Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

krmv
2. dub 2013

Byl jste nekdo na te prohlidce za 400kc na obilnaku.ma byt pry tak 2hod.tak jestli ty info stoji zato.chteli by jstme asi v sobotu pokud to zato stoji.diky za info

michmar
10. dub 2013

Prosím prosím, ví někdo, jak to u těch Milošů teď vypadá? Jestli jsou ty boxy už předělané, jestli tam přidali WC nebo co se tam změnilo? Děkuji.

xpetiii
11. dub 2013

@michmar Právě se tam chystám rodit a chodím na monitory a ještě pořád je to staré.

michmar
11. dub 2013

@xpetiii aha, někdo tu na koníkovi psal, že ty boxy předělávají... už jsem tam taky byla na monitoru, ale jaksi jsem se sestry nezeptala 🙂 Děkuji za odpověď, přeji co nejvíc pohodový porod.

gabidesign
30. dub 2013

@michmar Ony ty boxy jsou jinde, ty staré normálně fungují a pak se z nich budou předělávat další pokoje. Co mám poslední zprávu, zhruba tři týdny zpátky, tak prý jsou už dokončené a čeká se na předání, to je jediné, v čem to prý momentálně vězí.

lenajsek
1. kvě 2013

Ahoj, pomalu se blíží příchod druhého dítka na svět a ráda bych se zeptala, jestli nemáte některá zkušenost z poslední doby z Bohunic? Rodila jsem tam prvního syna, porod byl vyvolávaný, ale byla jsem tam spokojená, ráda bych tam rodila znovu...
Jen tentokrát uvažuji o bondingu, nevíte, jestli je možné ho v Bohunicích provést? A nevíte, kolik je tam nadstandartů? Já minule měla nadstandart, tak bych ráda i teď, ale je mi jasné, že nemusí být místo...
Moc díky a všem těhulkám pohodový a bezproblémový porod!

lenajsek
1. kvě 2013

Nadstandartem myslím nadstandartní porodní box...

michmar
3. kvě 2013

@gabidesign Aha, díky za zprávu. No, už máme po porodu 🙂 Dokonce jsem měla asi nadstandartní box, protože tam bylo WC.

gabidesign
3. kvě 2013

@michmar Jé, tak to moc gratuluji! 🙂 A kde jsi rodila? Pořád na těch starých? Mě to čeká až v červenci, tak do té doby snad ty nové budou převzaté. 😀 Jinak první dítě jsem rodila hned na tom prvním boxu s manželskou postelí, tam právě bylo to WC - což jsem zjistila až po porodu,. 😅

romca13
3. kvě 2013

@lenajsek rodila jsem tam loni v červnu a nadstandardní porodní boxy tam byli 3

pipi909
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
michmar
6. kvě 2013

@gabidesign Děkuji 🙂 Jj,na těch starých.Právě na tom prvním s manželskou posteli,ale moc jsem si ji neuzila,protože když jsem si lehla,zpomalily se kontrakce.Na WC mě upozornila PA hned na začátku.Byla jsem mile překvapena,protože se hodně snažily pracovat s mým porodnim přáním 🙂

ninouche
11. kvě 2013

@michmar
@gabidesign
Pochopila jsem to správně tak, že na těch původních boxech je na některých taky WC nebo sprcha přímo tam? A je to jenom ten jeden, o kterém obě píšete, nebo je jich víc?
Já jsem tam byla v pátek na prvním monitoru a zůstala jsem celkem v šoku, protože ty nové boxy, co měly být hotové v dubnu nebo kdy, ještě pořád nejsou v provozu ☹ Jak tu někdo už psal - jsou hotové, čeká se na pokyn ředitele k přestěhování... a nikdo prý neví, kdy to bude ☹( Takže o tom, že bych mohla rodit už na novém, si asi můžu nechat leda zdát...

steffi23
11. kvě 2013

@michmar Ahoj, gratuluju k mimi 🙂 prosím Tě, platili jste za porod? Mám pocit, že to tam je podle obličeje, my za prvního platili a tak nevím, co čekat v listopadu...díky

gabidesign
11. kvě 2013

@ninouche Je tam na jednom WC, sprcha ne, na jednom je pak teda ještě vana, ale né zase WC. To WC je hned na tom prvním za ambulancí, které má to manželské lůžko. Jinak o tom předání jsem to psala teda já a koukám, že stále nic. No, už mají teda přes dva měsíce skluz, co byl původní plán. 😒 Já rodím až za 9 týdnů, tak snad to do té doby bude, i když s takovým přístupem teda tomu taky nedávám moc šancí ..... 😀

gabidesign
11. kvě 2013

@steffi23 U Miloušů se za otce u porodu už neplatí, nevím odkdy, ale my neplatili už ani v červnu 2011.

steffi23
12. kvě 2013

@gabidesign No prave, nas zkasirovali hned po porodu v prosinci 2011 a jini neplatili...tak uvidime, co bude v listopadu.

michmar
13. kvě 2013

@steffi23 Ahoj, nic jsme neplatili. Jen regulační poplatek (100Kč za den) na šestinedělí.

findejsova1
21. kvě 2013

@nelly.s ahojky rozhodně vol přirozený, po císaři tě vše bolí jsi omezená v pohybu, určite přirozeny.

bosorkajarka
23. kvě 2013

Ahoj nemáte někdo čerstvou zkušenost od Milosrdných, jak to vypadá s těmi novými sály, už třetí týden se tam snažím dostat na prohlídku sálu, ale pořád mají plno ☹

bosorkajarka
24. kvě 2013

Tak dnes jsem se k Milosrdným konečně dostala a aktuální informace kdyby chtěl někdo vědět, tak nové sály budou otevřeny koncem června nejpozději na začátku července - to ja už asi nestihnu ☹

gabidesign
27. kvě 2013

@bosorkajarka Hm, to je teda super. Oproti původně plánovanému únoru je to skluz jako blázen. Já mám termín 20.7, tak jsem teda zvědavá, ale koukám, že to možná asi taky nedopadne ....

ninouche
4. čer 2013

@bosorkajarka
@gabidesign
Čerstvá informace od Miloušů (z min. týdne) - nové boxy se otevírají 1.7. 😒 Takže pro mě je to definitivně pasé, ach jo... zrovna dnes jsem byla na monitoru a do sprchy tam k těm monitorům supěla chudák rodící maminka v noční košili... docela zvláštní, takhle mezi ty, co tam jsou na běžné kontrole... ale nedá se nic dělat.

gabidesign
4. čer 2013

@ninouche Tak to mě mrzí. 😒 Tak to já snad teda nakonec stihnu (pokud se mimčo nerozhodne jít ven dřív nebo neposunou otevření). Termín mám 20.7.

jancip
4. čer 2013

@ninouche To WC u těch monitorů je hodně nepříjemné. Já byla ráda, že jsem na sále byla až odpoledne, když už tam maminky na kontrole nebyly. Ale je to jediná věc, kterou bych Miloušům vytkla.

vendulka
4. čer 2013

já jsem u Milosrdných měla wc na pokoji.....rodila jsem tam před více než 4 lety

jancip
4. čer 2013

@vendulka WC na pokoji je ale jen v 1 boxu, ve zbývajících 3 není. Já jsem si mohla vybrat, který box chci, ale zrovna na tom s tím WC už rodila jiná maminka.

vendulka
4. čer 2013

@jancip to ani nevím, já na výběr neměla a šoupli mě zrovna tam, tak ještě že tak 🙂

jancip
4. čer 2013

@vendulka Já myslím, že oni na ten pokoj dávají přednostně, když to jde. Já třeba měla úplně zadní box s vanou, ale na WC jsem musela chodit přes celou chodbu, což bylo se silnými kontrakcemi docela náročné.

vendulka
4. čer 2013

@jancip to věřím, něco podobného jsem měla u druhého porodu v Bohunicích

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru