Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

marci
11. kvě 2009

Berti, ale ono ještě není pozdě........co Ivančice, Vyškov nebo jiná okresní porodnice??

bertica.h
11. kvě 2009

marci..ja neviem..takto na posl.chvílku vymýšľat..hlavne ked ma registrovali už tam..

a mám doma dcéru..mám pocit,že musím byť čo najbl.k nej..neviem prečo. 😒

Možno vypadám ako večný stažovatel..ale ja niesom.Len poznám svoje práva,učili sme sa ich na škole a vtlkali nám do hlavy ako sa máme k pacientom správať..a teraz to očakávam,že tak bude zachádzať neikto so mnou..

Porozpr.sa s manželom ešte..asi som teraz toho taká plná,že nad tým moc premýšľam.ale všetko porovnávam s prvou porodnicou kde som rodila(Ustí nad Orlicí) a to bolo niečo úúžasné.naozaj max.spokojnost.

animatua
11. kvě 2009

bertico super, ze jsi se nedala! myslim, ze to je strasne dulezity, i pro ostatni "pacientky", stanovit dr. hranice, aby se k rodickam nechovali jako k vecem! mas muj obdiv! 😵

marci
11. kvě 2009

Berti já rodila v bohunicích a některé sestry tam asi měly pocit, že maminy jsou nesvéprávné slepice a podle toho se chovaly. Ke mě si tohle troufla jedna jenom jednou a taky naposledy. Fakt se nesmí člověk nechat. Když jsem viděla některé ty chudiny maminy jak si to tam všechno braly k srdci a nervovaly se, bylo mi jich líto.... i když si za to mohly samy....

evka007
12. kvě 2009

Ahoj holky, a musím se do porodnice, kterou si vyberu, nějak přihlásit? A jak dlouho před porodem?

svataterezicka
12. kvě 2009

Registrovat se stačí 14 dní před termínem porodu - říkali v Bohunicích. Nebo když tě pošle tvůj gynekolog do nějaké porodky tak si tě tam už rovnou zaregistrují.

lucianas
12. kvě 2009

Ahoj,

Berti, tak to je docela síla. Ale je pěkné, že jsi se nenechala. Určtiě i my, nastávající maminy se nesmíme nechat. Děkujeme za radu a za to, že víme, že se musíme ohradit a nenechat si vše líbit.

j137
14. kvě 2009

Koukám,že příspěvky už jsou staršího data,ale zkusím něco přidat.Já rodila na Obilnáku a po měsíčním ležení na Polní musím napsat vysvobození.Ne,že byto na polní nebylo fajn,ale trochu mě u rizik.těh.děsila vidíina,že zde není Jip pro novor.,takže event.možnost přesunu miminka mě dost deptala.Všichni byli děsně milí,ale uklidnit moc nedokázali,alůe zvykla jsem si.potom najednou sprcha raději převoz na Obilnák,vysvětlení jalové a já najednou celé dopoledne s taškama na chodbě.No příjezd na obilnák tím byl poznamenaný,ale najednou nic nebyl problém,takových těhotných je.....,já se tam děsně zklidnila a šťastně přivedla v epidurále na svět syna císařem,myslím že ta psychika posledních tří týdnů,kdy jsem byla v klidu vyvážila i jakés takésdrobné nedostatky.A k Polní ještě jedna zkušenost,byla jsem na návštěvě za odrodilou kamarádkou,a že bymně připadlo právě příjemné pro rodící maminku,že se jí neustále někdo courá sem a tam a do toho na ni nakukuje každá návštěva,která je na chobě,po té tatínek probíhající s mimčem kamsi do jiné místnasti,no nevím.

bertica.h
14. kvě 2009

asi je moja otázka pre Vás trápna..ale Polná nemocnica je ktorá??? 😅 😅
Predsa len,niesom Brnačka 😅 😅
Ďakujem

myska
14. kvě 2009

Berti, nemocnice Milosrdných bratří na ulici Polní 😉 Kousek od Mendláku.

bertica.h
14. kvě 2009

aha 😀 😀
dakujem pekne 😉

lucianas
14. kvě 2009

Ahoj,

J137, díky za info o tvé zkušenosti.

lucy.l
19. kvě 2009

Ahoj holky, kdyby jste měly zájem :

Ve dnech 23. a 24. května 2009 se na porodnických pracovištích FN Brno uskuteční Dny otevřených dveří. V sobotu 23. května 2009 budou všem budoucím maminkám a nejen jim otevřeny brány bohunické porodnice, o den později, v neděli 24. května 2009, Obilní trh. Dny otevřených dveří budou probíhat v době od 14.00 do 16.00 hodin.

lidunka1981
19. kvě 2009

ahoj lucy.l jak to vis?? My mame tu prohlidku ted v sobotu v planu. Takze by se nemelo platit ze??

bertica.h
19. kvě 2009

ha.dúfam,že akurát vtedy nebudem rodiť 😀 😀 😀

lidunka1981
19. kvě 2009

bertico to budes mit jeste tyden cas ne?? 😉 Pak sem dej prosim tvuj nazor na bohunice. Chci tam asi taky jit.

bertica.h
19. kvě 2009

ok,určite napíšem ako som bola(ne)spokojná🙂

bertica.h
19. kvě 2009

lidunka..ma napadlo,že čo teda nedoporučujem..ale s tým sa nedá asi nič spraviť su potom poradne od 38tt v nemocnici..

v pondelok som tam čakala PRESNE 3HODINY(!!!!!!!!!!!!!!!!!!)kým som bola vyšetrená a išla domov.
A už fakt že ledva chodím,naštastie som mala so sebou vodu,inak by som tam asi dopadla.
Bola tam jedna mamuška a tá sa tažovala,že mali prísť ráno na 7uhodinu a o 12tej tam ešte stále čakali pred ambulanciou na volnu izbu..bola asi objednaná na vyvolanie,lebo prenášala.Bola tam s manželom..no mna by tam asi porazilo už..chápeš..tie nervy..

lidunka1981
19. kvě 2009

No tak to je teda sila to cekani. Jo jo v Bohunicich se asi tak dlouho ceka vsude. Ja nesnasim cekani a ted v tehu uz vubec ne. No bude se to muset zvladnout. Drzim ti pesti at vse dopadne dobre 😉

magda27
autor
20. kvě 2009

Ahojky, ja chodila pred dvema lety do poradny na Obilnak a bylo to to same 😅 Byla jsem objednana, jenze dve hodky se cekala fronta na monitor, dalsi hodku dve na vysetreni 😝 Hruza, bylo to na cele dopoledne.

lidunka1981
20. kvě 2009

Aha takze to cekani je vsude 😝

lucy.l
20. kvě 2009

lidunko o tom dnu otevřených dveří jsem slyšela na rádiu, tak jsem mrkla na stránky porodnice a okopírovala jsem to sem 🙂

lidunka1981
20. kvě 2009

No lucy ja jen ze jsen nic takovyho na strankach porodnice nenasla. ☹

lucianas
21. kvě 2009

Lucy, děkujeme za informaci. 😉

veruska007
22. kvě 2009

To cekani muzu potvrdit, jednou jsem prisla pred devatou a cekala jsem skoro do tri odpoledne, to bylo hrozny 🙄 . Podruhe jsem sla na radu do deseti minut...no, a zrovna mi tam pak rupla voda, takze vickrat jsem necekala 😀 . Ale byla to hrozne sranda, volat manzelovi, ahoj, milacku, tak dnes nebo zitra budeme tri 😀 . Jeste jsme to necekali... 😅

vladka1
22. kvě 2009

Ahoj holky 🙂
jen Vám chci poslat trochu optimismu...
Rodila jsem u Milosrdných a nemám výtku. V samotném závěru jsem měla děsné komplikace....a poradili si tam s nimi...Na samotný porod sice nevzpomínám, ale péče na jedničku...fakt jsem byla spokojená.
A prvorodičkám nedoporučuju nadstandard. ..od mamin na pokoji načerpáte hodně věcí a sestry když cokoli přijdou vysvětlit jedné mamině, slyšíte to zas...
Držím palce a přeji rychlé a pokud možno bezbolestné porody,,,a zdravý mimča 🙂

katty_k
22. kvě 2009

Ahoj holky, tak ja jsem uz tyden zpet z porodnice, drive jsem se pres peci o malou pijavicku nedostala, ale urcite sepisu porodni pribeh, nakonec indukce dopadla tak, ze jsem mela alergickou reakci na jeden prostredek umoznujici rozsireni porodnich cest, ktere u me postupovalo pomalu a asi po desiti hodinach prisla mala Terezka na svet cisarem - 10.5. - 19:00, 3520 gramu, 51 cm.
V porodnici jsem byla spokojena, mala byla a je moc hodna (tedy...aktualne bojujeme s nadymanim), ale nemuzu si stezovat. Vsechny co se chystate rodit si pripravte pevne nervy na rozkojovani, me tedy neprijemne prekvapilo, ze to prvni den, dva boli, ale pak uz bylo vse fajn a musim rici, ze kojeni je mi velmi prijemne. Snazila jsem se ubranit prikrmum ktere mala mela kvuli tomu, ze jsem byla dva dny neschopna se o ni postarat, treti den jsem ji dostala plne do pece a nastal tedy mazec, jizva bolela, ale kojeni a jeji pritomnost to zmirnovala a v patek me nakonec pustili domu.
A je uzasne, jak je to zarizeno, porod byl zapomenut ihned, zustaly jen ty krasne vzpominky kdyz jsme ji videli prvne, bolesti potom taky, ted resime nadymani a myslim, ze je to narocnejsi nez to vsechno predtim.

A mala rada na co nezapomenout do porodky a me se hodilo:
- klasicke latkove pleny, nektera miminka maji radeji kdyz ji prelozite na trojuhelnik a to toho ji zabalite tak, ze ji ovazete rucicky podel telicka, usnadni to i kojeni, dite v tom muze i spinkat, mala si rucicky vytahla dle potreby
- rychlozavinovacka se hodi, me v tom mala usinala lepe
- vlhcene ubrousky, vatove tycinky na nosanek, cepicku a ponozky, kdyby bylo chladno, ja pres ni dokonce prehazovala i zupan
- alespon DVA toaletni papiry (dulezite)
- balik neperlive vody, idealne aby ji prinesl manzel treba druhy den, v porodnici je k dispozici caj, obcas ho meni samotne sestry, jinak je mozne chodit alespon na sestem patre kde jsem byla k cajove kuchynce, mivaji ho uvareny, stejne tak tam byva k dispozici chleba, rohliky, nekdy se hodi

samozrejme toho potrebujete vic, ale o tom uz se uz psalo urcite xkrat - nabijecka na mobil, nafukovaci kruh, 2 baliky poporodnich vlozek,...

Jidlo uslo, jen nechapu proc jsme jako kojici dostali pomeranc a treba k veceri balenou vysocinu a chleba...

katty_k
22. kvě 2009

a abych nezapomnela zasadni ifnormaci, rodila jsem v Bohunicich 😀 😀 😀

lidunka1981
22. kvě 2009

katty: dekujeme za info. A obleceni na malou jsi mela nebo se fasuje jejich?? A nocni kosilku muzu mit svou?? Zitra se tam jdeme s manzou podivat tak jsem zvedava. Gratuluji moooc k princezne. Preji vam hooodne zdravicka a malo prdiku 😉

janula2008
22. kvě 2009

Katty já jsem se taky divila, že nám daly snad den po porodu kroupovou polívku, čerstvý rohlíky, apod.,protože jsem byla vyheclá z předporodních kurzů 😉 já sama ze začátku hrotila jídlo kvůli malé a kojení uplně nehorázně a sama jsem,ale do půl roku poznala, že bohužel na nadýmání naší Simči je úplně šumák, jestli si dám ,,zrovna upečený chleba" nebo se hlídám celý den jak blázen. Po těch pár měsících jsem si už dala v podstatě cokoliv, klidně i ten pomeranč. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru