Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

madelen
20. říj 2010

@terak Ahoj, mě před 5ti lety šupli malou na břicho i s pupeční šňůrou, nevím, jak dlouho mi ji nechali ale zase moc dlouho ne. Pak ji přímo na por. boxe změřili, popsali,zvážili a zabalili do té " kukly ". NA povrchu byla barevná rychozavinovačka a mimču koukal jen obličejíček. BYlo mi teda taky všechno jedno, byla jsem totálně KO. Nevím, jestli bych zvládla nějaké rozbalování, měla jsem šílenou zimnici a na posteli jsem se třepala jako ratlík, pak placenta, pak šití, pak se jít osprchovat..... mimi vypadalo spokojeně, navíc mu takhle bylo teplo. Ale asi záleží na domluvě, ochotě PA a zdravotním stavu mimča i Tvého. Pryč ji odnesli při mém přesunu na 6ti nedělí a donesli mi ji tam celkem rychle už umytou a zabalenou v klasické zavince.

terak
20. říj 2010

@madelen dekuji 🙂

blanka.k
20. říj 2010

@terak jak píše Sunea, tak pak je ještě rychlozavinovačka, na porodním pokoji je taková hezky barevná silnější (teda aspoň v Bohunicích), ale pak na na šestinedělí jsou obyčejné, takové ty nemocniční. 😉 Koukala jsem na fotky z porodního boxu a my tam měli pro malého nachystanou takovu růžovooranžovou, na zabalení hned po porodu takové bílé prostěradlo a pak v postýlce ještě deka 😉 A přidávám foto, jak už byl "nachystaný" přesně 5 min. po porodu na mazlení s tatínkem 😀

myska
20. říj 2010

Mě děcka po porodu hned hodili na břicho, ještě i s pupeční šnůrou, pak očistit a nevím co všechno a znovu nahatý na břicho. Při šití už si je brali na zakuklení.
A byla jsem na tom úplně stejně jak Madelen, šíleně jsem se klepala, nešlo to zastavit 😀 a pak taky s tím zakukleným mimčem se líp manipuluje.
Obě dvě vypadali zakuklení spokojeně, Niki jsem měla ještě ty dvě hodiny u sebe na porodním sále, pak šla na novorozenecký, malej měl rychlý srdíčko, tak šel do inkubátoru na vyhřívání hned po porodu.

madelen
20. říj 2010

@terak Jsem nenapsala, že to bylo v Bohunicích. A mimčo bylo přesně taková kukla ( jen v barevné rychlozavince ) jako přidala fotky @blanka.k 🙂 . Však uvidíš, jak na tom budeš. Třeba budeš ráda, že Ti dají kuklu , se kterou se dá líp manipulovat 🙂 Pak dej vědět až porodíš a napiš čerstvé info, ať vím, s čím počítat 😉 .

llllucka
21. říj 2010

terak:sorry,ale nějak moc to řešíš 😉 .Některé tvé požadavky jsou mi povědomé z doby,kdy jsem čekala první dítě 🙂 .Teď už vím,že je to jinak a je mi upřímně jedno,do čeho mi dítě zabalí a jestli mám spchu na pokoji nebo ne.Havní je pro mě personál a na zbytku vůbec nezáleží.A neboj se,i když ti ho zabalí do zavinky,tak to dítě tě nebude mít o to míň rádo.Co mají říkat maminky po císaři.Já byla ráda,když mi malého umyli a dali v zavince,protože jak byl mokrej,tak strašně klouzal a jak psaly holky,byla mi zima a měla jsem co dělat sama se sebou.Nehledě na to,že zjistíš,že miminku je v té zavince nakonec nejlíp a sama ho tak budeš vázat.Oni totiž ty děti neví,co s rukama a pohyby končetin je vlastně ruší v odpočinku.

terak
21. říj 2010

@llllucka Po porodu jsme každá chytřejší, ale před porodem chceme jenom to nejlepší pro miminko. Nechápu tvé udivení, když jsi to evidentně řešila taky. A třeba mě toto přijde jako docela důležitá věc. Rozhodně se tu řeší větší kraviny, počínaje porodními plány, konče balením miminek do látkových plen. Pro někoho je třeba ale zase důležité toto, tak ať si každý ulítává na čem chce. Na mém požadavku, že nechci kuklu, ale je pro mě důležitý bonding, nevidím nic zvláštního.

sunea
21. říj 2010

@terak Jasne, odkuklit to ide, je to vlastne akoby z plachetky urobena kukla (tak specialne zlozena). Na kojenie som si ho akurat vybrala z tej rychlozavinovacky. Ak mi do IP posles svoju mailovu adresu, poslem ti foto, kde to trochu vidno, ako to bolo.

llllucka
21. říj 2010

terak:kuklu jsem neřešila nikdy,ale řešila jsem komfort pro mě,kterej jsem sice měla,ale teď vím,že to je to poslední.A pokud nechceš odpovědi,tak se neptej😉

llllucka
21. říj 2010

terak:prostě se netrap tím,co stejně nemůžeš změnit a těš se na miminko.Na porod se nikdy nepřipravíš a co bude potom ti nejspíš bude jedno.

madelen
21. říj 2010

Jo jo, ono to naplánovat na 100% nejde. Já mám už představu dokonalou, vše promyšlené, co chci a co nechci, dulu domluvenou 😀 ..... Ale prckovi se líbí více hlavou nahoru, takže uvidím, jestli neskončím na císaři 😖 . Raději se připravuju na obě varianty, aby to na mě nebylo moc a nebyla jsem zklamaná. Tož asi tak... 😉

sunea
21. říj 2010

@madelen Mne sa maly otocil az v 34. tyzdni.. treba to nechat na prirodu. Drzim palce.

terak
21. říj 2010

@madelen Tak jsem zjisila 🙂 Tyka se to teda jen obilnaku ... bonding tam praktikuji bezne. Pokud je vse v poradku, miminko i maminka jsou OK, tak hned po porodu se miminko poklada na brise, prikryji vas a nechaji v klidu. Behem toho probehne porod placenty, gynekologicke vysetreni (vse max do 30 minut). Pak hned zkousi kojeni. Miminko je celou dobu na tobe, jen mu PA otre oblicejicek od hlenu, prikryje osuskou (pokud chces svoji, takovou tu cervenohnedou, tak muzes, jinak davaji bilou) a dekou. Po hodině se miminko bere na novorozenecke, kam s nim muze jit tatinek. Udela se vysetreni, mereni, vazeni a jede se zpet na porodni sal. Behem toho mas chvilku aby ses dala dohromady. Pokud jsi ok tak ti ho privezou hned. Pokud ne, tak si ho na tom novorozeneckem treba nechaji a dovezou ti ho az na pokoj.

Pokud ho na porodni sal vezou zpatky, tak jde i tatinek. Mimco je v osusce a v zavince a je u tebe dalsi hodinu. Pak se teprve presouva na pokoj.

Takze pokud mas zajem o bonding, tak na obilnaku to delaji automaticky a nic sebou mit nemusis. Podle ostatnich reakci tusim, ze v bohunicich toto nedelaji, protoze tam je vysetreni miminka okamzite po porodu.

zlucie
22. říj 2010

Hezký den. 🙂 ....taky se chystám rodit na Obilňáku. Byla jsem tam na všech jejich přípravných kurzech.
Mají tam výbornou staniční sestru paní Kameníkovou...velkou zastánkyní bondingu! 😉
Všem doporučuje co nejdříve mimnko přiložit k mamince....klidně ještě od mázku, prostě co nejdřív!
Maminka potom lépe snáší případné šití atd. a miminko zase cítí maminčino srdíčko a je to pro něj ten nejkrásnější příchod na svět! Mimčo se hned snaží z maminky něco vysát 🙂 a je to prostě bezva!
Určitě se nedá vše 100% naplánovat.......pokud maminka nemůže toto absolvovat ať je po císaři nebo z jiného důvodu, tak je prý super když se takto miminko co nejdříve přiloží k tatínkovi!!!
Prostě se taťka vysleče do půl těla a mimi jde k němu.....až na to kojení si myslím, že je to super!!!!
Tak pokud to bude jen trochu možné, tak se o to budu každopádně hlásit!!!!!!
Obilňák na mě působí dobře, ale sama paní Kameníková nám říkala, hlavně se nastydět o nic říct! O vše se zajímat!
Ať už máme sesmolenej nějakej porodní plán.....nebo to prostě říct porod. asistence, nebo tam mít toho tatínka, kterej to když tak řekne za nás! Prostě slušně pokud to bude možné chci to to to..... 🙂

terak
22. říj 2010

@zlucie Ahoj, jsem rada ze mas stejny dojem jako ja. Myslis, ze bys mi pak napsala, az budes mit po, jak to probihalo? Doufam, ze budes mit rychly a bezproblemovy porod 🙂

zlucie
22. říj 2010

🙂 🙂 🙂 ráda napíšu! Máme 16 dnů do termínu, ale prý to bude dřív...tak dám určitě vědět, jak to nakonec proběhlo 😉 😉

petapi
22. říj 2010

z vlastní zkušenosti z obilňáku - po narození jsem miminko dostala na břicho na chvilku, pak dítě ošetří a zabalí a k prsu přiloží až po procedůře šití a tak, což může všechno trvat i hodinu, ale na přisání tu kuklu rozbalili, takže bylo tělo na tělo, pak dítě odnesou na zvážení, umytí, apod a matce dají na pokoj až třeba za dvě tři hodiny, záleží na vás,jak se hlásíte. řekla bych, že záleží na porodní asistentce a vaší průbojnosti.

petrablanka
22. říj 2010

Já jsem rodila na Obilňáku dvakrát. Bohužel mám nedonošený děti, ale jsou zdravý. V dubnu jsem rodila a byla jsem spokojená. Já si Obilňák nemůžu vynachválit opravdu doporučuji.

sunea
22. říj 2010

@zlucie Pani Kamenikova je uzasna vo vsetkych smeroch, maju tam z nej "bobky" 🙂) Inak u nas to prebiehalo presne tak, ako u @petapi . Ono, ked je clovek prvorodicka, niektore veci sa dozveda tazko, alebo v tej chvilu proste na to nie je nalada, cas, atmosfera...atd.

staninka77
23. říj 2010

Já jsem rodila na Obilnáku.
Malého mně hned jak se vyklubal na svět dali na břicho docela dlouho mně ho tam nechaly bylo tam šílené vedro takže ho ani nebalili jak byl na bříšku pak jsem je přemlouvala že dojede chlap se juknout na malého že je nacestě a to pochopily a zustal tam snámy až skoro do konce než jsem odjíždělala na pokoj na šestinedělí.
Jak mně prohlížela dr.a udělala gynekologické vyšetření tak tam byl celou dobu snámy neumívali ho jen ho dali do plínky a teplé zavinovačky jak dojel chlap tak mně ho teprve dali na kojení takže pul hodiny po porodu.
A než odjížděl na novorozenecké tak ho převlíkaly znovu do čistého.
Mužete juknout mám nějaké fotky v albumu.
Snámy na porodním byl asi 1,5.

staninka77
23. říj 2010

Ještě jsem chtěla já rodila v noci takže tatínek sněma na novorozenecké nešel ani mu o tom neřekli jen nám pak donesly kolik vážil a měřil při narození. 😉

labell
26. říj 2010

Ahoj,
já rodila teď 20.10 v Bohunicích a i když je tam mega nátřesk a byla sem v 7 patře, které moc není uzpůsobené pro mamče s mimčama a byly sme na pokoji 3, tak stejně super! Sestry do jedné příjemné a ochotné- až sem čučela při tom šrumcu co tam byl. 😉

madelen
26. říj 2010

@labell - gratuluju a závidím, že už máš poklad doma. Já si ještě musím chvíli počkat 😀 . Až budeš mít čas, písni, co je třeba dobré mít s sebou - např. oblečení na mimčo - to tam půjčují, že ? Jinak jsem asi vybavená, včetně jednorázových podložek, dnes jsem koupila kojo podprdy. Ubrousky, vložky, plíny, tamp. do podprdy mám taky .....Beru i dudlík. Opravdu to tam je tak narvané ? Není pak lepší Obilňák ? Nebo je to podobné ? Jejda, abych nerodila někde na chodbě 😀 .

labell
26. říj 2010

@madalen jednorázovou podložku si vem minimálně jednu sebou, dávají jen jednu. Oblečení půjčují, já měla svoje overálky, ale použila sem je jen na necelé dva dny, protože dokud nemají ufiklej pupík, tak mají jen košilku. Plinek ti dají 7.
Narvané je to fakt hodně, PA říkala že mají 300 porodů měsíčně. Já porodila 20.10 v 15 a pak byl i stopstav. Na Obilňáku sem nikdy nebyla, takže neporadím, no ale každopádně když tě nepříjmou v Bohunicích, Obilňík to stejně jistí.

kackadu
28. říj 2010

@madelen když přijedeš do porodnice s porodním nálezem, tak Tě prý nemůžou poslat pryč. Stop stav může být třeba jen na jeden den.
Mě do Bohunic taky nechtěli vzít do poradny a poslali mě na Obilnak, ale rodil jsem přijela tam a volno bylo. Je to fakt o náhodě.

madelen
29. říj 2010

@kackadu To jsem taky slyšela, že když už bude porod rozběhnutý, že mě nemůžou vyhodit. Nějak to dopadne zatím to neřeším 😀 .

silerovav
15. lis 2010

Holky, máte prosím někdo zkušenosti z Milosrdnýma z nedávné doby? Rodila jsem tam před dvěma lety (spokojenost), tak uvažuju, že bych tam šla znovu. Kvůli riziku předčasného porodu jsem v tomto těhu byla hospitalizovaná - v Bohunicích - a líbilo se mi tam taky... tak nevím... 🙂 Děkuju

terak
15. lis 2010

@silerovav Od jedné kamarádky dobrou, ale byla na císaři. Od druhé kamarádky příšernou. Tlačila 12 hodin a nedali ji nic na urychlení porodu, oxytocin, epidural nic. To si asi nevyberes. Pokud to tam znas, tak bych sla asi zase tam. Kazda ma neco 🙂

silerovav
15. lis 2010

ježiš, chybka... samozřejmě "S Milosrdnýma" !

silerovav
15. lis 2010

@terak Tlačila 12 hodin?? To snad ani není možný, ne? 😕 Já tam teda hekala taky 10 hodin, kontra po dvou minutách, ale epiurál mi nabídli...otevírala jsem se pomalu. Je pravda, že o oxytocinu nemluvili, dokud viděli, že je malá ok a já jakž takž zvládám. Když už jsem pak začala mezi kontra usínat nebo omdlívat (dodnes nevím co to bylo), tak mi ho nabídli - doporučili. Jenže jako zázrakem jsem se během 30 minut otevřela ze 4cm na 10 a mohla jsem tlačit. To samotné trvalo cca 20 minut. Ale tlačit nějak dýl než hodinu, to si nedovedu představit.... 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru