Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

jancip
1. lis 2011

@lenya79 Můžu se zeptat, co Tě na Bohunicích tak znechutilo?

lenya79
2. lis 2011

@jancip nelíbilo se mi prostředí na porodním, ale to asi v Brně jinde hezčí nebude, to bych zase až tak neřešila, ale prostě to tam na mě nepůsobilo dobrým dojmem. Zvlášť nadstandardní porodní box bez okna byl opravdu řádně depkoidní. Dokonale mě však znechutila porodní asistentka, která nás tam provázela, ptaly jsme se např. jestli může být manžel/partner přítomen při příjmu, když tam nebude jiná maminka, tak na to řekla, že to tam teda rozhodně není zvykem. Přitom nevidím důvod proč by měl manžel čekat na chodbě? Pak na další z dotazů, jestli tatínek může být přítomen při ošetřování miminka, řekla, že to tam taky není zvykem a že bysme si to museli sami domluvit s dětským lékařem a že neví, jestli by to povolil 😲 No a dorazila mě tím, když řekla, že nejvíce tam teď dělají císaře a epidurály, že to je teď trend 😕 .......pokud to půjde, tak bych chtěla rodit přirozeně bez jakýchkoliv medicínských zásahů a hlavně za maximální přítomnosti svého manžela, takže mě toto opravdu odradilo a jdu rodit k Milosrdným, očekávám, že tam dokážou poskytnout lidštější přístup a taky více ochoty vyjít vstříc individuálním potřebám ....Akorát pokud bych rodila předčasně nebo hrozilo nějaké nebezpečí pro mimčo, tak bych volila jinou porodnici, protože u Miloušů na to nejsou zařízení, ale v tom případě bych spíš zvažovala Obilňák než Bohunice.

paolin
2. lis 2011

Na tom nadstandardu s vanou jsem rodila 2x a pokaždý mi bylo srdečně jedno, jestli je tam okno nebo co tam vlastně je 😀 V podstatě ani moc nevím, jak to tak vypadalo 😉 Za mě Bohunice supr. Nebyla jsem tedy ani jednou v opraveném patře, ze začátku jsem ležela na gyndě ne na poporodním. Po nás měli stop stav. Na pokoji jsme byli při druhém porodu 3, což nevadilo, jen kdyby nejmladší maminka neměla jednou návštěvu na půl dne a nerušili.. To u Milosrdných nebylo, tak se chodilo na chodbu. Ale zase si nedovedu představit, jak bych po porodu chodila vysedávat - tedy s ohledem na množství návštěv spíš stát na chodbu. Hned ráno jsem se sesypala a byla jsem ráda, že ležím 😉 Manžela na příjmu jsem fakt nechtěla-ani mě to nenapadlo 😕 na přípravě a při porodu byl celou dobu. Asistentky i doktoři při druhém mimču supr. A to jsme za jejich službu byli 13. porod. Je to 3 roky, takže vše může být jinak 😉 Ale za mě je to hlavně o lidech a přístupu, prostory jsem fakt neřešila 😉

sarunatko
3. lis 2011

Ahoj holky, rodila jsem před pěti měsíci a taky jsem četla tuto diskuzi a další všechny možné informace o porodnicích v Brně. Jak píše hříbek a paolin - nakonec mi fakt bylo jedno, kde rodím. Rodila jsem v Bohunicích, měla jsem právě ten nadstandard bez okna. Depresivní mi to nepřišlo, jediné, proč jsem chtěla nadstandard, byl záchod přímo na boxu, abych nemusela chodit přes chodbu. Bylo mi fakt fuk, jestli tam jsou okna nebo ne. Vanu jsem nevyužila. Personál na ženském i na novorozeneckém super, až na jednu sestru, která asi zrovna neměla svůj den. Porodní asistentka i doktor, který přišel na porod, byli naprosto skvělí. Jediné, co mi vadilo, byly uklízečky, ale to je asi všude stejné. Chtěla jsem nadstandard i na šestinedělí, ale nebyl volný, a nakonec jsem byla ráda, že jsem byly na pokoji tři, protože jsme si děti navzájem pohlídaly, když šla jedna do sprchy nebo na záchod, a taky jsme si poradily, popovídaly. Jedno odpoledne jsem tam zůstala sama a bylo to teda pěkně depresivní. Je to velká nemocnice, nemůžete čekat nijak extra individuální přístup, ale to je pochopitelné. Já jsem byla v Bohunicích spokojená.

labell
3. lis 2011

@lenya79 já teda nevím kdo provází těmi dny otevřených dveří, ale už sem od několika známých slyšela jak moc ta PA byla nepříjemná. Příjde mi že to snad musí být ta jedna jediná, protože mi tam všechny příjdou strašně fajn až na staniční sestru.

sarunatko
3. lis 2011

@labell nejsem teda lenya79, ale nás provázela krátkovlasá s blond melírem a byla skvělá

labell
3. lis 2011

@sarunatko já tam na prohlídce nebyla, ale spíš sem reagovala na lenya..byla hlavně otrávená přístupem PA..za mě sou tam ale PA super, takže nechápu která by to mohla být. No každopádně jak už sem psala od pár holek už sem to slyšela..na jakoukoliv otázku ironická odpověď... Měla si štěstí, 😉

jancip
3. lis 2011

@lenya79 Díky za odpověď. Já zatím nikde nebyla, ale mám asi podobný postoj. Chtěla bych to zkusit co nejpřirozeněji, i když ne samozřejmě za každou cenu. Což se obávám, že u kolosu jako jsou Bohunice půjde asi mnohem hůře. Takže zatím mám v hledáčku Milouše. Když by byly komplikace, volila bych také raději Obilňák jak Bohunice. Je o něm známo, že pro tyto případy je lépe vybaven.

labell
3. lis 2011

@jancip já se ti do toho samo nechci motat, a vím že nepsalas mě, ale píšeš kolos jako jsou Bohunice.... já tam ani u jednoho porodu nezažila že by mě chtěli někam popohánět, že bych měla pocit že na mě nemají čas ani nic podobného. Nakonec sem si nechala dat epidural, ale jen proto že sem se neotvírala a udělala sem dobře, do hodiny sem porodila. 😉

sarunatko
3. lis 2011

@labell naprostý souhlas. taky mě do ničeho nenutili, nikam nehnali... holka, co se mnou byla na pokoji, měla porodní plán a naprosto ho respektovali.

dorinka88
3. lis 2011

ja taky rodila v bohunicich loni v říjnu, a nemužu si na nic stěžovat byla jsem max spokojená🙂 na prohlídce jsme byli před porodem taky, aPA byla mco přijemná a ochotná zodpovedet všechny otázky...i třeba 4x za sebou prootze se kazdý ptal na to stejné 10x🙂 a neposlouchal co zodopvídala pred tím.Co se týče přijmu, přítel čekal u mě jak mi natáčeli monitor a jak přišel doktor a vyšetřoval mě tak stál mezi dveřma a nikdo to neřešil !měla jsem nadstandart ten ružový pokoj s oknem a sloupem 🙂 Já teda měla epidural..díky bohu..kontrakce po minutě a neotvíral jsem se ....a s přístupem taky max spokojenost az bych řekla že tam bylo ke konci přirozenosti až moc lalá lezla temenem a ještě tamměla šprajclou ruku a dr mě nechtěla z nějakého prapodivného duvodu nastřihnout tak mě nechala 2 hodiny tlačit než přisla druhá dr. nastřihla mě a malá byla za minutu venku 🙂 měla jsem 9 hodinový porod a byla jsem ráda za duchapřítomnost porodní asistentky která zavolal tu druhou dr🙂 přitel přestřihaval pup.šnuru, popsal si malou a celé ošetření fotil.3estinedělí bylo super jak zázemí tak přístup personalu .Za mě az budu rodit po druhé tak určo do bohunic 🙂 a moje spolubydlíci na pokoji rodila 2 dny ,chtěla naprosto přirozený porod a měla porodní plán a opravdu ji klidne nechali rodit...nebyly zadné komplikace tak že ta byla uplně maximalně spokojená a já ji obdivovala mně stačilo 9 hodin 🙂
@sarunatko
@lenya79

lenya79
3. lis 2011

@labell jméno té PA si bohužel nepamatuju.... Ona vystupovala vstřícně a příjemně pouze do té doby pokud se dotazy týkaly obecných a standardních věcí. Jakmile se někdo zeptal na něco trošku mimo normál, tak už byla uštěpačná a celkem na ní bylo vidět, že se ani o tom bavit nechce, prostě na všechno řekla, že to tam není zvykem a basta fidli.

...............................
Jo a taky mě tam dost naštvala ještě jedna věc a to, že mají nějaký nový ceník a když budete chtít u porodu ještě svoji PA tak zaplatíte navíc ještě dalších 1.500,- Kč 😠 Takže 500,- partner + 1.500,- PA + dejme tomu dalších 1.000,- za nadstandardní porodní box (ty standardní jsem neviděla, ale na WC se musí přes chodbu) a pokud byste chtěli nadstandard i na šestinedělí tak to myslím říkala cenu 1.360,-/noc a to tam ještě není postel pro manžela, ale prej si může donést karimatku - tak s tím ať se jdou fakt bodnout!!!!!! Když si k tomu připočítám ještě částku, kterou chce PA (ta naše má taxu 4.000,-) tak fakt snad budu radši rodit doma 😖

lenya79
3. lis 2011

@dorinka88 tak to mě těší, že jsi měla takovou dobrou zkušenost 😉 Je to určitě v hlavní míře o personálu, se kterým se tam setkáš, daleko víc než o prostředí. Nám PA řekla, že pokud máme u nějaké porodnice pochybnost ať už z jakéholiv důvodu, ať tam prostě rodit nechodíme. A v tom si myslím, že má pravdu. A já prostě u Bohunic ty pochybnosti mám a to i kdyby mi někdo 100x řekl, jak tam byl hrozně spokojený a jak to tam bylo super. Každá maminka má jiné požadavky a očekávání a to, co jedné vyhovuje, může pro druhou znamenat naprostou katastrofu.

dorinka88
3. lis 2011

@lenya79 no na jednom z tech nadstandartu drhá postel je ale myslim ze jen na jednom 🙂a ccena za noc je opravdu znčná hlavně pokud tam člověk je třeba dyl než ty 3-4 dny! a nám jestě říkali že pokud by jsi měla partner na pokoji tam se platí jestě za nej za každou noc ale to bylo myslím kolem 200,- 🙂 u milošu je blbé to že mají jen jeen nadstandart na 6 nedělí tak má člověk skoro 100%jistotu že se na něj nedostane!

dorinka88
3. lis 2011

@lenya79 to určitě každy má z vecí jiný pocit a jiný názor..já bych zase nikdy nešla rodit na obilnák!!! a ne kvuli nečí špatné zkušenosti ale proto že se mi to tam ani trochu nelibí a pusobí to tam na mě děsně!🙂

lenya79
3. lis 2011

@dorinka88 ano, máš pravdu, u Milosrdných je jen 1 nadstandard a já bych ho zrovna tak moc chtěla!!!!!!! 😅 Mám TP 23.12. a přála bych si, aby mohl být manžel na Vánoce s náma, pokud to tedy opravdu bude v tomto termínu. Nevím teda, kolik tam ten nadstandard stojí, ale mám pocit, že něco kolem 700,-, to už mi přijde přijatelnější.... Obilňák mě taky neláká a ani neplánuju se tam jít podívat, to leda by opravdu hrozil předčasný porod, protože tam mám kdyžtak na novorozeneckém kamarádku.

labell
3. lis 2011

@lenya79 a jinde se za tohle neplatí?

lenya79
3. lis 2011

@labell za přítomnost vlastní PA se rozhodně všude neplatí, za nadstandard samozřejmě ano, ale některé porodnice jsou výrazně levnější. Např. v menších městech jsem slyšela, že platí okolo 300,-/noc. Dle mého názoru ceny v Bohunicích neodpovídají poskytovaným službám. Za ty love za nadstandard bych teda čekala, že tam šupnou pro chlapa aspoň nějaký blbý kanape.....

labell
3. lis 2011

@lenya79 tak ony všechny nestojí kolik si psala, je tam i za 800, ale je to dost to jo.

dorinka88
3. lis 2011

@lenya79 jé vidíšjá si nevšimla že mate termin skoro na vánoce,tak to chápu to bych nadstandart chtěla taky 🙂 tak třeba bude zrovna volný 🙂 na stránkách mojí za noc 700,- což je opravdu rozdíl od bohunic nebo obilnáku...

lenya79
3. lis 2011

@labell tak to nevím, nám PA říkala jen tuhletu cenu, jinou ne, prej mají od listopadu nový ceník....

lenya79
3. lis 2011

@dorinka88 jj, a manžel navíc bude mít minimálně týden volno, takže by mohl být krásně s náma celou dobu. Ovšem to záleží hlavně na prckovi, kdy se rozhodne, že z břicha vyleze 🙂 Naštěstí to k Miloušům máme z domu cca 150 metrů , což je taky jeden z důvodů proč chci rodit tam 🙂 Ale vyloženě na tom nadstandardu netrvám, pokud bude zrovna volný tak to bude příjemný bonus 🙂

dorinka88
3. lis 2011

@lenya79 No tak to je uplně jasné 🙂 co zapomenete pro to se vrátíte 🙂 Já rodila přímo na termín 18.10 a nám to bohužel vyšlo tak že přitel mel od 1 do 17 října volno a potom už začala zimní sezona tenisu tak už to nebylo ono! Příští mimčo musíme naplánovat na začáek října...jen ty dva týdny v roce se nehraje 🙂

lenya79
3. lis 2011

@dorinka88 tak to jsi asi jedna z hodně mála co rodila přesně na termín 🙂 aspoň už víš, kdy v případě dalšího mimča na to máte skočit 😀 nám to vyšlo úplně náhodou takhle na Vánoce....i když ono to klidně může být až v novém roce pokud se mu nebude chtít ven....to už by ovšem manžel taky volno neměl, ale to se prostě nedá nic dělat....

dorinka88
3. lis 2011

@lenya79 😀 No to každopádně ,všichni tenisti od nás z klubu mají deti v říjnu protože jindy není na porod čas 🙂 Ale vážně ted tam máme 4 holčičky po roce a všechny jsou v říjnu a teda zatím samé holky 🙂

lenya79
3. lis 2011

@dorinka88 tak hlavně, že mají chlapi ty porody tak pěkně naplánované 🙂

staninka77
3. lis 2011

Ahojky.
@lenya79-Já jsem rodila před dvouma rokama na Obi a byla maximálně spokojená vřele ti doporučuji se tam podívat.
I když porodnice vypadá šíleně ale na vše ti krásne paní Kameníková odpoví.
Já jsem ten den co mě příjímaly tak semnou i hovořila byla hodná a příjemná ještě mě i dr.pohladila než jsem odešla na rizikové oddělení.
Já jedině mohu doporučit a taky všude je něco.
Já bych zase nerodila nikdy u Milošu kamarádku tam nechaly dost dlouho rodit bez jakékoliv pomoci.
A pak šla rodit na Obi a nemuže si vubec na nic stěžovat byla moc štastná.
Ale každého je to rozohdnutí na něm.
Držím palečky aby vám vyšel ten Nadstandart u Milosrdních 🙂 .

lenya79
3. lis 2011

@staninka77 pravda, že na Obi jsem neslyšela taky extra nic negativního, ale já to mám k těm Milosrdným nejblíž, narodila se tam valná část naší rodiny, z toho nejnovější přírůstek před půl rokem, tak mě to tam prostě táhne nejvíc..... 🙂 Ale třeba až se tam půjdu podívat tak změním názor, nic nevylučuju....Na Obi mi vadí, že tam chodí hodně rodit Romky a přeci jen kdyby nebyl třeba nadstandard tak bych z toho byla asi rozčarovaná.... Samozřejmě u Miloušů i v Bohunicích se toto přihodit taky může 😖

staninka77
3. lis 2011

@lenaya79-To jsem hned pochopila že to máš docela blízko domava a to ti fandím aby to bylo jedině tam.
Obi má jen jednu nevíhodu že normální pokoje stojí za prd ale jsou všeci k tobě hodní nikdo nenadává co děláš špatně ba naopak ti pomužou hlavně z kojením to jim musím dát velkou jedničku. 🙂 .
Jem jedna děcká sestra je hodně protivná a tu já jsem nemusela brr.
A porodní max veliká spokojenost sama na pokoji wc a koupelna na pokoji. 🙂 😉 .
Ale držím palečky aby ti ten nadstandart u Milošu vyšel. 😉
A manžel at je tam stebou to je duležité na ty svátky.

hribek
3. lis 2011

@lenya79 za me na obilnaku byla jedna romka, jedna vietnamka a jedinej kdo delal problem byla jedna "bila" pani, takze je to fakt individualni. jediny co mi vadilo bylo ze sanitarky hrozne bouchali dverma

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru