Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

zuhur
14. říj 2010

@terak tak každá to vidíme jinak 😉 se mnou tam navíc nemohl být manžel, takže bych sama na pokoji asi dost panikařila 😅, ale jak říkám nadstandart si určitě nahlaš, třeba to vyjde.
Na pokoji jsme byli max. čtyři maminky - děti. Pokoje po dvou a třech tam jsou taky. Záleží jak moc je tam plno. Když jsem tam byla v srpnu já, tak museli dávat maminky i na jiná oddělení jak měli plno.

kure
14. říj 2010

@terak já teda viděla taky jen dvou a třílůžkáče. Ale nemůžu vyloučit, že je tam i větší pokoj. Od doby, co tam byla Lucka se ale leccos změnilo. A fronta na sprchu se tam stát nemusí. Sprchy jsou tam dvoje. Jen 90% maminek používá ty novější, kde jsou jen dva sprcháče a dva záchody. Pak jsou tam ještě staré a tam je jeden záchod a asi 5 sprcháčů. Tam jsem nikdy nikoho nepotkala. Jen člověk musí dýl čekat, než odteče studená voda, protože tam opravdu skoro nikdo nechodí.

terak
14. říj 2010

@lucka.adis Aha 😀 No ja uz se lekla, fuj ... K tem navstevam ... me teda spis vyhovuji ty chodbove. Predstav si, ze si celou noc nespala, ted ti maly usnul a nadrbe se ti tam 10 lidi na navstevu k druhe mamince. Nevis jestli tam nekdo nejde s rymou nebo tak. Jsem rada, ze to na obilnaku nedovoluji. Teda samozrejme pokud nejsi na nadstandardu.

zuhur
14. říj 2010

@lucka.adis návštěvy na chodbě opravdu jsou, ale má to svoje pro i proti. Vemte si, že vás přivezou z porodního sálu a to zrovna v době návštěv a sousední maminka tam má celou rodinu, to si moc neodpočinete. Nebo chcete kojit a vedle vás stojí cizí chlap. Takže to je pro návštěvy na chodbě PRO. Jiná věc je, že míst tam moc není, všichni si zavazí atd. takže to je zase PROTI. Člověk si asi nevybere. Naštěstí je to jen na pár dní 🙂

kure
14. říj 2010

@terak já návštěvy moc neřešila, protože není problém, aby tě někdo na chviličku navštívil kdykoli jindy přes den (pokud se nestrefí do vizity). Navíc si nemyslím, že je za ty tři dny nutné, aby mě pořád někdo navštěvoval. Měla jsem tam na půl hodiny kamarádky a manžel chodil, kdy se mu to hodilo. On se nikdy nezdržel, byl tam jen na skok a nikomu to nevadilo, že to nebylo v návštěvní hodiny. Když mi malou pohlídala sousedka, mohla jsem za ním i ven.

lucka.adis
14. říj 2010

@zuhur a @terak Mě jenom vadil ten průvan, co tam vždycky byl... pokaždé bylo otevřené okno, takže vystrčit miminko, aby si ho ostatní pochovali moc možné nebylo 😖 Ale jak jsem psala, všude máte něco PRO a PROTI 😉

terak
14. říj 2010

@kure Ja nemyslim moje navstevy, ale navstevy ostatnich. A moc si nedokazu predstavit, ze bych lezela v porodnici a neprisli za mnou rodice, segra, manzel atd. nebo ze by manzel prisel "na skok". On se teda na maleho fakt tesi a spis ho mrzi, ze nebude moct na tom nadstandardu i spat, protoze bude muset chodit vencit psa. Ale chapu, ze u druheho ditete uz te to tak nebere.

terak
14. říj 2010

@lucka.adis Luci v bohunicich si zas vsichni stezuji, ze tam nejsou otvirat okna a v zime je tam desne vedro 😀 Takze vybirat porodnici podle toho, jake teploty dobre snasis 😀 😀 😀 Jinak si myslim, ze je to prast jak uhod, jen ten obilnak je mensi, neni to takovy moloch, je tam vetsi klidecek a trosku lepsi pristup k prirozenym porodum.

lucka.adis
14. říj 2010

@terak to je fakt, mají tam přetopeno... já sama pořád tajně větrala na nadstandartu 😀 😀 kdyby mě viděla sestra, tak by byl průšvih a víte proč? Většinou ty okna mají uzamčené, protože tam může být maminka, která trpí laktační psychózou a mohlo by se něco stát.. aspoň tak mi to tam minule řekli (před osmi měsíci) a já si vesele v Únoru větrala 😅 a také skrz miminka, aby jim nebyla zima. Jenomže tam bylo v zimně fakt na chcípnutí 😝

kure
14. říj 2010

@terak nedělej si iluze, i na Obilňáku je v zimě vedro. Já jsem ale zmrzlina a nevadí mi to tolik. Ale minule tam se mnou byly maminky, co na to pořád brblaly. Já to ale beru tak, že se tam topí kvůli miminkům a maminky by to mohly zkousnout.
Jinak je fakt, že s těma návštěvama jsme možná jako rodina trošku netypičtí.
Nejhorší jsou na návštěvy snědí spoluobčané. Ty bych teda na pokoji na návštěvě nechtěla ani náhodou. Díky tomu, že byli na chodbě, tak jsem si je spočítala. Za jednou maminkou jich tam v jeden okamžik bylo 16.

lucka.adis
14. říj 2010

A je jedno, jestli jsou to Bohunice nebo Obilňák... někomu se víc líbilo na Obi a někomu v Bohunicích, každá máme jiné názory a na co jsme zvyklé a když jsme u toho, stejně je tam maminka po porodu jenom pár dní, takže je to úplně fuk, jestli je WC se sprchou na pokoji, nebo na chodbě 😉

staninka77
14. říj 2010

Ahojky.
@bufina-Já jsem měla malého toho prostředního před 6.roky na oodělení 11.je to pro ty děti které mají nějaké problémy nebo jsou o něco větší než nezralí novorozenci nejmeší tam bylo 1850.g.
A pokoje tam měly tři a ten čtvrtej byl pro kojící maminky co chodily jednou za 2-3.hodiny.
Taky jsem se podruhé lekla kde mně leží malej když jsem byla pozvaná za dr.co sním je aby mně řeknul.
Ale chudák si tam pobyl v inkubátoru 5.dní a pak znovu kvuly žloutence.
@terak-k těm postelím když jsem porodila Jirku toho prostředního tak jsem se nemohla za boha vyspat na té postely musela jsem ležet uplně na kraji kde to bylo docela měké.
A jak mně daly na oddělení ritikové tak tam teprve jsem se vyspala.
Postele jsou stále stejné.
Bohužel rošty nemají z hygienických duvodu.
Ale před rokem jsem se krásně vyspala postele jsou stejné nezměnily se.
A ještě k té děcké sistřičce ta byla strašnýá jen ta jediná byla hodně protivná.
@zuhar-Moc krásně jsi to vše popsala uplně stebou ze vším slouhlasím.Mně vubec nezajímalo jak ta porodnice vypadá jdeš tam rodit né do hotelu jak si to ostatní maminky myslí že je to jak doma to jsou na omylu a taky si nikde nevybereš vešchny porodnice mají pozitivní a nepozitivní věci.Hlavně že porodíš zdravé miminko a že ti všechny dr.poradí a popmužou od toho tam taky jsou.Já bych i stejně šla rodit znovu na Obilnák.

kure
14. říj 2010

@lucka.adis vidím to taky tak

staninka77
14. říj 2010

@lucka.adis-Taky si myslím že fakt nezáleží kde jsou sprchy a taky WC jsi tam přeci jen pár dní a to se dá vždy vydržet.
Ale jen kdyby tam nebyla ta decká sestra ta byla k nakousnutí do zadnice 😖 .
Jen tu poslední noc měla asi dobrou náladu že mně moc pomohla kojit a jak jsem odcházela řekla mně hodně štěstí a pogratulovala mně.
A myslím si že všude je něco pro a proti jiné maminky si mohou stžovat i v jiných porodnicích po celé České republice.

staninka77
14. říj 2010

@kure-Tak tak.
Hlavně že ty jsi spokojená z miminkem v náruči a užíváte si svého klidu. 😉 a spokojenosti a mnoho štěstí.

lucka.adis
14. říj 2010

@staninka77 některé ty dětské sestry vypadají, jak kdyby snědli veškerou moudrost na světě, to je fakt 😠 ale já jsem se ani s jednou takovou nesetkala, spíš nešikovnou, která když mi měla napíchnout kanylu, tak se ji to absolutně nadařilo a já z porodnice vycházela jako narkomanka 😠 🙄 😀

lucka.adis
14. říj 2010

.... ale na druhou stranu, poklona jedné holčině, co tam měla praxi. Ta mě teď napodruhé odrodila, aniž by u toho potřebovala dr. 😉

staninka77
14. říj 2010

@lucka.adis-některé to je pravda ani neumí píchnout pořádně a nabrat krev.
A to bud moc ráda že jsi se z takovou sestrou nesetkala myslím děckou z novorozeneckého té se bála asi každá maminka na kterou byla zlá.
Já jsem si moc přála aby tam nebyla ale poslední noc jsem se jí dočkala 😠 ale už byla pohodě.
Když jsem rodila tak mně měla porodní asistentka taková hodně mladičkáv podle mého taky asi začátecnice taky nepotřebovala žádnou pomoc 😉 byla moc milá a velice laskavá takové by měly bít všechny dr.i porodní asistentky. 🙂 😉

sovicka_
14. říj 2010

Já mám PRO i PROTI u každé z těch dvou porodnic.

Bohunice
PRO:
- WC blízko pokoje na šestinedělí
- asi menší a komfortnější pokoje pro méně maminek
- jednoznačně pro nás skvělá dostupnost autem a parkování
- dostatečně dlouhá návštěvní doba
PROTI:
- porodní boxy - chybí WC a sprcha pro každý box zvlášť, což mi přijde dost blbé
- návštěvy na pokoji - jsem striktně proti, nechci, aby mě tam očumovali při kojení cizí lidé a i kdyby neočumovali, tak prostě nechci cizí osoby na návštěvě v pokoji, kde budu mít své děti.

Obilňák
PRO
- dle toho co jsem četla lepší porodní boxy
- návštěvy jen na chodbě
- asi lepší novorozenecká JIP?
PROTI
- pro nás příšerná dostupnost autem
- pokoje pro více maminek??
- chybí WC pro jednotlivé pokoje
- krátká návštěvní doba

Tak mi řekněte, kam mám jet rodit 😀

K těm návštěvám, znovu se ptám na Bohunice: co když si nebudu přát, aby za tou druhou maminkou lezla návštěva na pokoj? Můžu s tím něco dělat?

terak
14. říj 2010

@sovicka_ na obilnaku jsou pokoje po dvou po trech. Muzes mit miminko u sebe, dokonce i kdyz musi byt v solarku. To jde teda myslim jen u nadstandardu, ale jde to. Takze plny rooming in.

V bohunicich, kdyz je mimco na fotu, tak chodis kojit z jednoho patra do druheho + nikdo se tam nedrbe s podporou kojeni a rovnou davaji prikrmy.

U obilnaku bych prave vyzdvihla tu podporu kojeni a laktacni poradnu i po porodu. Taky tam uci prvni pomoc pro mimco, coz v bohunicich nedostanes ani letacek.

myska
14. říj 2010

@terak v Bohuních jsou právě povinný přednášky pro maminky, jak dát první pomoc, a vůbec všeobecně o prvních dnech s miminkem doma, byla jsem na ní jak před 4 roky tak i před rokem 😉

Jo a ještě k těm návštěvám, byla jsem na sedmičce, což není vyloženě oddělení šestinedělí, ale gynekologie, takže jsme byly na pokoji 3 (šestinedělí má pokoje po dvou), až tak moc jsem návštěvy ostatních maminek nevnímala, vrazila MP3 do uší, otočila se k nim zády a nevěděla o nich 😀
Jeden den byl manžel na návštěvě se mnou na pokoji - hned ten den, kdy jsem porodila a to jsem byla ráda, že nemusím nikam šmatlat, další dny jsme chodili na chodbu do křesílek 😉

terak
14. říj 2010

@myska Mozna jsou, ale rozhodne o nich maminkam nerikaji 🙂 Aspon kamaradka co tam rodila, tak to zminovala, ze o nejake prvni pomoci nepadlo ani slovo. Takze jsi bud mela stesti, nebo peclive zjistovala. Jsou i pro verejnost?

lojzina
14. říj 2010

@sovicka_ ahoj,ja byla v Bohunicich letos v breznu,k tvemu dotazu ohledne navstev:se spolubydlici jsme se bavily kdo ji ma kdy prijit a kdy me,a doml.se na kratouckych navstevach,(ona po spinalu kt.spatne snasela,ja tu noc porodila,),takze to bylo o domluve.dalsi dny uz jsem to zas tak neresila,bylo me lip,ikdyz ta unava porad prevazovala,ale jak rikam-navstevy jsme obe mely fofrovy...ale jestli s eda proti tomu ,aby tam vubec nekdo vlezl,delat,tak to nevim...ale je tam velka navstevni mistnost...

kure
14. říj 2010

Já měla na Obilňáku obě děti "v solárku". To je na novorozeneckém oddělení a nosili mi je na kojení podle potřeby miminka na pokoj

myska
14. říj 2010

@terak nene, musíš tam, sestřičky obchází pokoje a ženou tě na tu přednášku, tam podepisuješ prezenčku, že jsi tam byla 😉

zuhur
15. říj 2010

@sovicka_ já jsem byla na Obilňáku na pokoji pro čtyři (letos v srpnu), ale to je maximum a těch pokojů tam myslím tolik není.
@terak je pravda, že i na Obilňáku dostane miminko příkrm - Jindříšek, když jsem první dva - tři dny neměla dost mlíka tak dostával příkrm, ale je fakt, že tam se řeší příkrmy formou odstříkaného mléka od jiných maminek. Je tam navíc pokoj kam může maminka zajít a pod dohledem se naučit kojit, takže super.
S Bohunicema nemůžu srovnat, rodila jsem jen jednou, ale na přednášky tam obzvláště prvorodičky nahání. Jeden den je koupání miminka - cca čtvrthodinka a další den je přednáška o kojení (paní doktorka nemluvila všeobecně, spíš se nás snažila upozornit na věci co člověka třeba ani hned nenapadnou, ale se kterýma se může taky setkat) a druhá část je o nemocech, poskytnutí první pomoci atd. Zhruba na hodinku, ale naprosto super. Navíc kdykoliv člověk může zajít na novorozenecké a poprosit o pomoc když si neví rady. Ale uznávám jedna sestra tam nepříjemná byla.

bufina
15. říj 2010

Já jsem tam byla na přednášce o první pomoci atd. je po prvním porodu. Minulej rok se tam nic takovýho nekonalo. Poučila mně jen v rychlosti doktorka, když sem si brala dom malýho, když mně dávala propouštěcí zprávu atd. Jinak sem tam ležela 5 dní a během té doby se nic nedělo.

bera
15. říj 2010

tak já jsem teda taky v Bohunicích žádnou přednášku neabsolvovala, nic takového tam před 3 roky nebylo 😒 , jen teda to koupání bylo, přednáška o kojení taky ne...
nebyl teď někdo u Miloušů, jak to tam teď vypadá?

bufina
15. říj 2010

@bera To mají teda asi nepravidelně, já sem tam byla v září 2007 a přednáška byla a loni v prosincu zase ne...

lojzina
15. říj 2010

hodne nepravidelne,ja prednasku v cervenci 2007 mela a letos v breznu ne,ale az doma sem si na propous.zprave vsimla ze ....a pacientka byla poucena o 1.pomoci,o.....,o.....,a o ..... 😅 ,takze tak.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru