Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

jana100
6. bře 2009

Holky, byla jste některá z vás na Bulovce na screeningu v I. trimestru? Co to obnáší? Od doktora jsem doslala doporučení, prý se nemusím objednávat. Nevím, co mě vlastně čeká, jestli si tam můžu přivést i manžela...... na tom ultrazvuku bude mimísek vidět líp? Doktor mi sice dělá UTZ pokaždé, ale vidět toho tedy moc není. Včera jsem se byla na Bulovce zaregistrovat a docela je to tam bludiště, takže ani nevím, kam vlastně na ten screening jít. Prosím napište mi co a jak.

Moc vám díky 😉

kim
6. bře 2009

Jani, já bohužel neporadím ☹ tohle mi dělala moje gyndařka 😉

akras
6. bře 2009

Já teda taky bohužel neposloužím. Na tom jsem byla u Apolináře.
Ale podle mě to budou dělat normálně v té místnosti, kde se dělaj ultrazvuky - projdeš vrátnicí čekárnou, kolem wc po pravé straně a pak za rohem vlevo před výtahy to je.
jinak mě nejdřív poslali na odběry krve a pak za nějaký týden na ten utz. manžela tam snad budeš moci vzít, na to chlapi normálně všude choděj.

petua
10. bře 2009

Ahoj holky,
jak se to blíží, tak mě napadaj další a další dotazy 😀

Tak třeba, když se budu z tý "přípravny" nebo jak to nazvat přesunovat už na porodní sál k porodu, jak to bude s věcma, který tam u sebe budu mít, nevíte? Když tam se mnou bude manžel, tak předpokládam, že mi to sbalí do tašky - a bude to při porodu někde držet?? A varianta že by tam nebyl, tak jak to je? 😅
A až se budu přesouvat z porodního sálu na šestinedělí, jak to zas bude s těma věcma??

Tyhle organizační záležitosti mi pořád nějak nejsou jasný 😀

maty01
10. bře 2009

Ahoj Petuo,
nám na kurzu říkala PA, že máme mít ty dvě tašky a hlídat je budou tatínci 🙂 První tašku po odvozu na šestinedělí vymění taťka v autě a druhou přinese na šestinedělí. Prakticky přesně si to taky nedokážu představit, ale prý je to tak.

petua
10. bře 2009

Maty: Ahojky, no to já mam taky takový informace z kurzu 😀 😀, ale mně jde právě o to, jak to je pak v praxi, kde se mi ty věci budou válet, víš 😅 😅 😀 😀

petua
10. bře 2009

Jo a vlastně ještě jedna věc mě napadá 😅 , v jakým "balení" převážej maminky ze sálu na odd., v tý porodní košili a...? Mam mít někde nachystaný ty jednorázový spoďárky nebo nějaký "první na tu cestu" dostanem..? Aby mě něco nezaskočilo, chápete.. 😅 😀 😀

meri
10. bře 2009

Petua, do přípravny ti stačí jenom utěrák a boty do sprchy, zbytek věci hlídá tatínek. Pak ti všechny věci veme na sál a taky na pokoj. Když ho tam mít nebudeš, určitě ti pomůžou sestry.
Z přípravny půjdeš na sál v košili.
Na pokoj tě povezou a všechny věci naložej na lůžko.
Hned po porodu kalhotky nepotřebuješ, budeš ležet na vložkách.Až tě pak sestra veme po porodu do psrchy, pak si kalhotky můžeš nasadit.

akras
10. bře 2009

Tak u nás to bylo tak, že když jsem byla přijatá k porodu, tak mi manžel na čekatelský pokoj donesl i velkou šestinedělní tašku, plus jsem měla menší jen k tomu porodu - ručník, mýdlo, hroznový cukr, cocacolu, vodu MP3. Pak jel manžel ještě domů. Velká taška zůstala pod postelí na čekatelském pokoji a když jsem se přesouvala na porodní sál, tak mi to PA všechno přenesla ke mně. Pak už se o to postaral manžel a na šestinedělí mě převezli se všema věcma na posteli nebo to nesl manžel. Kalhotky jsem při převozu taky neměla, ležela jsem asi na těch vložkách, i pak na pokoji než jsem šla do sprchy a na záchod. je to lepší i kvůli větrání a hojení stehů. Tak když to šlo, tak jsem větrala bez kalhotek i v dalších dnech.

maty01
10. bře 2009

Já se tááák těším, když vás čtu 😀 😀 Petuo, budeš mít nejčerstvější info, takže budu mít uši v pozoru, co a jak 😉

petua
16. bře 2009

Zdravim Bulovčanky 🙂 , to by bylo, abych zas nenašla něco, an co se ještě zeptat 😀

Holky, dostala jsem v poradně ten štůsek papírů, co mam přinýst k porodu, a zarazilo mě toto:
"Originály nebo ověřené kopie dokladů, které předložíte v porodnici, obdržíte zpět s rodným listem dítěte."
- znamená to jako, že vám sbalili oddací list (a co ještě??) a vrátili vám ho až s rodným dítěte?? To je trochu "zvláštní", né, to by se mi taky nemusel vrátit, že...

Jo a ještě jsem se chtěla zeptat, upozorňovala mě kamarádka, že mam vzít do porodnice mimču čepičku, je to nutný?

Díky za trpělivost 😅 😅
😀 😀

romi73
17. bře 2009

originál oddacího listu je nutný. oni ho posílají na matriku a z matriky pak s rodným listem dítěte přijde do vlastních rukou. taky jsme jim dali napřed kopii a to neprošlo. neboj, vrátí ho. přišlo mi to poštou hned v tom týdnu co nás pustili z porodnice domů.

a čepičku jsme nepotřebovali, jen na cestu domů, to je jasný. ale v porodnici ne.

kim
17. bře 2009

Peti, já origoš z ruky nedala!!!!!!!!!!!!Skoč na úřad a nechej si myslím za 30,- udělat ověřenou kopii a nemusíš se ničeho bát a trnout, zda to pošlou!!!Já bych nikomu a nikde originály čehokoliv nenechala!!!!!
čepičku jsem neměla, ale můžeš pro jistotu vzít, kdyby byl průvan, spíš vem ty rukavičky, aby se mimís nepoškrábal nehtama, mají to jak břitvy 😀 😉

petua
17. bře 2009

Kim: Takže s ověřenou kopií je to v poho? No tak to se mi fakt ulevilo... My řešíme i ten rodnej list miminka totiž, jestli bude možný ho neposílat ale vyzvednout si, protože nám tady pošta všechno ztrácí, nedoručuje (P7-Holešovice), už jsem psala stížnost a je to furt stejný 😠 😠
Takže právě ta poznámka v těch lejstrech mě pekelně vyděsila 😅 , přijít o rodnej list a ještě k tomu oddací, to bych fakt nerada teda.. 😖

kim
18. bře 2009

Peti, no problem 😎 😀 a manža si rodný list vyzvedával osobně 😉

petua
19. bře 2009

Kim: Bezva, tos mi odpověděla, aniž jsem se zeptala - jestli v tom neni "problém", si to vyzvednout osobně - tak to máme vyřešeno 😉
Jsem tam včera chtěla volat, na matriku, ale nějak jsem ty úřední hodiny prospala 😀
Díky moc 😉

akras
19. bře 2009

M yis nechali vše ověřit a pro jistotu tam dali jen ty kpie, kdyby náhodou se někde zatoulaly originály. Rodný list pak přišel na adresu, kterou jsme zadali a v pohodě dorazil se vším všudy - akorát pak ho manžel i s oddacím listem zapomněl v kopírce 😀 Naštěstí tak druhý den byl.

maty01
22. bře 2009

Peti, už máš zabalené tašky? Budeš chtít nadstandart?
Byla jsem se projít porodním sálem a přípravnou 🙂 uf uf Ale bylo úplně prázdno - nerodilo se zrovna. Vše čisté a nachystané na nově příchozí 🙂) Jsou tam 2 "hekárny", ale na druhé jsem si nevšimla, kde je sprcha, tak doufám, že tam je 😲
Jen mě překvapilo, že sprcha a WC jsou na pokoji odděleny jen závěsem. Tak nevím, když dostanu klistýr, jak mě bude, když tam není protihluková stěna 😅

petua
22. bře 2009

Maty: My když byli na tý prohlídce, tak sály byly prázdný a na těch pokojích dvě maminky 🙂 . Sprchu jsem zaregistrovala jenom na tý přípravně, né na těch čekatelských pokojích, docela blbý, no, a s tim záchodem máš pravdu... 😅 No, jsem na to zvědavá...
Tašku mam sbalenou a čekam to každým dnem 😀 😀
Nadsttandard nechci, myslim tim ten úplně samostatnej - jestli, tak ten dvoulůžák, ale stejně s tim moc nepočítam, vzhledem k porodnosti, to bych musela mít fakt štěstí.. 😎

kim
23. bře 2009

No holky na druhý hekárně sprcha ani WC fakt není 😅 říkala nám to na těch kurzech, že se musí přes chodbu, to jsem se taky křižovala, jak jim pose*u 😅 chodbu, než tam doběhnu 😀 nakonec jsme byla na tom pokoji se záchodem i sprchou a byli jsme tam sami..no a když budete na WC a další rodička v tom samém pokoji, tak to holt uslyší no 😅 😅 je to blbý, ale co se dá dělat...
Peti, kdyby náhodou jsme se "neviděly" tak přeju rychlý a pohodový porod!!!!! 😉

petua
23. bře 2009

No to je fakt hukot teda... 😅 Já mam s timhle "problém" i normálně doma, když jdu na WC, tak zavíram dvoje dveře a ještě si tam pouštim větrák, aby nebylo nic slyšet, jinak by mi to prostě nešlóó... Ovšem po tom klyzmatu to asi nebudu mít problém, co, to pofrčí samo 😀 😀 😀

Kim, díky moc, snad to bude OK 😉 , každopádně ačkoli se mi zdá každej den, že už prostě musim rodit přece, tak myslim, že se tu ještě pozdržim... 😀 😀

maty01
23. bře 2009

Holky a já si umím taky živě představit, o co to bude s klistýrem hlučnějí 😀 Mě nejvíc trápí ta jediná sprcha, protože si myslím, že pod tou vodou, je to největší úleva. Nějak to přežijem, myslím, že jsou na to zvyklí, i když pro nás je to trapas. To si říkám teď......
Petuo,snad mě stihneš po porodu napsat, než tam nastoupím já 😀

kim
23. bře 2009

Peti, jj taky jsem rodila už od 38tt - v představách tak leda 😀 😀 ve skutečnosti jsem týden přenášela 😝
No holky po klistýru vám to pojede, i když chtít nebudete 😀 to prostě prdka neudrží 😀 😀 a hlučný to je 😅 ale já s tím problém nikdy neměla a tak jsme se s manžou dost nasmáli 😅 😅 Nebojte, to přežijete, to je myslím na tom porodu fakt to nejmenší 😎 😎

petua
27. bře 2009

Ahoj holky, tak pořád tu ještě strašim, samozřejmě 😀

Mam zase otázku 😀 😀 😀 - vrátili vám po porodu těhu průkajdu, zůstala vám? My jsme na to narazily u nás v diskusi, tak by mě zajímalo, jak je to na Bulovce, jestli se o ní budu muset hodně rvát 😀

kim
27. bře 2009

Ahoj Peti 😀 hezká fotka v pase 😀 😀 no nevrátí!!!!!!Si jí okopči, jestli chceš mít památku 😝

petua
27. bře 2009

Kim: Jé to je rychlost!! 😀 😀 😀 no tak to teda vrááááátííííí, já jim dam!!!!! 😀 😀 A kde jsi jí viděla naposled, prosim Tě, ve kterej moment mam bejt nejostražitější?? 😀

kim
27. bře 2009

Hele, já nevím 😀 no asi jak přijedeš do porodky, tak jí dáš Dr.který Tě vyšetří a když řekne, že tam zůstáváš a pošle tě na přípravnu, tak už Ti jí do ruky nedá!!!!!!Fakt si to už neuvědomuju!!!!! 😉

petua
27. bře 2009

Hajzli zlodějský... 😅 😀 😀
Tak to já pak dam vědět, jak jsem pochodila 😀
Díky a dobrou 😉

kim
27. bře 2009

No dej, myslím, že budeš mít smolíčka 😅 oni to asi nechávají u nějaké zprávy, co se archivuje...dobrou

maty01
1. dub 2009

Petuo, rodíš nebo čekáš? 😉 Myslím na Tebe, ať to ve zdraví zvládnete!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru