Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

karpisek
17. pro 2008

petua: Ahoj. Ja jsem na tom predporodnim kurzu byla taky. Hlavne nam tam PA rikala seznam co si vzit s sebou na porodni sal a co do porodnice

cupi
17. pro 2008

Pokud chceš, dostaneš erární košili a župan (košile klasická nemocniční bílá s delším rozepínáním vpředu, aby se dobře kojilo). Košile jsou na oddělení volně k dispozici na vozíčku na chodbě, můžeš si kdykoli vzít čistou. 😉 Vlastní košilka je sice super, ale během těch pár dnů jich budeš potřebovat několik. 🙂

petua
17. pro 2008

Karpisek: Jo? A jak to probíhalo, byla jsi i s drahou polovičkou? Jakej z toho máš pocit? 😝 My začínáme v lednu 😉

akras
17. pro 2008

Ahoj,
taky budu (snad) rodit na Bulovce.
Glumy, Karpisek - Asi jsme se včera na kurzu viděly - byly jste na tom od 18 do 20h?

meri
17. pro 2008

petua, ja jsem dokončila kurz minulý týden a byla jsem moc spokojená. Občas tam chodili i tatínkove, ale vysloveně pro ně byla 2.hodina. Zkoušeli jsme úlevové polohy a jak může u toho pomoci partner...

akras
17. pro 2008

Petua: porodní asistentka milá, i manža to říkal a dělal si podrobné poznámky, aby mu nic neuteklo 😀 Jsem ráda, že tam byl - ve dvou si to člověk víc užije a jsem ráda, že je do toho taťka taky zapojený.
Další bude až po novém roce.

akras
17. pro 2008

Já jsem hlavně byla ráda, že nám řekly, takové ty info - do kdy přihlásit na pojišťovnu, že už v poradně máme nahlásit kontakt na děts. lékaře...
Košile a župany podala tak, že to bude nějaký velmi slušivý model 🙂

akras
17. pro 2008

Meri, byla ta setkání s lékaři ve stejnou dobu jako kurzy s asistentkou nebo jindy? To by totiž asi manža nemohl a docela by ho to mrzelo.
Běžím na těhucvíčo, tak pak ještě kouknu, jestli tu někdo byl 🙂 Zatím pa

meri
17. pro 2008

Akras, kurz byl vždy od 13:00 a s lékaři od 12:00 😒

akras
17. pro 2008

Aha, tak to jsi chodila ne ten dřívější. Tenhle se prý otevřel hlavně proto, aby mohli i taťkové a neměli problém v práci. Tak uvidíme.

petua
18. pro 2008

Ahoj holky 😉 .
Takže řikáte blok a tužku rozhodně s sebou, hm 😝 😀 😀
A kolik lidí tam tak v tý skupině bývá? A platili jste ten kurz kdy a kde, při první hodině nebo jak? Já se na to totiž zapomněla zeptat, když jsem se tam hlásila 😅

karpisek
18. pro 2008

akras: Ahoj, ano, byla jsem 18-20, takze jsme se tam urcite mijeli. Jinak jak byl ten kurz posunuty o 14 dni kvuli nemoci PA, tak mne neposlala SMS (resp. spatne si prepsala do bloku me cislo), takze jsem tam dorazila jiz pred 14 dny, to tam byla zrovna nejaka jina skupina a byl to ten druhy blok - jak probiha porod, ulevovy techniky apod.
petua: S drahou polovickou jsem tam byla. Asi se mnou nebude moct jit na vsech 6 bloku (kvuli praci), ale aspon jeste priste chci aby sel. Jinak plati se to po skonceni prvni hodiny.

petua
18. pro 2008

Karpisek: Já myslela jako kolik lidí celkem tam bývá 😀 - jestli je to pro skupinu deseti nebo dvaceti nebo tak.. 😝

karpisek
18. pro 2008

petua: Aha, nepocitala jsem to presne, ale myslim ze tak zhruba 12 tehulek. Vic nez polovina jich mela s sebou doprovod - takze ta mistnost byla celkem zaplnena.

akras
18. pro 2008

Karpisek, no tak to vidíš. 😅 My seděli jako u okna (naproti PA) Já na židli v růžovém vršku a džínách a manža seděl podemnou na zemi v černém rozep. roláku. Vedle nás byla paní na červeném míči a z druhé strany ten pár, co se pán ptal, jak to bude, když se mimčo narodí dřív.
Já jsem měla docela potíže vůbec tu PA nějak sehnat - i když jsem volala v uvedené dny a hodinu, tak jsem ji honila asi 4 týdny a když mi nakonec odpověděla, tak jsem si tu SMS omylem smazala dřív, než jsem ji přečetla. Nakonec jsem se tam vydala osobně a pak už jsem ji na tel. zastihla...hlavně, že to nakonec dopadlo 🙂

karpisek
18. pro 2008

akras: No, bylo tam docela dost lidí, takže si Tě nějak neuvědomuji. Já seděla na matraci a vedle mne partner na míči... Tak treba se pozname toho 6.1. Jinak ja mela uplne stejny problem s prihlasenim do toho kurzu, mobil mela PA (v uvedene dny/casy) bud vypnuty a nebo nezvedala a podarilo se mi dovolat zhruba po 3 tydnech... Dokonce jsem ji psala i sms zpravu s zadosti o prihlaseni, ale nedostala jsem zadnou odpoved. Ale nakonec se povedlo 🙂

karpisek
18. pro 2008

akras: Ted me jeste napadlo, ze bys me mohla identifikovat podle toho, ze jsem se PA ptala, zda staci na miminko obleceni pouze pro odjezd z porodnice a nebo jestli je potreba jeste neco dalsiho...

akras
18. pro 2008

Hm, hm, tak dumám a mám dva typy: 1.napadá mě, jestli tvůj partner neměl trochu delší vlasy. 2. Neptala ses, za jak dlouho působí ty antibiotika? Ale tahle paní asi neseděla na matraci, takže sázím na variantu č.1. 🙂
No každopádně se třeba příště fakt poznáme.

karpisek
18. pro 2008

Nene, na ty antibiotika jsem se neptala, jenom na ty veci na miminko a pak jeste jestli je fakt nutny rodny list (ja ho totiz nejak nemuzu dohledat). Jinak pritel delsi vlasy ma a byl tam v obleku. Ja mela cerny kalhoty, cerny tricko a vinovy svetrik

akras
18. pro 2008

Tak to už vím přesně 🙂 Příště tě poznám 🙂
Tak bych to měla mít za sebou dřív než ty, tak pak poinformuju. Kamarádka byla taky reg. na Bulovku, ale asi před 3 týdny ji nakonec poslali do Benešova, protože bylo plno. Tak uvidíme, kde nakonec skončíme 😒 Ale prý byla v Benešově moc spokojená. Já už to beru tak, že se to prostě někde stát musí, hlavně, když to nebude doma nebo na cestě

karpisek
18. pro 2008

Tak to je super, ze jsi me identifikovala! Tak se ke mne pak "prihlas" 😀 Ja Te totiz asi nepoznam. Jinak s temi stop-stavy to je fakt strasny, kdyz clovek do posledni chvile nevi, kde bude rodit. Ja se toho dost bala a proto rodim sice na Bulovce ale pres Medu (platim si to - nebo spis moje mamka jako darek k vanocum), takze mam jistotu, ze me prevazet jinam nebudou. Ale zase to je neco za neco...

olbramka
18. pro 2008

ahoj holky - ohledně těch kurzů - řeší se tam i péče o miminko po propuštění? já doufám, že nám vše ukážou v porodce, ale m. od toho očekává i toto 😨

karpisek
18. pro 2008

olbramka: to bohužel netusim, ale doufam v to. Protoze nemam vubec zadnou zkusenost s miminkama a citim, ze potrebuji i radu, ze si nevystacim "jen" s materskym instinktem...

akras
18. pro 2008

Karpisek, no tak to máš výhodu, já jsem dostala poučení od své gyndr už na začátku, moc se nefixovat na to, kde budu rodit. Protože můžu být 10x registrovaná, ale ve chvíli, kdy rodí třeba někdo s komplikacemi, tak má jasně přednost apod.... Že jsou to pak zbytečné nervy navíc pro maminku, která rodí a je tak fixlá na jedno místo porodu, že je z toho úplně vedle...tak se to snažím moc neřešit. Ale když už tady chdím na ten kurz, tak bych tu samozřejmě ráda zůstala.
Oldbramka: myslím, že jeden kurz bude věnoán šestinedělí, technice kojení.... Něco bude i s novorozeneckými lékaři, jestli se nepletu, takže se určitě potřebné věci dozvíš. Jinak se na to můžeš PA zeptat i v jiných hodinách. Vypadalo to, že zodpoví ráda jakýkoliv dotaz, i když se netýká zrovna tématu. 🙂

karpisek
18. pro 2008

akras: Jeste kdyz tak koukam, ze jsi ve 32. tydnu, to budes mit skoro co delat, abys ten kurz cely dokoncila...

akras
18. pro 2008

No, já mohla začít dřív, jenže to by nebylo takhle večer a manža by nemohl. Tak mi PA říkala, že si ta setkání s doktory odbudu nějak v předstihu, musím se jí na to příště zeptat. Já teda myslím, že bych to ještě stihnou mohla, když 21.1. je poslední s asistentkou, tak snad ještě další dva týdny bych mohla vydržet. I když bych se teda vůbec nezlobila, kdybych porodila třeba v 39tt. 😉

karpisek
18. pro 2008

akras: Tak to je fajn, že můžeš ty 2 bloky absolvovat v jiný termín! Takhle to krásně zvládneš 🙂

kocicinka
18. pro 2008

Tak jsme se tam byli dnes podívat. Na celém porodním byli jen 2 maminky- jedna rodila a druhá se připravovala. Tak jsem si říkala, kde jsou ty davy rodiček. Jináč....Celkem mě nepotěšilo, že tam ani nemají vanu, celkem ta vybavenost pro 1. dobu porodní nic moc. Čekatelské pokoje... Jeden byl pro 3, takže kdyby byl nával,asi by nemohl být manžel se mnou, což by mne mrzelo. Rodila jste tam některá za plného stavu? Jinak ty boxiky ujdou, ale jen ty zrekonstruované, v těch kachlíkovaných bych tedy rodit nechtěla.Taky mě mrzí, že ta ošetřovna pro miminka je mimo porodní box a co jsem pochopila, tak že moc rádi nevidí, když si chci dát mimi po porodu na bříško... Jak jste o měly vy, co už jste tam rodily?

karpisek
18. pro 2008

kocicinka: ach jo, to jsi tedy nepotesila ☹ To je fakt blby... Nejvic by mi vadilo, kdbych na tom cekatelskem pokoji nemohla mit s sebou oporu. Treba ale budeme mit stesti. Neptala jsi se nehodou, jak casto se stava, ze maji "zaplnena" vsechna mista?

kocicinka
18. pro 2008

Tak o jsem se neptala, i když jsem to měla celou dobu na jazyku. Blbý, co? Ty jsi tam taky registrovaná? Viděla jsi víc porodnic? Já byla jen na té Bulovce, takže ani nevím, jak to mají jinde. O Bulovku jsem celkem stála, protože jednak to máme kousek, je tam novor. JIP a hlavně nemá ty rodící "kóje", ale sam.boxy( i když mě překvapilo, že je do nich vidět, my jsme viděli, jak v jednom rodí maminka)v Podolí, kde je taky nemají v mém termínu malují a pak už zbývají jen mimopražské porodky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru