Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

petapi
16. únor 2010

ahoj holky, my jsme radši nevolali, aby nás právě neposlali jinam 😅 ale je fakt, že už měli poslední porodní pokoj volnej...
nadstandart klidně hlaste už při příjmu, oni to obvolají a případně bloknou, ale při volání, jestli vůbec máte přijet a že chcete nadstandart se na vás asi vykvajznou, páč oni to na porodním neví a musí zjišťovat jinde...

blanka.k
16. únor 2010

Můj muž už navrhl zkusit v případě neúspěchu úplatek 😅 Ale ani jeden na to nemáme nějak náturu 😅

sunysara
16. únor 2010

takže je lepší nevolat??? ale pak mě polšlou jinam a budu rodit v aute ne???

marcciik
16. únor 2010

Ahoj holky omlouvám se že vám vstupuju do diskuse ale Lucince ráno v 5 praskla voda a ted rodí tak aby jste věděli 😀

sunysara
16. únor 2010

jééé moc děkujeme za info. tak na ni budu mocinky myslet. 😉

marcciik
16. únor 2010

nemáte zač 😉

zelvinka
16. únor 2010

suny - kdy máte vůbec termín porodu?

sunysara
16. únor 2010

zelvi 25 února nebo 4 března. 😀 tak doufám že to bude ten březen. i když v průkazce mám uplně jetě jinej termín tak nevím čím se mám řídit. tak uvidíme. ael jetě by tam mohl malý zůstat chvilinku.

co ty jak se cítíš??

zelvinka
16. únor 2010

suny- cítím se jako velryba křížená s kačerem. Zítra se dozvím co se mnou bude dál,...mimčo mi tlačí na ledvinu, byla jsem kvůli tomu i hospitalizovaná v nemocnici(čurala růžovou moč )a ledvina mi funguje minimálně, jsme o týden a dva dny větší,..takže zítra podle ultrazvuku se uvidí, jestli to nebudou vyvolávat.

sunysara
16. únor 2010

zelvi 😀 super přirovnání.

teda ty jo to je taky na prd na ledvinu tak to musí bolet ne???

a ty budeš rodit kde ????

zelvinka
16. únor 2010

u milosrdných,..někdo na to nadává a já mu ten názor neberu,..mě vyhovuje, že je to takové domáčtější a menší, navíc jak jsem tam ležela, tak si nemůžu fakt na nic stěžovat,...personál byl super,..a to nebyla jen jedna směna,.jídlo taky,..takže na druhou stranu jsem ráda, že vím jak to tam chodí, kdy jsou vizity, budíčky atd., nebude mě stresovat neznalost prostředí. A co ty, kam půjdeš rodit ty?

sunysara
16. únor 2010

však jo každá nemocnice má něco si nevybereš. kamoška tam byla spokojená.

asi na obilnák. ale uvidíme no mě by zajímalo jeslti mě dr pošle už do nemocnice nebo k němu půjdu i rodit?? 😀

zelvinka
16. únor 2010

no máš nejvyšší čas začít chodit do nemocnice,...chodí se tam od 38.týdne

sunysara
16. únor 2010

aha tak to nevím jsem zvědavá co mě ve čtv řekne protože o nemocnici zatím nemluvil tak nevím jeslti se ho nemámzheptat. a proč se chodí do nemocncie a ne k dr???

zelvinka
16. únor 2010

protože ti tam chodíš na monitor a aby o to mě měli přehled co a jak

sunysara
16. únor 2010

no já na monitory chodím k mýmu dr tak to už teda nevím asi se ho budu muset teda zeptat.

marcciik
16. únor 2010

"Ahoj, jmenuji se Verunka Zemlicková, měřím 52 cm, vázím 3,7 kg a narodila jsem se 16.2. 2010 v 11:20.
Holky Lucka už to má za sebou 😉

sunysara
16. únor 2010

Marciku děkujeme za zprávičku. tak to je fajn, verunka je krásná koukala jsemna fotečku ale taky pěknej macík. 😀

zelvinka
17. únor 2010

ahoj holky, tak jsem právě přijela z kontroly z nemocnice a zítra ráno v sedm hodin nastupujeme na vyvolání, tak nám držte pěstičky.

sunysara
17. únor 2010

želvi jak to??? dyt máte ještě čas???? ale pěstičky držet budu.

zelvinka
17. únor 2010

no tak máme 12 dní do termínu. Jenže nevím jestli jsem to tady psala ,ale myslím že jo jak jsem měla a mám problém s tou ledvinou,..a jak jsme o týden a dva dny větší,..tak to uspíší. Mimčo už váží skoro čtyři kila,..je donošené,..takže by neměl být problém,..jinak dneska když mě doktorka prohlížela, tak říkala, že porod je na spadnutí, že už se stejně otvírám, tak mě nechtějí trápit.

sunysara
17. únor 2010

ajoooo ty máš tu ledvinu tak to chápu, mě to nedošlo. promin. 😀

jejda tak to máte pěknýho macíka. jééé tak to budu držet pěstičky. 😀

zelvinka
17. únor 2010

děkuji,....snad to všechno zvládneme a budu už mít miminko brzo v náručí

blanka.k
17. únor 2010

Zelvin - držím palce 😉 Já právě ležela na pokoji s jednou maminou, co musela mít z ledviny hadičku , umělý vývod, že jí malý utiskoval, tak taky měla slíbeno, že porodí dřív 😉 Tak hlavně zdravíčko 😉

leopolda
18. únor 2010

Suny,
pokud chodíš na Orlí,tak oni tě posílají na kontroly do porodnice,až v termínu.
Většina gyn.nemá monitor,tak posílají dříve.

adelka89
19. únor 2010

ahoj holky prosim vas davaji v Bohunicich ci na Obilnaku nejake erarni obleceni pro prcka? A co osusky a kosmetiku pro maleho mam brat s sebou? Dekuju za info 🙂

sunysara
19. únor 2010

adelko co jsem slyšela tak oblečení pro prcka jo jen jak pojedete pak domů tak at ti manža doveze. jinak tam ty děti prý dostanou já mám pro malýho jen ubrousky, bepanthen a plínky jinka nic. a prý to bude stačit. 😉

blanka.k
19. únor 2010

Adel - měla bys mít vlastní kosmetiku, plenky a přebalovací poldožku, abys ho nepřebalovala přímo na posteli, látk.plínku a vše pro sebe. Sice k porodu dostaneš nějaký balíček, ale tam jsou jen vzroečky (třeba mini Bepanthen), tak myslím, že je lepší mít svoje. Ale pokud je potřeba něco netypického (třeba holky tam měly odřené bradavky, mimčo se osypalo), tak to jim sestřičky přinesly něco vlastního. Plenek se dostává jen pár kusů, max. na den, zbytek musíš mít svoje. A mamky dostávají erární pyžamo, amusím říct, že je fakt docelá dobré, i když je to takový nesexy pytel, nosí to tam 90%mamin. Ale jinak vše své, ještě nezapomenout na toal.papír, já dostala čípky a pak na WC zjistila, že papír musíš mít svůj 😅 🤐 Jo a ještě ty ubrousky na prdýlku je taky potřeba si donést. 😉

sunysara
19. únor 2010

blani já zapomněla na podložku ale ty třeba v bohunicích mají na pokoji v záloze jsem viděla tak nevím. a kosmetiku nevím nevím. to mi nikdo neříkal. ale já si nic brát nebudu, prý používají všechny nemocnice johnson tak nevím. 😉

a jak válčíš s tím pánem s aukra????

blanka.k
19. únor 2010

Suny - válka pokračuje, prý to dávno poslal, vymlouvá se na ČP ☹ Já se právě ptala těch holek, co jsem s nima ležela, a říkaly, že podložky a utěrky mají svoje, ty tam nebyly, možná to taky bylo tím, že neležely na 6., ale na 7.p, které je primárně pro těhule 😅 A jak říkáš, kosmetiku dostaly nějaké vzorečky Johnson a co jsem četla tu na MK i co říkaly ony, tak moc lidí ji v oblibě nemá, ta měly svoji. A taky jsem si dnes na Obilňáku koupila to činidlo, abych poznala plodovou vodu. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru