Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

ludva
1. led 2010

plechajda, zkuste vydržet do pondělí. Na pohotovosti vám nasadí hned ATB. Ikdyž možná je lepší mít mrňouska přeléčeného než se malá narodí. Je to těžký rozhodování. Chtělo by to možná výtěry krk, nos a poslech.
Bylo mi řečeno, že je kojenec chráněný a tudíž by neměl nic chytit. Ale já ty AT B v červnu chtěla a nikdo mi je nenapsal 😠, nakonec jsme je stejně měli... Držím palce.

aannggiie
3. led 2010

Tak kontroluju Plechajdu jestli je ještě v celku?,

anus.anys
5. led 2010

a co ty aannggiie? Jak se citíš?

aannggiie
5. led 2010

Ahoj anus
Díky za optání,kdybych to měla za sebou tak jsem nadšená.
Včera jsem měla první termín.Dneska jsem byla v poradně vše ok,obden chodit na monitor a příští týden(jestli teda neslehnu) tak ještě poradna.

Na ten monitor se chodíé na porodní sál,viď? A co o víkendu?

anus.anys
6. led 2010

aannggiie: to netuším jestli se chodí na porodní sál nebo ne,já jsem porodila hned po prvním monitoru v rizikovce,takže s tímhle ti neporadím bohužel.
Vůbec ti nezávidím tyhle chvíle, já jsem se dostala do takového stavu že mi byla úplně jedno kde a kdy porodim hlavně ať to dítě už jde ven,takže ti přeji abys to měla co nejrychleji za sebou.
Hele a třeba poslíčci nebo nějaký tvrdnutí břicha chodí na tebe? nebo se klučínovi nehcce ven vůbec?

Tak co plechajdo? To vypadá jako bys byla už rozdělená...dlouho sem nepíšeš,tak honem dej vědět, jsme nažhavené na novinky z Bulajdy :D

aannggiie
6. led 2010

Plechajda to bude mít už určo za sebou 🙂

No já taky chodim do rizikovky a sestřička řikala,že většinou po prvním monitoru a prohlídce jdou všechny rodit.Taky tam nikoho nevidim stejnýho jenom jednu mamču,která má stejný termín jako já a taky nic.Já tam jsem asi jako rarita.Poslíčci žádný a tvrdnutí břicha mám.Dneska mě strašně bolí kolena.
Jinak staršího kluka jsem taky přenášela,ale na poslední chvíli mi prdla voda

plechajda
6. led 2010

🙂)

No takze mame Anezku a narodila se 3.1 v 1:53 🙂 podotykam ze na bulici jsme prijeli v 1.30 cca 😀 i pres stopstav si nas tam nechali pac jinam bysme uz asi nedojeli 😀 😀

Byla jsem opet spokojena a to moc, ani sanitarka me nerozhodila a prakticky vsechny jsem tam opet poznavala, asi ten rok a pul neni zas takova doba 🙂)) 😀

plechajda
6. led 2010

a tady je porod 🙂

Sla jsem si v 22 lehnout s tim ze ty celodenni nepravidelny a zas ne tak bolestivy kontrakce zaspim nebo se to rozjede...moje predstava byla ze se rozhodne jeste vyspim 🙂 No prisaham ze jen co jsem dolehla a zakryla se perinou prisla fakt silna kontra a zacla se co 10min opakovat, nejdriv jsem s tim statecne bojovalav leze ze jako to prece jeste zaspim, ale vzdycky me to vzbudilo....takze po hodce jsem to vzdala a aspon jsem si sedla protoze v leze jsem to uz fakt nedavala...nastup kontra byl docela hustej...hodku byly co 10 min mozna hodku a pul takze jsem se zacla pripravovat na prohekanou noc....tesne pred pulnoci se zacly zkracovat na 8 a 6 a zacly uz fakt bolet...takze jsem sesla za mm dolu do mistnosti kde paril neco na pc a rikam ze me to fakt boli....z ty mistnosti jsem uz neodesla pac se to zkratilo na 5min a bolest opet zesilila tak ze jsem funela jak pri porodu...ale porad jsem si rikala nikam nikam, minule nas poslali 2x domu takze tedka to vydrzis nejsi zadny becko...becko snad nejsem, ale jak se v pul jedny kontra zkratily na 3 a 2 min tak jsem zavelela odjezd....nez jsem se prevlikla v kontrakcich a vyprdelila se do auta bylo neco kolem 1:15.....v aute kontra prestaly...respektive jsem mela 1 jak jsme vyjeli a dalsi az tesne pred vrata porodnice, nicmene me rovnou zacla tlacit na konecnik tak jsem si docela oddechla ze uz jsme tam....na prijmu mi sestra rekla tak si prejdete rovnou na porodni sal a zavolejte si manzela, tak jsem teda zustala koukat a kdyz jsem dosla pro mm tak ten taky,pac si zrovna vytahoval knizku ze si pujde cist 🙂 Hahaha 🙂 No vlezla jsem na kozu 1 kontra napich kanyly ( ani nebyla potreba ) kontra skoncila a mm omdlel 🙂 druha kontra kricim na sestru ze mi prave praskla voda a chce se mi tlacit, mm se zbira ze zeme, 3 kontra tlacime hlavicka leze...4 kontra je po vsem 🙂 tak si to nejak pamatuju - jestli to tak bylo ve skutecnosti nevim, pac jsem z ty rychlosti a bolesti nevnimala, prej jsem mela chvili i kyslik to ani nevim....takze tak 🙂 Prijezd do porodnice byl baj voko 1:30 - 1:35 a v 1:53 byla venku no takze tento porod ano 🙂 respektive bolel jak prase, ale rychlost mi to vynahradila 🙂

aannggiie
6. led 2010

Tak Plechajdo-gratuluju k holčičce a taky že už to máš rychle za sebou.Ale mám teda hrůzu z takovýho dramaťáku 😒

anus.anys
7. led 2010

plechajdo, moc gratuluji k Anežce. :D tvůj porod zní jak z nějakého amerického dramatického filmu. Docela krutý. Ale ať jste obě zdravé a všichni ať jste šťastní :D

Aannggiie: hele, já jsem byla na prvním monitoru a ještě ten den jsem jela z5 na boluvku a druhý den jsem porodila,pač doktor mi udělal hamiltona a docela se mu to povedlo. Poslíčky jsem měla snad měsíc a půl před porodem, dokonce jsem s nima byla jednou na bulovce protože jsem myslela že rodim :D teď se trošku stydím. :D

aannggiie
7. led 2010

Já vám všem závidim.Mě dělal už asi 3 Hamiltňáky Od 23.12 a nic.Doma vařicí vany a nic.Dneska jsem byla na monitoru v 8 hod pak mi řekli,že mám přijít ještě jednou v 11hod.Oba dva monitory v poho.Chlapeček pořád chrápe,a že bych měla rodit ani náznak

anus.anys
7. led 2010

aannggiie: hele, mě se malej v břiše celou dobu jen protahoval, pořád kopal, samozřejmě nejdřív do pánve a pak měsíc před porodem se otočil a kopal mě do žeber. Ale jak se mělo jít na ultrazvuk nebo na monitor, jeda, to bylo hned spaní, nechtěl se probudit, pořád mi ho tam probouzeli a Adam spal vesele dál.Doktor mi udělal jednoho hamiltna (středa), v pátek jsem jela na bulajdu se silnýma poslíčkama, prej: dejte si horou vanu, pomilujte se s manželem, dete si sledničku červenýho a o půlnoci přijeďte 🙂 a týden na to ve středu mi udělal zas hamiltona, ještě ten den jsem jela na bulici s kontra po 10 min už asi 3 hodiny pravidelně a porodila jsem ve čtvrtek v 17:27...není co závidět. 30h porod není nic moc.

aannggiie
7. led 2010

No to neni to máš pravdu.Jsem zvědavá co čeká mě.můžu doufat,že to bude rychlovka jako u toho prvního 😨
samozřejmě budu rodit až budou o víkendu ty vánice 😒

ludva
7. led 2010

Plechajdo, velká gratulace k holčičce.
Téda, pěkná rychlovka. Já to měla podobně. Jen můj muž z toho dostal průjem a pořád odbíhal na záchod o patro níž.
Musela jsem mu chodit otvírat a PA byla dost nervózní, že jí porodím u toho automatu na kafe 😀 😀
A jak je teď už staršímu prckovi? Ještě stoná?

Aannggiie, to čekání je strašný, co? A co teprve ty telefonáty. Ještě nic? Na ty jsem měla úplnou alergii 😀 😀
O víkendu bylo na monitoru na sále volno. Sníh nebude, už ho předpovídali na středu a nic.
Držím palce, abys už toho malýho vyklopila.

ludva
7. led 2010

Plechajdo, ta tvoje Anežka je krásná. Fakt krásná.

aannggiie
8. led 2010

Ludvo 😀 😀 😀 😀 přesně.Káždý ráno tak 20 sms a leze mi to na nervy od začátku ledna 🤐

aannggiie
8. led 2010

Plechajdo máš moc krásný obě děti 🙂 Hlavně ať jsou zdravoučký 😉

anus.anys
8. led 2010

aannggiie: myslím že v dnešní době nějaké vánice nejsou neřešitelným problémem... :D S těma sms to neznám, naštěstí,pač jsem porodila 38+3 takže mě nikdo neobtěžoval...jen se sestřenkou jsem si psaly,pač ona měla termín 5 dní po mě :D a naše děti jsou od sebe 3 týdny.

Hoky, držím vám palečky... :D

aannggiie
8. led 2010

Anus-kdybys to viděla tady u nás co vytvořily s cestou tak bys viděla problém jak hovado 😒 pardón.
Jinak ty palce drž pořádně díky

plechajda
8. led 2010

Hooooooooolky je to mazec Vamreknu...Ludva mi to asi predpovedela, ale my jsme to jeste dotahli k vetsi dokonalosti...prijedu z porodnice, malej sype jak prase....takze s tim mm nabehl dalsi den k dr dostal samo antibiotika, dalsi den lehl manzel taky ma antibiotika....ja mam kasel a rymu a zdrava je zatim jen Anezka 🙄 Jako hezci navrat z porodnice byt nemohl...

nejak moc nestiham sem chodit...takze drzim palce Angie at se to rozjede ja nakonec rodila 39+6 podle MS a podle utz o 3 dny pozdeji, takze jsem na tom byla stejne jak ty 😉

tak se tu mejte a ja zas letim

aannggiie
8. led 2010

Plechajdo drž se a ať ta maličká nic nechytí 🙂 a házej fota do alba.
A já už jsem v tom případě víc než ty 😠

ludva
8. led 2010

Plechajdoooo, já za to fakt nemůžu 😲 😲
Je mi to moc líto. ATB určitě rychle zaberou a bude zase dobře. Malá nic nechytí, je chráněná, neboj.
Ptala jsem se v létě několika mudrů. Je to prostě pech, když člověk potřebuje aby bylo všechno v poho, tak se to vždycky pos..e. Pardon. Potřebovla bys být v klidu a pokud možno mít hodně času na malého, aby ségrušku co nejlépe přijal a nakonec tohle. Je to fakt smůla. Znám to a nikomu to nepřeju.

Momentálně mi taky lehly všechny děti ☹ ..

aannggiie, ten sníh to je tada taky pech.

plechajda
9. led 2010

Angie jsi drzak no 🙂 😉 ted mi doslo ze jsem rodila zas na stejnym sale jak s Matyskem 😉 jen to country radio nebylo pusteny 😀

mala doufam jak pisete nic nechytne, akorat jsme si dneska dali cvicny vylet na bulovku pac ji tece oko, coz samo o sobe je normos, jenze ji pres noc tak napuchlo a mela ho cerveny ze jsem se teda lekla, tak nez cekat do pondelka jsme radsi jeli, ale prej to na atb neni tak nevim...doufam ze se to nebude zhorsovat 😠 s malym jsem tohle neresila vubec, ten mel oci cisty jak alabastr...

aannggiie
9. led 2010

Tak holky zase proběhl dneska monitor a nic.Chlapečka zase budili.Všechno je v pořádku tak zase v pondělí.
Plechajdo a vytíraj se očička ještě borovou vodou?? Já už ty dnešní novoty neznám 😉 Všechny moje kámošky co maj mimča tak šli s nima na čištění kanálků.já to teda u mladýho taky neznám

plechajda
9. led 2010

jojo mam vytirat borovou vodou a prokapavat Opthalmo septonexem, ale nezda se mi jak to ma natekly 😠 uvidime, asi stejne v po nabehnu za dr jeste...navic mi doslo, ze mi nenapsala ani kanavit a vigantol, to jsem prvnimu musela porad kapat....tak to vezmu prijednom 🙂

aannggiie
9. led 2010

Chudinka maličká a nepláče?
Hele,když odrodíš a pak přijedeš domu tak hned mám zavolat dětský dr,že jsem doma a ona přijede nebo jak to chodí??

plechajda
10. led 2010

jak ktera dr a zalezi jak se domluvis....vetsinou je chteji videt hned, takze bud tam dojedes nebo ona za tebou...ja tam teda s obema jela....i ted, jsem zavolala a vzala nas spolu s dalsim mimcem narozenym stejne jako my....

jinak breci protoze ji morduju, ale nema to horky a myslim ze ji to ani neboli....

dnesni noc teda stala za prd....zroutka nenazrana navesena porad u kozy 😠 a vecne hladova, jako kde mam to mliko brat jsem snad kravka dojna ci co ? 😅 😠 😎

aannggiie
10. led 2010

chuděrka maličká 😔 Jen jí dávej pořádně.Třeba jí to nestačí...a piješ ten kojícíí čaj?

anus.anys
11. led 2010

Plechajda: holka, vážně tě nechci strašit,ale když mi byl asi rok a půl tak mi také nateklo oko, měla jsem ho rudý a telko mi z něj, tak mě máma vzala k dr (ona je dětská a ještě alergoložka), a tam mi zjistili strašnou spoustu alergií. Např. jedna co mě trápí do dnes je na srst. Jak si pohlaim psa a šáhnu si do oka,tak hned mi to natěče a vypadám jak mimožemšťan. Tohle je jen můj případ, třeba má Anežka něco jiného, jen bych výt tebou to nenchávala jen tak. Zase naopak můj skoromanžel říkal,že náš malej na alergologii nepůjde,protože by mu určitě něco zjistili a dokud nevíš že nějakou alergii máš tak nic jakoby nemáš.

Aannggiie: hele, já jsem porodila ve čtvrtek, v pondělí mě pustili domu, ještě ten den jsem volala dr a jelikož jsem se po porodu měla stěhovat na do bytu na Roztylech v Praze,tak jsem si tam rovnou zajistila doktorku pro malýho. A protože stále přebývám v Dejvicích,tak jsem za dr musela přijel. Myslim že ve středu jsme tam jeli, nejsem si jistá,ale každopádně zavolej dr až tě pustí domu že je mimčo na světě :D Jinak, my jsme žádnou borovou vodu nepoužívli, jen klasika líh na pupík, nic víc. Jo, kanavit a vigantol samozřejmě ano.

plechajda
11. led 2010

Anus jezis ty uz mi nic nepis 🙂)) Ted maly zabral ten septonex a borova voda, takze to nic tragickyho nebude....jen mi dr rekla at tykapky nenechavam v koutku oka ze ho drazdej a tak je vytiram a je to dobry 😉

angie kojici caj zatim nepiju, mam ho teda doma a asi zacnu, mliko porad je a zrejme dost, to jen mam takovej pocit ze kdyz me vypije tak po hodine a pul tam nic byt nemuze a ono je 😉 pres den pije po tech 3-4h a hned usne, ale ty jeji saci vecery teda 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru