Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

sunysara
25. únor 2010

mabuško jdina naši diskuzi lucinka to má za sebou. 😀

jinak to nikdo neví jak to bude vypadat. čípek zkrácenej měkej ale jsem uzavřená. jinak je prý lepší že se mi to roztahuje bez kontrakcí než pak naráz s nima ale nevím. ty bolesti fakt nepřeju nikomu

blanka.k
25. únor 2010

Suny - ty jsi byla na Obilňáku? Já tam totiž taky byla u nějakého mudr. na pohotovosti u nějakého mudr. se jménem evidentně někde z východu 😅 Tomu se mě podařilo předávkovat vitamínama 😅 🤐 Tak hlavně, že jste ok, i když věřím, že už to chceš mít za sebou, mě ty bolesti nebaví už teď 😅 😵

sunysara
25. únor 2010

tak já valím už mě to zase hrozně bolí tak papa

mabe
25. únor 2010

blani, jaky mas bolesti? ja prave nic. sem tam me dole pichne, zada v krizi, ale jako vevnitr nic.

blanka.k
25. únor 2010

Mabe - mám skoro pořád bolesti jak při ms, i jsem ležela v Bohunicích, a nic nezjistili. A třeba obden mám torchu křeče ve střevech, ale na to jsem si už zvykla, ty jsem měla často i před těhu 😅 Moje mudr. říkala, že to snad mám od světšující se dělohy, tak snad má pravdu. 😅

mabe
25. únor 2010

blani, jojo, urco je to deloha. ja takovy problemy nemela,, tuk, tuk. sem tam pichani dole, ale jinak nic. az se trosku divim. dr. me rekla, budte rada, ze nemate takovy problemy. tedka posledni tyden, jak se zvetsuje bricho, tak uz me to bricho tlaci, mala hlavou tlaci do zeber, takze se me blbe sedi a mam bricho nafoukly a plny jakoby melo prasknout. holt, to je posledni mesic a patri to k tomu.

blanka.k
25. únor 2010

Ježíš, koukám, co jsem psala za hrubky 😅 Tak ať ten poslední měsíc zvládneš v pohodě do konce a malá se otočí. 😉

mabe
25. únor 2010

blani, dekuju. uvidime v utery na kontrole jak jeste vydrzime. mozna se uz domluvime na terminu vyvolani porodu

blanka.k
25. únor 2010

Moje kamarádky mají s vyvoláváním v Bohunících dobré zkušenosti, obě ze zdrav.důvodů (těžká cukrovka od dětství a záněty střev) měly podle svých gyn.jít na CŘ, ale pak přišlt do Bohunic a tam jim řekli, že to zvládnou klasicky a obě mají takto už každá 2 děti. jedna rodila taky přesně měsíc před porodem, malej už měl asi 3,5kg, za 3 dny šli domů 😉 Aspoň se nemusely bát, že neponají, že porod začíná. 😵

blanka.k
25. únor 2010

Byly jste někdo na těchto kurzech? http://www.fnbrno.cz/article.asp?nArticleID=223...
Dívají ty instrukce na papíru nebo hezky papír a tužku sebou, když to hlava neudrží? 😅

lucka.adis
26. únor 2010

Ahoj holky, jdu na vás v rychlosti mrknout co je nového 😉

Suny, takže na porod to zatím není? Vydrž, Prťka.. vydrž. Za chvilku to budeš mít za sebou a potom se těm bolestem budeš už jenom smát 😉

Balni, jak ty jsi na tom? Všechno v pořádku? Už jste byli na tom kurzu nebo se teprve chystáte?

Zelvinko, tak to buď ráda, že máš doma spící miminko. Naše malá je sice také spící, ale někdy se ji musí prostě pomoct, aby vůbec usnula.. potvůrka.

sunysara
26. únor 2010

ahoj luci no zatím to asi tak nevypadá. ale jsou to bolesti že fakt nemůžu sedět jsem nasraná. každej pohyb je síla a furt nic. jinak holky psalal mi kamoška, narodila se jí dneska holčička a prý byla císařem, jenže měla zkaženou plodovku jak se to pozná??????? fakt mi někdo něco napíše a já se už bojím, abych to neměla taky.

blanka.k
26. únor 2010

Suny - prý se dá na tu vodu kouknout spodem nějakým "kukátkem" jakou má barvu, tak nějak to mám někde popsáno v chytré knize o těhu. A jinak se to samo pozná, když ti odteče, že je třeba nazelenalá 😅 A ten Arménec, to jsi byla na Obilňáku? (viz.můj dotaz ze včerejška z 19:44)
Lucka - na ten kurz jdeme zítra 😉
Právě tu byla kamarádka s miminkem (vystud.lék.fakultu) a prohlásila, že mám dobře kleslý břicho dole. Tak jsem jí říkala, co mi včera řekla mudr., tak už vím, co mám pootevřené, prý se tomu říká porodnická branka. ale čípek mám ok, bolesti furt stejné, malej je teď ototčený na ležato, tak porod snad nehrozí.

sunysara
26. únor 2010

blani nee to jsem byla v bohunicích ale byl super a hlavně mě všechno vysvětlil. a odpovídal na všechny otázky žádný odflinknutí nic.

blani no rodit bys jetě neměla co já bych dala za pokleslý břicho ty jo to jsou paradoxy. 😀

blanka.k
26. únor 2010

Mě když včera mudr. vystrašila, že na pohmat mám zkrácený čípek, a pak, že malý má 1660g, tak jsem říkala, že to je ok, že to byla moje porodní váha 😀 (a co ze mě vyrostlo co? 😀 ) Já si říkala, jestli jsi na Obilňáku nenarazila na toho "mého" mudr. Nevím,jestli mám zítra táhnout na tu prohlídku nemocnice foťák, abych tam nevypadala jak magor 😅 Ale když já si hrozně ráda vždycky vše zdokumentuju 😅 🤐

sunysara
26. únor 2010

blani tak jestli to dovolí tak si ho klidně vem když ti to pomůže. za to nic nedáš.

tak to máte hezkou váhu už. to by se dalo ale ještě at tam tak dva měsíce určo vydrží. tam mu je nejlíp.

musí tě asi víc hlídat no. jinak to nevidím.

blanka.k
26. únor 2010

mě ta váha na 29+3 přijde docela dost. To by znamenalo, že za psolední 3 týdny a 3 dny svoji váhu skoro zdvojnásobil. Je teda fakt, že jak mě pustili z těch Bohunic, tak jsem "žrala a žrala" a každý týden cca 1,5kg nahoře. Tak doufám, že se zítra nebude moc rodit, aby nám hezky všechno ukázali, pochybuju, že tam bude nějaká mamča rodit a oni tam přivedou 10 párů na "exkurzi" 😀 ještě třeba s foťákama... 😀

sunysara
26. únor 2010

blani my jsme měli na konci 31tt 1850g a o týden později jsme měli 2300g 😀 a pak už jsme skoro nic nepřibrali ale ted má malej zhruba 3100g.

jo jako myslíš že vás jako pustí i k porodu?? 😲 😲

blanka.k
26. únor 2010

Suny - to pochybuju 😀 A já bych to raději ani vidět nechtěla. na žádný kurzy nechodím, na netu jsem si porod nikdy nepouštěla, a ani se na to nechystám. Proč se zbytečně stresovat 😅 A s tou váhou jsi mě trochu uklidnila, 3100g, to by bylo krásný, kdybych šli takto k porodu 😉

sunysara
26. únor 2010

no já si porod pouštěla ale před těhu ale mám to v živé paměti a jsem ráda že se neuvídím z druhé strany. 😀

blani neboj to bude dobrý. no já se s tou váhou taky děsila ale dobrý je to plus mínus. ale je fakt že ještě at tam malej chvili vydrží.
já jsem asi nenormální prostě se na ten porod docela těším a vůbec si nepřipouštím že bych se měla bát. nejsem divná???

mabe
26. únor 2010

ahoj holky, ja porod videla jeden v predporodnim kurzu a na dalsi se neminim divat. nebudu se preci stresovat.

sunysara
26. únor 2010

mabe no to já bych se taky na žádnej nedívala. nejsem na to stavěná. 😀

blanka.k
26. únor 2010

Suny - nejsi divná, já se ho taky nebojím. Přes pupek a bez brýlí stejně prd uvidím. To spíš chudák chlap, ten nebude oblblý lékama, hormonama, bolestma, bych řekla, že ti jsou na tom hůř 😀 Uvidíme, co bude říkat zítra po t= prohlídce porodnice, snad tam nebudou maminy moc křičet, aby se nezalekl 😀

mabe
26. únor 2010

blani, ty jdes do bohunic?

blanka.k
26. únor 2010

Jojo, zítra na ten předporodní kurz, abychom si teda byli fakt jistí co od nich budeme chtít, co nabízí. 😉

sunysara
26. únor 2010

blani manžel se mnou k porodu nejde tak že ten je v klidu.

jinak já asi taky půjdu do bohunic jak jsme šli ted do nemocnice tak jsme taky jeli do bohunic už to tam znám.

mabe
26. únor 2010

ja tam chodim na ambulanci porodniho salu a byla jsem tam ve stredu na prohlidce. jsem spokojena, pujdu tam.

lucka.adis
26. únor 2010

Blani, my když jsme tam byli na kontrole, tak tam maminy křičeli a nám na monitorech naskákala husí kůže 😅
A je teda fakt, že já jsem řvát sice nechtěla, ale myslím si, že jsem byla také docela dost slyšet už jenom proto, že mi nestihli píchnout epidurál 😀 😀 a kdo říká, že porod nebolí, tak buď kecá nebo měl píchnutý ten epi, páč to bolí, ale ten výsledek za to stojí.

Takže holky, šup.. ať už to máte za sebou a miminka v náručí 😉

sunysara
26. únor 2010

blani já budu rodit a asi mi bude jedno, nebudu nic vnímat. ale je dobrý vědět jak to tam vypadá. já jsem tam nebyla ale uvidíme. 😀

lucka.adis
26. únor 2010

Jinak nadstandartní porodní pokoj super!!!!!! Měla jsem ho a fakt jsem byla za to moc ráda. Potom tam jsou jenom porodní boxy, ale ty nemají sprchu ani záchod..to musíte na chodbu 😝 ale to uvidíte sami.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru