Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

tynucha
22. led 2011

ahoj, tak jsem dnes byla na předporodním kurzu na Obilňáku a byli jsme se podívat i na porodních boxech a hlásím, že pusto a mrtvo! 🙂 Rodilo se jen na jednom z pěti porodních boxů, co tam mají. No prostě dneska bych chtěla rodit, PA vypadaly že pohoda, kafíčko. Čili jsme si prohlídli 4 porodní boxy vč. nadstandardu s vanou, tak jestli ohledně nich chcete něco vědět, ráda zodpovím, dokud to mám v paměti.

majdula
22. led 2011

@tynucha To zni dobre, akorat skoda ze se to ze dne na den, ba primo z hodiny na hodinu meni 🙂

Ja mela na prohlidce take prazdno... a bylo prazdno, aj kdyz jsem tam prisla rano na vyvolavani... byla jsem tam v sedm jedina rodicka 🙂 No a kdyz me v poledne vykopli na chodbu, jelikoz se porod nerozjizdel a on se samozrejme rozjel vzapeti na te chodbe, tak uz jsem se nemela kam vratit porodit, protoze vsechny boxy byly najdenou plne a mne museli soupnout na jakysi pokoj s maminkami a miminy 😲 (ale ne na sestinedeli, ale nekde dole vedle JIP)

Proste, uvidime az tam budem 🙂

vilca
25. led 2011

Ahoj holky, včera mě konečně moje doktorka předala do porodnice. Volala jsem tam, jestli se teda můžu objednat za týden na kontrolu, a úplně v pohodě mě hned objednali. A prý kdyby něco, tak mám přijet kdykoli. Takže ten stop-stav byla asi nějaká fáma, nebo byl prostě jen dočasný 😉

vilca
25. led 2011

Myslím Bohunice (zapomněla jsem to tam napsat) 😅

petamaskova
25. led 2011

ahoj chtěla bych se vás zeptat,jestli nevíte jak se k tomu staví,jak to řeší v porodnicích v Brně,když mátka potřebuje či chce zastavit laktaci ? děkuji za odpověd

lojzina
25. led 2011

@petamaskova ja tam byla 2krat,ale s timto sem se nesetkala,mozna i zalezi na koho narazis?

kaculka46
26. led 2011

@petamaskova ahojky,já byla na obilňáku s holčinou co nechtěla kojit,dostala injekci na zastavení laktace a chodila si malýmu normálně pro UM.

petamaskova
26. led 2011

@kaculka46 díky za odpvěd,já spíš uvažuji o miloších nebo bohunicích,uvidímev jak to vše dopadne.

sovicka_
27. led 2011

nemáte nějaké info, že by se porodníci v Bohunici přidali k akci "Děkujeme, odcházíme"? Trošku mě ta situace straší.

martiska36
27. led 2011

@sovicka_ AHoj, do Bohunic chodím do poradny už od 26tt a na tohle jsem se svého doktora ptala, říkal, že u nich to provoz nijak neomezí, výzva se nijak moc neprojevila, ale víc než nedostatkem lékařů se tam může projevit návalem odjinud. Jednoduše řečeno, že tam bude plno.
Rozhodně doporučují každé rodičce, ať tam chodí do poradny už delší dobu jako já, nebo ať tam půjde jen rodit, tak volat při začátku porodu a informovat se jestli přijímají. Nicméně mi zopakoval, že z omezení provozu nemusíme mít strach.

vilibalda
27. led 2011

@sovicka_ Ptala jsem se kamaráda doktora, který dělá v Dětské nemocnici a říkal, že porodníci ve fakultní nemocnici výpovědi nepodávali. Tak doufám, že je to pravda.

sovicka_
27. led 2011

@martiska36 no, já chodím do poradny ke svému gyn... a rodit tam pak prostě pojedu, co mi zbyde... Díky moc za info. Nával tam asi bude.

bertica.h
27. led 2011

@vilibalda nepodávali ani výpovede DPČ?

ja som rodila v Bohuniciach a super,nemožem povedat jedno zlé slovko.
Rodila som na nadštandarde-mala som to zdarma,kedže manžel bol zametnanec v nemocnici,bola som na vyvolávaní,koli hmotnosti malej a fakt doporučujem.
jediné snad čo mi vadilo a dost ma otravovalo bolo,že som musela každé kojenie písat.Prišlo mi toa j trochu smiešne,mala som už staršiu dcéru,ktorú som kojila cez 2roky ..takže som vedela čo a ako..aj tak to každé ráno na vizite kontrolovali.
len som čakávala dlho v poradni,už ku koncu tehu som tam raz čakala cez 2hodiny..to bolo hrozné..leto,teplo...už som nevdela čo so sebou 😀

147258
27. led 2011

@sovicka_ byla jsem tam na info schůzce a prý porodníci výpověď nedávají (horší je to s anesteziology) a přesně jak píše martiska mají spíš strach z návalu z okolí, bo v malých porodnicích výpovědi dávali...já taky chodím ke své mudr. a pojedu až rodit, když mě prostě nepředá ke sledování jinam, tak se tam do poradny nedostanu, ale myslím, že to nevadí, že to zmáknem i tak 🙂 😉

storm07
31. led 2011

@vilca Ahoj, nechci ti kazit radost,ale to že tě přijmou do poradny neznamená, že budou mít místo až budež rodit 😉 Takže stále počítej s možností, že v tvůj den D se může stát, že nebudou mít místo a pošlou tě na Obilňák

veverka_
31. led 2011

@storm07 přesně tak to může dopadnout, také si brousím zuby na Bohunice, ale může to dopadnout jinak, což by mě moc mrzelo, chodím do bohunic na monitory, ale to prostě nic nezaručí.
já mám pocit, že na těch porodnicích je všude málo těch por. boxů - jako 5 na bohunickou nemocnici mi prostě přijde málo, že? a takto je to i na obilňáku

blanka.k
31. led 2011

@veverka_ V Bohunicích je určitě víc než 5 boxů, protože nadstand. jsou 3 (2 vedle sebe vzadu s oknem, 1 uprostřed bez okna s vanou) a těch klasických je tam víc než 2 😉
Držím palce, ať vám to všem vyjde, tam kde chcete 😉

vilca
31. led 2011

@storm07 ty jsi snad jasnovidec 😀 Přesně tak jsme totiž dopadli

tynucha
31. led 2011

Bpxu je podle mě dost, spíš záleží na tom, jak mají v ten konkrétní moment plno, když jsem se na Obilňáku byla před 14ti dny kouknout v rámci předporodního kurzu, tak se rodilo na 1 boxu a jinak bylo mrtvo. A taky říkali, že když mají v Bohunicích nebo u Miloušů plno, tak na Obilňáku vezmou vždycky, i kdyby bylo i tady plno, teď už nevím, jestli to je protože nesmějí odmítnout nebo jestli neodmítají z principu. Takže prostě Obilňák je konečná, když jinde mají stop-stav.

majdula
31. led 2011

@tynucha Jen postreh - ja si to myslela taky, ze na Obi vezmou pokazde... ale zrovna kamosku (prijela na Obilnak rodit ve stejny den jako ja, jen az v poledne, pricemz rano bylo jeste prazdno a chodila tam i na monitory) poslali do Bohunic s tim, ze maji plno 😲

k.ate
31. led 2011

@tynucha nám bylo řečeno tak, že buď obilňák nebo bohunice nás vezmou vždycky (teda na kurzu v prvním těhu 😀), že záleží, kdo z nich vyhlásí stop stav dřív. Ta druhá porodnice tě pak už neodmítne, ale s Miloušema podle mě tak provázaní nejsou...

tynucha
31. led 2011

No tak vidíte, a pak dejte tři stovky za kurz přímo pořádaný porodnicí, když pak stejně může být všechno jinak 😖

sovicka_
1. únor 2011

tak ono je to celé logické - pokud je tam plno a není kde rodit, tak prostě není kde rodit 🙂 Ono těch porodů je pořád cca stejně, jen se to přelívá mezi Bohunicema a Obilňákem - jednou je víc ženských tam a jednou zase tam. A podle toho to posílají z místa na místo 🙂

staninka77
2. únor 2011

Ahojky.
Já jsem si myslela že po druhé těhu budu rodit bezproblému na Obilnáku a tak jsme dojely a poslaly nás domu a pak jsme jely v noci znovu a modlila se zda mně vezmou nebo né jestly nás ještě nepošlou do Bohunic ale naštěstí měly volno 😉 .
U toho třetího mně vzaly automaticky taky na Obilnáku kvuly vysokému tlaku a taky cukrovce a toxoplazmoze na oddělení rizikové a hned druhej den měly vyvolávat ale malej se rozhodnul ještě ten den jít na svět.

Taky si myslím že jednou se rodí více rodiček v Bohunicích a někdy na Obilnáku ale jsou to stejná pracovičtě.
Ale více doktoru už je prej v Bohunicích jak na Obilnáku říkala mně to kamarádka co tam přímo dělala a má informace od nich. 🙂

jana804
12. únor 2011

Ahojky, já jsem rodila v Bohunicích a bylo to bezproblémů, všem doporučuji a kdybych se měla rozhodnout, půjdu tam zase.

sovicka_
14. únor 2011

chtěla jsem se zeptat, jestli jsou ty bohunické kurzy, co pořádají, dobré. Chtěla bych absolvovat něco, abych byla připravená pro případ, že budu rodit normálně. Zatím je to dost reálná možnost. Ale nechce se mi teď začínat s nějakým kurzem, který má pět a více lekcí - to bohunické by mi vyhovovalo - a nakonec i partnerovi, nedokážu si představit, že by partner chtěl se mnou teď týden co týden chodit na nějaký kurz. I tak nevím, jak bude nadšený z toho, že 2x někam musí 🙂
Takže bych ráda absolvovala všechny tři části, co nabízejí - infoschůzku, přípravu k porodu a to o kojení. Předpokládám, že co jedna část, to jedno odpoledne, tj. celkem tři odpoledne, z toho dvě s partnerem.

Absolvoval jste to někdo? Je to pro mě taková zlatá střední cesta - něco se trochu dozvědět a zároveň příliš neplýtvat penězi.

fassy
14. únor 2011

@sovicka_ Ahoj, v sobotu jsme byli s manželem na informační schůzce ohledně informací k porodu a prohlídky porodních sálů, ale v celé nemocnici je kvůli chřipkové epidemii zákaz návštěv, tak jsou i dočasně pozastavené veškeré kurzy. Máme si prý zavolat tak za týden jak to vypadá. Tak jen doufám, že do porodu tu infoschůzku stihneme 😀

sovicka_
14. únor 2011

@fassy takže jste tam jeli zbytečně?
A safra, tak to bude za týden dva pěkně nabušené - no tak uvidím.
Já jsem plánovala jít na tu první infoschůzku už příští úterý, tak si tam asi cinknu - ale to teda očekávám davy ☹ Kolik lidí tam takhle čekalo kromě vás?

fassy
14. únor 2011

@sovicka_ jeli jsme tam naprosto zbytečně 😒 Kromě nás tam byly další 3 páry, což nebylo zase tak hrozný, na to, že to byla sobota 🙂

sovicka_
14. únor 2011

@fassy tak to je pohoda, i když možná si tam ti ostatní volali a informovali se ohledně té chřipky 😀
Takže to zkusíte zase v sobotu? Mohla bys sem pak napsat, jestli už ty prohlídky byly možné?
A budeš chtít jít i na ty další kurzy?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru