnou a uz jen rodis...porodni asistentka rikala, ze moc porodu do vody neni

noangel
31. kvě 2008

a je fakt ze ten nadstandart porodni pokoj je takovej neosobni velkej, ja byla na obycejnym bylo tam takovyto super polohovaci luzko, utulnej vsechny jsou barevne vymalovany - porodni box A je do modra, B zlutej a C ruzovej, D je ten nadstandart a sem rada ze sem nesla na ten nadstandart, kamoska tam rodila pred mesicem a nesla ji prave ta klimoska tak musela mit otevreny dvere na chodbu behem porodu 😝

prcekpet
31. kvě 2008

lucinecka - jj zitra, pokud napadnu vedrem, udelam ze sebe Hujerku a budu se ptat 😀
noangel - informaci bylo opravdu hodne, cela prohlidka trvala 1hod. 20min.

a ty nadstandart porodni boxy - kolik stoji? a co kdyz chci normal porodni box a zbyde na me jenom nadstandart, to budu muset zaplatit?

jo k tomu porodu do vody, neni to standart a stoji to 1000,- v tom je tusim i poplatek za tatinka u porodu.

lucinecka
31. kvě 2008

Já viděla porodní boxy na Obilňáku a taky byly moc hezký, krásně vymalovaný a útulný malý pokojíčky. Tam mimčo ošetřují taky hned na pokoji, což se mi líbí, že je nikam neodnáší.

Docela mě překvapilo že chtějí kopii rodných listů rodičů, na Obilňáku nám řekli jen oddací list. No tak je pro sichr udělám 🙂

lucinecka
31. kvě 2008

Prcku nevím jak v Bohunicích ale na Obilňáku chtějí za nadstandardní porodní box 500Kč. Když jiný pokoj není a zbyde jen ten nadstandard tak to nevím jestli se za něj platí, můžeš se na to zkusit zeptat zítra 😉

prcekpet
31. kvě 2008

na to taky upozornovala ta asistentka, ze ta klima jede 2 hodiny a pak uz jen otevrene dvere na chodbu, tak co je to za nadstandart? 😠

behem porodu - prvni a druha doba porodni, muzes pit, ale nesmis juice, jenom nejakou vodu a jist pry muzes jenom treba hroznove vino a jeste neco, ale to jsem zapomnela, ja mam hrozny moooc rada

lucinecka
31. kvě 2008

Tatranky ne? Ty jsem si do tašky hned nabalila, poslední týdny na nich docela ujíždím 😀

prcekpet
31. kvě 2008

taky jsem nepochopila ty rodne listy na co jim budou, ale rikala to...
na zitrek se docela tesim a asi jsem i prdla, ale na porod taky...na predporodni kurz jsem se zapsala pozde a zacinam pristi tyden...tak uvidime 😉

noangel
31. kvě 2008

ten nadstandart kdyz na tebe zbyde tak neplatis.
a poplatek za otce u porodu vsude uvadeji ale my ho neplatily, myslela sem ze ho zaplatime pri odchodu s tim zbytkem a nic, tak bud uz ho nevybiraj nebo u nas zapomnely, je fakt ze manzel si to tam odpracoval ujizdelo porodni luzko tak ho zapiral nohou 🙂 sem na nem pri kontrakcich povolila sroub jeden 🙂

lucinecka
31. kvě 2008

Noangel 😀 Asi proto jste to měli bez poplatku 😀

Prcku na ten kurz jdeš do Bohunic? Já stihla jen první informativní schůzku na Obilňáku, pak jsem musela ležet. Ale i tak mi to hodně dalo a dostala jsem spoustu informací, vlastně mi zodpověděli snad vše co mě zajímalo. 🙂

prcekpet
31. kvě 2008

ty jo, ja ujizdim na vsem, co se da pokousat... 😀
kolik jsi pribrala jestli se muzu zeptat?

a chtela jsem se zeptat - vim, ze to neni k porodnicim, ale doufam, ze to pochopite...vcera mi zacalo tect z prsu, jsem v polovine 30tt, do podprsenky jsem si dala tampony a mam tak takove nazloutle...to je uz laktace? co s tim? neni to prilis brzo? co to znamena? diky za radu

noangel
31. kvě 2008

prcekpet: to je v poho to je mlezivo a je to normalni

prcekpet
31. kvě 2008

nee zapsala jsem se do CENAPu, to je na Vodni (pobliz Hybesky)

kamaradka, co rodila v Bohunicich tak taky neplatila otce u porodu, asi taky zapomneli 😀

lucinecka
31. kvě 2008

Prcku, mám nahoře 9 kg 🙂 Mlezivo mi teče taky už dost dlouho, spím už normálně s podprdou a tamponama, protože jsem měla už 2 "mokré příhody" 😀 A ono to tak studí 😀 😀

prcekpet
31. kvě 2008

noangel - takze je to dobre znameni? diky za uklidneni 😉

prcekpet
31. kvě 2008

lucinecka - tak to jsem pribrala stejne (zatim) 😀

holky - jste me vazne uklidnily, jsem se bala, ze se blizi predcasne porod - diky 😉

noangel
31. kvě 2008

prcek: jj znameni ze je vsechno ok ze se vsechno chysta jak ma 🙂

luci: na takovy nehody a v mnohem vetsim se priprav u kojeni, ja i povleceni prevlikala 😀

lucinecka
31. kvě 2008

No aspoň máme trénink na kojení 🙂

Holky loučím se, díky za informace a zítra se budu těšit na další. Hezký večer 🙂

prcekpet
31. kvě 2008

noangel - a byla jsi v Bohunicich spokojena?

jj, ja se taky loucim, koblizek se uz moc bouli a mamince zacina krucet v brisku 🙂
hezky vecer a ja zitra pisnu dalsi info 😉

noangel
31. kvě 2008

prcek: byla maximalne, kdyby ste chteli neco vedet klidne pisnete i do IP

paolin
31. kvě 2008

lucinecka, ja jsem oba kluky rodila v Bohunicich, oba na nadstandartu D s vanou. vana se mi zdala dost velika 😉 pokoj je tedy veliky zbytecne. pri prvnim mimcu jsme ho brali kvuli sprse a zachodu, pri druhem byl jediny volny. u obou porodu jsme meli otevrene dvere na chodbu-klima asi nefunguje nikdy 😀 pred dvere se da supnout zastena a je to v pohode. stejne mi pak bylo fuk, jestli rodim na Vaclavaku 😅
jinak s tou zalohou za parkovani v arealu tedy nic nevim. pokazde me manza zavezl k porodce, doprovodil na prijem a pak sel preparkovat. vratny nic nerikal. plinky pro mimco nam davali na pozadani a nase obleceni na mimco jsme nikde neodevzdavali. oblecky ani nebyly potreba. maji pekne veci-bodycka, dupajdy a tak. ciste daji kdykoliv. ja si nahradni vzala jen, kdyby kluci meli ekzem. tak abych mela svoje prane. soucasne pokoje a sprchy jsou v Bohunicich klasika nemocnicni. ale vzdy jsem to brala, ze jsem tam kvuli mimcu a porodu a ne kvuli rekreaci 😉 ke vsemu ma clovek uuuplne jine starosti. co mi tedy nejvic vadilo je, ze tam porad nekdo luftuje 😀 rano to zacne uklizeckou, detskou sestrou, snidani, zenskou sestrou, uklizeckou, porad nejake vysetreni, prednasky, zase kontrola detske, rehabilitacni sestra, zase nejake cestovani..takze si maminy moc neodpocinou. jeee, jak se clovek pak tesi domu na svuj rezim 😅

prcekpet
1. čer 2008

Ahoj holky, meli jsme navstevu - prepadovku, nemohla jsem hned psat... 🙂

takze dneska na Obilnaku bylo podstatne mene budoucich maminek (asi tak 1/3 nez vcera v Bohunicich), hned na dvore nam rozdali balenou vodu jemne perlivou (aby jsme tam nahodou neodpadly 😀 ), pak nas uvital pan reditel, primari, vrchni sestry atd. (natacelo se to na kameru a fotilo se to tam) 🙂 pak jsme se rozdelili a prochazeli celou porodnici...jak jsem byla rozhodnuta, ze Obilnak urcite nee, tak ted jsem uplne nahlodana a vubec nevim pro jakou porodku se rozhodnu...asi si hodim 5,- Kc 😀 doktori tam byli takovi sikovni mladosi, jeden z nich nam delal pruvodce 😀

porodni boxy - mensi, utulne, s vlastni sprchou a WC, vejde se tam jen manzel, porodni asistentka a detska sestra (vic lidi se tam pry nevejde), ukazali nam 3 standarty, 1 nadstandart - tam byla nejaka satkova hrazda zavesena ze stropu...jinak luzka v boxech meli 2 typy, jden takovy zastaraly a ten typ, co maji i v Bohunicich. Deti osetri primo na porodnim sale - boxu, tam si po porodu jeste 1 hodinu polezis i s miminkem. Zamena taky nehrozi 😀 nadstandart s vanou byl akorat obsazeny, ale to mne nevadilo.

pokoje - po 3, ted tam byly maminky max. po 2 a jedna mamca, ktera nas nechala k ni nakouknout byla dokonce sama...dr. rekl, tak si to prohlidnete a ja jedina ze skupinky vlezla az za maminkou az k miminku 😀 (chudak mamca, videlo ji cele Brno a nemela svuj klid). Potkala jsem kamaradku a rikala, ze na Obilnaku jsou pokoje po 4 a i po 5, kazde dite place v jinem intervalu a nikdo se nevyspi...a to nam tam nikdo nerekl, pry jsou pokoje jen po 3...

ostatni oddeleni - moc hezke, podle mne je Obilnak utulnejsi, klidnejsi...ale ten dojem mozna delala ta vcerejsi rekonstrukce a celkove ten chaos, ze necekali takovy naval budoucich maminek...tezko rict.

Jinak registrovat se nemusis, ale chteji, aby maminky, ktere tam chteji rodit k nim dochazeli jiz od 34tt.

prcekpet
1. čer 2008

Miminka dostanou erar obleceni, co se tyce hygienickych potreb pro nas maminky, tak pry neco malo dostaneme, ale ze ty jejich poporodni vlozky jsou jak struhadlo...tak radeji si donesu vlastni...
co se mi moc libilo, tak pry kdyz pozadame sestru, aby nam mezi kojenim pohlidala prcka, tak si pry muzeme i odskocit s manzelem na kafe...
na druhou stranu se mi nelibilo, ze miminka nosi kazde 2-3 hodiny na kojeni, co kdyz ten nas prcek bude chtit jist treba po 4 hodinach, nechtela bych mu narusit ten jeho biorytmus...

jinak nadstandart pokoj na 6 - ti nedeli mi pripadal horsi nez normalni pokoj, rozhodne tam maji uzsi postele, a ja se rada rozvaluji 😀 tady bych se bala, ze spadnu...cena: 730,- / maminka / 1 noc a dite 350,- / noc, jestli se nepletu

ukazali nam i predcasne narozene miminka a bylo to moc smutne, videt ty bezbranne tvorecky...mela jsem slzy v ocich ☹

prcekpet
1. čer 2008

holky a jeste nam rekla ta vrchni sestra, ze kdyz uzavrou porodnici, takze to udelaji stejne jenom na 3 hodiny a po 3 hodinach prijem zase otevrou, takze kdyz se rozhodneme pro Obilnak, tak nez odjedeme do porodnice zavolame jak na tom jsou a kdyz Ti reknou, ze maji stop stav, tak se zeptas jen jestli otevrou po tech 3 hodinach a pry by Ti meli odpovedet, ze jestli to vydrzis tak ze mame dojet az za ty 3 hod...
jinak v arealu je prodejna zdravotnickych potreb, takze jestli vam dojdou poporodni vlozky, staci pozadat sestru, ze si na chvilku odbehnes koupit vlozky anebo jine hyg. potreby a mas to...anebo holt pockam na manzela a reknu mu at tam zabehne...a maji tam i kojici podprsenky, takze jestli pocitam, ze z vel. c. 1 budu mit vel. 3 a ono ve finale budu mit vel. c. 5, tak si muzu rovnou zabehnout koupit i podprdu...ceny jsou pry srovnatelne jak v normalnich obchodech...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru