Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

veruska007
27. kvě 2011

Tak ja kdyz jela naposled rodit, tak nas ve tri rano vratny dovnitr nepustil 😠 , myslela jsem, ze porodim cestou, mimco se taky narodilo 20 min. pote, co jsme zaparkovali. A s prvnim nevim, to jsem dojela trolejbusem 😝 .

disaster
28. kvě 2011

@cocka Moc díky za reference. Já bych chtěla jít rodit do Bohunic, ale vzhledem k situaci v porodnici hledám vhodnej záložní plán a Milosrdní se mi zdají lepší než Obilňák...no uvidíme, jak to dopadne

sussanah
28. kvě 2011

Taky jsme jeli v noci do Bohunic a pustili nas az primo k pavilonu. Parkovali jsme na miste pro primare (jinde nebylo misto) a manzel to preparkoval az po porodu, protoze to byl ficak 😀 K vyzvednuti mimca ale parkoval uz normos na parkovisti, to uz jsem v pohode dosla. Sice trochu prselo, ale plinka na autosedacce to spravila. Pokud by to bylo po operaci, urco by pustili i do arealu nebo bych si to minimalne vynutila 😉

pavlina05
28. kvě 2011

Holky,tak ja rodila v pondeli planovane cisarem v Bohunicich. Od vcerejska jsem doma!
Byla jsem tam max. spokojena.Vrele doporucuji vsem!
Jinam bych nesla!
Cisar v pohode,planovany,takze domluva predem,mohla jsem si sama urcit termin,pristup lekaru a anestezie vazne vstricny.
Po operaci jsem byla na pooper.pokoji na sestinedeli.Pece maximalni,sestricky moc hodne a starostlive.
Rehabka u me byla 2x,ukazala cviky na posileni bricha.
Pokoje,zazemi vse na sestinedel.super.
Vsechny sestricky moc hodne.
Na novorozeneckem moc fajn,kojeni super,sestricky se snazi pomahat.Pokud jste sikulka tak se nepletou.
Snazi se ale pomahat i s vazenim,koupanim a vsim. Jidlo nic moc....studene vecere,ale to je titernost.
Pokoje skvele.
Jsem nadsena a snad bych sla rodit zase🙂

Ted od kvetna maji preplneno,rodi se o 106.....

sunny83
29. kvě 2011

@pavlina05 díky za super zprávy a moc gratuluji k chlapečkovi, ať je zdravý! Mám pár dotazů 🙂 To je super, že tě pustili 4. den, když nepočítám den operace. Měla jsi spinál nebo celkovou narkozu? Mě čeká ten plánovaný císař tento týden, datum jsem si teda vybrat nemohla, ale očividně mají fakt plno, chtěli mě poslat na Obi, ale jsem je přemluvila 🙂 Na tom pooperačním pokoji jsi ležela celé pondělí a pak v úterý už na normálním pokoji? Od kdy jsi měla malého u sebe? Nosily ti ho na kojení nebo jsi musela za ním docházet? To jídlo se nějak přežije, už mám v zásobě sušenky 🙂 Díky moc za odpovědi 🙂

peroli
29. kvě 2011

@pavlina05 Pavli mě tam teda náhodou chutnalo.. 😉 😵 až na jeden den kdy jsem omylem dostala bezlepkovou dietu 😅 😝 jsem si na to že je to nemocniční strava fakt pošmákla... 😅 😵 😀

pavlina05
29. kvě 2011

sunny....mela jdem epidur. anestezii-od bricha umrtvena
Na pooper pokoji jdem byla cele pondeli-tedy den porodu.Chodily za mnou,merily tlak,oulz,odchod z m.mechyre a drenu. Maleho mi vozily prikladat po 4 hod a fakt se snazily.
V utery rano me doprovodily do sprchy,pak se uvolnil pokoj na sestinedeli a ja sla tam. Byla jsem tam bez maleho.Ale ptaji se te jak se citis a jestli mas sily se uz o nej starat.Ale sami jsou radi a i doporucuji nebrat si jeste mimi a radeji se setrit a odpocivat.Ale zase ti mimi po tech 4hod vozi.Ja teda hrdinku nehrala,polehavala a vydrzela do stredy,kdy jsme pak uz byli spolu.
Operovala me doc.Mudr.Gerychova a to je teda kapacita a moc fajn!

Jo a mm byl se mnou u porodu az do siti.

Kdy mas termin,tske epi anestezie?

pavlina05
29. kvě 2011

Perol,asi jsem vybiravka...🙂
Bylo toho malo a k obedu takove ty bezove macky...uho.
Ale mi po cisari meli dietu c.4 asi 2 dny

sunny83
29. kvě 2011

@pavlina05 termín mám prvního, to nejhezčí datum 🙂 Ráno tam nastupuju, tak jsem zvědavá, kdy mě říznou 🙂 Jojo taky bude epidurál, tak snad to zvládnu. V pátek jsem se tam byla domluvit s anestezioložkou. To je dobře, že mimi dovezou na kojení, snad se mi to rozběhne. i když mi budou muset radit, nevím co a jak.. Jasný taky nebudu hrát hrdinku a prostě podle toho jak mi bude, se uvidí. Nemůžu si vzpomenout, jak se jmenovala ta Dr. co mi tam dělala v út utz, ale byla mladá, tmavovlasá, příjemná. Přítel ještě uvidí, jestli by to zvládl na sále, snad jo a když ne, tak počká vedle. Děkuji za odpovědi 🙂

pavlina05
29. kvě 2011

@sunny83 😉 Ono se to nezdá,ale je to operace.Takže v ten operační den to nebude žádná slast,ale dávají léky na bolest a tak.Spíš jako se člověk cítí jako lazar,leží a nemůže vstát a ani hýbat moc hlavou,aby nebolela.Ale dá se to vydržet.Jako já asi hodinu po op. psala sms a byla ok,ale raději jsem pak pospávala.
Ten další den je to lepší,ikdyž se ploužíš po chodbě pěkně pomalu...ale pak už to jde 🙂
Jako mě ráno vzali na monitor a pak hned na přípravu,bandáž nohou, cévka a šup na sál. Vážně rychlost to byla.
Není čeho se bát....ale já se teda třepala jako ratlík a to už jsem měla jeden císař za sebou.
Jinak vážně klobouk dolů před Bohunicema 🙂

Dnes jdu u nás na vytažení stehů po sekci.
Sunny, kdyžtak se ptej,ráda zodpovím vše.

sunny83
29. kvě 2011

@pavlina05 Jojo to mi říkali, že dávají léky na bolest. No jako bojím se hlavně toho napíchnutí epidurálu, jinak snad ani ne, snažím se na to moc nemyslet🙂 Písnu ti IP..

pavlina05
29. kvě 2011

@sunny83 Jo,já se také bála, ale oni to opíchnou,tak to pak nebolí.Dají ti tam pka ještě hadičku do kt. apl. léky.Pak ještě flexilu do ruky, do m. měchýře katetr a drény z dělohy.No a pak taky pulz a tlak. No jak po operaci.
Ale vše se dá vydržet pro miminko,že jo? 🙂 😉
Budu na tebe myslet a kdyžtak ještě písni 🙂

sunny83
29. kvě 2011

@pavlina05 Pro mimi vše 🙂

berule
29. kvě 2011

Teda holky, koukám, že jste taky obě z okresu Vyškov a stejně jste si vybrali Bohunice. Moc mě nestrašte s tím, že mají plno. Mám jít ve čtvrtek do poradny a doufám, že budu rodit tam. Aspoň mi sestřička po telefonu říkala, že to není problém.

sunny83
29. kvě 2011

@berule já bych do Vyškova nešla. A kde jsi rodila obě dcerky?

pavlina05
29. kvě 2011

berule,tak ja mam sve duvody nejit do Vyskova.Bohuzel zde nemohu rozepisovat.
Ale na Bohunice nedam dopustit.

berule
30. kvě 2011

@sunny83 obě jsem rodila ve Vyškově, ale to jsem byla bez problémů, teď už jsem tam chodila taky do předporodní poradny, ale nechtěli vyjít vstříc doporučením mého lékaře, tak jsem minulý týden řekla, že už nepřijdu.
@pavlina05 to jsem ráda, že jsi byla v Bohunicích spokojená 🙂 doufám, že budu taky.

Ještě mám dotaz, jsem objednaná do Bohunic na 8.15 do poradny, poraďte jak to mám udělat. Dojet dřív a jít nejdřív na monitor, nebo jít do poradny a pak uvidím co mi řeknou??

weryss
30. kvě 2011

@berule Ahoj, dívám se, že mám podobný termín a třetí holčičku na cestě 🙂 Já jsem byla s obouma holkama v Bohunicích a bylo to super, moc se mi tam líbilo. Nejdřív jdi na monitor a pak do poradny.

berule
30. kvě 2011

@weryss Ahoj, já už jsem se taky dívala, že nejsem jediná, co bude mít doma babinec 😉 Myslíš, že na ten monitor mám jít až v těch 8.15 nebo dřív?

weryss
30. kvě 2011

@berule běž normálně na 8.15h, udělají ti monitor a pak si tě zavolá dr. na prohlídku,UZ, atd. Tak ať dobře dopadnet 😉

veruska007
30. kvě 2011

@berule Ahojky, pichas jeste heparin? A budes kvuli tomu mit nejak jiny porod? Ja doufala, ze mi ho dr. uz neda, abych mela pred porodem pokoj, ale mam porad nejake hranicni hodnoty, takze budu pichat az do porodu... tak at vim, na co se dusevne pripravit. Cetla jsem toho plno a kazdy to ma jinak 😝

berule
30. kvě 2011

@veruska007 Ahoj, jo píchám a mám píchat i 14 dní po porodu. Právě kvůli tomu, mám mít vyvolaný porod s poslední injekcí 8-12 hod před porodem. Tak jsem zvědavá co mi ve čtvrtek na to řeknou v Bohunicích.

okcelok
30. kvě 2011

Ahojky,mám na zkušené rodičky pár dotazů,jestli teda můžu. Ve středu nás na Obilňáku čeká vyvolání porodu a mě by zajímalo,jak dlouho po porodu mě přesunou na odd. šestinedělí? A pak bych ještě ráda vědela,jestli tam pak za mmou může manžel přijít kdykoliv anebo taky musí dodržovat návštěvní hodiny? Diky moc

sares
30. kvě 2011

@okcelok ahoj, já rodila na Obilňáku a sotva půl hodiny po porodu placenty mě vyšoupli z porodního sálu pryč, ale protože tam měli plno dalších rodiček, tak ho potřebovali uvolnit, moc se za to omlouvali, jinak bys tam měla správně ležet dvě hodiny. Tam s tebou může být manžel celou dobu. A pokud jsi na standardním šestinedělí, tak co já vím ( byla jsem na nadstan.) , tam se návštěvní hodiny dodržovaly. Hodně štěstí 🙂 😉

okcelok
31. kvě 2011

@sares super,děkuju a můžu se zeptat ještě,kolik teď ten nadstandart stojí a jestli tam s tebou manžel může i přespat???

weryss
31. kvě 2011

@okcelok Ahoj, já jsem byla jen v Bohunicích, na porodním dvě hodiny a pak na šestinedělí na nadstandartu je to bezva, spali tam semnou i manžel i dcera, všichni jsme byli spolu. Myswlím, že teď už stojí 1390,- za noc ☹
myslím, že to bude stejné i na Obilňáku.

okcelok
31. kvě 2011

@weryss no mě totiž napadlo,že bych tam mohla být jen tu noc po porodu,díky tomu,že se znám a vím,že budu chtít manžela u sebe,bych to uvítala. Otázka je,jestli mě tam nechají jednu noc a pak dají na normální pokoj.

sares
31. kvě 2011

@okcelok já už si to za ty dva měsíce přesně nepamatuju, ale cena byla cca jak píče weryss 😉, já teda byla na polonadst., tam jsou dva velké pokoje zvlášť a sprcha se záchodem v chodbičce a ten byl asi o 200-300,- levnější než úplný nadst. Přítel tam byl se mnou jako na hotelu, došel si večer v kolik chtěl, v noci běhal o patro níž pro dokrm, tak mu sestry daly i klíče od oddělení, aby na ně pořád nezvonil......prostě jako doma
🙂 Ale byla jsem na oddělení č.9, protože na 6ttinedělí byly nadst. plný. Tak ještě jednou hodně štěstí, abys byla spokojená a užila si to 😉

okcelok
31. kvě 2011

@sares no tak to je taky dobrá zprávička,tak já to zkusím zítra domluvit!! 🙂 Moc děkujeme,snad bude vše ok!

hribek
1. čer 2011

ahojky, prave sem se vratila z Obilnaku a musim doporucit. Jak sem se bala ze to bude nic moc, tak sem byla temer nadsena. Porodni asistentka byla moc prijemna a porod s ni byl opravdu prijemny (pokud se da porod prozit prijemne🙂). Oddeleni sestinedeli take v pohode, vesmes vsechny sestricky byly prijemne a ochotne. no a novorozenecke sestricky byly perfektni. Poradily, pomohly, proste nemam si na co stezovat. na odd sestinedeli je myslim 1 pokoj po 4, 3 po 3 a myslim 2-3 po 2 osobach. ja mela stesti na dvojluzak primo naproti zachodum takze zadny problem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru