Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

kackadu
12. zář 2010

@prcekpet tak to zní dobře, já furt nevím 100% kam jít. A můžu se zeptat jakej byl druhej porod oproti prvnímu? A v kolikátým týdnu jsi rodila?

trexx25
13. zář 2010

Ahoj všem. 🙂
@kackadu Jasně, napíšu. Hlavně doufám, že když tam budu chodit do poradny, tak mě tam pak i odrodí. To by zas pro mě bylo horší, kdybych nakonec rodila jinde. 😒 . Fakt špatně snáším neznámé prostředí. Tady už jsem si to zkoukla a snad ještě se trochu otrkám při těch kontrolách.

trexx25
13. zář 2010

@prcekpet No my tam byli s manželem na prohlídce porodního sálu, pokojů a tak v úterý 7.9. v 15hod. a z porodních sálů byl volnej jeden, kterej nám teda ukázaly, na ostatních rodily maminky i na nadstandartu s vanou. Na nadstandartu bez vany, kterej nám ukázali na rychlo ležela maminka po porodu. Tak nevím, ono se to asi každou chvíli mění. PA co nás provázela říkala, že mají 10 a teď až 15 porodů denně a to jedna rodí 3hod a jiná 12i víc, tak se ty porodní sály uvolňují nepravidelně. Doufám, že tam pak na nás taky místečko výjde, ale radši si asi volat dopředu nebudu... 😅

sunea
13. zář 2010

@trexx25 Doprucujem ti ist sa podivat aj do inych porodnic - naozaj je realna sanca, ze v Bohunicich bude plno, tak aby si nemala z toho velky stres. Ked sme my prisli do Bohunic (aj som si pred prichodom volala), mali volno, ale s nami prislo x dalsich zien. Na rano mali naplanovane este aj objednane vyvolavacky. My sme teda sli na Obilnak, suhlasila som s tym (oni tam volali, ze nas tam posielaju). Na Obilnaku som predtym nikdy nebola, ale naozaj nelutujem. Stresovat sa nemusis, brnenske porodnice su dobre, na chodbe ta nenechaju. Drzim palce.

trexx25
13. zář 2010

@sunea No to jsem se i chtěla jít podívat i na Obilňák, ale tam prý mají "ukázkový den" jen v neděli a to byl teď manžel v práci. No snad to vyjde tento týden, ale zas jet schválně do Brna se mi moc nechce, a asi ani manžela tam nedostanu, má dvě práce a tak je dost unavenej, zvlášť když pojedeme v pátek do Bohunic do poradny. A jestli nám to klapne na toho 18.9. (to chcem rodit 😀 😀 😀 ) tak to ani nestihneme. Mohla bych si tam leda zkusit zavolat v pátek po té poradně, zda by nám to tam neukázali, ale nevím jestli budou tak ochotní. 😅

lisanda
13. zář 2010

trexx25 Ahoj ty boxy v Bohunicích jsou boxy s por.postelí (křeslem),žebřiny, míč, žíněnka, por. stolička, sedací vak a pak stolek na ošet. dítka- tyto tam jsou 3 nebo 4-pokojíky mají společné WC a sprchu na chodbě a pak jeden nadstandart ten je fakt velkej pokoj,ma WC a sprchu, vanu,TV, rádio,super por. postel (nejmodernější z celé porodky a myslím že lepší nemají ano na obilňáku)ale nemá okna.
Do porodnice ale určitě předem nevolejte, spíš Vás odmítnou-říkali nám to v kurzu. 😉

kackadu
13. zář 2010

Já byla v Bohunicích kouknout tak tam jsou 3 boxy které nemají wc a sprchu a 3 boxy co mají vlastní sociální zařízení. Na Obilnáku mají vlastní sociálku všechny. V Bohunicích je super to 6nedělí a na Obilnaku je uplně staré a zas pro změnu tam je sociálka na chodbě, takže babo raď co je lepší 😕

zottka1
14. zář 2010

ahojky,no já jsem mela v Bohunicích na porod nadstandart a měla jsem ta,m jen vanu,wc bylo o neco dál na chodbe 😠 což po nálevu nebylo moc dobrý 😀 Ale jinak vybavení pokoje super,pokoj je opravdu velice prostorný!Ted se tam chystam zas ,ale radeji si vezmu uz pokoj s wc 🙂

prcekpet
14. zář 2010

@trexx25 tak ja lezela na A (modry sal) v dobe Vasi prohlidky 😀 ja rodila 3,5 hodiny i s cestou do porodnice, ale pak misto 2hodin po porodu jsem tam byla 4hodiny... ☹

prcekpet
14. zář 2010

@kackadu rodila jsem na zacatku 40tt, druhy porod byl rychlejsi nez prvni 😀 a byl lepsi v tom, ze byl BEZ nastrihu a BEZ poraneni...takze sedim uplne v pohode uz asi 3.den od porodu 😀
jinak kdybych mela zase rodit, sla bych do Bohunic, mela jsem SUPER skvelou PA, potkala jsem ji vcera, protoze jsem byla v nemocnici na kontrole a na chodniku jsme se potkaly a bavily ....po chvilce jsem ji rikala, vy jste me rodila, ze jo? 😀 tak jsme se zasmaly, sla jeste s nekolika sestrama plus s tou sestrickou, co je na monitorech (trojbarevny melir) 😀

prcekpet
14. zář 2010

jinak co se tyce toho WC na chodbe, ja letela po nalevu z A az nakonec chodby, docela zazitek, ale dobehnout se to da 😀 radsi mit WC a sprchu na sestinedeli, tam jses preci jen delsi dobu nez na porodnim sale

peroli
15. zář 2010

Ahoj můžu se přidat? 😅
Mám sice ještě do porodu dooost času 😅 ale i tak mi to trochu nedá o tom už teď nepřemýšlet, a moc jste mě tu teda nepotěšili... 😅 😀 😀 Mám v plánu Bohunice (je to jediná porodnice kde jsem ještě nerodila - zaplať pánBůh že jich v Brně není víc 😀 😀 ) ale když to tu tak čtu jak přeposílaj na Obilňák tak to budu asi mít smůlu, co? 😒

sunea
15. zář 2010

@prcekpet Ja som rodila na Obilnaku a sice som bola zasivana, tak som si mohla sadnut v podstate hned po porode. Zlaty pan doktor a este k tomu krasny, skoda, ze sme sa nevideli viac face to face 😀

storm07
15. zář 2010

@blanka.k přesně ta to byla

prcekpet
15. zář 2010

@peroli bud v klidu...do te doby, nez budes rodit, se to uklidni...snad 😀

prcekpet
15. zář 2010

@sunea a nevis jak se pan dr. jmenoval, protoze oni ti dr. pendluji mezi Obilnakem a Bohunicema a je pravda, ze nekteri jsou fakt dobri 😀

storm07
15. zář 2010

@veruska007 Veruško, hrůza - ani nechci domyslet. Bohužel je to o lidech a kápla jsi na špatnou sestavu,ale za takový přístup by měli odebrávat diplomy

storm07
15. zář 2010

@trexx25 já rodila na nadstandartu a zajímalo by mě (nebyla jsem na prohlídce) jakej je rozdíl mezi ním a standartem ? Je na něm taky WC se sprchou nebo je 1 na chodbě? Díky za odpověď.
P.S. Jájsem chtěla nadstandart i kvůli ripstolu,ale ten tam nakonec nebyl (myslela jsem, že je na všech) - příště vím, že si musím říct, co bych na pokoji chtěla

peroli
15. zář 2010

@prcekpet no právě... snad 😀 😀 budu jen doufat že v červenci měli lidi moc práce se zařizováním dovolených apod než s výrobou miminek 😀 😀

trexx25
15. zář 2010

@storm07 Ahojky, no nám ukázaly standart (červenej porodní sál) a tam ripstol byl,ale WC a sprcha ne, a říkali, že na porod.sále standartu wc ani sprcha není, jen společné na chodbě. Ale kackadu psala, že jsou tam 3 s WC a sprchou a 3 bez, s těma se ale asi nechlubí, pokud to tak je, protože si myslím, že by pak nikdo nechtěl ten nadstandart. 😀 A nadstandartní porodní sál byl teda větší, než ten standartní, podle mě, ale zas mi příšel míň útulnej. 🙂

kackadu
15. zář 2010

@peroli třeba ne, jednak kdoví jak to bude až budeš rodit, a prostě je to o náhodě..

kackadu
15. zář 2010

@trexx25 jen se divím, že na tom pokoji s vanou tady paní píše že není záchod?! vždyt tam je,ne?! No uvidíme, snad nám to bude při tom porodu všechno jedno 😎 . Jinak držím pěsti na páteční prohlídku, já jdu taky ale na ten Obilnák .Jaký jsou pocity? Já mám pocity že to drží a že to asi hned tak nebude 😅

storm07
16. zář 2010

my jsme měli E nebo F nadstandart kvůli wc a sprše. Byla jsem moc ráda. Trávila jsem ve sprše hodně času - dokud mi nenakázali ležet. Jen jsem myslela, že na všech je ribstol - to mě zklamalo, ale jinak jsem byla maximálně spokojena 🙂

peroli
16. zář 2010

Lindu jsem rodila na Polní u Milosrdných... jenomže to už je 13 let, takže moje zkušenosti už jsou o něčem jiným než by byli dneska...
Fifíška jsme si přivezli z Obilňáku a tam jsem byla moc spokojená (jen doporučuju rodit nejlíp v pondělí, v úterý 😀 😀 😀 to je pak ta strava úplně o něčem jiným než když jste tam přes víkend jak já.. fakt nebetyčnej rozdíl - to co nám tam o víkendu dávali to byla teda strava pro kojící matky jak prase 😝 zato v pondělí, kdy chodí primář po vizitách to byli lahůdky... jenom na snídani: taveňák, džem, čerstvý rohlíčky, máslíčko, buchty - o víkendu gumák s tukem 😝 😀 )...
teď u třetího miminka chci ještě zkusit i ty Bohunice... jednak proto, že mi zbývaj jako jediný neozkoušený 😀 😀 😀 ale hlavně proto, že si to tam kamošky i známý hodně pochvalovali a jednak i proto, že jsem slyšela pravej opak než co tu píšete, že právě dost maminek bylo z Obilňáku převeleno právě do Bohunic, tak bych se chtěla vyhnout tomu popojíždění mezi porodnicema a tomu být na titulkách novin "porodila na parkovišti" 😅 😝 😀 😀 uvidíme jaká bude situace za půl roku..

sunea
16. zář 2010

@prcekpet pan dr. sa volal Adam Zobac, ale veru neviem, ci tam este je. Niekto tu pisal, ze dost dr. odislo niekam do zahranicia... Bol fakt vyborny, vobec nestresoval, aj ked chvilu bol dovod, pohoda, fakt pohoda.
@storm07 ja som rodila na Obilnaku na nadstandarde a bolo to asi aj zbytocne, pokial clovek nechce rodit vo vani do vody. Na Obilnaku maju totiz aj obyc porodne boxy socialne zariadenie a hlavne polohovacie kreslo - na nadstandarde bola sice siroka, ale obycajna postel, takze na rodenie na posteli nic moc, fakt...A co sa tyka ostatnych pomocok, ja som ich vobec nevyuzila, proste som nemala naladu tam poskakovat na lopte, alebo vesat sa na ripstol (rebriny) alebo byt hodinu v sprche, uplne ma to rozculovalo 🙂

trexx25
16. zář 2010

@kackadu Ahoj, no tak to jsme na tom stejně, já byla dnes s rodinkou i vybírat brambory, abych ji trochu popohnala a moc se mi nezdá, že by se k něčemu měla, tak jsu zvědavá, co mi zítra řeknou. 😉 Jinak ten nadstandart s vanou nám neukázali, protože tam zrovna někdo rodil a tak netuším, jestli má záchod a wc. Třeba budu mít zítra příležitost a zkusím se zeptat.
@peroli To s tím přesouváním z Obilňáku do Bohunice se mi moc nezdá, protože když jsem se dívala na www.stránky obou porodnic a porovnávala je, tak Obilňák má mnohm větší kapacitu, než Bohunice. Tak mi to připadne nelogický, ale to je jen můj názor, třeba se pletu.

peroli
16. zář 2010

@trexx25 tak je pravda, že je to skoro 2roky stará informace ale někdo mi to před asi půl/třičtvrtě rokem říkal taky, že byli poslání z obilňáku do bohunic... tak snad už to dneska nehrozí 😉

kackadu
17. zář 2010

@trexx25 Ahojky tak mám za sebou dneska kontrolu. Stravila jsem tam ze vším všudy hodinku a půl takže paráda. Nález máme takovej, že se porodní cesty chystají, otevírá se to, ale na porod to zatím není. Miminko by mělo mít 3200 gramů, což teda macík na to že nám zbývají ještě 3 týdny 😕
Prý měli tedka taky plno, manžel říkal že když jsem byla vevnitř, že dvě maminky vedly někam přes dvůr do sklepa do nějakých záložních boxů.
Já doufám, že pak budu moct fakt dojet do těch Bohunic když jezdím na kontroly na Obilnák. 😕

prcekpet
17. zář 2010

@kackadu ja mela 3tydny pred porodem odhad 3300g a nakonec mel maly 3940g 😀 a u prvniho mi taky rikali, ze ma maly 3000g a mel pak 3650g 😀 takze radeji pocitej s tezsim miminkem 😀

trexx25
17. zář 2010

@kackadu Ahojky, tak to jste na tom dobře, když se Ti tři týdny před termínem chytají cesty. To já mám týden před a prý se zatím moc nechystá, jsem tak na 1 prst, což je slabý. Malá má cca 3650g, takže docela kus ženské. Jinak my tam strávili něco málo přes 2 a půl hodiny. Doktorka co mě vyšetřovala byla moc fajn, možná mi dělala Hemiltona, ale nejsem si úplně jistá, bylo to teda hodně nepříjemný, jak mě vyšetřovala, ale upozornila mě, že to tak bude, tak mě to nijak nerozhodilo, že by to nějak hrozně bolelo, to bych neřekla, akorád po tom špiním, což říkala, že budu a myslím si, že mi odešel kus (možná celý) hlenové zátky. Ptala jsem se jak dlouho by mě nechali přenášet po termínu a říkala, že max nechávaj týden, ale já že mám dost velký bříško, tak i míň. Na další kontrolu jdu zase v pátek, tj. 1 den před termínem. 😒 A kdy vy?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru