Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

r123
6. srp 2007

lidičky.tak já se teda znova chystám do bohunic 😉 .znám to tam tak se mi nechce skoušet něco jinýho!byla sem spokojená a navíc to tam teďka opravují takže za těch 8 měsíců už to snad budou mít ok!takže uvidíme! 🙂

janaboris
6. srp 2007

http://www.rodina.cz/scripts/porodnice/default.asp
Na těchto stránkách najdete skvělé informace o všech porodnicích🙂

janaboris
6. srp 2007

I když ještě těhotná nejsem tak bych i přesto chtěla jednoho krásného dne rodit u Milosrdných Bratří,jednak jsem tam chodila na praxi jako zdr.sestřička asi před 4 rokama a jednak co si tak pročítám zkušenosti maminek tak vychází ze všech Brněnských porodnic nejlépe🙂

lekninek
13. lis 2007

Ahoj zdravím všechny maminky a děkuji za příspěvky které si zde mohu přečíst! 😉 co se týče mého názoru na porodnice tak já půjdu určitě rodit k milosrdným všechny moje kamarádky si to zde nemohou vynachválit a jelikož sem prvorodička tak mám samozřejmě strach a na polní mě to příde takový domácí prostředí,bála bych se obilnáku 🙂

zen
2. únor 2008

Ahoj holky. 🙂
Chci jít rodit na Obilný trh (rodila jsem tam před 12 lety) určitě se toho hodně změnilo. Nezajímá mě jaké jste to měly, protože vždycky se najde někdo kdo je nespokojený. Psíše mě zajímá to okolo. Nerodila jste tam některá teď? Co se bere sebou? Co plínky dávají se tam nebo vzít balík s sebou? Jo a jak je to z registrací dopředu, dělá se? Nebo je to risk tam jet jeslti mají místo? Díky za zkušenosti. 🙂

pavlina05
3. únor 2008

Ahoj holky. Tak i já začínám uvažoavt kam půjdu. Názory se teda pěkně rozchází. Já slyšela, že Obilňák je mega továrna na děti. Bohunice prý super a Polní dobrá, ale neumí se tam postarat o miminko kdyby mu něco bylo!!!! Takže vůbec netuším ☹
Jedna věc, já musím rodit císařem vzhledem k operaci oka ☹
Myslíte, že si musím jít někam domluvit porod???? A mám chodit na předporodní přípravu?????
Dík 😉

paolin
3. únor 2008

ahojky!
ja rodila v Bohunicich a chci tam znovu. tak snad nam to vyjde 🙂
rozhodovala jsem se mezi Bohunicemi a Milosrdnymi. Milosrdni jsou vyhlaseni, jako porodnice s rodinnym pristupem. Maji socialni zarizeni na dvojpokoji, coz uz v Bohunicich letos bude taky. tak supr 🙂 U Milosrdnych mi hodne vadi, ze manzel nemuze byt na pokoji a navstevy jsou vsechny hromadne na male chodbe a neni si poradne kam sednout. ne kazda mamca ma po porodu spoustu elanu postavat hodiny na chodbe..v Bohunicich maji pro navstevy vyhrazenou mistnost a kazdy si tam najde svuj koutek pro soukromi. na sestinedeli jsem byla maximalne spokojena. no a po zkusenostech se sestrami u Milosrdnych...vyhravaji Bohunice.

strasne zalezi, jakou PA a v jake nalade zrovna chytite. kazda porodnice ma urcite svoje vyhody a nevyhody.
to uz si kazdy musi popremyslet o svych prioritach a ocekavanich 😉

Pavli, Polni se umi o miminko postarat. ale ne o predcasne narozene. na to je orientovany Obilnak. jinak si urcite zajdi domluvit porod. zkusila bych to nejdriv probrat s gynekolozkou 🙂 kamoska mela taky rodit cisarem-kvuli pateri, ale strasne chtela zkusit normalni porod. az u Milousu byli ochotni ji vyjit vstric a jsou tam opravdu dobri doktori. jinak se s ni nikdo nebavil a supli by ji rovnou na cisare. nakonec to po 22hodinach cisarem zkoncilo, ale dodnes je vdecna, ze ji dali "sanci aspon to zkusit".

janickabez
3. únor 2008

Ahojky Zen, já jsem rodila ted na obilňáku, o registraci bohužel nevím byla jsem tam odeslána už v 36tt na doporučení lékaře...takže mě vzít museli.
Jinak s sebou porodnický vložky (na porodním neomezený počet) na 6 nedělí jich dostaneš 7 a šmitec.

Plínky na mimi s sebou určo, dostaneš jich jen 5 a to je vše....určo sebou žabky do sprchy, strávíš tam spoustu času a vábně to tam moc nevypadá 😖 . Jinak sobě jsem měla i noční košile (erár mi moc nevoněl), měla jsem i župan.Papírový utěrky, jdnorázový síťovaný kalhotky, intimní gel, toaleťák....samo zákl. hygienické potřeby.

Ted bych si asi s sebou vzala mimi oblečení, protože z nemocniční košilky byla malá pořád vymotaná a vyslečená.

Osvědčili se mi i 2-3 vlastní látkový plínky (protože kolikrát jsem potřebovala malé na pusu a ty erární už se dávno plínkami nazývat nedaly 😝 , využila jsem i podložky na přebalování (asi 2) protože desinfekce kterou se stříkal přebalovák po použití mi taky byla drobet proti srsti, hlavně jí na to položit vykoupanou 😝 .

Jinak jsem měla na malou i vlastní kosmetiku, ani sama doktorka nevěděla jesli je v eráru mýdlo na mimi nebo desinfekce na umyvadlo 😖 😀

U porodu jsem se hodně sprchovala, využila bych i 2-3 ručníky, protože jeden jsem měla za chvíli mokrej a taky jeden obyč na hopsání na baloně ve sprše, protže nikdy nevíš kdo na tom hopsal před tebou.... 😖 já jsem měla velkej, pak jsem měla problém kam s ním, protože byl uplně mokrej 😎

No už nevím, jestli se budeš chtít zeptat písni 😉

matesxx
16. únor 2008

Ahojky, tak i já začínám přemýšlet kam jít. A na výběr mám zatím Obilňák nebo Bohunice. Obilňák bych brala, kdyby se náhodou něco stalo dřív, ale pokud budu rodit v termínu asi bych ráda do Bohunic ( nemáte některá zkušenosti s porodem do vody?). Každý má na to jiný názor a já prostě nevím. Nevíte některá, jak je to s nadstandartem, jak je to s návštěvama na šetinedělí, od kdy může být tatínek u porodu? Moc děkuji za radu..🙂)

paolin
16. únor 2008

ahoj matesxx. s nadstandardem je to jednoduche. bud mas stesti a je nejaky volny, nebo proste stesti nemas. mnohdy je ale lepsi byt na pokoji s jinou maminkou. no a kdyz neco potrebujes, tak pry sestrickam obcas trva, nez na nadstandard dorazi. navstevni hodiny na sestinedeli jsou dane, ale kdyz manzel prisel mimo navstevni dobu, tak ho nikdo nevyhodil. byl s nami na pokoji, jak dlouho chtel. u porodu byl od zacatku, ani ho neposlali na noc domu-coz me prekvapilo 😉 zkusenosti s porodem do vody nemam. kamaradky, co ho chtely bud mely komplikace nebo zkalenou plodovou vodu, takze stejne musely rodit klasicky. ale nekde je tu o porodu do vody tema 😉

matesxx
17. únor 2008

Ahoj Paolin, moc děkuji za radu a smím se tě zeptat, kde jsi rodila a kam se chystáš?

olivz
19. únor 2008

Ahojky já jsem rodila obě dcery na Obilňáku a byla jsem maximálně spokojená. Porodní boxy krásný,ikdyž to je při samotným porodu celkem jedno (aspoň mě bylo).Porodní asistenky,sestřičky i lékaři super, uklidňovali,podporovali,protě super 🙂
Na šestinedělí taky paráda, byly jsme tři na pokoji. Koupelny a záchody jsou sice na chodbě, ale aspoň máme nějaký pohyb a nikdy se mi nestalo,že bych se nedostala na záchod nebo do sprchy.Personál ochotný a vstřícný.
A co sebou? Doklady, pantofle, porodnické kahotky a vložky (asi 2 balíčky),kojící podprsenku a tampóny do ní,ponožky na nohy, kdo chce tak vlastní košili a župan, mě stačil erár
Na miminko kosmetiku,plíny, čepičku (při větrání se hodí),kdo chce dupačky nebo ponožky
Navíc třeba nějaké sušenky a ovoce a něco k pití, na oddělení je k dispozici čaj , mobil,nabíječka , foťák

Teď mají na Obolňáku plno,je lepší si tam před odjezdem zavolat.
Jinak registrace není potřeba. Lékaři Vás stejně kolem toho 37 týdne převedou pod porodnici pro kterou jste se rozhodly a na kontroly budete chodit už tam.

zen
14. bře 2008

Ahojky všichni kdo rodili teď na Obilňáku... já se tam chystám za necelé dva měsíce a tak bych byla ráda za nějaké info jak to tam teď aktuálně vypadá... co nadstandartní pokoje? Kolik jich tam je nevíte? A kolik stojí na den?

dzej
14. bře 2008

ahoj zen, dva měsíce je ještě dlouhá doba... ale zajdi se tam podívat. Já byla taky na inf. schůzce, ukázali nám boxy. Jinak nadstandard je nejdražší v Brně, stojí 1300Kč a nebo když jsou pro 2 pokoje společný WC tak 900Kč. Ale pořád je plno, hodně se teď rodí. Jinak když jsi na normálním pokoji, návštěvu můžeš mít jen na chodbě..takže já chci nadstandard a budu obvolávat kde je volný a podle toho pojedu...bohužel zamluvit nejde 😔

marfuska01
16. bře 2008

Dzej já mám pocit že nadstandart v Bohunicích stojí 1400,-!! Takže je dražší než na Obilnáku..

Vím že u MIlosrdných stojí 700,-..

lucieee
17. bře 2008

Ahojky holky taky začínám vybírat kde rodit a zatím jsem nějak rozhodnutá pro Bohunice, ale všechno se ještě může změnit 🙂

Chci se zeptat jak je to s těma prohlídkama porodnic nevíte?

paolin
18. bře 2008

ahoj holky, tak jsme vcera byli v Bohunicich navstivit novorozenatko a kamosku maminku a zaroven jsme omrkli novinky. s rekonstrukci sestinedeli to bohuzel jen tak nevypada. termin dokonceni pry posunuli az na konec cervence..kazdopadne jsem se ptala kamosky, jak je to s tim udajnym hroznym hlukem a rikala, ze je vic slyset plac miminek, nez nejake vrtani. takze pokud to vyjde, zkusime opet Bohunice 🙂

lucieee
18. bře 2008

Tak to bych konec té rekonstrukce teoreticky stihla 😉

dzej
19. bře 2008

ahoj holky, tak jsme absolvovali 2 noci na Obilňáku a můžu říct, že je to dost hnus...teda aspoň na tom rizikovým oddělení. Nechali si nás tam jen "pro jistotu" protože malá měla na monitoru větší tep (170)... a podle vyprávění holek tam mám pocit, že ty pobyty tam pěkně prodlužují jen proto, aby měli víc dotací atd...zvažuju, že rodit půjdu do Bohunic. ALe je tam teď problém s tou přestavbou a prý snad funguje jen 1 nadstandard, ale to se mi nezdá..

zen
19. bře 2008

No holky já se rozhodla definitivně pro Obilňák... už to mám jednou za sebou a je to blízko a jsme objednaní na dva kurzy s manžou (informační schůzka s prohlídkou porodních boxů a druhá je intenzivní příprava na porod) tak budem chytří a snad se nám podaří mít ten nadstandart, alespoň s tím společným sociálním pro dva pokoje. 😉

labell
20. bře 2008

dzej: nadstandart nefungoval žádnej když sem tam rodila já. Bylo to kolem 13. února.
Jinak hluk z té stavby tam slyšet nebyl, ale pláč miminek snad ze všech pokojů pěkně. Nevím co je na tom pravdy, ale paní co tam ležela se mnou říkala že na Obilňáku to tak moc slyšet není, ale nevím.. PA sou tam naprosto super, mě rodila Ilča Rašovská a mudr. Doubek a oba výborní a moc hodní. Na šestinedělí některé sestry moc fajn, některé protivné. Jo a na porodním sále mi teda PA malou přiložila, ale pak už mi nikdo dál neukázal jak kojit, takže sem skoro 3 dny kojila špatně až den před propuštěním přišla jedna dětská sestra do pokoje a poupravila mě, ale byla to spíš náhoda, přišla za paní co se mnou byla na pokoji. Ale jinak se to tam ty 4 dny určo vydržet dá!!! 😵

kackam
20. bře 2008

Ahoj holky, já jsem rodila dvakrát v Bohunicích a byla jsem spokojená. Teď podruhé jsem měla nadstandard, možná mi to vyšlo proto, že jsem po něm nějak extra netoužila, ale když mě vezli na šestinedělí, tak se zmínili, že je volný, jestli ho nechci, tak jsem ho vzala. Platilo se za něj tisícovka a nějaký drobný, ale označovali ho jako "malý", že tam není místo pro tatínka, no byla to taková malá špeluňka, ale vlastní záchod a sprcha a klid. Ale brala jsem ho jen, že jsem rodila podruhé, poprvé jsem byla ráda, že je nás na pokoji víc (nejdřív dvě a pak bylo nějak plno, tak přivezli ještě jednu postel). Za sestřičkama jsem spíš chodila, když jsem něco potřebovala, že by se nějak samy chodily zajímat, to moc ne. Ale zase když bylo potřeba, tak byly ochotné. Než jsme jeli, tak jsem si volala, jestli mají volno, říkali nám to v předporodním kurzu, ale to bylo vloni v srpnu, nevím, jak moc je teď plno.
Tak ahoj a ať vám to všem dobře dopadne! Jak už tady psaly holky dřív, během porodu mi bylo v podstatě jedno, kde jsem 😀 a ty čtyři dny na šestinedělí se taky vydrží.

dzej
21. bře 2008

kackam no mě jde spíš o to, jestli když jsem hotová z porodu nebo císaře, a na pokoji je 6mamimek a 6 dětí tak že to musí být asi záhul. Že si neodpočnu, protože určitě každý mimi pláče jinak atd..navíc jak jsem teď byla na tom rizikovým na Obilňáku tak tam hrála od 7 do 24h na pokoji televize nebo rádio a to dost nahlas, takže jsem byla pěkně unavená.

vnibuja
21. bře 2008

Ahojte!
Tak já rodila v Bohunicích před třemi týdny, takže asi nejaktuálněji - hluk ze stavby byl slyšet docela dost, nejvíc dopoledne, kdy chtěl člověk dospat probdělou noc, tak to bylo docela mínus. Mimča taky pěkně řvou, ale na pokoji jsem naštěstí nechytla žádnýho uplakánka.
Jinak ale Bohunice chválím, kdyby bylo nějaký příště, tak jdu zase tam. Na porodním péče super, všichni strašně milí a ochotní. Šestinedělí už o něco horší, občas nějaká protivná sestra, ale jinak OK. Starali se pěkně. Akorát musím dát mínus jídlu, chuťově dobrý, jen fazolovou polívku a čerstvé pečivo bych teda kojícím maminkám nedávala. Ale to je tak jediný.

paolin
21. bře 2008

dzej, po cisari stejne budes na JIPce. no a jinak nevim, ze by nekde byly pokoje po 6ti maminkach. leda na Obilnaku..? na sestinedeli urcite televize ani radio hrat nebude. mimca potrebuji klid 😉 a ze jsou nektera plactiva, to se holt neda nic delat..tech par dnu tam kazda z nas vydrzi 😉

dzej
21. bře 2008

paolin no na Obilňáku jsou i pokoje po 6 ☹ a ty budeš rodit kde??

paolin
21. bře 2008

vidis - to ani nevim 🙂 ja mam na 1.miste Bohunice, pak Milosrdny. Obilnak jen v pripade, ze by se mimco narodilo driv. fakt tam nechci ☹ v Bohunicich uz to znam a byla jsem tam moc spokojena. az na par drobnosti, ale nic neni 100% 😉 no, az prijde den D, tak si obe porodnice obvolame a kde bude misto, tam vyrazime. 🙂
ty uz to mas za par, vid? vzdy je lepsi si porodnice obvolat, kvuli prijmu. no a ve cviceni nas upozornovali, ze kdyz bychom jeli sanitkou, tak ta pojede tam, kde je misto a ne, kam chceme. 😒

dzej
21. bře 2008

jj no já budu volat hlavně kvůli toma nadstandardu. Já bych chtěla Obilňák, na tom porodním jsou skvělý PA i Dr. Ale te´d jsem tam od pondělí ležela na rizikovým a to bylo dost nechutný, takže zvažuju, že půjdu jinam. Nechali mě tam ležet i když nám nic nebylo (malá měla v PO ráno tep 170, ale po zátěžovce vše OK). Milostrdní jsou aktuálně uplně plní...

vlnkax
21. bře 2008

Ja jsem rodila na Obilnaku v lete a je fakt ze porodni je skvely, byla jsem naprosto spokojena se vsim. A potom na sestinedeli teda peklo. Vyvazoval to celkem milej personal, ale kdyz jeden zachod u sprch prestal fungovat proste ho zamkli a za celou dobu co jsem tam byla a to bylo pres tyden ho neopravili, takze jsem musela z pokoje na zachod pekne daleko. A to kdyz chodite casto, jakoze jsem ja musela bylo peklo. Priserna cuza je tam uklizecka, strasne neprijemna klasicky dulezita madam - vadi ji ze mate kartacek na umyvadle a na stolku taky nesmite nic mit. Sanitarka byla to stejny. Ale krom techto dvou byly vsechny sestry skvele a mile. Jidlo byl hnus, ale to je vsude - kynute knedle s makem a jiny vymozenosti...ale to sestinedeli se da par dnu pretrpet, za ten kvalitni pristup u porodu to stoji. Na rizikovem jsem byla jeden den, a byla jsem stastna ze me nepotkalo to nestesti tam lezet mesice. Ale opet sestry byly skvele, jen to priserne prostredi...ale asi tam stejne priste zas pujdu 😉

dzej
21. bře 2008

vlnkax jj to rizikový je katastrofa, jsem tam byla 3 dny a mám toho po krk, ani rodit se mi nechce. A kolik vás bylo na pokoji na šestinedělí? Na mně to porodní působilo skvěle..tak snad se jen modlím aby byl volnej nadstandard nebo abych šla brzo domů. Jo a to jídlo, to je teda pěknej hnus. Nechápu, jak můžou dávat těhotným paštiky nebo smažený játra. Chudáci, co jsou tam delší dobu. Holky co byly se mnou na pokoji spíš hubly než přibíraly...chudáci miminka.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru