Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

verisek
19. únor 2010

ahoj holky, kolik baleni plinek je tak potreba do porodnice?

sunea
19. únor 2010

Staci 1 balik plienok, vacsinou si tam len 4 dni.

lucka.adis
19. únor 2010

Ahoj holky, tak jsem tu nějaký ten den nebyla, páč jsem začla rodit 😀

Bohunice byli sice nacvaknuté, ale nadstandarty tam volný byli. Sama jsem měla jak na porod tak i po něm 😉 Akorát je fakt, že když je tam člověk sám, tak je u smutno a do toho když chceš jít do sprchy atd.tak šup, šup.. než se mimčo vzbudí.
...ale jinak bych asi neměnila, každopádně jsem ráda, že jsem už s malou doma 😉

Veri, já tam měla 1balík a několik plínek jsem si ještě dovezla zpět🙂

Jinak ta kosmetika co tam mají je fakt Johnson, takže je lepší si vzít svoje. Podložky jsem měla také svoje, i když jsem je stejně nepotřebovala, páč ta jejich jedna mi stačila. Nebyla ani zašpiněná 🙂 ale je fakt, že jednu vám dají na postel a na ní potom celu dobu spíte, přece nebudou prát zakrvácené prostěradla, že 😠
Mimčo je tam v zavinovačce a košilky jsou jako šatičky pro jednoleté dítě, takže určitě doporučuju si vzít svoje bodýčka atd.ať je mimčo pěkně v teploučku..
Sestřičky byli celou dobu super, hlavně ty pro miminka. Ty fakt doporučuju!!!!! Se všelijakým problémem si dokázali poradit a nedívali se na vás přes prsty..to spíš ty sestřičky z gyndy, ty bych chvílama ... 🙄 páč jsem si před nimi připadla jako absolutní blbec.

lucka.adis
19. únor 2010

Jo a ten nadstandart mi dr.bloknul hned na příjmu 😉 takže super přístup!!!!!

blanka.k
19. únor 2010

Luci - tak to je super, ž evám to tak krásně vyšlo, hlavně, že jste obě zdravé 😉 A těším se na další fotky.
A holky se mnou na pokoji bojovaly, aby dostaly nová prostěradla, po třeba 5 dnech to měly už dost zpocené, mokré a hrozně pomačkané atd., a sestřička na ně skoro vyjela, že tam má poslední 2 kusy, že když je dá jim, tak tam mít už nebude...no to nehcápu, na co si to tam syslí? 😅 A posteel jsme si musely stlát samy, žádné, že by došla sestřička a třeba ti to trochu poupravila 😅 Aco jsem se bavily, tak jeden den byla nějaká super vizita s nějakým nejvyšším mudr. a sestřičky předtím přiletěly na pokoj, a nesměly být na postely žádné věci (já třeba měla přes tu pelest ručník a v nohách položený župan, když jsem šla na WC), na stolku 2 rohlíky, vše muselo zmizet, hlavně to jídlo prý nesmí mudr. vidět 😅 Fakt jsem se smála, že Potěmkynovy vesnice (nebo jak se to píše) hadr 😀 😀 😀 Při jiných vizitách nic z toho nevadilo.

adelka89
20. únor 2010

luci malicka je krasna 🙂
Davaji v porodnici osusky a bavlnene pleny pro miminko?
Ja si zacinam pomalu balit tasku, tak at neco nazapomenu 🙂 takze rikas bodycka svoje, jo? Asi vezmu nejake overalky. AA co dudlik? Brala jsi ho s sebou?
A je jeste neco, co jsi fakt ocenila ? 🙂

lucka.adis
20. únor 2010

Blani, díky. Jj, ten jejich přístup radši nekomentuju 😠

Adelko, osušky 😕 jak to myslíš? Plínky ti dají, ale moc dlouho ti nevydrží..takže si vem určitě i svoje!!!! Jinak bavlněné nedávají, jenom klasika jednorázovky a na odříhnutí tam miminkům dávají pod hlavičku ubrousek.. takže mě se ta bavlněná hodila.
Dudlík jsem tam měla, proč ne.. oni to sice neradi vidí, ale co máš dělat, když je miminko nakrmené, přebalené atd. a pořád ti pláče. Takže já jsem ho tam měla, i když jsem ho tam třeba využila minimálně 😉

A hóóóóóóódně poporodních vložek a jednorázových síťových kalhotek po porodu!!! Já si je kupovala v lékárně od zn.Tenna a byli super, fakt jsem byla za ně ráda. Ke všemu se po nich ptali už na porodním sálu, jestli je mám, takže to holky opravdu využijete!! A aspoň dva-tři ručníky, páč ten jeden z nich budete potřebovat po sprše na prsa, aby jste si je neutírali do toho stejného jako spodek, když z vás půjdou očistky 😝 hodně ženských to podceňuje, ale je to fajn nápad.

myska
20. únor 2010

Ahoj Luci, vítám! Malá je krásná 😵

JJ, ty ručníky potvrzuji, já jsem měla nabalených těch malinkatých hodně.

No a k tomu dudlíku, na pokoji to neradi vidí, ale když jde náhodou mimi do fota kvůli žloutence, tak dudlík chtějí, aby byli mimina v klidu do dalšího kojení. Já jsem naštěstí měla, spolubydlící neměla, tak jsem jí taky půjčovala (měla jsem dva), jinak miminu ty sestry nasadí ty jejich hnusný 100let starý milionkrát vyvařený guče, co snad ani dudlík už není...

Jo a k těm síťovkám, mě stačil jeden balík, tzn. 3 kusy - při každým sprchování jsem si ty jedny přemáchla a bylo 😉 do dalšího použití byly suchý

lojzina
20. únor 2010

ahoj Lucko,gratuluji k Verunce.procitam tady tu diskuzi,taky se chystam do Bohunic,je pravda ze te 3.den propusti?a jak je to s tema nadstandartama,co to stoji?

adelka89
20. únor 2010

luci myslela jsem bavlnene plinky, takze radej s sebou, jo? a osusky jsem myslela bavlnene pro miminko po koupeli, vis? Ty tam davaji, nebo si je mam vzit taky?
poporodni vlozky mam SAMU a kalhotky musim jeste koupit.
Holky a jak dlouho vydrzi vyvareny dudlik ve vyvarene krabicce na dudliky? 🙂 nevim kdy to pripravit taky si ho chci vzit

petapi
21. únor 2010

Luci, gratuluju k Verunce 😵
na obilňáku dávají i bavlněný plínky pod hlavičku a na blinkání a prostěradla mění pokaždé, když je na nich jenom náznak krve, vlastně mi za ty 3 dny 2x měnily celou postel včetně polštáře, což ani potřeba nebyla, i čistý košile skoro vnucujou sami od sebe.

verisek
21. únor 2010

peti: tak to je fajn a ty jsi byla na klasickem pokoji neboo si mela nadstandart?

petapi
21. únor 2010

ja jsem byla na klasickým, nadstandart se za celou dobu neuvolnil, a vadilo mi na něm nejvíc jenom to, že když mi propustili sousedku, tak do té doby než jsem dostala další, tak bylo náročnější chodit na záchod nebo do sprchy, prtž jsem nejdřív musela vždycky odvézt mimi sestrám, aby nezůstalo samo no.

petapi
21. únor 2010

Luci, jste byli na stejným porodním pokoji jak já s barunkou poprvé 😉

lucka.adis
21. únor 2010

Adelko, mimi koupat budeš jenom jednou a to sama, na to holky upozorňuju. Sestra vám to jenom ukáže na přebalováku a vy ho potom sami dáte do vaničky atd. Já s toho byla celkem vyklepaná, páč před těmi 5ti lety nám to na Obi vyloženě ukázali. -nejdřív oni a potom my, tady v Bohunicí.

lucka.adis
21. únor 2010

Tady v Bohunicích je to jinak 😒

petapi
21. únor 2010

na mě s koupáním nějak pozapomněli jak poprvé tak podruhé, tak jsem v porodnici ani nekoupala 😅

myska
21. únor 2010

Mě se ptali jestli jsem prvorodička nebo už druhorodička, prvorodičkám to ukazovali na miminku. Já jsem je ukecala, že se malej konečně pořádně najedl a v klidu usl, tak jsme nekoupali.

blanka.k
21. únor 2010

Lojzina - jo,propustí tě po 72hod. Třeba porodíš v pondělí rádno, tak ve čtvrtek po obědě po vizitě jdeš domů, když nejsou komlikace 😉 A cena 500,- za tatínla u porodu, 500 za por. sál nadst. a 1290,- za nadst.pokoj 😉
Patapi - holky taky v Bohunicích nekoupaly, protože jak byly se mnou n pokoji v patře pro těhule, tak na ně sestřička zapomněla, a přišlo se na to o den později,když mudr. stříhala pupík a říkala, že teď nekoupat a holky, že ještě nekoupaly 😅

verisek
21. únor 2010

petapi: kamoska co pracuje na obilnaku jako sestricka na poporodnim, tak rikala, ze miminko muzes mit u sebe nebo ti ho kazde 2-3 hodky vozi na kojeni, nevedela jsem, ze ho tam mas celou dobu u sebe 😕

petapi
22. únor 2010

verisku, já jsem měla terku celou dobu u sebe, krom 2 hodin, kdy byla u sestřiček po porodu na umytí a prohřátí, ale určo pokud se některá maminka necítí nebo z jakýhokoliv jinýho důvodu, tak může nechat u sester, když jsem odcházela a byla u sestřiček na očkování, tak tam měly celkem hodně miminek.

sunysara
22. únor 2010

ahoj holky mám na vás prosbu, měli jste těsně před porodem takovej uplně vodovej výtok???? je to hrozný jsem si myslela že mi teče plodovka a to byl ten výtok ale fakt hnusnej. neměla jste to některá???

verisek
22. únor 2010

jojo, to je asi to co mi rikala ta kamoska, ze pokud chces odpocivat nebo by si to sama nezvladla, muzes mit mimi u sestricek, ona teda uprimne rekla, ze nektere maminky chteji mimi za kazdou cenu a pak to nezvladaji.. tak uvidim jak to budu mit ja 🙂
suny: tak to netusim co to muze byt, plodovka je cira ne?

myska
22. únor 2010

Suny, to může být i zátka.... ale jinak netuším...

maly_prcek
22. únor 2010

Já měla mimčo u sestřiček asi den... Měla jsem těžký porod. Vozili mi ho na kojo co 4h. Byli jsme v Bohu...

a na očistky jsem měla kuch. papírové utěrky. Bylo to super, ručník bych měla na jedno použití a je to jemnější jak to froté a hygieničtější... 😉

sunysara
22. únor 2010

holky tak já nevím co to může být ale plodovka to není to vím, mám ten roztok na to aby se to poznalo.

myši zátka je řídká??? já myslela že je to jako hustej hlen tak nevím.

lucka.adis
22. únor 2010

Ahoj holky

Suny, kočko.. plodovku by jsi na 1OO% poznala, já sama jsem si myslela, že to nepoznám, ale to prostě nejde nepoznat, takže klid a ten výtok jsem měla také. V těhu je to normální, ale pokud chceš být v klidu, tak si na to dej tu vodičku.

myska
22. únor 2010

Suny, já přesně nevím, já jsem měla vždycky hlen.... 😕

petapi
22. únor 2010

suny, taky jsem měla zátku opravdu jako hlen, prostě kus slizu, neteklo to a časem se to změnilo na hnědou barvu, tak to máš prostě větší výtok no...

vendulka
22. únor 2010

Peti, gratuluji k Terezce 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru