Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

blanka.k
9. dub 2010

Alti - díky moc. Když jsem tam byla poprvé, když jsem měla hrozné křeče v asi 8tt, a ptala jsem se, kdy se můžu tam zaregistrovat, abych to neprošvihla, tak se mudr. začal smát, že nejsem v Praze, že až dojedu rodit, tak dojedu 😀 Tak všem mmainkám a dětem pevné zdraví a nervy! 😉

djkrypta
9. dub 2010

Ahoj maminky,

tak jsem se konečně k toma taky dostala,abych napsala pár slov k porodnici. Davídka jsem rodila v Bohunicích, S porodním sálem jsem byla moc spokojená. Doktoři byli super, asistentka si se mnou užila...každopádně moc chválím...Nakonec jsme rodili císařem, co mě trošku mrzelo, že mi piškota odnesli a dali mi do až skoro za 12 hodin...To už jsme byla na oddělení šestinedělí, které musím ač nerada pomluvit...Velká nespokojenost...Jediné co si chválím je přístup sestřičky Marušky od miminek, která mi moc pomohla...Už v porodnici jsem chytla plačtivou a nebýt Marušky asi bych to nezvládla....jinak co se služeb týče, musíte mít svůj i toaletní papír, tak si od toho odvoďte zbytek...Myslím že zrovna taoleťák za ty peníze které pak zaplatíte za pobyt by mohl být normálně na záchodě...jinak mě tam Davídka šoupli a nikdo se nezajímal...ať si poradím sama...musíte pak mimčo vážit aby věděli jestli púrospívá, ale jak funguje váha na to si taky musíte přijít sama...nemluvě o tom že na nás zapoměli s koupáním...a pak mě nechali Davídka budit a trápit s přípravou na ortopedickou kontrolu, půl hodiny plakal a plakal...a pak mi doktor řekl že mi už vyšetřený sme...Chápete to? Taky mi mohly sestřičky říct...Vás se to netýká...nebo to je to takovej problém? Ale jinak prostředí hezký a klid..takže doporučuji 50 na 50....

Terka

lucinecka
9. dub 2010

Blani já u syna chodila na monitory taky ke svýmu dr a v porodnici jsem byla poprvé až jsem jela rodit, nebyl to vůbec problém. Teď mě dr předala rovnou do porodnice už někdy v 36tt nebo i dřív, protože mě tam hlídají protilátky na Rh faktor, které jsem měla zvýšené, takže už k dr vůbec nechodím a jezdím do porodky na monitory, UTZ i vyšetření. Ale jak už tu bylo psáno, to že budeš chodit do porodky na monitor ti stejně nezaručí že tam budeš rodit, páč když bude plno máš smůlu 😒

sunea
9. dub 2010

Blani, ja som tiez chodila do Bohunic, aj som tam bola zamestnana (ale na inom pracovisku FN v Brne), ale ked mi zacal porod, tak museli mat "stop stav" - prisli sme na ambulanciu my (2.30 rano), po nas dalsich 5 zien viac "rozrodenych", ako ja, a do toho mali hned na rano na osmu objednane asi 3-4 indukovane porody...takze dost frmol. Preto nas poprosili, ci by sme nesli na Obilnak (oni tam vopred zavolali, ze tam ideme a keby sme neboli autom, tak s nami poslu sanitku bez problemov). Vobec nelutujem, na Obilnaku bolo vyborne (aj ked pre vyplasenu, hormonalne rozkolisanu prvorodicku, niektore veci sa nemusia na prvy pohlad az tak super zdat 😉 ).

sunea
9. dub 2010

A este som zabudla napisat, ze v Bohunicich som cakavala na monitory v rozmedzi 10 min. (jedenkrat) az 3 hodiny (viackrat)...tak bud rada, ze ma monitor tvoja dr.

blanka.k
15. dub 2010

Ahoj holky,
neměla jste některá diagnostikovanou vrozenou dilataci ledvin.pánviček /hydronefrózu u mimča před porodem? Mě by zajímalo, co mě v porodnici čeká, v Prenatalu, kam jsem s tímto problémem chodili, mi jen řekli, že se tím teď nemám stresovat, že se to řeší po porodu, že jen musím hned při příjmu k porodu jim stčit papíry, že tuhle vrozenou vadu máme, něco jsem si přečetla tady na MK, abych aspoň trochu byla v obraze a pak nebyla ze všeho vyplašená, tak by mě zajímalo, jak to v Bohunicích řeší přesně. jen vím, že hne dpo porodu na nás má přijít kouknout nefrolog, malý by měl jít na UZ ledvin, atd., tak by mě zajímalo, jeslti to tam tak funguje... 😉

vladka1
15. dub 2010

Já jsem byla U milosrdných bratří.....maximálně jsem tam byla spokojena a nabyla jsem ani na nadstandardu, jak jsem pův.chtěla. Díky MUDrům a sestrám dopadlo vše ok, i když jsem měla veliké problémy....

blanka.k
19. dub 2010

Ještě mě napadlo, jak je to v porodnici s monitory dechu? Co jsem viděla v Bohunicích, tak je holky měly, dostane ho automaticky každé mimčo? jak je to jinde?

verisek
19. dub 2010

blani, na Obilnaku ma kazdy mimi urcite monitor dechu..

k.ate
19. dub 2010

veri - s tím monitorem dechu to není pravda... Mají je primárně na novorozeneckým a u dětí na fototerapii se žloutenkou a na pokoj ho dostávaj jen rizikový mimča... My jsme monitor dechu neměli a u nás na pokoji nikdo. Nám dokonce i zapomněli zvednout matraci v postýlce...

petapi
19. dub 2010

veri, jako kate, ani já ani spolubydlící jsme monitor na obilňáku neměli.
a s barunkou poprvé v bohunicích jsem měla, prtž jsem ležela mimo oddělení a sestry.

blanka.k
19. dub 2010

Já mám právě pocit, že ta jedna mamina, se kterou jsem ležela v Bohunicích něco pronesla jako, že měla štěstí, že na ně monitor zbyl, ale ležela jsem s nima jen 1 den, než mě šoupli k těhulím, a v těch bolestech jsem moc neměla chuť se vyptávat....Obě měly donošený, zdravý mimča, tak kdyžtak si nechám dovézt svůj, když ho mám doma...díky za odpovědi.

verisek
19. dub 2010

aha, tak to mela kamoska asi neco VIP, mala monitor mela porad.. i zvedlou postylku

k.ate
19. dub 2010

veri - nebo tam neměli moc miminek, nám to i na obilňáku říkali na takové schůzce po porodu, že ideální by bylo, kdyby to měly všechny děti, ale že na to nemají, takže napřed jsou monitory na novorozeneckým a na fotu, kde by to sestřičky neuhlídaly, pak dávaj monitory rizikovejm mimčům a pak až těm "normálním" nebo jak to napsat 🙂

sussanah
19. dub 2010

Ahoj holky, ja jsem rodila v Bohunicich a musim rict, ze to bylo bezva. Dr i asistenky supr, takze priste jedu jedine tam. A taky tam nema monitor kazde mimco. My jsme byli po porodu v pohode, takze jsme ho nemeli, ale holka co byla se mnou mela prvni a druhe apgar horsi, takze ta ho mela. A zapominala ho vypinat, takze jsem 3 dny nespala... 😠 ale jinak je to v bohunicich moc pekne, hlavne ty opravene pokoje 🙂

blanka.k
20. dub 2010

Takže nebudu vypadat moc divně, když si eventuelně přivezu svůj monitor? 😅

staninka77
20. dub 2010

Ahojky děvčata.
Když jsem byla na Obilnáku tak já ho teda neměla vubec jen když byl malej na oddělení měl vysokou žloutenku tak monitor dechu tam měl ale já ne samostatném pokoji neměla.
Jen moje sousedka ale ta tam ležela jen jeden den a pak odjela domu a ta ho měla prej malému se v noci špatně díchalo tak jí to pujčily aby neměla strach. 😉

sunea
30. dub 2010

Ja som monitor dychu na Obilnaku mala, aj zdvihnutu postielku, syn bol donoseny bez zltacky, ale mozno to bolo tym, ze som bola na nadstandarde...

blanka.k
30. dub 2010

Kolik je na Obilňáku nadstandardů? A jak moc jsou obsazený? A nevíte, jak je to tam pak s další případnou péčí o miminka? Máme vrozenou výv.vadu ledvinových pánviček a včera jsem byla v Bohunicích celý den, večer jsem měla kontra po 5 min., ale vůbec se neotvírám, čípek drží, tak mě poslali domů, že kdyžtak mám pak jet na Obiolňák, že oni mají plno, ....a nějak to přes noc přešlo 🤐 Akorát jsemse domlouvala ráno s mudr. v Bphunicích (to ještě žádný kontra nebyly), že hned po porodu nás předají do péče pediatrů přímo z Bohunic a ti udělají nefrolog.vyšetření atd. tak na dětské oddělení. Ale jak je to na Obilňáku, to je "jen" poordnice, nebo tam mají i nějaké dětské oddělení? 😅 nebo oni pak třeba posíljaí do Č.Polí?

blanka.k
30. dub 2010

A jinak včera za mě mají Bohunice 1. I když toho dopoledne měly dost, tak PA ochotné, usměvavé, když jsem šla k mudr., tak vstal, podal ruku, předtsavil se, mohla jsem se na cokoliv zeptat, pak večer (musela jsem znovu na monitor atd, se jim něco nezdálo) jiná PA i mudr (Arab) taky skvělí, PA nás ještě s jendou maminou po monitoru nechala sedět u ní, vysvětlila nám ty monitory, co je na nich dobře/špatně, já se pak j´ptala na nějaké věciohledně porodu, plod.vody, moc ochotná ... joo, včera by se rodilo. Ještě ke všemu byli ti doktoři nejenom moc sympatičtí, alei fešáci 😀 🤐

verisek
30. dub 2010

blani na obilnaku je myslim 6 nadstandartu a podle toho co se rika, tak obilnak je jeden z nejlepsich na poporodni peci u miminek pokud maji nejaky problem..je tam specialni jipka atd..
koukam, ze Bohunice maji ted stop stav docela casto..

blanka.k
30. dub 2010

Veri - jo, Bohunice ho teď mají skoro pořád 😒 My právě nepotřebujeme žádnouo JIP nebo akutní péči, nás čeká dlouhodobější (několik let minimálně) sledování v poradně, tak bych ráda už od porodu chodila do stejného zdrav.zařízení, což v Bohunicích není problém, ale myslím, že na Obilňáku to je fakt jen kolem porodu 😉
Ještě mimochodem, včera jsem v Bohunicích říkala, že jsem si koupila na Obilňáku činidlo na poznání plodové vody a že od včerejška se mi to zabarvuje jako plodovka, a prý je to činidllo naprd, že to zkresluje, (a to ho vyrábí přímo v Bohunicích 😅) Tak by mě zajímalo čím to poznávají v Bohunicích, ale už jsem se na to zapomněla zeptat

verisek
30. dub 2010

ja ho mam taky.. jeste jsem ho teda nepotrebovala, ale taky by me zajimalo cim jinym to zjistuji..

blanka.k
30. dub 2010

právě, mě se to nikdy nezabarvilo až teď, a to jsem si dávala pozor, vložka je obyč.neparfémovaná, měla jsem čisté a suché ruce,... 🤐 Prý když se mi něco nezdá, tak mám dojet radši se rovnou ukázat, no super, to tam budu jezdit po každé návštěvě WC 😀 😵 prostě to neřeším, jak neprdne aspoň litr vody, tak to asi je ok 😀

misula29
30. dub 2010

Ahojte holky, jsem tu nová tak se trochu rozkoukávám 🙂 Chtěla jsem se zeptat jestli nemá někdo zkušenost s porodnicí U Milosrdných třeba od kamarádky za poslední dobu . poprvé jsem rodila na Obilňáku a byla jsem spokojená na max,ale to je 6 let zpátky a teď čekáme druhý mimčo a říkala jsem si že bych zkusila něco jinýho, přece jen 6 let je dlouhá doba 🙂

lucinecka
30. dub 2010

Misulo, moje dvě kamarádky teď rodily u Miloušů a byly spokojený. Je fakt že jsem tam za jednou z nich byla a to šestinedělí tam je krásný, Obilňák je proti tomu hnus komunistickej. Ale ta péče na Obilňáku je vážně vyhlášená, že jsou tam nejlepší. Já tam teď rodila podruhé a byla jsem snad spokojenější než poprvé, nezažila jsem jedinou protivnou sestru, všichni byli strašně ochotní a to že tam není hezký prostředí je vážně úplně nepodstatný.

myska
3. kvě 2010

Holky, pokud se nepletu, tak ten vyhlášenej novorozeneckej Jip z Obilňáku je přesunutej do Bohunic, ne??? 😕

simoch
10. kvě 2010

Misula29 já rodila 2x u Milosrdných, poprvé v r. 2002 a podruhé loni v srpnu a nešla bych jinam, maximální spokojenost!Obilňák a Bohunice znám z praxe a nešla bych tam!

merett
10. kvě 2010

já taky rodila u Miloušů, bylo to v noci po štědrém dnu a bylo to super, klid, ticho a všichni moc příjemní. Měli jsme porodní box s rohovou vanou který nám velmi výrazně zkrátil bolesti. I šestinedělí šlo, měla jsem pokoj č.1 kde byla se mnou pouze jedna maminka s miminkem a žádný zdvojený pokoj jak u ostatních. Výhoda byla že jsme měli wc a sprchu jen sami pro sebe, na některých pokojích bylo dohromady pro 2 pokoje po 3 maminkách. Ale i tak myslím že oddělení má úroveň. Příště bych šla zase tam, vůbec bych neváhala...

modra_slunecnice
11. kvě 2010

Ahoj, chci se zeptat jak brzo před porodem je protřeba se nahlásit v porodnici - čekám své první ? jsem z brna ale uvažuju jestli nejsou lepší porodnice třeba i v okolí brna, z brna se mi jeví nejlíp bohunice, bohužel k milosrdným mám osobní averzi a jít tam rodit bych se bála protože z té nemocnice mám zlý pocit, umřelo mi tam pár blízkých co tam zpádově patřili a setřenku tam málem připravili o mimi když jí nechali přenášet a nevšimli si zkažené plodvky... Takže se ptám jaké kdo z vás máte dorbé zkušenosti s porodnicema, teda výjma Miloušu, tam fakt nechi i kdyby byli svatí ☹ . Děkuju

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru