Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

gabulda
22. črc 2011

@staninka77 Taky tam chci rodit tak to je fajn,aspon nemusíme pak tápat který doktor nebo asistentka to vlastně byla 😀

staninka77
22. črc 2011

@gabulda-Taky si myslím že je to fajn že to po porodu dávají do ruky tu kartičku alespoň dobrá památka v Bohunicích vím že dávají otisk nožičky miminka a porodnky tam nepíší kdo tě rodil jen si to myslím.
Obilnák je dobrá porodnice všechny kluky jsem tam rodila.
Jen co mě vadilo jak jsem porodila tak jsem do dvou hodin do sprchy a byl tam velikej míč že se nedalo ani vykoupak vše mě bolelo a ještě tohle.
Jinak max spokojená.
Rodila vás někdy slečna porodní ansistenka Mikulíková šíleně hodná a moc my pomohla ze vším.
A dr.Kalvodová ta taky byla víborná nemohu si ani na jednu stěžovat.
Kdyby jsi chtěla více o téhle porodnici nápíšu ti.Ju. 🙂

berule
22. črc 2011

@staninka77 v Bohunicích je u toho otisku nožky taky napsána PA a doktor 🙂

staninka77
22. črc 2011

@berule-To je taky užasné ale to dají hned po porodu nebo až jsi na pokoji.Nám to dávají hned po porodu na postel

berule
22. črc 2011

@staninka77 mě to dávala PA ještě na sále, pže i tam před náma tu nožku otiskovala.

staninka77
22. črc 2011

@berule-To je taky dobré jen mě mrzí že to tady na OBI nedělají ☹ jen tam.

n20
22. črc 2011

@pavlina05 Ahojky,tak já bych to popsala úplně stejně jako ty, také jsem rodila císařem a v Bohinicích,vše probíhalo úplně stejně, až na to, že mi při operaci přestala účinkovat epi. anestezie ☹ hrozná bolest, hrozná a tak mě museli uspat ☹ ale miminko jsem prý viděla všechno,ale já si na to nemůžu vzpomenout ☹ Jinak spokojenost, teda,aůe vstát z postele ten druhý den ráno a doplazit se do té sprchy,mezitím jsem ještě omdlela ☹

eva_j
23. črc 2011

Ahoj holky,já rodila před 6 týdny na Obil'náku a dodnes jsem se z toho nezpamatovala. 'Zádná sranda to teda nebyla ☹

staninka77
23. črc 2011

@eva_j-Jak to že jsi z toho nemužeš nezpamatovat co se ti tam přihodilo.
když jsem rodila tam rodila toho prostředního na porodním to bylo bezva jen mě šíleně mrzelo že jsem nemohla mít Jirku u sebe na pokoji a měla ho na odělení 11.Tam my vubec neřekly proč tam z jekého duvodu byl 4.dny v inkubátoru a pak šel rovnou pod světlo a 3.dny potom nás učily kojit prostě velikej problém to tam byl.
Stvrdla jsem v porodnici 14.dní.a potom den před propuštěním my dr.říká zda chci malého na jednu noc k sobě a já říkám že né že to na ten jeden den nemá cenu aby byl semnou to je šílené jedná za celou dobu jsem nevěděla co mému chlapečkovi je proč byl v inkubátoru a tak dále.I když jsem se o to zajímala nedokázaly my to říci.

eva_j
23. črc 2011

staninka77- Já jsem rodila předčasně císařem. Porod si nepamatuju skoro vůbec. Bolest po císaři byla celkem v pohodě, ale ten personál na pooperační gynekologii fakt stál za to. Nikdy jsem se nesetkala s tak nepříjemnýma sestrama jako jsou tam. Radši nevzpomínat. Janečka jsem měla na oddělení 12. Je tam vynikající doktorka Kaplanová. Neměla jsem ho u sebe ani na jedinou noc, ale po 4 týdnech nás pustili domů, tak si teď společné noci vynahrazujeme 🙂

gabulda
24. črc 2011

@staninka77 Jééé budeš hodná,klidně mi napiš tvé zážitky i ty špatné 😉 Já chi určitě rodit na Obilňáku,měnit už nebudu jedině že by měli stop stav....

ilonkapomenka
24. črc 2011

Ahoj Maminky letos 6/5/2011 jsem rodila v porodnici u Milosrdných bratří a musím říct že jsem velice spokojena nemám snad žádnou vítku velmi dobrá péče sestřičky jsou ochotné milé doktoři též nic neprodlužují a snaží se aby jste se tam cítili pomalu jako doma celou dobu před porodem jste na porodních boxech kde máte rádio televizi šátek balon sedák a jiné pomůcky rodíte na posteli takže je vše pohodlné a poporodní péče je taky super jak pro miminko tak i pro maminky strava je taky na nemocnici dobrá takže mohu všem jen doporučit.

staninka77
25. črc 2011

Ahojky.
@gabulda-Jen se tě zeptám chodíš na monitory a dělají ti ULTR při každém prohlídce mě to dělaly a pokaždé jsem tam měla hodně vysoký tlak ale poprvé to dopadlo dobře ta krev a pokaždé mě měřily a vážily miminko na tom ULT až potřetí naznaly že mě porod vyvolají kvuly tlaku byl hodně vysoký a to týden před TP.
A ještě jsem tam měla hodně protivnou zdravotní ststru tu bych nejraději někde zakopala jak byla protivná na nic ses jí nemohla optat.
Ale za to dr.byla hodně laskavá a čekala jsem na ní 2,5.hodiny v čekárně než došla a vzala mě do ordinace a hned mě i pohladila po hlavě a praví že tam už bohužel musím zustat.kvuly tlaku a taky těhu cukrovce a ještě jsem v těhu zažila TOXOPLASMOZU to je infekce hlavní na tom bylo že to malí nedostal a je zdraví.

Porod byl perfektní byla jsem na třetím pokoji od zasunovacích dveří 🙂 porodní asistenka byla hodně maladičká ale vše věděla poradila co a jak a taky paní dr.která mě pak šila na konci a já jukala na malého byl tak krásnej jako každé miminko.
Když se narodil říkala jsem si že je nějakej maličkej a taky že byl drobější.
Ale za to zdraví.
Na šestinědělí už to bylo maličko horší svoje plínky jsi musíš vzít pro miminko a taky svoje vložky nic to nedají.
Na pokoji jsme byli jenom dvě takže to bylo karásné.
Jinak všechny pokoje po třech a ještě jeden je tam po dvou maminkách.
Číslo 1.a 5.pokoj po dvou.
Dr.mě tam jeden den měřily hladinu cukru v krvy a ptaly se mě pokaždé jestly něco nepotřebuji jen jsem měla šíleně oteklé nohy.
Miminka se tam i jednou koupaly já teda dvakrát protože jsem musela ta protivná sestra si to žádala maličko se bála že byl maličkej ale zvládla jednou se tam dětičky musely ke dr.kvuly nožičkám ale my to měly krásné takže nemusely vubec dávat další obyč plínku.
Bez problému jsem se mohla vždy vykoupat nikdy tam nebylo zvykem že bych čekala na sprchu takže paráda i záchod bezproblému nikdy narváno.
Mlíko jsi si mohla kdykoliv vzít u sesterny a čaj ti taky nosily na požádání.
Uklízely každý den a taky každé ráno nosily věci miminkum na pokoje.
Když jsi měla problém z kojením hodně pomáhaly a i když jsi k nim na seseternu šla říci i v noci poradit z kojením nebyl problém nikdy.
Porodnici z mého hlediska doporučuji.
A snad tam budou mít místo když pujdeš rodit.
I když teřeba na ten Nadstandart stojí za to taky.
Kdyby něco konkrétnho tě zajímalo napiš já odepíšu.
🙂

gabulda
26. črc 2011

staninka77 AHOJKY
já bohužel mojí gyn.nebyla ještě na Obilňák poslaná a to už mám po včerejší kontrole obavy.Nevím si rady,na obilňáku mám domluvenou doktorku gyn,přez známou doktorku kardioložku,takže jsem se do tet nebála.Ale včera jsem byla na kontrole u své doktroky a mám zase zkrácený čípek a jsem zase otrošinku víc otevřená a dr.dokonce nahmatala hlavičku.Říká mi že jestli chci dnes večer rodit ,že mi tam cosy oddělá a že můžu mít večer mimi v náručí,tak jsem jí říkala,že jsem 37+3 a že jsem si říkala že bych chtěla ještě ten týden vydržet.Tak mi pak udělala monitor malá byla fakt akční a to se smala zase sestra a říkala že jde vidět že ji dr.pozlobilaOdešla jsem z ordinace s tím, že mi dala další návštěvu za týden pokud prý do 3 dnů neporodím....Dojela jsem domů a hlavu jak meloun,tak jsem si říkala,že když mě tam neposlala ona,tak že zkusím zavolat té doktorce co mám domluvenou.Vysvětlila jsem jí situaci a že mi doktorka nahmatala hlavičku a že bych chtěla co nejdřív k ní a ona na to, že to neznamená že budu hned rodit a že má dovolenou,že bude na Obilňáku až 2/8.Tak jsem se sní naivně domluvila, že se v pondělí 1/8 ozvu a že ona se na mě v úterý podívá.To mi moc klidu nepřidalo a tak si říkám jestli to moc neřeším,jestli se nemám na domluvenou doktorku vyprd... a nemám si zavolat na Obilňák a objednat se tam sama,fakt nevím co mám dělat....Kdo mi poradí

veruska007
26. črc 2011

@gabulda To neres a doufej, ze mimco vydrzi 😉. Ja jsem otevrena od 32.tt, kdy mi zacali poradni poslicci, miminko je uplne sestouple od toho 32.tt, ma malo vody, vnitrni branku mam zaslou... a zatim nic a ja doufam, ze jeste chvili miminko vydrzi. Moc nechapu, co je to ted za trend vyvolavat porod nebo tomu pomahat o dva, tri tydny driv. Bud v klidu, Tvuj nalez je normalni a ver, ze se miminko narodi tehdy, kdy ma. A ja teda miminkovi sugeruju i datum, protoze tesne pred terminem se mi vdava sestra a ja bych tam radsi jeste s briskem 😀

gabulda
26. črc 2011

@veruska007 Mě jde o to jestli se nemám zaregistrovat na Obilnáku sama.Z toho jsem nervozní,to že se to tam chystá tak ani ne,to musí být ,to je mi jasný,Spíš řeším tu porodnici,že mě tam ještě gyn.neposlala a já jí o to prosila už 3krát.A ta domluvená doktorka má dovcu,takže tet jsem fakt zmatená.Mám nebo nemám si tam zavolat a objednat se sama ???

veruska007
26. črc 2011

@gabulda V Brne se v porodnici vubec neregistruje, to neres, nejsme v Praze 😎 . A vubec, brnenske porodnice mivaji vcelku bezne stop-stav, takze to ber tak, ze budes rodit v Bohunkach nebo Obilnaku, kde bude zrovna volno 😅 . Plno byva asi casteji v Bohunkach. Ja se taky neregistruju (ptala jsem se na to), rodit budu podle toho, kde zrovna budeme (jestli doma nebo v jinem meste u rodicu) a kam stihneme dojet a cestou predat malyho 😀 .

veruska007
26. črc 2011

Jo, a na monitory momentalne jezdim do Vyskova, protoze v Bohunkach se dlouho ceka a nemela bych kam dat malyho a ve Vyskove mi malyho tu hodinu hlidaji rodice 😝 . A neni sebemensi problem, kdybych mela rodit v jakekoli brnenske porodnici. Jen holt pred porodem budes vyplnovat anamnezu.... ale oni se Te na to budou ptat znovu tolikrat behem porodu, ze jednou navic nebo ne, to uz je jedno 😀

gabulda
26. črc 2011

@veruska007 nj jenže já bych rači rodila na obilnáku víš,ale asi to tak nechám,přece se nebudu stresovat ,asi máš pravdu,moc to řeším 😀

veruska007
26. črc 2011

@gabulda Ja Ti verim, ze bys tam rada rodila, ale ta registrace Ti v tom vubec nepomuze. V nemocnici Ti reknou, ze databaze Obilnaku a Bohunek je jednotna. Takze az budes rodit, proste jed na Obilnak, prip. si predem zavolej, maji-li volno. A tak na 20 % pocitej s tim, ze muzou mit plno.

Ja jak mi zacne porod, tak povezu malyho k rodicum do Vyskova... tak premyslim, ze budu nejspis rodit tam. Vratit se do Brna a zjistit v kontrakcich, ze Bohunky i Obilnak maji stop-stav a vracet se zpatky, to bych asi porodila nekde cestou 😝 . Teda, oficialne jedna z techto porodnic musi prijimat, ale co jsem cetla, uz se stalo, ze brali pouze Milousi nebo posilali mimo Brno.

llllucka
29. črc 2011

@gabulda:jak psala veruska,buď v klidu.To,že si zavoláš na Obilňák ti moc nepomůže.Stejně by tě asi hnedka nevzali,tak si radši počkej na tu svoji známou.Celkem chápu,že když má dovču,tak se tam nepožene a kdyby to bylo akutní,tak tě tam pošle dřív.Stejně tak tvoje doktorka.U Obilňáku bych se o stop stav nebála.Ta pravděpodobnost je ze všech porodnic nejmenší.

gabulda
29. črc 2011

@llllucka
@veruska007
Holky moc děkuji za názor 🙂 Tet už to taky neřeším,nějak to dopadne,byla jsem zase vybátá 😀
Uvidíme jak to dopadne 😀

veruska007
29. črc 2011

@gabulda Správný přístup 😉. Hele, já to mám tak komplikovaný a taky to neřeším (bych se picla 😅 ). Nějak to dopadne. Mimčo ven stejně musí 😵

gabulda
29. črc 2011

To jo máš pravdu.... Ty vlastně nevíš kde budeš rodit co? kde ti to výjde a nebo to bude ten Vyškov??? Já bych asi malýho zavezla dřív rodičům,ale zase jestli ještě pracují,tak to máš blbí, asi mají dovolenou že 😀

veruska007
30. črc 2011

No, tatinek pracuje a maminka se rozhodla, ze pujde v pondeli na tydenni putak. To mam strasnou radost. Hlavne se nam pokazilo auto, nestartuje, takze super. Chlap slibil, ze to spravi do patku, nic, tak mu ted manzel volal a nejdriv ve stredu bude mit soucastku. Takze mam velkou motivaci miminko udrzet v brisku.

perca
30. črc 2011

@gabulda ahoj já se před pár dny byla podívat na obilnák (kamarádčina maminka tam dělá PA) a ptala jsem se jí kolik je tam porodů, jestli nemají věčně plno, když je ted tolik těhotných a sama mi řekla, že plno nemají, že právě berou maminky z bohunic... já chci taky rodit tam, ptala jsem se jí, jestli tam mám volat až to na mě přijde, a řekla mi že ne, prostě že mám přijet ;) mají to tam moc hezké a mooc se mi líbí, že miminko ošetří hned u tebe a nechají tě s ním hodinku a že pak ho váží a měří (pokud nejsou komplikace že)

lenya79
30. črc 2011

@ilonkapomenka Ahoj, díky za referenci od Milosrdnejch 😉 Mě sice čeká porod až v prosinci, ale pomalu už začínám sbírat informace kde co a jak 🙂 A jelikož mám Milosrdný asi 100 metrů od domu, tak si říkám, že je blbost jezdit jinam... Před půl rokem tam rodila známá a byla taky moc spokojená. Akorát nevím žádný podrobnosti. Zajímalo by mě třeba kolik tam mají nadstandardů, nevíš náhodou? Já mám termín 23.12. a tak jestli porodím dle plánu nechci tam být na Vánoce sama s mimčem bez manžela, nějak si nedovedu představit, že i on by trávil Vánoce sám doma. Taky by mě zajímalo, jestli jsi měla porodní plán a zda ho akceptovali. A taky jestli ti hned po porodu mimčo přiložili a zda ho ošetřovali na těle anebo někde mimo a zda ho někam odnášeli anebo jsi ho mohla mít celou dobu u sebe. Budu moc ráda, když mi písneš, jak to tam chodí. Díky moc 😉

vendulka
30. črc 2011

@lenya79 u milosrdných je jen jeden nadstandartní pokoj a myslím, že stál 700,- nebo tak nějak, když já tam rodila před 2,5 roky

lenya79
30. črc 2011

@vendulka díky za info 😉 četla jsem to někde na netu, že právě je tam snad jenom jeden,což je teda dost blbý ☹ no snad nebudu na štědrej den obvolávat porodnice a zjišťovat, kde mají volnej nadstandard 😀

vendulka
30. črc 2011

@lenya79 no já sem myslela, že bych chtěla taky,ale nakonec sem byla ráda za společný pokoje 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru