Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

bufina
26. zář 2010

@zottka1 Tak si aspoň užij poslední chvíle klidu a že se můžeš aspoň trochu vyspat. Malej dnes vstával v 5.45 😝

zottka1
26. zář 2010

@bufina no já uz prave ani moc toho nenaspim,v noci nemuzu usnout a rano jsem v sest hore ☹ Bolí mě záda,pálí me žáha a vubec ,neni to ono 😝

bufina
26. zář 2010

@zottka1 Tak o pálení žáhy vím svý, pomohlo mně pít hodně mlíka a cumlat Rennie 😀

hanulamarkova
26. zář 2010

jej cholkýýý, vííte jak moc trpí otec po porodu??? ne tak se mne zeptejte!!!!!auuu to bolííííí, hlava břicho ...

zottka1
26. zář 2010

@hanulamarkova a jak trpí otec po porodu???To by me teda zajímalo 😀 😀 😀

zottka1
26. zář 2010

@bufina vcera jsem vypila litr mlika za hodinu a niiiccc 😒 uz se mi chtelo uplne brecet 😨

trexx25
26. zář 2010

@kackadu Ahojky. Tak hlásím, že 20.9.2010 se nám v 21:25 narodila dcera Nikolka. Měřila 49cm a vážila 3310gr. Je krásná a moc hodná. Brzo dodám fotky i něco o porodu.. Tak zatím pa...

kackadu
26. zář 2010

@trexx25 No mám z Vás velkou radost!!!!! Děkuju za zprávu! Já jsem si to myslela 🙂 A Bohunice spokojenost? U nás to vypadalo nadějně v pátek a zase to všechno přešlo a nic. Na Obilnaku byla tak strašně příjemná a hodná doktorka, že kdyby se to v ten pátek rozjelo, tak už kvůli ní jedu tam 😝 . Tak nám napiš jaký to bylo ju? už se těšíme!

zottka1
26. zář 2010

@trexx25 moooc gratulujiii 🙂

trexx25
26. zář 2010

Už jsem přidala nějaké fotky, tak můžete kouknout na ten náš poklad... 🙂
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/trexx25/albu...

kackadu
26. zář 2010

@trexx25 malá je krásná!!! tak si to doma moc užívejte a už se těším na zážitky z porodu..

zottka1
26. zář 2010

@trexx25 úúžaasnáááá 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

bufina
27. zář 2010

@zottka1 Aha, no je fakt že mně to pomáhalo, jenže devátej měsíc sem už těhotná nikdy nebyla. To bych se teda šla možná odstřelit 😀 Ale stejně se nechává přenášet tak 10 dní ne?

hanulamarkova
27. zář 2010

dneska si dovezu holky domů!!!
nedočkavej táta

staninka77
27. zář 2010

@hanulamarkova-Moc gratuluji k malé princezně přeji ti moc moc zdravíčka at děláš jen rodičum velkou radost a hodně štěstítka.
@trexx25-Malá je krásná.
Taky i jí přeji moc zdravíčka at jsi stále hodná a děláš jen a jen rodičum velikánskou radost. 😉 🙂

staninka77
27. zář 2010

Poslední dobou vubec nestíhám stále jsem v jednom kole.
@kackadu-Tobě se to už taky krátí držím palečky at to máš co nejdříve za sebou. 😉

kackadu
27. zář 2010

@staninka77 děkuju, prý se to hezky chystá, už jsem měla dvě hodně krušný noci, ale vždycky to přejde 🙄 to čekání je strašný, hlavně když musíme pak rychle vymyslet hlídání pro malýho.

trexx25
28. zář 2010

@kackadu Ahojky, tak jsem už přidala průběh svýho porodu a i můj názor na porodnici Bohunice, tak jestli tě to zajímá, tak si počti... 😉

staninka77
28. zář 2010

Ahojky.
Tak mně dnes odjela máti tak chvílu tu bude klídek než zase dojede.
@kackadu-Tak to je na krásné cestě už to bude co nevidět klidně mně mužeš i napsat zprávu jestly máš zájem a já to tu holkám napíšu.
To mně moc mrzí že zháníš hlídání pro malého.
Je to asi tak týden co jsem volala kamarádce ta rodila ambulantně a šla ten den domu.
Rodila u Milosrdních a večer šla domu měla doma dvě děti já teda před ní smekám že šla domu já bych raději zustala v porodnici aby nás zkontrolovaly a dítě taky.

hanulamarkova
28. zář 2010

@kackadu
@trexx25
holky díky za chválu, porod byl rychlý bolestivý ale to se už zapomělo 😉 teť se na sebe adaptujeme a jsem zvědavá, kdy si nastartujeme rytmus... jinak hodně spinká ve dne a v noci křičí no uvidíme jestli se nám to povede otočit. Ale je hodˇnkounká a hezky papá. Mlíčka mám chvalabohu dost.
Fotečky z porodnice jsou ve fotoblogu a chválím porodnici opravdu tam bylo o nás postaráno hezky, nikdo nebyl protivný ani zlý a opravdu jsem byla moc spokojená.
Držím palečky aˇt už máte své drobečky taky u sebe

staninka77
28. zář 2010

@hanulamarkova-To jsem velice ráda že jsi měla docela dobrej porod ono to vše bolí hlavně kontrakce ale i když to bude mít otočené to nevadí třeba po šesti nedělí si to upraví málá.Toho se neboj.
A mlíčko že máš dostatek to je perfektní.
Jinak kdo se chce podívat mám nové fotečky ve fotoalbumu a taky jsem tam napsala svuj porod hjak budete mít čas a taky náladu tak si to přečtite.
všem přeji krásnej večer.

kackadu
3. říj 2010

Ahoj holky, zatím píšu jen v rychlosti...30.9. se nám narodila holčička Nela, 3390g a 51cm. Byla jsem v Bohunicíh, spokojenost. Dneska nás pustili domů, zatím je to hodně náročné...napíšu víc a všechno dočtu jen co se nějak adaptuju...

staninka77
4. říj 2010

Ahojky.
@kackadu-Moc ti gratuluji k Nelince přeji moc zdravíčka at se má krásně na světě a dělá vám jen samou radost holčička. 🙂 😉
Budem se těšit i na fotečky. 😉

hanulamarkova
4. říj 2010

@kackadu jééé moc gratulujeme k Nelince a přejeme hodně zdravíčka, lásky, pohody a mlíčka jo a hoooodně spánku ten je teť nejdůležitější 😀

kackadu
5. říj 2010

@hanulamarkova to máš pravdu, večer fakt padám na hubu. Ale třeba dneska jsem si byla přes den 2x lehnout a stejně mi nejde tvrdě usnout.

kackadu
5. říj 2010

@hanulamarkova u nás je to taky tak. Přes den spíme a večer plačeme. Včera jsme byly doma druhou noc, tak malá řvala od 10 do 1 do rána a pak teda spala dobře, jedla kolem pul 5 a pak až v 8 ráno. Ale teda poslední noc v porodnici, to byl teda masakr . řvala bez 2 hodin od 9 večer do 9 do rána . Mám taky hodně mlíka a vypila si víc než co uměla strávit, takže byla přežraná a protože nebrká tak ji moc bolelo bříško. Ted se snažíme hodně masírovat bříško, dávám Sabíka tak snad to vychytáme.

hanulamarkova
11. říj 2010

@kackadu ahoj tak jak jste se "ubytovali" doma už máte nějaký režim? My jsme teda ťuk ťuk ťuk začali v noci hezky spinkat jen se nakrmí a pak po brknutí jde spinkat sem tam vyžaduje dudlíka a to si ju dávám k sobě do postele protože to je pořád nandat dudu a ona ji vypluje a zase nandat no srandy kopec. Ale nestává se to každou noc tak se to dá. Pak ráno nakrmím Kiku a po krmení budím Sisu a jde se chystat do školy. Naštěstí jak odejde tak hnedka zalezu do postele a chrupčíme spolu 😉. Taky se mi hlavně v noci přežírala, jinak přez den papká tak 120 no v noci jí skrouhnu čas krmení nevypije si tolik a hlavně po tom menším množství se jí líp brkne a spinká spokojeněji 🙂

sovicka_
13. říj 2010

holky nechcete napsat něco aktuálního k porodnicích v Brně přímo sem do diskuze? Když čtu, kolik maminek v poslední době porodilo, tak určitě uvítáme postřehy z porodnic z poslední doby. Jsou tam nějaké změny oproti tomu, co se tu psalo třeba před půl rokem?

kackadu
13. říj 2010

@hanulamarkova Ahojky no režim....tomu se tak zatím moc říkat nedá. Poslední dny pije malá kratší dobu a hlásí se na jídlo tak po 2 až 2,5 hodkách. Ale přes den docela dost spí a včera jsme měli od 9 do pul 12 koncert 😅 Tak jsem ji dala ještě o pulnoci cucnout, spala do 3 a pak jsme jedli až v pul 8 rano. Takže dneska hodně dobrý. S brkáním je to mrška a moc nám to nejde. Hlavně když u toho jídla usne, tak si nechce brknout a když už brkne tak ju to probere a nejde ji zabrat. takže taky dobrý. Malej kdž je ve školce tak ještě jdu taky chrnět, ještě jsem to nedospala...jestli to teda někdy vůbec dospím. 🙂 Nás pořád trápí to bříško, tak masírujem a dáváme Sabíka. Budete očkovat toho rotavira? Zítra jdeme na kontrolu a musím říct jak jsem se rozhodli..

kackadu
13. říj 2010

@sovicka_ Aktuálně dávám hodnocení k porodnici Bohunice - rodila jsem tam 30.9. a dávám 1*. Super porodní asistentky, nádherný pokoje, příjemný sestřičky, dobrá strava. Opravdu doporučuju. První dítko jsem rodila před 3 lety na Obilňáku a v Bohunicích jsem byla spokojenější. Takže doporučuju - hlavně sprcha a wc na pokoji!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru