Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

sunysara
11. kvě 2010

ahoj slunečnice, já jsem rodila před dvěma měsící v bohunicích a super. nahlašovat se nemusíš jen je lepší když rodíš zavolat že jedeš. ale mě si tam nechali takže nevím jak to je. každopádně neboj se

sunysara
11. kvě 2010

ahoj mysko jak to jde? jak se máme??? 😀 ty jo já na net moc času nemám.

blanka.k
14. kvě 2010

Ahoj,
tak moje zkušenosri z Bohunic, kde si mě 6.5. nechali, poté co mizjistili na poradně preklampsii. Porod jsem měla vyvolávaný, nechali ho běžet max.jak to šlo, tj. 3dny, nakonec se vše zvrtlo, u malého nastala hypoxie, nešel sestoupit, doktoři mě pořád rukama roztahovali, druhá mudr. mi skákala po břichu, ale nakonec musel císařem ven a to 8.5. večer. Jelikož jsem byla na porodním boxu 3 dny a měla jsem v sobě 5 vyvol.tablet + infuze, tak bolestma jsem občas jen ležela u záchodu, co to šlo, tak jsem byla ve sprše,...takže vřele doporučuju za těch 500 tennadst,porodní box, první den, kdy jsem měla jen takové křeč.menzes boelsti, tak jsem i využila telku a rádio, pak dál míče, i ve sprše jsem na něm seděla, fakt super. Jinak PA i doktoři skvělí, ještě den předtím mi PA říkala, že vedle paní rodila taky Tomáška, ale že skončila na císaři, že mají teď nově otevřený akutní porodní sál, jinak se chodí rodit o kousek dál po chodbě...tak jsem měla možnost si ho o den později zvyzkoušet. Tlačit na kontrakce jsem začala někkdy kolem půl 4 a pak to byl fofr, honem na sál, tam už byl během těch asi 3 minut nachystaný team a v 15:45 byl malej na světě, pak na vizitě se nějaký ten přednosta kliniky divil, že he nemuseli resuscitovat, takže já dávám vybavení Bohunic a připravenosti na tyhle případy jedničku! Bohužel pak měli pořád plno, takže chvilku jsem strávila na tom jejich "JIP" pokoji po operaci, ale po asi 20 hod. jsem musela na normální pokoj, abych uvolnila místo, malého jsme pořádně neviděla, jen mi ho nosili přikládat, ale fakt jen na chvilku, nic moc mi neřekli, byl tam šrumec, v pondělí mi ho konečně dali na pokoj, a od úterý jsem byla na nadstand. a konečně se trochu vyspala, jinak to moc nešlo, děti to měli hezky naplánovaný, přestalo křičet jedno, začalo druhý 😀 Dokonce jsem měla i 2lůžkový nadts., takže tam s náma byl poseldní 3 dny tatínek a pomáhal mi, protože s tím sešitým břichem po CS nic moc pořád běhat kolem malého. Co se týče mudr. a PA pro nás maminy, tak super, ty dětské mi některé ale přišly na zabití, když jsem k tomu přidala depku, že u sebe nemám dítě, vše mě bolí, nějaké ty hormony, tak jsem v pondělí ráno psala M., že chci podepsat reverz a jít domů po 3 dnech ,jak kdybcyh rodila normálně...V tom mi ten nadst.pokoj hodně pomohl, taky byl bokem, že okolo od půl 6 nelítaly uklízečky atd. Škoda, že nebyl žádný volný dřív 😉 Co mě ale hodně naštvali, u porodu jsem měla mít nějakého pedaitra, který by malému zkontrolovat lednivnové pánvičky....každý den jsem to urgovala, jeslti už byl na UZ, pořád nějaké výmluvy či údiv, že o ničem neví, musel ajsem si sama i najít ztracený papír ohledně těch ledvin na jiném oddělení,...nakonec mu je kontrolovala mudr. včera asi hodinu před propuštěním a prohlásila, že žádnou dilataci nevidí, že kdoví, co v těhu mi našli (dilataci potrvdili 3UZ v Prenatalu na Veveří + moje gyn + poslední UZ před porodem dělaný přímo v Bohunicích 😅 ) Chápu, že tam třeba mají šrumec, ale jak je tam pokaždé jinný personál, tak furt to nějak nebyly schopni zařídit a pořád se odvolávali na další dny a jiné mudr. 😅 každopádně jsme se loučili včera s tím, že za pár let nás tam mají zas 😀

blanka.k
14. kvě 2010

Jo a kdo chodíte do Bohunic třebna na monitory, tak v Campusu v prodejně Babypark dávají zadarmo knihu od Petry Paroubkové o těhu a pak rodičovství. je to velký formát, má asi 250 stran a nevypadá špatně, M. tam šel cestou z porodnice potrvdit záručák na kočárek a slyšel reklamu v rádiu, tak jí máme doma 😉

tulanek
4. čer 2010

Ahoj holky,omlouvam se,ze vam sem tak vpadavam,ale mam hrozny dilema..... 😅
Moc prosim prosim,neni tu nektera z vas maminka nebo nastavajici maminka dvojcatek,ktera by mela zkusenosti s Bohunicema????Musim se za par dni hlasit do porodnice,uz budu chodit na kontroly jen tam,jsme v poradku,ale muj gyn me tam posila pro jistotu,aby tam nade mnou a nad holcickama meli dohled od ted az do porodu....

Byla jsem rozhodnuta pro Obilnak,protoze tam maji vybaveni pro miminka narozena uz od 24tt ale jak jsem zjistila,pokud miminka donosim do 31.tydne,cemuz mooooc verim,muzeme do Bohunic a ty se mi zdaji,jak s pristupem,vybavenim i podminkama lepsi....

Kdyz nekdo poradite,budu strasne moc rada,predem dekuju moc!!!! 🙂

verisek
4. čer 2010

@tulanek ahoj, ja sice nerodila dvojcatka, ale rodila jsem pred mesicem na obilnaku a musim rict, ze super
jediny co doporucuju je zaplatiti si nadstandart, jelikoz klasicky sestinedeli je tam nic moc

staninka77
5. čer 2010

Ahojky.
Verísku-I když oddělení šestinedělek stojí za prd dá se tam vydržet.
Mně to taky nabízely ale nešla jsem na ten nadstandart i když vím že je tam klídek bych se asi nudila.
Já z tou porodnicí byla maximálně spokojená.
Tulánku už jsem ti psala na dvoučátka.
A asi se ti zve více maminek a poradí ti držím moc palečky.
😉

naty
5. čer 2010

no, já byla na nadstandardu v bohunicích, bylo to o dooooost lepší než na pokoji, sem asi fajnovka, ale nedovedu si to představit tam být ani ty blbý 4 dny, stačil mi jeden... 😅 ...ale o klidu řeč moc být nemůže, zdi sou jak z papíru, to musel navrhovat nějakej expert...ale není nad vlastní sprchu a záchod, to za ty prachy stálo!!! 😀

blanka.k
5. čer 2010

@naty - tak to jsme asi dvě fajnovky, sice klid nic moc, ale je rozdíl, jeslti ti řve u hlavy na střídačku 1 nebo 2 dítka, ty chceš spát, druhá mamča chce kojit, nebo jí dojde návštěva, atd. 😅 Mě přišlo, že mezi těma nadst.pokojema jsou zdi tenčí než mezi klasickýma, protože jsem od vedle slyšela každé slovo, když se tam bavili 😅 Na klas.pokoji jsem od vedle neslyšela nic, telku, hovor, jen děcka když řvala 😉

blanka.k
5. čer 2010

A musím ještě Bohuice pochválit, přesně 7 dní po poordu jsem tam skončila znovu, s krvácením, motala se mi hlava, bolelo břicho, tak jsem zazvonila na por.sál (byl víkend, jinak bych jela ke své mudr), že mám problémy po porodu, moc ochotná PA, pak i doktorka, nakonec jsem dostala atb. na doma na zánět dělohy, ale hrozily, že bych tam zůstala ležet, a viděly, že mám sebou muže s malým, který ho hlídal v čekárně, tak mě uklidňovaly, že kdyby něco, tak to zařídí, abych mohla mít malého u sebe, po pár dnech jsem byla na kontrole, mladý symp.doktor, měl tam 2 fešné mediky, kteří se, jak jsem došla, vyměnili za 2 medičky, taky byl milý, ptal se i na malýho, kdyby prý mi zas nebylo dobře, ať radši dojedu,... 😉

naty
5. čer 2010

jo, s těma zdma...já slyšela, když jim vedle na pokoji začal vibrovat telefon, jako bez vyzvánění... 😀 ...ale srovnat se to nedá...když ti na normoš pokoji začne brečet dítko, vzbudíš samozřejmě i ostatní, vím, že tam maminy i chodily po chodbě, ne že by to pomohlo... 😀 ...asi si pokecaly, ale sprcha a záchod pro 6 lidí, někdy si člověk potřebuje posedět, zvlášť když je šitej....já bych asi měla trauma z pokoje a ne z porodu... 😀 ...navíc, já sem spíš introvert, takže sem přeci jenom ocenila, že tam se mnou mohl být mm, kdy a jak dlouho chtěl, a já si měla s kým povídat a tak nějak se s tou počáteční neschopností poprat v soukromí...asi sem nenarazila na nejlepší pokoj, ale měla sem tam pocit, že spíš obtěžuju...už tam byly druhorodičky a já vůbec nevěděla, co s tím uzlíčkem, sem byla úplně opocená vždycky, když začal brečet... 😔 😀 ...no, byla sem šťastná jak blecha, když se nadstandard uvolnil... 😵

blanka.k
5. čer 2010

@naty - musela jsem kouknout na staum tvého porodu, já byla jedna z těch, co spali v noci 0 hodin. Moje spolubydlíí měla holčičku, která bohužel hodně brečela, tak já aby se malý vyspal, jsem chodila v noci po chodbě, ale občas už mi bylo tak zle, že jsem zavřela oči a opřela se o zeď na 15 min 😅 A nad malýho jsme na ten "vozík" hodila pplínku, aby mu ta světla nesvítila do očí. jinak obyč.pokoj se mi líbil, ani s tím spol.WC jsem neměla problém, pak když se uvolnil nadstand. tak jsme asi my byli ti, co budí pokoje okolo 😅 🤐

naty
5. čer 2010

to mám přesně na mysli...mi jich bylo vždycky tak líto... 😒 ...já neříkám, že tam není hezký, to jako jo, všechno čistý, celkem komfortní, ale ta situace mi prostě nevyhovovala.....já nemocnice naprosto nesnáším, takže když si to můžu ulehčit a zpříjemnit, tak to prostě udělám...nejvíc mě dostala jedna dětská sestra: přišla večer zvážit malýho a tak a řekla mi, že moc nepřibírá (bylo to noc před plánovaným odchodem domů), takže jestli do rána nepřibere už nevím kolik, tak tam budem muset zůstat... 😲 ...teď já chytla hysterák, když odešla, kojila jak vůl co hodinu snad, jen aby to na to vážení měl...no, ráno to samozřejmě neměl, ale sestře z druhý směny to zjevně nevadilo a ani dr, takže sme pelášili... 😵 ...už chápu, proč některé maminy radši rodí doma... 😀

blanka.k
5. čer 2010

Já měla depku jeden den, to bylo 3.den po porodu, hodinu před vizitou jsem dostala malýho k sobě, a o vizitě ze mě udělala dětsk.sestra úplnýho debila, že nemám nachystanou plínku atd. Já nikdy nevěděla, jak ta vizita probíhá,tak pak jsem řvala do polštáře a psala uži, že další den podepíšu reverz, že malýho by klidně pustili, ale kvli císaři tam musíme být o 2 dny dýl...

naty
5. čer 2010

člověk by neřekl, co s ním ty hormony udělají, co? 😀 Já si říkala, jen ať už sem doma ve svým a je mi jedno, že nebudu celý noci spát, hlavně když budu doma!! 😀 Ale zas ať neodstrašuju, o nic v podstatě nejde, jen jak je člověk přecitlivělej... 😀 😝

lojzina
5. čer 2010

ahoj,muzu taky popsat svou zkusenost?i ja rodila v Bohunicich,byla jsem na norm.pokoji,jinak celkem spokojenost az na to co popisuje Naty-uplne to samy s nepribiranim,jedna sestra me treba tvrdila ze zatim nema malej z ceho pribirat,at se uklidnim ze se laktace teprv rozjizdi 😉 ,no ale pak prisla dalsi smena a stres-vy jeste nekojite,jakto?...zitra mate jit domu,no to asi nepujdete,vzdyt vy byste mela uz plne kojit!....No to me uplne vykolejilo,ja tak chtela domu!!!!V noci hoprisla ta sestra zvazizt,opet me vystresovala,sem byla upe hotova,no a ze u vizity se uvidi....No a vudelo se-dr zrejme mela nejakou pozn.v karte pac povida:tady je ten problem s nepribiranim,ze?Sly malyhoi zvazit,ja zpocena az na... 😀 ,nastesti dobry a my mohly zacit balit 🙂 -samozrejme to bylo tak ze sem celou noc kojjila a dokrmovala,pac sem to mliko fakt jeste nemela....tolik moje zkusenost.,asi vazne zalezi na dojmu,na koho natrefite...

naty
5. čer 2010

lojzina: 😀 já už ráno i lhala, že nakojím víc než sem nakojila... 😀 ...byla sem i pro příkrm, no, to sem pomalu obrečela, protože sem přece chtěla jen kojit... 😀 ...sem byla nervní, že nás tam nechají, dokud za mnou nezapadly dveře nemocnice... 😀

lojzina
5. čer 2010

@naty sem na tom byla upe stejne 🙂 ,fakt.doma sem se trochu zacinala zklidnovat,i kojeni v poho,ale stres a pece o starsiho raubire udelaly svy a po 2 mes.sem uz zas nekojila,ale aspon tu chvilu...kvuli tomu nepribirani sme zustaly o jednu noc dyl,ale uz na hostinskym pokoji-zadna slava-bala sem se celou noc vubecspat,dvere co vedou na balkon byly odemceny,zamcit nesly a ja mela blbej pocit...

naty
5. čer 2010

já už taky nekojím, ale ani to už tak neřeším, hlavně když sme oba spokojení a zdraví... 😵 ...nám zas pro změnu nešly otevřít okna a byl tam hic jak sviňa, takže sem furt větrala na chodbu, což teda moc nepomohlo....nejlepší na porodním boxu, to sme ještě s mm nevěděli, proč jdou ty okna tak ztuha (strašně přetápěli)...pak sme to zjistili - ani sestry nevěděly, jak je zavřít, takže je ani neotvíraly... 😀 ...hlavně že velká rekonstrukce... 😀

lojzina
5. čer 2010

no ja abych na pokoji otevrela okno,sem se tak nadrela ze sem malem porodila znova 😀 😀 😀

lojzina
5. čer 2010

ale jak rikam-jinak sem tam byla docela spokojena,az teda na tu sestru 😠 ,a sla bych tam znova-ale to uz nehrozi 😉

blanka.k
5. čer 2010

Mě naštětsí na por.boxu i nadts,pokoji šlo okno otevřít, bych tam jinak "chcípla", když jsem rodila, bylo venku vedro, tak jsem je měla furt dokořán a bylo hned nad tou cestou co vede ke klinice, takže to muselo být super, jelikož jsem každou kontrakci řvala 😅 Jnak fakt jak píšete, každá sestra říká něco jiného...jednami řekla, že si mám nechat natřít prsa filakou, druhá zas že ne, jedna taky řešila, že nenakojím za 3 hod. 40ml, ale každé 2 hod. 30ml, tak jsem pak šla v noci pro příkr, jak mi poručila a druhá sestra říkala co blbnu, že na to, že má žloutenku, pije hezky 😅

naty
6. čer 2010

to je nejlepší - co sestra, to názor...taky by se mohly shodnout... 😀 ...ale souhlasím s lojzinou, příště tam půjdu zase a tentokrát už bez obav... 😉

terak
6. čer 2010

Ahoj holky, tak mě čeká den D až v prosinci, ale už taky začínám přemýšlet. Je nějaké velký rozdíl mezi těmi bohunicemi a obilňákem? Čtu tu skoro samou chválu, podle čeho jste se rozhodovaly vy? Co jste nejvíce ocenily ve vaší porodnici, když jste tam byly?

naty
6. čer 2010

No, rozdíl je podle mě jen v tom, že na obilňáku mají novorozeneckou jipku, v bohunicích ne...ale třeba je tam i něco jinýho... 🙂 ...já sem se rozhodovala podle toho, kam to mám blízko, aby tam mohl mm kdykoliv zajet a hlavně, abych se tam cítila příjemně...moc se mi líbilo i v Ivančicích, není to tam jak na běžícím pásu, ale je to trošku z ruky...na obilňáku se mi zas moc nelíbilo a o milosrdných...no, k těm radši nic...takže nakonec vyhráli bohunice a sem za to ráda... 🙂

lojzina
6. čer 2010

@terak ahoj,no,ja sla rodit Beatu na obilnak-tenkrat to bylo takovy nejcastejsi,no a Marianka pak do Bohunic pac tam chvilu prede mnou byla znama takze sem mela vsecko popsany dokonalae,a vedela sem do ceho jdu,a tak sem tam sla i se Sebikem,rekla sem si prooc to menit.za ty 2 roky co sou mezi klukama se tam moc nezmenilo,snad jen vetsi provoz 😀 .a kdyz sem ted u Sebika jezdila ke konci na ty monuitory,tak cekaci doba plus minus 2 hodky 😒 ,ale na to me sestra upozornovala,ale da se to vydrzet....ale treba uz je nebo bude jina situace

pamal
7. čer 2010

Ahoj Terak, malý se narodil v Bohunicích. Jak už psaly holky - šestinedělí super, ale některé dětské sestry ... Navíc nám nešlo kojení, a dětské sestry na to mé rozkojení rezignovaly. Občas jsem vymáčkla 10 ml mateřského mléka a zbytek byl dokrm. Kojit mě naučila až laktační poradkyně, kterou jsem po návratu domů vyhledala. Od mých kamarádek vím, že na Obilňáku se tomu kojení věnují mnohem více. Kamarádčina holčička se taky vůbec nechtěla přisávat, tak sestra ji na Obilňáku krmila za pomoci sondy - to v Bohunicích nebylo. Pouze příkrm stříkačkou a další dny, kdy měl vypít již více, mi strčily pro malého nutrilon do lahvičky - byla jsem z toho úplně hotová. Jinak se mi ale v Bohunicích líbilo, a protože to kojení už mám vychytané (kojím doteď), tak bych tam příště šla znovu.

janahop
8. čer 2010

ahoj devcata.ja bych taky rada rodila v bohunicich,ale mam strach aby treba nerekli,ze uz maji plno a odvezou me jinam.za prve jsem uz videla to prostredi,kdyz sme chodili na navstevy dvou deti od myho brachy a libilo se mi tam a taky to mam kousek od baraku,tak aby bylo pro tatinka lepsi chodit za nama kazdy den.navic to,ze jsou tam skvely porodni asistentky slysim vsude coz me taky dost uklidnuje.

staninka77
8. čer 2010

Ahojky.
Pamal-To je pravda stím Obilnákem hodně tam popmáhají z kojením když to nejde pokaždé poradí to se mně na tom hodně líbilo že se tomu věnují i když ti dají třeba tříkačkou děckám co prozatím nechcou jíst je to u´perfektní že poradí jak to máš správně dělat.
měla jsem jen strašně dodělané prsy od toho jak mélému to prso dávaly furt do pusinky.
Já teda nějak nemohu na Obilnák dopusti moc jsem chtělarodit v Bohunicích ale nějak mně to nevyšlo.
Tak jsem rodila na Obilnáku už po třetí.
Janahop-Já si myslím že budeěš rodit v Bohunicích ale pokud nebudou mít místo tak tě pošlou třeba na Obilnák nebo k Miloušum protstě to si nevybereš nebo tě pošlou domu že se máš stavit třeba za 2.hodky jak jsem to měla já že nás poslaly domu a pak jsme dojely a hned jsem šla rodit.
Držím moc plečky aby ti to hned na poprvé vyšlo.

terak
9. čer 2010

Holky a nevíte, jak je to s registrací v Brněnských porodnicích?

http://ona.idnes.cz/tehotne-bojuji-o-sve-misto-...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru