Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

andreasek82
22. čer 2009

anus diky moc.. no uvidime, co se na nas osud prichystal 😀

jirinkas
22. čer 2009

jojo, taky bych nerada rodila na dálnici 😀
Dopolko jsem ještě byla v centru, zas ze mě odešel kousek hlenu a pak takový vodnatý výtok..... tak jsem se bála, at to není plodovka a fofrovala jsem dom 😀 No, ted už je to zas lepší, tak nevim, asi to nechám ještě být ....

andreasek82
22. čer 2009

to spis bude ta zatka asi..
ja se ted vratila z bulovky z utz.. tak mame do tretice potvrzenou holcicku, vazi 3300 gramu.. 🙂
ale ono je to +-..

jirinkas
22. čer 2009

andreasek, gratuluju, jak se bude jmenovat? 🙂
jinak kde se tam dělá utz? Já byla zatím jen v poradně vedle porodního sálu, a tam jsem nic takovýho neviděla....

andreasek82
22. čer 2009

sabinka 🙂 🙂
ultrazvuk je mam pocit v 2. patre, jak se registruji tehulky, tak jakoby jdes smerem k vytahu tou chodbou, jsou tam permanentne otevrene dvere.. ja uz byla na bulovce na utz v 30. tydnu, to jsem se ale sama objednala, protoze jsem na nej nechtela ke svemu dr. v beroune vis..

jirinkas
22. čer 2009

jeee hezký jméno 🙂
utz se na Bulovce dělá až ve 40tt, že? Bohužel moje gyndr. má předpotopní utz, takže mi říkala tabulkový váhy, jaký by měl malej mít..... takže netuším jak velkej nebo malej cvalda to bude.... tak bude překvápko, snad to nebude obřík 😀

andreasek82
22. čer 2009

no jirinko tak to jsme na tom stejne..
kdyz jsem se sveho dr. v beroune zeptala, jak je mimco velike, tak mi rekl, podivame se do tabulek 😅 😀

jirinkas
23. čer 2009

no jo, s tím nic nenaděláme. ve 20tt jsem byla na tom velkým utz v Gennetu, to bylo naprosto úžasný, čučeli jsme na mimi na velký plazmový obrazovce, dr. tam změřila uplně vše 🙂
Ale nedivila bych se, kdyby naše zltíčko bylo větší, jednak k tomu má dispozici po tatínkovi a druhak se u mě má jak v líhni 😀

andreasek82
23. čer 2009

jo jirinko, to ja byla v gennetu ve 20tt taky, to je jina liga 😀
jinak jsem byla dnes na bulovce na monitoru a normalka prijimaji, stopstav neni 😉 🙂

jirinkas
23. čer 2009

jo jo super.... budu si muset s malým promluvit, jestli nechce ven 😀 Zítra jdu do poradny, tak jsem zvědavá 🙂

andreasek82
23. čer 2009

tak at je vse v poradku 🙂
ja uz vidim, ze mi v patek dr. v poradne rekne, ze to na porod nevypada 😅

jirinkas
24. čer 2009

taky tam teď razím v pátek, našli mi dnes nějakou glukozu v moči, musím někde pohledat, co to znamená. Jdu tam ale už v 8, jen prý znovu testnem moč. Jinak jsem dnes měla uplně stejný nález jako minule, takže pohoda....
V poradně nás bylo hrozně málo, celkem 11 🙂

andreasek82
24. čer 2009

tak at ta glukoza jedna z te moci zasejc rychle zmizi 😠 😀
mas vic cukru asi to vypada.. a ten tolerancni test na cukrovku jsi mela ok?

jirinkas
24. čer 2009

jojo, byl v pohodě. nechápu, ne že bych sladký nejedla vůbec, měla jsem asi 5 čokobombonu ke kafíčku a večer jsem zobla pár gumových medvídků.... je pravda, že ráno jsem se vzbudila v 5 hlady, nejdřív jsem šla připravit tu moč a pak se najíst, takže se mi tam taky nic nemohlo dostat. Uvidíme, doufám, že to byla vyjímka, holt si v pátek udělám výlet. Dnes jsem pěkně vymrzla, musela jsem MHD, jen tričko, svetřík a sandálky..... nic jinýho neoblíknu a kupovat už nic nebudu..... mokrá jsem byla jak myš.
Byla jsem poprvé na monitoru, Vojtík zase perlil, mlel sebou tak, že sestřička musela za těch 10min opravovat tu sondu asi 4x 😀

andreasek82
24. čer 2009

jirinko uvidis v patek, treba bude moc zase v norme 😉
ja jedu zitra zase na monitor a v patek do poradny.. jsem zvedava, zda se neco posunulo..
ty monitory obcas zacnou tak divne "chrchlat", hlavne, kdyz se mimco zacne pekne hybat 😀
to bude mit zive miminko 🙂

andreasek82
25. čer 2009

ahojky holky z bulovky 😀
tak mam po monitoru a je zase stopstav.. meni se to pry kazdym dnem, no tak jsem teda zvedava.. kazdopadne to u me na porod nevypada..
co vy? nejake novinky?

krista
25. čer 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

andreasek82
25. čer 2009

kristo dekujem 😉 🙂

anus.anys
26. čer 2009

Jiřinko,neboj se, v těhotenství to není nic nenosrmálního a koukám že už to budeš mít za chvíli za sebou,tak si z toho nic nedělej. Pokud to zjistí cukrovku,tak ta po porodu zmizí. Bohužel budeš muset držet mírnou dietu. Cukr se totiž štěpí ve slinivce. Pokud ten cukr nemáš v krvi,tak bude vše ok a žádná dieta myslim že nebude potřeba. Zkus se třeba jen preventivně obejít bez čokolád a jiných opravdu přeslazených věcí. moc to an to vliv nemá,ale aspoň to tolik nezatěžuje tu slinivku. Hele, já jsem jedla tabulku čokolády denně,protože to adam vyžadoval 🙂 ale moje známá ta si dala začátkem těhu čokoládu a hned ji vyzvracela. Pak jí zjistili cukrovku a taky to že čeká dvojčata. Těhotenská cukrovka je jen přechodně,vymizí po porodu, nebo spíš po šestinedělí. Držím palečky ať to dobře dopadne 🙂

anus.anys
26. čer 2009

je ještě malá pozmánečka, řekla bych že kočičinka rodí,ne? Dlouho sem nepsala.....si v celku? nebo už 1+1???

ludva
28. čer 2009

Ahoj holky,
chtěla jsem Vás všechny uklidnit. V pondělí jsem porodila na Bulovce chlapečka a byla jsem na Bulovce moooooc spokojená. Rodila jsem normálně, ovšem neodloučila se mi placenta, takže jsem musela na vyčistění. Tudíž jsem měla tu čest být i na JIPce 😉 . Na všech odděleních jsem byla moc spokojená.
Takže se ničeho nebojte a přeju pohodové porody.

andreasek82
28. čer 2009

jeee ludvo moc moc moc gratuluji k matyskovi! 😉 😵
to jsou skvele zpravy! diky moc za info.. u nas to vypada na stredu na vyvolani 🙂 sabince se nejak ven proste neche.. tak si uzivej matyska.. mejte se moc hezky 😉

ludva
28. čer 2009

Jinak k tomu stopstavu :
V pondělí byl taky stopstav, ale prostě jsme tam přijeli s kontra po 3 minutách a nikdo se nás neodvážil poslat jinam 😀 .
Až na jednu bachařku co rozdává jídlo naprostá spokojenost.
Andreo držím ti palečky 😀

andreasek82
28. čer 2009

ludvo dnes jsem se zas na monitoru ptala, jak je to s tim stopstavem a rikala mi pa, ze pry porad je, ale prijimaji, no tak vyznej se v tom 😀
diky moc.. 😵 snad uz bude brzy sabinka na svete 🙂

jirinkas
1. črc 2009

Ahojky, tak já to mám taky za sebou, Vojtík se narodil 24.6., akorát měl žloutenku, tak nás pustili až včera.
Až na to jídlo jsem taky moc spokojená, personál naprosto úžasnej.
s tím stop stavem- když jsem dorazila s odteklou plodovkou, tak mě řekli, že mě vyšetří a pak že jedu do Brandýsa, no ale pak přišli na to, že mám 6cm branku a už to jelo.... malej se narodil 23.34, do odpoledne druhýho dne jsem ležela na hekárně vedle porodního boxu a pak jsem teprv šla na šestinedělí.

ludva
5. črc 2009

Jiřinkas, moc moc gratuluju k Vojtíkovi.
To jsme se na šestinedělí minuly, my jsme byli 25.6. propuštěný 😀 😀 😀 .

Andreo, už to máš za sebou?
V pase se ti objevilo, že je Sabince 5 dní.

kocicinka
6. črc 2009

Ahoj, to jsi Anus hodná, že jsi na mne vzpoměla 🙂
Dne 21.6. v 17:11 se mi narodil synek Jonášek. Rodila jsem v Hořovicích, prostě nějak jsem se nemohla rozhodnout a když jsme seděli v autě tak jsem řekla, že do Hořovic. A dobře jsem udělala. Porodila jsem kupodivu přirozeně, bez epidurálu. Bylo to děsný a od prvních bolestí to trvalo 12 hodin. Děsný proto, že měl Jonášek 4 a půl kila 😅 a vůbec mi nešel vytlačit. Vůbec, za celou dobu porodu jsem nepocítila nutkání na tlačení. Teď proč jsem ráda, že jsem rodila v Hořovicích: druhý den po porodu jsme si všimli, že malý nějak divně a rychle dýchá. Řekli jsme to doktorce a ta si ho vzala na intermediální jednotku. Dělali mu všechna možná vyšetření, z krve mu zjistlilli, že má známky začínající infekce, tak mu dávali 5 dní v infuzích ATB. Ještě mu dělali i jiná vyšetření- srdíčko, reflux,ale nic nezjistili. nakonec se to zaléčilo, kontrolní krev byla již dobrá a po týdnu jsme šli domů. Jenom jsem ho neměla od pondělka do čtvrtka u sebe- byl na té jednotce a já jsem ho chodila kojit.Snad to bylo tím, že jsem byla před porodem nemocná, nebo že byl v době porodu nechcípaný manžel, nebo tím, že jsem měla zelenou pl. vodu- nevím. Byla jsem celou dobu na nadstandatru, kde se mnou mohl spát i manžel, takže jsme měli klid. Jsem moc vděčná personálu nemocnice, péče o mne i o Jonáška byla naprosto skvělá.
Tak jen aby jste věděli, že jsme OK.
Jinak protože neumím zmenšovat fotky do alba, tak můžete na malého juknout tady: jonas.fris.info
A nelekněte se, vypadá jak tříměsíční miminko🙂)))

andreasek82
8. črc 2009

ahojky 🙂
jj ludvo, uz jsme od nedele doma.. sabinka se narodila 1/7 ve 13:33 h.. 😵
je celkem hodna a moc si to ted doma uzivame, tatka nam pomaha, je s nama doma na dovolene 🙂
v albicku mam fotky, tak se kdyz tak jukni 🙂

anus.anys
8. črc 2009

Ahojky holky, tak moc Vám všem gratuluju ke štěstíčkům ktré už máte u sebe. Jsem moc ráda že to všem dobře dopadlo 🙂 Hlvaně si užívejte klidu 🙂 Adam se teď rozjel, je pěkně protivnej a má rýmu,tak si to dovedete přestavit když ho odsávám...mějte se moc fajn 🙂

anus.anys
11. črc 2009

koukám že nemáme vůbec čas sem psát co? Ty dětičky dají docela zabrat...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru