Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

chroustinka
25. srp 2010

Před 5 měsíci jsem rodila v Brně Bohunicích o měsíc dříve, kvůli preeklampsii. Od středy odpoledne do pátku do rána jsem ležela na porodnické JIP, takže jsem tam strávila o pár desítek hodin více a mohu říct že jsem tam byla s ohledem na zdravotní stav velmi spokojená to se týká doktorů a PA na porodním. Na oddělení šestinedělí bych to zhodnotila jako normální standard. Ani mi nevadilo že kvůli špatnému udržování teploty byl malej prvních 24 hodin na nahřívání a pouze mi ho vozily na kojení. Aspoň jsem se prospala. Pak už jsme mohli být spolu ale zas třetí den se musel slunit kvůlu žloutence. Zařízení pokojů je pěkné, zas takovou dobu tam člověk nestráví ale je to příjemné být v pěkném prostředí. Návštěvy jsou tuším od jedné do pěti nebo šesti hodin, takže rodina mohla vidět našeho malýho už cca 4 hodiny po porodu na pokoji, což tuším na Polní nejde protože se tam nesmí na pokoje a tahat novorozeně na chodbu není to pravé.
Průběh samotného porodu nebyl jednoduchý, kvůli vyvolání a následným dalším zásahům, trval 4 hodiny ale zvládli jsme to. Takže příště bych rodila opět zde.

Jediné co mi vadilo je papírování na příjmu ale to je asi v každé nemocnici.

chroustinka
25. srp 2010

@silvie22 pro mimco v bohunicich dostanes tak na prvni dva dny plinky nejake vlhcene ubrousky, pak mazani na zadecek, neco nasivin do nosanku a nejake vzorecky kosmetiky. Porodnicke vlozky pravidelne doplnuji sestry do supliku nocniho stolku ale mit sebou i nejake sve baleni se hodi. Kosile pro sebe dostanes taky, na pozadani ti je vymeni klidne kazdy den ale bacha na nedeli !!! oni v tydnu nemaji ciste pradlo z pradelny takze maji omezeny sklad, tzn. nejblizsi novou kosili dostanes v pondeli dopoledne, takze je dobre mit i neco zalozniho sebou sveho.

silvie22
27. srp 2010

@chroustinka Děkuji

peko
27. srp 2010

@silvie22 - tak za nás se v Bohunicích fasovalo jen cca 10 plínek pro mimčo, přebalovací podložka a malý Bepanthen, v nočním stolku bylo asi 10 vložek, ale nikdo je rozhodně nedoplňoval, takže určitě vzít vlastní

veruska007
27. srp 2010

Ahojte,
tak ja mam ted s bohunickou nemocnici hodne spatne zkusenosti. Pred 1,5 rokem jsem tam rodila chlapecka a taky jsem pred tim stravila den na JIP a vsechno super, i kdyz porod byl nakonec vyvolavany, trosku s problemy, ale super.

Ale pred mesicem jsem jela do porodnice znovu, v 19.tt, stezovala jsem si na porodni kontrakce, ktere jsem v ambulanci vubec nemohla rozdychat... a doktor ani porodni asistentka ani nikdo mne neprohledl, sestra akorat nekomu zavolala a poslala mne na prijem. Tam jsem sestram znovu rikala, ze mam pocit, ze rodim, ze mam silne kontrakce... a nikdo mne neposlouchal, poslali me na pokoj. Ze pry mne doktor prohledne rano. Miminko se narodilo tesne pote, na chodbe jsem ho chytala do ruky. No hruza. Navic se neodloucila placenta, nez vzbudili doktora a nez skutecne dosel na operacni sal, trvalo to misto slibovanych par minut skoro hodinu...no, vsak ta revize pak misto 15 minut trvala 50. Jinak operace skoncila v 5h a v 11 me poslali domu (pro vsechny pacientky mimo rodicky mely pouze 3 postele). No nic, druhy den mi manzel volal rychlovku, ale ted uz na to jen vzpominam...

terak
28. srp 2010

@veruska007 Nemam slov ... jsi hodna ze jsi se s nami podelila i o tuto zkusenost a preji hodne rychle dalsi zdrave miminko!!!

veruska007
28. srp 2010

Diky moc, taky moc doufame, ze brzo skonci sestinedeli a zacneme se o nove miminko snazit co nejdriv. Koukam, taky jsem mela termin v prosinci 😢 . Fakt, porodnice me tentokrat velmi zklamala. Uz to, ze jeden z doktoru na prijmu byl arab (byla jsem tam pro spineni uz dva dny predem) a dost spatne se s nim komunikovalo.

staninka77
28. srp 2010

Ahojky.
@silvie22-Rodila jsem na Obilnáku a po porodu tam nic nedostaneš ani pro sebe pár vložek nedostaneš ani pro miminko jak bylo zvykem že dostneš pár plínek tak už to nehrozí vše musíš mít svoje jen jak ti dají kufřík pro mimi tak tam je pár vzorečku a nic víc nečekej.
Možná v |Bohunicích dostaneš ale to nevím nerodila jsem tam.
@veruska007-Tak to je síla co píšeš uplně mně to vykolejilo ☹ .
Je mně to líto. ☹.
To jejich chování to bych si stěžovala na ten personál mají právo tě prohlédnout.

zuhur
28. srp 2010

Ahojky, tak já jsem rodila na Obilňáku před pár dny - je pravda, že moc tam toho nedostaneš, ale pár prvních vložek ano. Ale přístup všech byl super a to jsem se tam jeden den psychicky zhroutila, že jsem neschopná - sestřičky mi moc pomohly.

staninka77
28. srp 2010

@zuhor-Gratuluji ti k narození malého klučinu.
Já teda nedostala ani ty vložky jen po porodu jinak jsem používala ty svoje co jsem si koupila a taky jak píšeš byla maximálně spokojená.
Byla tam ta sestřička co byla protivná nebo jsi neviděla.
Díky za odpověd.
A kolik vážil mimoušek. 😉

zuhur
29. srp 2010

@staninka77 děkuji, Jindříšek vážil 3350g a měřil 49cm. Na protivnou sestru jsem narazila jednu - dětskou, ale i tak se dala zvládnout 🙂 Možná, ale myslíme každá jinou. A z jedné jsem měla dost respekt, ale zrovna ta se zachovala moc pěkně, když jsem se sesypala, takže asi tak. Já bych řekla, že si spoustu věcí spíš jenom špatně vysvětlujeme, když máme ty hormony tak rozhrkaný. Každopádně já jsem osobně nemohla sanitárku Dášu, která byla úplný postrach (zřejmě i mezi kolegyněmi - podle řečí 😀) - byla to ta vysoká štíhlá blondýna co dokázála ustlat postel tak dokonale, že měl člověk pomalu strach si do ní znova vlézt 😀 😀 😀 Co se týče ženských sester - tak ty byly super všechny, nebo minimálně slušné. Byla jsem po císaři takže jsem musela co chvíle chodit na sesternu aby mi natřely jizvu dezinfekcí.

staninka77
30. srp 2010

@zuhar-Děkuji ti moc.
Malej vážil 2750.47.
Já tam na tom šestinedělí natrefila na děckou sestru která jako hodně pomáhala maminkám co jim to kojení nešlo aLE BYLA HODNĚ NÁLADOVÁ A NADÁVALA CO CHVILA.
Já si pamatuji že jsem čekala na chlapa kterej mně měl donést nějaké věci pro nás a ona mně něco šla říci a zjistila že máme v pusince dudlík a na chodbě na mně řvala místo abychom si koupily kloboučky tak jsme koupily dudlík to je síla ale jak jsem odcházela domu tak mně přeje hodně štěstí.
A taky mně říkala jedna kamarádka že byla svědkem co řekla mladé mamince prej si nemá dělat děti když nic neumí to je síla že.
Jinak jsem byla spokojená nemophu si stěžovat. 😉

silvie22
31. srp 2010

Děkuju holky za info.Dnes mám nástup do Bohunic na pozorování kvůli preeklampsii (čert ví co vlastně znamená). Na pana doktora cizince kterému nejde rozumět jsem narazila taky.Byl milý,ale při vyšetření dost nešetrný takže mám od toho ted pořád takový nekrvavělý výtok 😒 Během toho než jsem tam byla hotováse tam vystřídala směna a nový pan doktor mi podal řekl trochu jiné věci než ten před ním.Takže jsem upřímně zvědavá kdo mě bude přijímat a co mi poví tentokrát...

zuhur
1. zář 2010

@staninka77 tak na tu jsem asi fakt nenarazila, a nebo měla zrovna to milé období. Nebo to byla ta co mě sjela, že budíme celou porodnici, ale na tu jsem natrefila jenom jednou v noci a pak už ne.

kackadu
1. zář 2010

@veruska007 Veru to sis teda zažila ☹ to je mi líto. Děs! O tom arabovi jsem slyšela, že tam je. Ale on už je tam aspon takový 2 nebo 3 roky - možná dýl. Bývá střídavě na Obilňáku i v Bohunicích. Já první dítko rodila na Obilnaku a ted vaham kam mám jít 😒 Byla jsem tam spokojená, ale na šestinedělí to bylo o ničem kvůli sociálkám na chodbě a kvůli návštěvám, které taky probíhají na chodbě a jsou jen 2 hodiny. V tomto je to v Bohunicích mnohem vstřícnější. Manžel mi tam jednou donesl v 8 večer gelové chladící polštářky jak se mi nalili prsa a ani jsme spolu nemohli minutku pobít, jen rychle předat a pryč. Připadala jsem si jak někde na internátu. Jinak co se týše porodního i sestřiček dětských a na 6 nedělí tak jsem problém neměla. První dny jsem si zvonila aby mi malího pomohli přisát protože to nám nešlo, a to mi pomáhali monžá sem tam utrousili že už se musím snažit - což jsem samozřejmě dělala 😠 , že?

kackadu
1. zář 2010

@prcekpet , @selene Ahojky, četla jsem Tvoje příspěvky....jak to dopadlo s další prohlídkou v Bohunicích? Bavila jsi se s nimi o tom hamiltonu? Hrozně moc lidí o tom píše, že ho tam dělají. váhám pořád mezi Obilnákem a Bohunicema, v pondělí jdu na poslední kontrolu k doktorce a už to bude muset nahlásit... 😒

veruska007
1. zář 2010

Kackadu, tak ja bych sla kvuli tem navstevam na Obilnak. Teda wc u pokoje bylo super, ale navstevy takrka neomezene, aspon odpoledne. Rodila jsem tam uz pred 1,5 rokem a docela mi to vadilo. Maly se narodil 11,20, protoze meli plne saly, tak me uz pred polednem soupli na pokoj... a o pul hodiny pozdeji prijela spolubydlici na navstevu rodina, tak 8 dospelych, 5 deti... a ja nespala celou noc pred tim, tak mi to trochu vadilo. A bylo to tak celou dobu pobytu, kazde odpoledne kupa pribuznych u ostatnich maminek, zadne soukromi na kojeni, zabrali cely pokoj, z prebalovaku si udelali skladiste... mne by spis vyhovovaly ty navstevy na dve hodiny.

No, nebylo to nic moc, probirala jsem to ted s moji doktorkou a rikala, ze by ted v Brne nerodila ani nahodou, ze vsichni dobri doktory utekli. Mne ted Bohunice hooodne zklamaly (preci jen, kdyz prijede maminka v 19.tt s krvacenim a kontrakcema co minutu tak ji soupnout ve tri rano na pokoj, ze se na ni nekdo rano podiva... je teda dost nezodpovedny).

selene
1. zář 2010

@kackadu Já hamiltona nechci. Bojím se jakékoliv bolesti zvenčí. Moje kamáradka po něm dostala zánět, 3 dny měla horečky a ležela doma v posteli, pak se spustil porod a pak musela brát penicilin 10 dní (a k tomu ještě měla jiný antibiotika během porodu kvůli streptokokovi). Já už mám po termínu a nevím co se mnou budou dělat, ale pořád mě to přijde šetrnější vyvolat tabletama, přinejhorším. 😖 Chtěla bych, aby se to spustilo normálně.
Já u minulýho těhotenství jela s prasklou vodou do porodnice v 39+4 a to jsem předtím nikde nebyla (žádný monitory, žádná registrace v porodnici, nikdo mě nikam neposlal). Přemýšlím, jestli mě ta nemocnice podvědomě nestresuje... ☹
Podle mě si stejně nevybereš, všude je to stejný.

kackadu
1. zář 2010

@veruska007 no ten val v tom 19 týdnu co tady psala ta maminka....to je mazec!!!! To si neumím představit! Já byla i ted v tomto těhotenství na Obilnaku že jsem měla strach ve 32 týdnu že už se něco chystá a okamžitě mě komplet vyšetřili, udělali monitor...Jako jasně, můžeš chytit na pokoj někoho od Hujerů, ale zas tím že jsem zažila ten Obilňák....to bylo fakt taky náročný.

kackadu
1. zář 2010

@selene Já bych ho taky nechtěla! Bojím se i normálního vyšetření natož nějaký hmaty.....a piješ maliníkovej čaj? A nebo na netu ještě koluje nějakej koktejl po kterým když je mimi nachystaný se to má rozjet, nekoukala jsi na to?

sussanah
1. zář 2010

ahoj, obcas sem taky kouknu, rodila jsem v Bohunicich. No a ted me tuklo ten malinikovy caj. Nevim, jestli na tom necobylo, ale ja ho popijela i na zacatku porodu doma a pred tim asi mesic nekolikrat denne (hrozne moc mi chutnal) a teda cesty asi byly uvolnene, protoze porod byl rychlovka. A napoj jsem pila zazvorovy a presne druhy den jsme jeli. Bud nahodanebo to fakt funguje, doporucuju 😉

lojzina
1. zář 2010

ahoj,taky sem nakukuju a souhlas se sussanah-i ja pila asi od 36tt malinik a porod rychlej,mazec 🙂 ,za necely 3 hodky bylo odrozeno,o to byl sice intenzivnejsi-myslim bolesti,ale fakt ,,to valilo" 😉

staninka77
1. zář 2010

Ahojky.
@kackadu-Já jsem rodila všechny kluky na Obilnáku a byla maximálně spokojená.
U toho posledního jsem přemýšlela zda rodit v Bphunicích nebo zustat zase na OBilnáku a udělala jsem dobře že jsem tam i toho třetího odrodila.
jak píše jedna maminka taky kvuly těm návštěvám na pokojích to se mně nějak nelíbí donesou na pokoje k čersvě novorozencum nějaké bacily z venku já vím že to muže chytnout i na Obilnáku když jdeš na návštěvu.
Ale asi každej má svuj názor. 😉

selene
2. zář 2010

@kackadu Maliníkový čaj piju cca 3 týdny, dělám silnej odvar a nic. Do toho ricinového oleje nejdu, nechci se poblít. Má to nějak rozpohybovat střeva a tím pádem začnou kontrakce. Nějak se mi do toho nechce 🙂
Nevím proč v Bohunicích nenechají maminy přenášet třeba 10 dní, jako v jiných porodnicích, ale říkají prý jen týden.

staninka77
2. zář 2010

@selene-Já si myslím že i na Obilnáku nenechají přenášet dýl jak 10.dní ono se to řídí podle plodové vody aby nebyla už zkažená a pak nepusobí na mimíska dobře.
Moje kamarádka jí měla hodně zakalenou a říkaly že to bylo dosti závažné pro mimíska ale je zdravej.

kackadu
2. zář 2010

@selene prej to v tom kokteljlu není ani moc cítit.Ale máš recht, jestli víš, že bys to nedala tak je to blbost zkoušet. Tak držím pěsti ať se to rozběhne 🙂

prcekpet
2. zář 2010

@kackadu bavila jsem se s dr. a ona mi rika a chcete teda pomoct at porodite? A ja na ni v zadnem pripade NECHCI hamiltona a ona se jen usmala a rekla, tak se budu tesit na dalsi poradnu....a pak jsme vtipkovaly 😀

prcekpet
2. zář 2010

ja rodila pred 2lety v Bohunicich, a musim rict, ze na 6nedeli jsem mela na pokoji tmavsi spolubydlici, denne mela milion pribuznych a znamych, ale na pokoj prisla jen jeji maminka a pritel, VZDY respektovali klid nas ostatnich. Je to jen o lidech, na ktere narazite a s kym lezite, ale nechapu proc jste to nerekly, nezlobte se, je tady navstevni mistnost, potrebuji klid na kojeni atd.....no ale jak se rika, lina huba hole nestesti.
K tomu dr. (arabskeho puvodu) ja dojela do porodnice s podezrenim na prusak plodove vody, tento pan dr. udelal vsemozne vysetreni vc. UTZ. Ja na nej nedam dopustit a po patecni kontrole v Bohunicich se mi nechce verit, ze by zenu s bolestma nechali jen tak napospas a soupli ji na pokoj. Prijela tam maminka, ktera tam ani nechodila na KTG, jen se ji udelalo spatne a prednostne ji vzali na osetrovnu a venovali se ji pres hodinu, na ukor nas objednanych....JEJI zdravi a zdravi jejiho miminka bylo PREDNEJSI a v tomto jsou pro mne Bohunice "1"....vsechno je o lidech!

lucy.l
2. zář 2010

holky ani já na bohunice nedám dopusti, hamiltona mi udělali bez ptání sice,ale nevadilo mi to, porod slkvělý, všichni profíci a respektovali naše přání , i ženské sestry se o mě po porodu skvěle staraly, s přístupem dětského oddělení jsem byla spokojená míň, ale i tak bych rodila zas jen tam

kackadu
3. zář 2010

@lucy.l a v kolikátým týdnu Ti to Hamiltona udělali? jestli se můžu zeptat 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru