Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

lucinka01
5. led 2009

Jo, jsou tam max. trojlůžáky. Během těch kurzů ukazovali i oddělení, pokud vím. Zeptali se maminek, jestli tam můžeme a nakoukli jsme.
Nojo, ten stop stav, to teď může být úplně všude .... byla jsem nakonec docela ráda, že jsem měla plánovaného císaře, prostě jsem šla na příjem jak do nemocnice, žádný stresy, že někam jedu s kontrakcema. ALe ta rekonvalescence je celkem mazec 😝 , je to přece jenom břišní operace a člověk si nemůže v klidu odpočinout, protože se musí starat o mimi.

Plechajda: mě mimi na novorozence vzali, ale pochopila jsem, že proto, že jsem po císaři. Na JIPu jsem ho mít nemohla a druhou noc mi řekli, že ještě "mám nárok" si ho dát na novorozenecké - to jsem měla pořád ty dreny a kanylu v ruce. No a pak mi ho nakonec vzali na sesternu ještě na jednu noc, protože mi nebylo dobře, pálila mě jizva, krvácela a tekl mi z toho nějaký žlutý mok. Ale neviděla jsem, že by ho takhle vzali maminkám po normálním porodu.

myky
5. led 2009

Luci přidávám se s díky za popis. A prosim tě ty obyč pokoje jsou zrekonstruované tak jako ty nadstandarty? Mě trochu děsí, když by bylo 6 mamin na jednu sprchu a WC, aby nebyla tlačenice. Sama na pokoji bych být nechtěla, ale přesně jak říkáš, budu ráda, když se vůbc vlezu. Hele a císař v analgezii je jako s epidurálem a píchaj tě do zad, nebo ne? Cítila jsi bolest, když ti roztahovali ty břišní svaly a vyndavali mimčo?

Plechajda ty jsi chuděro rodila 36h. 😨 ??? Kdy jsi řekla, že chceš nadstandart? Nabídli ti ho, nebo jsi se musela zeptat?

Holky a dali vám v porodce dopředu někdy ty papíry ohledně jména dítěte atd...

akras
5. led 2009

Ahoj Myky, koukám, že máš skoro stejný termín porodu. My pohlaví nevíme, ale když bude kluk, tak taky Mikuláš. Tak doufám, že se v porodce potkáme, aby nám je nevyměnili 😅
Ty papíry bychom měly dostat nějak v poradně, myslím, že to tak říkali na předporod. kurzu.

plechajda
5. led 2009

Luci ja nevim, asi se to standartne nedela, ale byla jsem fakt uplne vyzdimana.....a skoro zadny prcky tam nemeli tak si myslim ze si ho na chvili tam vzit mohli

Myky no jo, zacly mi kontra v nedeli v 22 vecer a pro jistotu jsem je zacla hned prodychavat, ale byly tak po 15 min, v pondeli od 6 od rana jsem jela po 3 min a to az do uterka do cca 5 rano kdy jsem porodila...docela husty, ale uz to je za mnou 😉

jinak ja ty papiry dostala nejak v poradne koelm 38 tt ale porad se me ptali jestli je mam, takze nebojte oni na to nezapomenou :o)

myky
5. led 2009

Plechajda, tak to je děs s porodem 😖 . Ale krásný miminko to vinahradí, že 😉 ?

plechajda
5. led 2009

myky tak tak, sice teda nejsem z tech ktery by po porodu breceli stestim 😀 ale tedka je to zlaticko 😎

lucinka01
5. led 2009

Myky, ty obyč. pokoje zrekonstruované nejsou, je to taková nemocniční klasika z 80. let, sprcha s béžovejma kachlíčkama (tehdy asi jiný nevyráběly, protože jsou skoro všude 😀 ) a gumovým závěsem. Nicméně já to fakt moc neřešila, hlavně, že jsem porodila zdravý mimčo 😵 . Tlačenice ani moc nebyla, ve sprše jsme se v poho protočily, občas na WC to bylo horší, ale taky to šlo.
Ten epidurál mi píchali do zad na sále a moc to nebolelo, jako taková větší injekce. Cévka byla snad horší 😝 . Ale nemohli mě napíchnout - paní doktorka to celkem dlouho hledala a ptala se mě, jestli nemám něco s křížovou páteří. Říkala jsem, že ne, tak koukala dál 🙂 a nakonec našla místo, kam by se to dalo píchnout. Bylo to ale výš než se to obvykle dává. Myslím, že právě díky tomu jsem necítila při operaci vůbec nic, ani ten často popisovaný tlak na žebra, když vyndavají mimčo. Prostě jsem vůbec nevěděla, že ho vyndali, až když to pan doktor zahlásil 😎 . No a první, co jsem cítila, když mi přestával na JIP působit ten epidurál, byly prsty u nohou - to taky asi proto, že mi tu páteř napíchli výš. Jo a taky mě překvapilo, že mi to napíchávali v sedě - všude jsem četla, že se u toho leží na boku, ale já normálně seděla na operačním stole a položili mě až poté, co to tam zavedli.

Plechajda: Taky jsem měla u některých sestřiček občas pocit, že je to jako problém, když tam to mimčo mají nechat přes noc. Mě ale neřekly nic, asi taky záleží, na kterou narazíš. Nicméně, když tam moc miminek neměly, jak píšeš, tak souhlas, to ho vzít mohly, po takhle těžkém porodu.

plechajda
6. led 2009

Luci me taky davali epidural v sede, ja teda rodila normalne az na tu silenou dylku vyhekanejch kontrakci jsem mela porod myslim v pohode....ani sita jsem moc nebyla.....a na epidural nedam dopustit :o) tak strasne semi po nem ulevilo a malej byl pak za 4h venku...jezis to byla uleva jeste tedka kdyz si na to vzpomenu to je super :o) a to napichavani jsem prakticky necitila jen tlak

petruna
6. led 2009

neprocitala jsem to cely.
Ja jen, ze ja byla na Bulovce spokojena. O vikednu kdy jsem tam byla ja byl stop stav a i kdyz nas bylo 6 na jeden zachod a jednu sprchu, tak jsme se v poho prostridaly.
Se sestrama i doktorama jsem byla moc spokojena, jen nektere starsi sestry trochu delaly bu bu bu, ale sanitarky, to bylo neco.... 😀
jak na vojne 😀 , ale my si z toho delali srandu a v porodnici jsem se dost nasmala....rada na to vzpominam...a kupodivu mi i chutnalo a to jsem dost vybirava....az na ty jejich vakuovane salamy, ty jsem vyhazovala....

lucinka01
6. led 2009

Plechajda: Jojo, já to taky cítila minimálně, to napichování epidurálu a to jsem ani neměla žádný kontrakce 🙂 . Akorát že mě umrtvovali kompletně, takže jsem necítila tělo od pasu dolů a nemohla se hejbat. Připadala jsem si potom jako Janžurová ve filmu Pane vy jste vdova, jak má to tělo z toho telecího 😀

Petruna: Sanitárky 😠 😝 😀 , to je přesný, jak říkáš. Byla tam jedna, taková starší, ta byla fakt příšerná. Poslední den mě sprdla, že prej mám blbě povlečený prostěradlo (nevim, jestli si představovala, že tam jako s jizvou po císaři budu tahat tu jejich těžkou matraci ....). Poslala jsem jí do háje 🙂 . Ale jeden den měla místo ní službu jiná, taková vysoká blondýna, mladší, a ta byla hrozně hodná.

sylvka
6. led 2009

Ahojky luci tu pitomku si pamatuji 🙂 mě taky vynadala 😀 jinak ale sestry na porodnici v pohodě ale na gyndě 😠 musela jsem na vyvolání porodu.nastoupila jsem ve středu ráno,dali mi kapačku a když se nic nedělo,poslali mě na pokoj.druhý den ráno mi dali ňákou tabletu do pochvyod 11hodin jsem měla bolesti asi po 3 minutách+křížové bolesti,dr.mě prohlédl a řrkl,že k porodu to není,dali mi prášek na spaní,usnula jsem ve 4 ráno.druhý den úplně to samé.chodila jsem po chodbě skoro celou noc.pak zase prášek na spaní a do rána zase klid.pak tam teda naběhla moje máma,protože jsem byla děsně unavená atd. a jak ho seřvala,tak mě prošáhl a do hoďky jsem měla kontrakce a do 8 hodin byl kluk na světě.ty sestry na gyndě byly hrozný,jednak se mi teda zdálo,že nikoho nezajmam(že by se zeptaly jesli něco potřebuju ani náhodou) a ještě se tvářily že jsem debil....přiznávám že jsem byla trochu hlučnější(bylo to už dlouhé).po porodu mě vezli zase na gyndu.malej se narodil 21:20 a ráno jsem klusala do sprchy,bylo mi ale zle tak jsem omdlela a pak mi sestra povídá,teda s váma jsou jenom problémy,včera řev celý odpoledne a teď nedojdete ani do sprchy!miloučké no. a to se všude píše,nebojte se utlumovat bolest hekáním. 😝 jinak ale na porodnici super.ale už bych tam rodit nešla.

myky
7. led 2009

Akras radši nevtipkuj o výměně 😅 . Já to sice moc nechápu, jak můžou zaměnit děti! Ale jak vidět, jde všechno. Snad když manžel toho našeho podepíše, tak ho nespletou 😉 . Hele a co typuješ, že budete mít? Já napřed taky nechtěla vědět co to bude, ale pak mě přemohlo rozhodování ohledně věciček. Nějak co jsem viděla obojetné 😉 , tak se mi nelíbilo. No a pak se nám nechtěl jak na potvoru ukázat 😀 .

Holky, mi dáváte s těma sanitářkama. Na mě jak někdo houkne, tak mě rozhodí 😕 . Co se dá tak hroznýho zkazit na prostěradle? A to jste si tam stlali a převlíkali postele sami?

Sylvka taky šílenej zážitek a teď mě porod děsí čím dál víc 😉 . Já měla s gyndou dost otřesný zážitky ve Vinohradské nem. a překládali mě na Bulovku. Musim říct, že srovnání ani nejde udělat. Vinohradskou gyndu nebo porodnici, už vživotě nechci vidět ani na obrázku 😠 . Sestřičky na Bulovce na mě všechny byly super, ale ono je to asi o směně kterou chytneš. Ségra rodila u Apolináře a co tam bylo za kr.... To se taky jen tak nevidí. A přitom dvě moje dobré kamarádky tam byly max. spokojené

myky
7. led 2009

Ale ještě vám musim říct, že já se šíleně bojim epidurálu a chtěla bych rodit bez něj. Ale těší mě, že píšete, že to nic není a vůbec to nebolí. Jen mi písněte kdy vám ho vyndali ze zad a dá se s tím sprchovat? Nebo se musí dávat pozor na něco, co se nesmí namočit?

akras
7. led 2009

Ahoj Myky...no snad to opravdu náš případ nebude 🙂...manželé ho nespustí z očí.
U mě všichni tvrdí (krom nej kamarádky), že to bude kluk, tak už mě tak naočkovali, že si to myslím taky, ale ze začátku těhu jsem si myslela, že to bude holčička. Tak to bude překvápko.
Já jsem taky taková, že když na mě někdo houkne, tak ¨mě to dost rozhodí a furt na to musím myslet. Ale věřím, že když už budu mít mimčo u sebe, tak mi to třeba bude fuk 😕
Ono si opravdu porodnici nevybereš, je to jen o lidech. Znám lidi, kteří byli nespokojeni s přístupem personálu (s jejich chováním) i v těch nejvyhlášenějších porodnicích a jiné, co zas byli spokojeni někde, kde jiní měli špatné zkušenosti... Je to fakt jen o lidech a na blba narazíš všude. A od toho je pak myslím dobrý partner u porodu, že se kdyžtak může ozvat. Na šestinedělí si to holt už musíme zařídit samy, ale když budud s někým fajn na pokoji, tak si myslím, že se tomu třeba spíš budeme smát 😉
Já mám z předporod. kurzů zatím docela dobrý pocit. Ta PA je moc milá a včerejší kurz o průběhu porodu mě tak nějak docela příjemně naladil, že se i docela těším, hlavně na to, že si to prožijeme s manželem 🙂
O epi říkali, že ho nedávají jen tak na požádání, ale až v případě, že porod nepostupuje nebo, že je to pro rodičku nějak výjimečně vyčerpávající. To v podstatě koresponduje s tím, co jsem chtěla - v případě nutnosti ano, ale jinak bez něj. Ale myslím, že to fakt nebolí a třeba to ani moc nevnímáš.

kocicinka
7. led 2009

Ahoj holky, Sylvko můžu se Tě zeptat, proč Ti chtěli porod vyvolat? Mělas Ty nebo miminko nějaké problémy? Mě to přijde naprosto šílené, co tam s Tebou dělali. Samé práškování. Že jsi se nevzepřela. Přeci i ty léky na spaní mohou mít na mimi negativní účinek. A to tě takhle tejrali na té gyndě, nebo na porodním sále? Mám teď z Bulovky docela strach, po tom Tvém zážitku.

petruna
7. led 2009

sylvka, lucinka : nas tam nejvis sprdavala takova silnejsi na kratko ostrihana...takova bacharka 😀
ta kdyz mela blbej den, tak to byl Prlet pres kukacci hnizdo 😀
jednou nas servala jak maly haranty, ze nemame prevleceny kosile na vizitu..Ji rikam, ze jsem si ji prevlikla pred hodinou a ona furt mlela svou, ze pak od doktoru dostava sprdunk, ze jsou pacientky ve spinavych kosilich bo co... 😀 😀 no proste prdel...
apk prisla za hodinu a zase : sem vam rekal, ze se mate prevliknout... 😀

pak zas jednou v jidelne bylo velky vysetrovani, kdo vypil kakao navic 😀 😀 😀

no ale my si z toho delali srandu. Taky jsem cíťa a kdyz na me nekdo zvysi hlas, tak mam nabeh brecet 😀 , zvlast kdyz je clovek ovlivnenej hormonama, ale dalo se to zvladnout. Doktorky a sestry (krom vyjimek) byli super....
Uplne jsem zrala Sykorovou, pediatricku Protivovou a na Jipce Klenkovou (jestli to pisu spravne)
Ze sester jsem mela nejradsi takovou mladou cernovlasku na kratko...ta se vzdycky s miminky nuchala, kdyz je sla vazit a byla nejtrpelivejsi...
jo a co me teda jeste dostalo, bylo kojeni...jako Bulovka je vyhlasena tim, ze lpi na kojeni, ale ten pristup...me i holky, co prisli 5 dni po me zaucovala takova starsi sestra a ta byla na pest...ja to mela nastudovany z kurzu a z knizek, takze bych to i zvladla sama, ale ona dokazala total vystresovat, ze to treba neslo...a kdyz jsem ji rekla, ze mi jeste ani netece mlezivo (druhy den), tak me tak zmackla bradavku, ze jsem uplne vyjekla 😀 😀
no a na ty holky na pokoji skoro jecela : no takhle teda ne, takhle se teda nenapije !!!! 😠

ale tim se nenechte odratit, byli to vyjimky...chci tam rodit zase....

petruna
7. led 2009

akras : me rodila Sykorova a Vojtech a ten se me zeptal jestli chci EPI a to jsem mela ukazkovy, ryhcly bezproblemovy porod... 😲
EPI jsem odmitla, pac fakt nebyla nutna a kdyz me vysetril, tak rekl : stejne bychom ho nestihly...
tak nevim...

petua
7. led 2009

Ahoj holky, tak koukam, zážitky se sanitárkama jsou všude 😀 😀 , já to znam z praxe - my jako žákyně ze střední zdrávky a i pak potom z VOŠ jsme si to vyžraly nejvíc, po nás se vozily pořádně - přitom převážně jsou to neuvěřitelný blbky, já nikoho nesoudim podle vzdělání, ale některý bych tipovala, že ani to základní nemají 😠 😠 . Tenkrát jsme si nemohly vyskakovat, ale teď, ať si na mě nějaká taková něco zkusí, na takový chování jsem megaalergická. Ale je super, že se tomu smějete 😀 😀 , tak se na ně musí, na slepice, dospělý ženský nemaj co buzerovat 😝

Z toho kojení mam ale strach, to teda jo, jak nakonec pochodíme a na koho natrefíme... 😕

petruna
7. led 2009

petua : kojeni se neboj...nam na kurzu rikali, ze kdo chce kojit, koji...samozrejme jsou vyjimky, ale fakt se toho neboj dopredu. me dost pomohlo, ze jsem to mela nastudovany dopredu, takze jsem se tou kr...nenechala odradit...

taky si myslim, ze nektere sanitarky maji IQ tykve, ale o to nejde. SPis mi prislo, ze je ta prace total neba, tak si vylejvaji zlost...Nechapu, proc to teda delaj 😅
My si z toho vazne delali srandu, takze se to dalo zvladnout. Fakt jsem se v porodnici hodne nasmala...jak na detskym tabore 😀 😀

petua
7. led 2009

Petruna:To já taky nechápu, proč to dělaj, zvlášť proto, že jsem taky sestra, je mi z toho fakt blivno, jak se některý pipiny chovaj.. Já se jen tak nedam, aby si tam na mě nějaká slepice vyskakovala, ale spíš mam strach z toho, že jakmile se takovým způsobem ozvu, tak hned dostanu nálepku "ta problémová" - a to jí dostanu, moc dobře to znam, jak to takový individua berou a co jsou schopný z Tebe udělat před ostatníma, i těma normálníma sestrama. No bude to boj 😝

Já chci kojit určitě, tak snad to zvládnem.. 😉

petruna
7. led 2009

petua : to jo...ozvat se znamena riskovat, ze se ke me budou chovat jeste hur...
to ja jsem zase typ, co si necha vsechno libit...dost me to stve, ale ja se proste neumim branit a nemam rada konflikty, takze radsi ustupuju....
ja bych ani v restauraci nevratila jidlo, kdyby bylo spaleny nebo nedopeceny...fakt jsem posera a vsechno mi pride trapny apod... 😀

petua
7. led 2009

Petru, tak to já jsem normálně taky, mam plnou hubu keců, ale sama pro sebe, nahlas se neodvážim 😀 😀 , ale v tomhle případě, kdyby ze mě měla dělat idiota nějaká blbka, která mi nesahá po kotníky (a jako že u těch sanitárek a sester, který se chovají timhle způsobem, to tak je, to žádný chytrolíny nejsou, když si tohle dovolí), tak to ať si teda zkusí. Navíc už nebudu bránit jenom sebe, ale i mrňouska, takže předpokládam, že v sobě tu sílu prostě najdu 😝 😀 😀 😀

plechajda
7. led 2009

Tak ja jsem mela ty sanitarky uplne v pohode, vsechno delali bez reci a nejak se s nama moc nevybavovali, jen snad porad nadavala na jeden pokoj ze tam maji binec ci co a ze to tam smrdi :o) PO nas jen chtela at mame cisto na polickach kdyz byla velka vizita...

epidural mi vyndali snad jeste na porodnim sale, ale to uz si tedka nejsem jista....ale do sprchy jsem s tim myslim uz nesla....jako po porodu

Petru jinak s tim kojenim mam stejnej zazitek, taky nam mackala bradavky a rikala nene z tohodle nic nebude, krava jedna, samo jsem pul roku koijila v pohode, ale taky me vystresla...takova mensi cernovlasa sestra to byla...

petruna
7. led 2009

plechajda : me se mliko spustilo o den pozdeji nez holkam co se mnou rodili ve stejny den a mlezivo jsem mela az den po porodu a jeste malo, tak jsem byla kandidat na depku z kojeni, ale jak jsem psala..mela jsem dost nacteno a dost info dopredu, tak jsem se nenechala vystresovat. No a kojim jeste dneska 🙂
ale verim tomu, ze vyjukanejsi holcinu by ta sestra dokazala vystresovat natolik, ze by v ni vzbudila pocit neschopnosti kojit a bylo by zadelano na nekojeni...
fakt to bylo desny...hlavne jak se ta sestra chovala k tem holkam, co tam byli 5 dni po me..ta jedna si to nastesti nepripoustela a mela z toho srandu. Jako kdyz dite prikladaj, kdyz jsi chvili po porodu v nepohodlny poloze a jsou na tebe hrrrrrr a jeste na tebe kriknou : no tak takhle teda neeeee (fakt jakoby rikala, vy jste neschopna), to fakt moc neprida.. 😠

akras
7. led 2009

Petruna, tak to vidíš a nám to PA Šimánková na kurze podávala jako, že tam podporují přirozený průběh porodu, takže epi jen tak nenabízejí, když není důvod - no, čert se v tom vyznej 😅 Ale co, mě neva ani jedna varianta-když nabídnou tak nabídnou a když bude vše OK a nebudu ho potřebovat, tak je mi jedno, jestli mi ho nenabídnou.
Tak to kojení teda musím ještě nastudovat - měli by nám o tom ještě něco říkat na kurzech, snad. - abych se pak nenechala vynervit. Ale právě nám i na kurzu říkala, abychom si nenechaly do kojení mluvit třeba maminkama (babičkama), protože nás budou učit určitou techniku jak ona v kurzech, tak i pak na šestinedělí, takže by nám v tom ostatní jen dělali bordel 😕 , no ale koukám, že teda učení techniky kojení je tam nějaké prapodivné 😕

plechajda
7. led 2009

no me teda epi nikdo nenabizel, rekla jsem si o nej na konec sama, pac uz jsem byla vyrizena....nanestesti tam prijeli dva akutni cisare takze jsem si stejne jeste pockala....

petru presne ja, mlezivo skorem nic a mliko se spustilo az 4 den kdy uz jsem mela jit domu...ale co, hlavne ze bylo...ja bych taky kojila dal kdyby bylo co, ale jaksi mlekarna dosla :o) 😉

myky
7. led 2009

Holky, tak koukám, že bála jsem se epidurálu a toho s kým budu pak na pokoji. A měla bych se nachystat na sanitářky a kojení. Já spíš přemýšlim, že když mrně nebude papat, tak bude vřískat a to bude taky dobrej stresík 😕 . Jinka mě sice rozhodí, když na mě někdo houkne, od koho to nečekám. Pak čučim a myslím si své. Jenže pak se nedám a toho se bojím. Přesně jak píše petua si mě zaškatulkujou a bude peklo.
To kojení taky ještě někde skouknu. Ikdyž myslím, že teorii mám zmáknutou. Hlavně ať nepotřebuju pomoct 😅 .

myky
7. led 2009

Omlouvám se, ale nepamatuju si to. Která jste měla ten nadstandart za 400,-? Kdy jste řekli, že chcete být na nadstandartu?

lucinka01
7. led 2009

Sylvka, tak to sis teda užila. Týjo, já ležela na gyndě taky, den před operací, ale sestra tam byla celkem normální. Dokonce tam nechala manžela docela dlouho do večera, po návštěvních hodinách. Sanitářka děsná, ale to je snad pravidlo. Mám kámošku a jeji maminka dělá sestru na onkologii - je na ty sanitářky úplně alergická. Je to všude stejný. Nicméně na tu ze šestinedělí teda neměla.

Myky, no prostěradlo by ti podle mě měla teda povlíkat ona 😅 . Mě teda povlíkla postel, ale pak tam jsou takový "přídavný" prostěradla, který si každou chvíli měníš, je to kvůli očistkům. No a to jsem měla údajně špatně povlečený.

Pertuna - tak to je přesně ona 😀 , bachařka, to je přesný. Pamatovala si jí i švagrová, co tam rodila před dvěma lety. Přelet přes kukaččí hnízdo 😀 , tos mě pobavila 😀 . A k historce s kakaem navíc mám podobnou. Dostala jsem po tom císaři celkem logicky dietu. Začala jsem tekutou stravou (den po operaci) a druhej den přišla ráno tahle, přinesla nějakou buchtu a zahlásila, že až mi vyndaj v poledne dreny z břicha, tak už si budu chodit do jídelny a že si mám říct o dietu. Tak jsem si v poledne řekla o dietu - no a co myslíš ? Sprdla mě, že prej už si jí vzal někdo jinek, jako kdybych za to mohla já. No a že teda dostanu normální jídlo. Takže jeden den tekutá strava a ten druhej rovnou dalmátský čufty 😝 😀 . Ale přežila jsem 😎 .

Holky, mě taky všechno hned rozhodí. Hlavně po porodu pracujou hormóny, je to úplně normální. Většina sester to ví a chová se podle toho. Já měla třetí den totální depku, brečela jsem jak želva asi tři hodiny v kuse. No a všichni na mě byli hrozně hodný - nejlepší byly paní doktorky, jak z gyndy tak z novorozeneckého (hlavně paní doktorka Klenková, ta je vážně úžasná). Sestřičky z gyndy taky perfektní, nechali tam manžela v pohodě až do večera po návštevních hodinách, pomáhal mi s přebalováním ... no pak jsem se dala tak nějak do kupy a ráno naběhla bachařka (která den předtím naštěstí neměla službu) a vytasila prostěradlo 😀 , ale to už jsem já byla naštěstí psychicky v pohodě.

Kojení je fakt o tom, na koho narazíte. Když vás nějaká sestra rozhodí, tak se nenechte odradit a jděte za jinou. Tu černovlasou si pamatuju, byla divná, ale se mnou nikdy u kojení neseděla. Učila mě to taková mladší sestřička ostříhaná hodně nakrátko a pak starší sestřička, taky myslím krátkovlasá, a ta byla perfektní. Kamarádka říkala, že k ní přišla na Bulovce sestra, podívala se jí na prsa a řekla jí: "Vy máte vpáčený bradavky, vy kojit nikdy nebudete" a odešla. No a pak přišla jiná, uklidnila jí, dala jí klobouček ... a kojí do teď. Je to o lidech a podle mě je vážně fuk, v jaké jste porodnici, spíš je to o tom, jakou chytnete směnu a to se ovlivnit nedá, bohužel 😒 . Ale já za sebe můžu říct, že bych tam šla rodit znova.

BTW pro doplnění, mě rodil Mudr Záhumenský a Mudr Menzelová.

plechajda
7. led 2009

myky ja jsem byla na nadstandartu za 400,- a rikala jsem to dole na hekarne ze tam chci, ale oni rekli ze tim ze je hodne porodu tak nema smysl si rikat dopredu ( to mi prijde divny) nicmene jsem shodou okolnosti byla dovezena rovnou na nadstandart jelikoz vsude jinde bylo plno a pak se me az druhy den ptali jestli tam chci zustat nebo jit na normos pokoj....

jinak s tema hormonama ja rvala treti den jak blazena ta holcina co byla se mnou na me koukala co se jako deje, a dalsi den uz rvala taky 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru