Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

handulak
15. bře 2011

@sovicka_ no žádanku musíš mít,telefon je tento 532 238 297,dovoláš se jen sestrám na recepci-ale já třeba měla dost vážný problém proč jít do riz. ambulance a chtěla jsem mluvit s doktorem,takže mi doktory sháněly až odchytly 🙂
doktora přímo na telefonu chytneš zázrakem..opravdu toho mají moc a pořád někde poletují..
ta doktorka byla asi as. Gerychová-je skvělá 😉

handulak
15. bře 2011

@sovicka_ na to číslo normálně zavolej,řekni že se chceš objednat,že tě odesílá tvůj gynekolog-termín dostaneš nejdříve příští týden a než tam půjdeš,tak si skočíš ke svému gynekologovi pro žádanku 😉
já třeba ani žádanku neměla-jen doporučení ve zprávě,že mě odesílají na vyšší pracoviště.

sovicka_
15. bře 2011

@handulak ono je to tak, že minulý týden jsem se objednala na tu normál ambulanci - a dneska jsem musela na gyndu kvůli nějaké drobnosti - a dál to pokračuje tak, jak jsem psala ve svém příspěvku. Čili objednaná jsem, ale do normální poradny. A nevím, zda to mám měnit, snažit se dostat do té rizikové (když mi to dnes říkala ta dr - byla fakt rozčílená, co je to tam za poměry, že prý jsem se měla odvolat na svého gyn., který je sám porodník a pracuje na Obilňáku), anebo zda to mám už nechat a oni sami v pondělí řeknou, kam tedy patřím... ale byla bych vážně nerada, aby mě tam vedli jako normální pacientku, pokud patřím někam jinam...
To jméno Gerychová mi dnes říkala ta dr. Můj dr zase říkal myslím jméno Dostálová.
Mám v tom akorát zmatek 🙂

weryss
22. bře 2011

Nevíte někdo v jaké porodnici v Brně vyjdou vstříc ambulantnímu porodu a jestli s tím má některá z vás zkušenosti?

veruska007
22. bře 2011

Holky, ja mam taky s rizikovou poradnou problemy. Odeslala me tam dr. na zacatku tehotenstvi, vyhradne k dr. Gerychove. Volala jsem tam nekolikrat, vzdy me k ni odmitly objednat (zadanku jsem mela vystavenou primo k ni, moje dr. se s ni zna, drive spolu pracovaly). Dopadlo to tak, ze jsem u dr. Hrubana... akorat na tehu poradny mam pry chodit ke sve dr., jenze ta permanentne nesouhlasi s tim, co mi poradi Hruban a pak na kontrolach slysim jen lamenty... uz se tesim, jak budu mit po porodu a moje puvodni gyndarka se vrati z materske.

martiska36
23. bře 2011

@veruska007 Ahoj, vím z vlastní zkušenosti, že velké rizikovky teď bere as.Hruban, sama jsem k němu chodila od cca 20tt, teď jsem rodila (28.2.) a nemůžu proti němu říct půl slova, ale je pravda, že jsme se dohodli, že budu chodit jen k němu a ne už ke své lékařce a poradny jsem měla taky u něj. Právě proto, aby to nebylo co lékař, to názor. Dohodnout se s ním určitě dá, jen v Bohunicích obecně to chce být dost rázná a dožadovat se svého, nenech se.

Ale Hrubana rozhodně ze zkušenosti můžu doporučit, po porodu jsem u něj ležele na oddělení a ohlídal si všechno od toho začátku a rizikových poraden až po propuštění po porodu.

veruska007
23. bře 2011

@martiska36 Jj, mne taky prijde fajn, poctivy az moc... akorat moje gyndarka ho nejak neuznava, a pak mi jeden neco rekne a druhy me za to serve, si vzdycky pripadam jak debil tam i tam ☹. Ale diky za zpetnou vazbu o dr. Hrubanovi, zitra zrovna k nemu jdu na kontrolu 😉. Ja ted mam k Bohunkam takovy rozporuplny vztah, v prvnim tehu to bylo fajn, ale pri druhem na ne vzpominam hodne spatne. Kdyz jsem prijela v 19.tt s kontrakcema, tak me nikdo ani nevysetril, nikdo mi neveril, mimino se narodilo po 20 min. na chodbe, nez me vzali na operaci, malem jsem vykrvacela... a misto pobytu na JIP a nekolikadenni hospitalizaci me poslali bez prohlidky po 5h domu, kde jsem druhy den zkolabovala a musela dojet rychlovka... tak ted nevim, jak moc na jejich odbornost sazet ☹

martiska36
23. bře 2011

@veruska007 No právě, chápu, že po tom co máš za sebou, se tam možná cítíš nedobře. I já, a to jsem nic takového nezažila mám z Bohunic ne úplně dobrý pocit. Proto říkám, nenechat se, ať si tam sestry myslí co chtějí, jsou tam kvůli nám, ne my kvůli nim. Ale to nic nemění na tom, že as. Hrubana považuju za odborníka, který mi pomohl a "ohlídal" problematické těhotenství. Mimochodem, on je tam nejlepší na UTZ a průtoky, k němu se posílají "protekční" pacientky, i to jsem tam zažila. (Ne na sobě, ale tím, že jsem k němu chodila po 14ti dnech do poradny, tak jsem tam byla docela často a vyslechla kde co). Jinak považuju za výhru se k němu dostat po porodu na oddělení ( 7.patro), tam si Tě určitě ohlídají.

Obecně za největší děs v Bohunicích považuju dětské sestry, ale to sem nepatří. Záleží na lidech, ale většina směn byla neochotných až hrůza. ( Byla jsem tam 6 dní, tak snad můžu posoudit.)

veruska007
23. bře 2011

@martiska36 No, jestli to u nas dopadne dobre, tak ani nevim, kam pojedu rodit. Kamosce pokazili porod na Obilnaku, malem umrela kamoska i dite jen proto, ze nechteli delat cisare (dite zaklinene v pricne poloze), u nemilosrdnych mi zkazili slepak, lecim se po zpackane operaci uz par let a kdyz vzpomenu na posledni porod v Bohunicich, tak zacinam mit pocit, ze snad radsi porodim v aute nebo doma 😀 . Ta moje gyndarka Hrubana vubec neuznava, ale taky nechapu proc - prisel mi lepsi nez dr. Vlasin v Prenatalu.

martiska36
23. bře 2011

@veruska007 Samozřejmě, že to u Vás dopadne dobře, vůbec si nepřipouštěj, že by ne. S těmi porodnicemi si nevybereš, já měla třeba nedoporučené rodit u milosrdných, že tam nejsou zařízení, kdyby se se mnou něco stalo ( vzhledem k mému zdr.stavu), no a tím, že jsem chodila do riz.poradny do Bohunic a porod byl vyvolávaný, tak bylo jasné, že to bude tam. Drž se, a kdybych mohla nějak pomoct, nebo předat nějakou zkušenost z ambulance nebo porodky tak napiš. 🙂

veruska007
23. bře 2011

@martiska36 Diky. Nemilosrdne mi taky vymlouvala dr. uz u predchoziho porodu 😉. Taky predpokladam, ze to vyjde na Bohunice, kdyz tam chodim do rizikove poradny. No, ale taky je ve hre Vyskov - pred porodem tam povezu malyho k nasim, tak kdybych nestihala, toz porodim tam. A taky se mi tri dny pred terminem vdava sestra, tak uz planuju, jak vecer pojedu ze svatby rovnou do porodnice 😀 .

staninka77
23. bře 2011

@weryss-kdyby jsi někdy chtěla zkusit Ambulantní porod tak moje kamarádka to absolovala v porodnici U Milosrdních Bratru.
Je to tam O:K nestěžovaly si vubec byla moc spokojená. 🙂

majdula
23. bře 2011

@weryss potvrzuju co pise @staninka77 kamoska tez rodila ambulantne u Milosu... a bez problemu, vysli ji vstric.

weryss
23. bře 2011

@majdula
@staninka77 Díky, zkusím se poptat, ještě nejsem rozhodlá, spíš zbírám informace.

jochmanovi
24. bře 2011

Ahoj maminky.Já jsem rodila 21.11.2010 dceru Sáru v nemocnici u miloušů. Všichni mi říkali jak se tam člověk cíti jak doma, jak jsou tam milý atd však to znáte člověk poslouchá má strach z prvního porodu a neví kam má jít hlavně až to mimi už je venku.I kyzž si asi psychické následky ponesu dlouhou dobu, ráda se podělím o nepříjemnou zkušenoust,ale s štastným koncem.MĚLA JSEM TERMÍN 15.11.2010 3 TÝDNY PŘED PORODEM KAŽDÝ VEČER PRAVIDELNĚ V 19.30 POSLÍČCI, V HLAVĚ SE MI HONILO,ŽE BUDU URČO RODIT V NOCI KONTROLI V NEMOCNICI ATD ALE MALÁ NECHTĚLA VEN. BYLA JSEM UŽ UNAVENÁ OTEKLA BYLO 20.11. 00.00 PÁTEK A JÁ DOSTALA BOLESTI ŘÍKALA JSME SI, ŽE TO BUDOU POSLÍČCI,PROTOŽE JSME BYLA V NEMOCNICI NA KONTROLE, A TAM MI ŘEKLI ŽE JSME JEŠTĚ ZAVŘENA TAK JSME SI DALA SPRCHU A ČEKALA CO SE BUDE DÍT BOLESTI NEPŘESTALI TAK JSEM V SOBOTU VE 2 HODINY RÁNO VZBUDILA PŘÍTELE ŽE MUSÍME JED DO NEMOCNICE.dOBELHALA JSEM SE K VÝTAHU TAK TAK NEMOHLA JSME ANI JÍT. sSESTRA MĚ HNED PICHLA NA MONITOR PŘEDTÍM SAMOZŘEJME PROHLIDLA A REKLA VY RODIT JESTE NEBUDETE NA MONITORU BYLI VIDET SLABE KONTRAKCE, TAK MI REKLI ŽE MOHU JIT DOM NECHAPALA JSEM SICE JSME MELA RODIT POPRVE ALE KOUKALA JSME ZE ME NEDOSLA PROHLIDNOUT DOKTORKA,ALE CO VEDI CO DELAJI JEN ZE JA JSEM SLA JESTE NA WC A KUK PLODOVA VODA OTEKLA TAK KONECNE VZBUDULI TU ŠIPKOVOU RUŽENKU ABY SE NA ME PODIVALA, TAK SI ME TAM NECHALI DALI ME NA POKOJ A JA TO DO PUL 7 DO RANA NEJAK VYDÝCHALA. CELOU SOBOTU JSEM PLAKALA BYLA JSEM TAK UNAVENA PSYCHICKY VYČERPADA A HLAVNE POTENTENA STRACHEM CO BUDE CO MALE JE V PORADKU CO 2 HOD NA MONITURU A ZASE NA POKOJ ZPATKY. ANTIBIOTIKA MI DAVALI ABY MALA NEDOSTALA INFEKCI. bYLO 19.30 A DOSLA POROD.ASISTENTKA ZE ME DAJI NA BOX A ZE MAM ZAVOLAT PRITELOVI AZ DOJEDE TAK JSEM VOLALA DOJED V 8 DAVAJI ME NA BOX. DOSLA JSME NA BOX MEZITIM SI ASISTENKY VYMENILI SMENU A TO BYLO SPATNE KRAVA JEDNA PITOMA AZ NEJEZDI VSAK JESTE NERODITE NEJSTE OTEVRENA AZ SE BUDETE OTEVIRAT JA MU ZAVOLAM SAMA MI REKLA, JA TAK DOBRE JA OPET KONRAKCE VYDESENA. NEZVON TE NA TEN ZVONEK JA PAK NEVIM JESTLI NEKDO NEZVONI U DVERI PRISTUP JAK K PSOVI PRITELE JSME TEDY ODVOLALA BYLO 10 VECER A PICHLA MI OD BOLESTI INEKCI MELA JSME KRIZOVE BOLESTI A PAK SI JEN PAMATUJI NA TO JAK MI TECE ZELENA VODA PO NOHACH PODEPISOVANI PAPIRU NA EPIDURAL JAK ASISTENTKA NEMUZE MALE NAJIT SRDICKO KLEPU SE NA STOLE PO EPIDURALU KRECE V TRISLECH A KREV PAK JSME SE NAJEDNOU PROBRALA A VOLALA PRITELOVI KTERY DOMA CHUDAK CEKAL ZE MU TA KRAVA ZAVOLA ZE MA DOJET HNED SEDL DO AUTA JA PO TELEFONU Z PRITELEM HNED LEZLA UZ NA KOZU A TA KRAVA MI POVIDALA SNAD VAM TO NEBUDE DLOUHO TRVAT V 6 HOD.MI KONCI SMENA POROD MI TRVAL 6 MINUT NASTRÍHAVALA ME MIMO KONTRAKCI A JAK ME PAK ZASIVALI TAK KE KONCI JSME TO CITILA A ONI V KLIDU POKRACOVALI A ZASIVALI ME ZAZIVA.PRITEL DOSE JEN ZE DOSEL NA BOX A SARINKA NA SVETE NARODILA S EPRESNE V 5 RANO V NEDELI. VIDEL ALESPON JAK JI BALI HNED FOTIL ME HLADIL A PTAL SE JESTLI JSEM V PORADKU MOC NAS TO DO DNESKA MRZI OBA ZE TO TAK DOPADLO, A NEJVETCI SRANDA J E NA TOM TA ZE SE ASISTENKY JAK ME DALI DO KUPY OPET STRIDALI A MI ZAPLATILI 500 KC ZA TO ZE U PORODU NEBYL ALE BYL TAM SEMNOU.A JELIKOS JSME RODILA 9 HODIN NEMELA JSME CHUT TO VUBEC RESIT MEL AJSME RADOST ZE SARINKA JE KRASNA ZDRAVA A MY OBA SNAD VSICHNI 3 STASTNI.DO DNESKA LITAM PO NEUROLOGII BLOKLA SE MI PRI PORODU PATER TED ME CEKA CT PATERE A UVIDI SE CO BUDE SEMNOU DAL. 16 DUBA LETOS NAS CEKA SVATBA TAK SNAD TO TENTOKRAT PRITEL STIHNE....

pavlina05
24. bře 2011

@jochmanovi tak to je teda mazec...prej babyfriendly hosp....No já mám od nich také negativní zkušenosti....TAkže tentokráte asi Bohunice 😉

llllucka
25. bře 2011

@jochmanovi:to je to nejhorší,porod člověk nějak přežije,ale nést si pak trvalé následky,já nebo dítě,toho se nejvíc bojím.
Já teda na Milouše taky nevzpomínám v dobrém.A nejhorší bylo,když jsem tam byla před porodem na pravidelném monitoru.Byla tam jedna porodní asistentka,která měla na starosti maminku,co už měla kontrakce a byla na ní jako ďas.Křičela na ní,místo aby jí pomohla (prý špatně dýchala,ale jak má dýchat,to jí neřekla).Nakonec se tam rodička pozvracela a složila a ujala se jí jiná asistentka.Bylo mi jí strašně líto a doufala jsem,že na tuhle babu nenarazím (naštěstí nenarazila).

dorinka88
25. bře 2011

@jochmanovi : před porodem kdy jsem se rozhodovala kde budu rodit a všechny kamaradky co měli termín přede mnou mi říkali jak jsou Miloši užasní a jedině tam!tak nakonec všechny si z toho odnesli hruznou zkušenost a já byla na to tata rozhodnutá jít do bohunic a opravdu nemužu říct ani pul slova,byla jsem spokojená !tak že příště zase jedině bohunice

storm07
25. bře 2011

My jsme byli s Bohunicema moc spokojeni, některá sestra na dětským stála za prd,ale dalo se to. Měli jsme štěstí i na super PA 🙂
Bohunice jsem doporučila i své kamarádce a taky byla moc spokojená

jochmanovi
25. bře 2011

@dorinka88 ahoj maminko, taky ted posledni doubou posloucham ze bohunice jsou v pohode prej se do bohunic bude stehovat zarizeni z obilnaku.

jochmanovi
25. bře 2011

@pavlina05 no jak jsme tam rodila tak to tam vypadalo jako by tam rodilo cely brno jedno mimi za druhym nemeli ani pro maminky volne postele.tak az ti to dobre dopadne drzim pesticky

bobiska1
26. bře 2011

Ahoj holky,

já se chystám rodit na Obilňáku, termín mám 7.4. Ted v úterý 29.3. tam jdu poprvé na monitor, tak jsem zvědavá jaký tam bude přístup. Jinak všem držím palečky. 😉

majdula
26. bře 2011

@bobiska1 Taky mam termin 7. dubna 🙂 A na Obi jsem rodila minule a manzel je taky Jaroslav 😀

Nicmene ted chodim az do porodu na monitory ke svemu dr., rikal ze je vsude tak plno, ze mu stejne z porodnic pacientky vraceji 😔 A tentokrat se chystam do Bohunic.

bobiska1
27. bře 2011

@majdula a ted už rodit na Obilnaku nechces, nebyla si tam spokojena?

staninka77
27. bře 2011

Ahojky děvčata 😉 .
@bobiska1-Já tam chodila vždy každé uterý jen je tam šíleně protivná sastřička blond vlasy a dlouhé ☹ jinak dr.v pohodně nebo spíše paní doktorka ta je užasná.
Držím ti palečky trvá to docela dlouho ta čekací doba než tě vezmou nejdříve na monitor a pak po 15.minutách odcházíš zase do čekárny a čekáš až te dr.zavolá.
Tam tě zkontroluje a pokud nemáš nějaké problémy tak ti udělá ultrazvuk zváží miminko já měla těhu cukrovku a ještě nějaké problémy z tlakem a celou dobu jsem byla hlídaná v rizikové poradně kvuly infekci a vrozené vadě miminka malej tu infekci nedostal je zdravej takže jsem rodila taky na Obiláku a byla spokojená.
Přístup je užasnej hlavně na porodním to mužu jen vychvalovat 😉 🙂 donekonečna. 😉

staninka77
27. bře 2011

@majdula-Díky moc taky byla moc spokojená kamaráda 😉 .
@weryss-Pak napiš jak jsi se rohodla 😉 🙂

majdula
27. bře 2011

@bobiska1 Ale to ani ne, porod tam byl ok, sestinedeli horsi, ale tehdy mi nevadilo, ze jsou navstevy mozne jen na chodbe a jen par hodin denne... Ted by mi to vadilo hodne, chci a potrebuju, aby za mnou mohl manzel se starsim prckem chodit kdykoliv a na pokoj idealne... coz v Bohunicich neni problem. Plus je tam vic nadstandardu a ten bych brala...

bobiska1
28. bře 2011

@staninka77 Ahojky, no já jsem na to zítra zvědavá, doufám že tam nebudu víc jak 2 hodky, to bych tam nevydržela sedět ☹ A byla jsi tam na nějákém předporodním kurzu co nabízí?(že tam je i prohlídka sálu a pokojů atd.) Tak hlavně aspon někdo tam byl spokojeny 😉

pavlina05
28. bře 2011

ahoj!
Včera rodila kámoška v Bohunicích, vše v pohodě, žádný problém,rychlý porod a má nadstand.pokoj.ZAtím max.spokojenost 🙂 😉

majdula
28. bře 2011

@pavlina05 Super zprava, to jsi me ted potesila moc 😵 hlavne s tim nadstandardem...

@bobiska1 na ty dve hodky se priprav, kdyz budou dr. u porodu, tak mozna budes cekat... ja tam byla na dvou kursech a prohlidkach, ale myslim, ze ty uz je nestihnes 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru