Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

jenny73
5. kvě 2010

To bych nerada 😉 14 dní po porodu mám už pocit, jako by se mi to jen zdálo 😉

Já si ještě neuvědomila, že jsem nejdřív chodila do obyč poradny, pak do rizikový . ale příjemná byla sestra v obou 🙂

ivet6
5. kvě 2010

veru: taky sem koukala 😉 tak třeba jo 😎 Chtělo by to pak prima partu na pokoji, jako měla Jenn 😀

jenny73
5. kvě 2010

Když my se sčuchly s holkama už na gyndě ty dny před....a když jsme u pokojů - doporučuju vřele nadstandard. Já byla první 2 dny na obyč pokoji - kdyby tam byly fajn holky, tak bych jinam nemusela, ale... bohužel. takže jsem pak šla k té jedné supermamče a ten pokoj - to bylo jak z pekla do ráje. A to jsem měla ten za 400 na noc (pro dvě a společná sociálka s druhym pokojem). Na obyč je strašně málo místa, dost hrozná, tvrdá postel a máte jen plechový noční stolek. Na nadstandardu poličky, skříně, stolky...ani jsem to nevyužila...dál koupání pro prcky, apod. Fakt to stojí za to. 😉

zoozkha
5. kvě 2010

Ahoj, tiež sa nám synček narodil na Bulovce (01.10.09). Pocity sú zmiešané. 😒 Strávila som na "hekárni" 26h. 😝 Žiadala som epidurál, nedostala som ho (naozaj ho neradi dávajú) a doktorke trvalo hodinu, kým z gynekológie došla dole a vyšertila ma, no a na epidurál už vraj bolo neskoro ( skutočne silné bolesti som mala už 5h, porodila som až za ďalších 6h). Podotýkam, že som mala silné krížové bolesti a nad vodou ma držala vidina toho, že epidurál dostanem, aj napriek tomu, že som to neplánovala. Otvárala som sa hrozne pomaly, bola som vyčerpaná, dve noci som nespala. Jednak sa tam rodilo o 106 a spať na takom mieste sa proste nedalo.. 😅 Keď manžel ("vynútila" som si jeho prítomnosť už na "prípravu" Veľmi sa na to netvárili. Partneri prichádzali väčšinou až na box) prosil doktorku, nech mi dá niečo na bolesť, že sa nemôže dívať ako trpím 😅 , doktorka mu povedala, že má ísť domov, že čo si myslel, pôrod bolí.. 😝 Nakoniec teda, že mi dá injekciu na bolesť, keď mi ju PA prišla dať, povedala, že je to B vitamín.. (?) 🙄 Placebo efekt teda nezafungoval.. V tom čase to bol skľučujúci pocit..
Našťastie sa tam doktorka veľmi nezdržovala a PA bola skvelá. Vďaka nej sa na celý pôrod dívam s odstupom času, napriek všetkému, pozitívne. Keďže som cvičila s balónkem EPINO, dohodli sme sa, že s nástrihom vydrží až kým to vážne nebude nutné. (nakoniec som, na prekvapenie všetkých (aj samotnej doktorky, ktorá sa prišla pozrieť až na placentu) rodila bez nástrihu). Žiadala som malého hneď na bruško, vyhovela mi.. 😵
Keďže nebolo na novorodeneckom mieste, mňa odviezli na gynekológiu. Tvrdili, že kedykoľvek môžem za malým. Rodila som o 01:25 ráno, hneď o 6tej ráno som za ním išla, ukázali mi v rýchlosti ako ho priložiť (to prebiehalo na chodbe) a bolo mi povedané, nech tam zbytočne nechodím, že až poobede. (bola som z predošlých dní a hodín skutočne vyčerpaná, a vlastne úplne mimo, takže som to neriešila, všetko mi to došlo až s odstupom času). Keďže som poobede začala krvácať (to je ďalšia samostatná story, ktorú radšej nebudem popisovať. Celé to ale bolo oveľa horšie, ako samotný pôrod...), musela som ísť na zákrok, po ktorom som ešte pár hodín kvôli narkóze musela ležať na gynekológii, potom som ale konečne mohla na novorodenecké (nadštandard nebol k dispozícii, k izbám nemá cenu sa vyjadrovať, hlavne teda k spoločnému sociálnemu zariadeniu pre 6 maminiek, ale bolo mi to fakt úplne jedno...prekvapivo sa nám darilo bez problémov sa vystriedať ako na WC, tak aj v sprche), kde mi moje "spolubývajúce" povedali, že mi tam malého každú hodinu nosili na kojenie a divili sa, že tam nie som.. 🙄 🙄 Takže komunikácia medzi gynekológiou a novorodeneckým na nule.. v tom momente mi bolo strašne ľúto, keď som si toho našeho anjelika predstavila, ako ho tam nosia a nikto na neho nečaká.. 😢 😢 😅
Napriek všetkému by som na Bulovce rodila znovu, pretože najdôležitejšie je, že sme obaja zdraví. S odstupom času vítam, že všetko prebehlo prirodzene, bez epidurálu ( v tej chvíli by som brala snáď aj sekciu všetkými desiatimi 🙂 ), bez nástrihu, s priložením malého bezprostredne po narodení, s bleskovým vyšetrením za asistencie manžela, ktorý ho za pár minú priniesol a užívali sme si prvé spoločné chvíle v trojici. 😵
Ospravedlňujem sa za dlhý príspevok a prípadné chyby, akosi som sa do toho zase vžila a to si hrozne vecí ani napamätám, keďže som skutočne bola mimo.. 😀
Prajem všetkým čo najkrajší zážitok z pôrodu a hlavne zdravé miminká!!!

jenny73
5. kvě 2010

Ahoj zoozkha. Tím jsi mi připomněla další věci - manžel - moc se jim to nelíbilo, ale taky mi ho povolili od přípravy až do konce, dál jsem dostala jednu injekci - řekli mi, že na bolest, ale až když mi jí prdli, tak prý, "aby se to rozjelo", takže místo úlevy se mi udělalo strašně zle.
Ukázka přikládání k prsu sice na chodbě, ale patřící k novorozeneckému odd a vůbec jsem v tom problém neviděla.
A paní Dr, o které ses zmínila - to byla určitě ta "moje příjemná" 😒

jenny73
5. kvě 2010

...jo a mě taky nestříhly, mě malej natrhl, prý malinko, jen 3 stehy. Ale užila jsem si s tím až až, tak nevím....slyšela jsem, že nastřižení se hojí líp.

zoozkha
5. kvě 2010

ahoj Jenny, tá ukážka prikladania u nás prebiehala síce na chodbe novorodeneckého (resp. pred miestnosťou, kde sú miminka), ale bolo tam miesto pre pár maminiek, ostatné sme stáli, takže sa mi to nezdalo dostatočne komfortné pre mňa ako neskúsenú prvorodičku na zaobchádzanie s maličkým. To bol ten najväčší problém.. A všetko to prebiehalo po 2h spánku za posledných 32h, takže na manipuláciu s miminkom nič moc okolnosti.. 😉
s natrhnutím skúsenosť nemám, určite to ale nie je nič príjemné.. 😒

jenny73
5. kvě 2010

Aha, tak nás si brali postupně, jakmile jsme byly schopné ráno vstát a byly jsme tam jen 3, tak to je samozřejmě rozdíl 😉

zoozkha
5. kvě 2010

Tak to určite bolo príjemnejšie.. 😉 My sme tam mali na 6h "napochodovať" a bol nás plný výťah. 😝 😀 Rodilo sa tam ako na bežiacom páse. Keď ma prijímali, mali posledné dve miesta.. Teraz už to nevnímam ako tragédiu, po pôrode som ale myslela len na to, ako správne prikladať a prikladať, aby bolo mliečko a nechcela som nič podceniť 😉

jenny73
6. kvě 2010

Tak nás tam bylo taky plno, jen za tu noc nás prý odrodilo 8, ale zřejmě si to líp zorganizovali, nebo nevím 😅

zoozkha
6. kvě 2010

To je super, snáď im to vydrží.. 😉

hanik
15. kvě 2010

Jenny, jeee, tak ja mela taky Zmrhalovou. 😉 ..ale teda ja jsem sla CR. ..ale byla fakt mila. 😵 ...ony asi maminy prave nechtej moc cr ...takze se mi snazila tak lehce naznacit, ze nejspis bude nutnej cr (byla jsem tam poslana ve 37+4 rovnou z poradny na vyvolani) ...a ja ji rekla,ze jsem tak nejak s tim pocitala (mela jsem vysokej tlak) ..nacez tam prisel jinej dr. ..ted nevim jmeno ...a ten tak napul nahlas septal Zmrhalovy, ze to vypada na CR 😀 ..nacez mu rekla, ze uz o tom vim a ze souhlasim. ....ale je hezky, jak chteli bejt ohleduplny. 😉
...jen teda se jim nepovedlo, ze zapomneli manzu na vazeni a mereni ...takze mu ho jen letmo ukazali kdyz ho nesli na novorozenecky. 😒 ..tak ho jen v rychlosti vyfotil aspon na mobil.
..a na sestinedeli ....sanitarka, ..tak vidim, ze se nezmenila 😖 ...vsichni byli mili a prijemni, jen jedna kr*va ta teda nemela chybu. ...byl obed...ja se snazila zacit kojit ...a ona tam prilitla a rika obed. ..a ja rikam jo, za chvili ...a za 5 minut za mnou zase prilitla, jako jestli uz jdu. 😠 ..co ji je do toho jestli budu jist ty jejich blafy. ...proste bud tam prijdu nebo ne ...ale ne ze me nekdo bude buzeovrat. ...a pak teda me hrozne bolela hlava po epiduralu. ..a delali mi tzv.naplast ...coz je ze mi moji krev napichli do patere ...a to jsem mela 2 hodiny lezet na zadech. ..ale co cert nechtel ..se mi chteo na zachod ...a sestricka mi pode me dala blbe bazanta, takze jsem mela mokry prosteradlo ...no a to bylo nejak pred 6.odpoledne ..jeste jsem mela asi pul hodiny lezet na zadech a prisla sanitarka ...tahle mila kr*va, ze at se zvednu, ze mi to prevlikne. ...tak jsem ji rekla, ze se proste nezvednu, ze mam jeste lezet. ...tak rikala, ze ma konec smeny a ze tam dyl nebude a dalsi kydy. ..tak jsem tam mela manzu a ten ji rekl, ze to prevlikne. ..a to ona zase ze to nejde ...a at si na chvili vylezu z postele. ...tak jsme ji vyhodili, ze proste vstavat nebudu ...a ona si sla stezovat sestricce ..no ta ji samo rekla, ze ja musim lezet. . 😝 ...nooo, tak jak vidim, mam se zase na co tesit. 🤐

jenny73
15. kvě 2010

Jak jedna baba umí znepříjemnit život co? 😒 Ale co, poslat jí někam, však ona brzy pozná, na koho si co může dovolit 😉
Já o focení těsně po porodu nestála (ani mě, ani malýho), takže jsem tohle vůbec neřešila.

hanik
15. kvě 2010

jenny, no nekdy si rikam, ze kdyz je ta prace nebavi, tak proc to delaj...? ..a to same v blede modrym bylo i na detskym, taky sanitarka kr*va. 😠 (nemela jsem mliko a risa s vahou klesnul pod porodni vahu, tak nas hospitalizovali 15den, ale to uz na klasicky detsky ...takze jsem co 2-3 hodiny prikrmovala a samo pokazde nova lahvicka ..a sanitarka kdyz jsem si brala dalsi lahvicku rika, jestli musim davat pokazdy cistou 😲 ..tak jsem ji rekla, ze diteti je 15 dni a ze mu musim datat pokazde sterilovanou (tak si sla stezovat sestricce a ta ji samo rekla, ze mam pravdu) ...proste ji obtezovalo umejt 8 lahvicek za den ...a to pri tom byla taky jeji prace. ...ach jo. 🙄 ...kdyby sli radeji zametat ulice, tak jsou uzitecnejsi, nez se tvarit jak nejdulezitejsi zensky na svete a pritom znechucovat matkam po porodu zivot. 😖 ...aspon ze ty sestricky byly prijemny ..ty jsem preci jen vidala castejs. 😉
tak ja to mela trochu jednodussi, protoze jsem netrpela jak ty. ..az po cr. ..a to me stejne manza nemohl videt, a mimco vyndany cr vypada preji jen trochu lip, nez to co se musi protlacit. ...takze jsem si rikala, ze aspon doufam, ze ho manza uvidi hnedle. ..tak aspon ze cestou zpatky z vazeni si ho vsimli a rekli, ze je tatik 🤐

slunce_veruna
16. kvě 2010

Ahoj,
nemate nahodou nekdo zkusenosti s doktorkou Hrubantovou? Takova mlada blondyna. Ja kdykoli vlezu na Bulovku tak na ni narazim a nejak jsme si asi nesedly tak se trochu klepu ze ji se svym stestim chytim i u porodu....vecne dorazi o 20 min pozde, vysetreni v poradne nebylo zrovna prijemny, nepoznala jak je dite otoceny a ptala se me na to. Jaky mate zkusenosti vy?

bibika1
16. kvě 2010

Ahoj Veru,
já u ní byla 1x v poradně, taky se mně ptala kde má mimi hlavičku 😉 Poslala mně pak do rizikový poradny, tak jsem k ní víc nechodila. Setkala jsem se s ní ještě večer po porodu už na šestinedělí, kde mně kontrolovala a byla v pohodě...

ivet6
17. kvě 2010

Ahoj holky, já byla v pátek poprvé v poradně a měla sem (jak to tu čtu štěstí 😅 ) Zmrhalovou. Připadala mi hrozně fajn a měla sem z ní super pocit. Jednou mi sáhla na břicho a hned věděla, kam má Doppler položit 😉 Takže doufám, že tam teď v pátek bude zase 😉 Veru, a tobě jí teda taky moc přeju 😉
Jinak interiér Bulovky mi připomínal Nemocnici na kraji města 1. díl 🙄 , tak doufám, že alespoň personál pak chytnu pohodovej 😕

slunce_veruna
17. kvě 2010

Ivet, ty jsi nebyla na exkurzi na salech? No ja doufam ze ve stredu tam bude nekdo jiny, ale nekdo uz mi rikal ze pry vzdycky v ty samy dny tam jsou ti sami doktori ☹ a do stredy asi rodit nebudu ☹
Jinak ty saly atd vypadaji malinko lip nez ta poradna, ale ne o moc - jen je to tam nove vymalovany, ale bohuzel vybaveni z 80. let ktery od ty doby pekne zpustlo ☹ tak snad aspon zbytek personalu je kvalitnejsi....
Bibiko, s tou hlavickou je to divny, vzdyt ji tam dole preci musi citit ne? Moje doktorka to poznala uz asi od 30tt i bez utz jak je dite ulozeny....

ivet6
17. kvě 2010

veru, nebyla.....snad mi to nebude chybět 😉 Nechám se překvapit, ale pokud budu čekat to, co sem dosud viděla, tak zklamaná být nemůžu 😀

bibika1
17. kvě 2010

Já teda byla v poradně mile překvapená, že tam mají nové vyšetřovací křeslo, to co tam měli, když jsem byla poprvé těhotná(2006), tak na to jsem s břichem měla docela problém vylézt a pak zase slézt dolu... 😒

Veru, já u té dr. byla v pondělí, je to už ale 3 měsíce, tak se to asi mění. Myslím, že by polohu miminka měli poznat i pohmatem, říkala jsem si, že u mně tomu brání vrstva tuku na břiše 😀. Když jsem tam byla v poradně v prvním těhotenství, tak tam dr. měl 2 medičky a ukazoval jim na mně, jak poznat, jak tam mám mimi uložené, ony to pak taky zkoušely. 🙂

mishah
19. kvě 2010

Ahoj holky 😉 Tak se hlásíme už zpátky z Bulovky, i s miminkem 😵

Porod byl nesrovnatelně lepší, než první(ten skončil nakonec CS), malou se podařilo nakonec porodit normálně, řekla bych hlavně díky perfektní porodní asistentce(jméno samozřejmě nevím,ale taková mladá blondatá) a taky přítomnosti manžela. 😉
Na závěr byla přítomna dr. Zmrhalová a musím potvrdit, že byla opravdu super, moc příjemná, navíc sama za mnou přišla a nabídla mi epidurál-na ten jsem se jí ptala, jestli to nemůže ten porod nějak zkomplikovat a ona všechno v klidu vysvětlila.Jinak jsem se na příjmu setkala pravděp. s tou dr.hrub. a teda dojmy nic moc☹(No,je to asi fakt o štěstí,na koho člověk narazí..Hned na monitoru u vstupu mě oslovila "příjemná"PA-prý A to vás tak bolí??Byla to přesně ta samá jako u mého prvního porodu a pronesla naprosto stejnou větu 😠Tak mě to nadzvedlo, že jsem jí nomrálně řekla, že si ji přesně takhle pamatuju před dvěma lety, že je to asi její uvítací oslovení☹(No, pak byl klid, už se u mě neukázala 😉Takže asi se nenechat odbýt.
.
Jinak co se týká vybavení-pořád stejné...ale nějak jsem to tentokrát neřešila, kontra jsme si prodýchávala hezky v posteli a pak v tom zadním pokoji ve sprše.Sál jsem měla obyč,ale taky už to bylo jedno, protože šlo o cca poslední hodinku porodu.

Jinak mě docela mrzelo,že mi malou ani nepřiložili a hned odnesli, prý je to tady běžná praxe, tak nevím..přinesli mi ji až zabalenou do zavinky-viz album.Přitom jsme byly obě naprosto v pořádku, já nebyla ani nastřižená, dr Zmrh.mě jen zašila nějaké pidi trhlinky, fakt to nebylo ani cítit..

Jo a odd.6 nedělí-měla jsem 2lůžk.nadstandard(za400,-na noc)-měla jsem štěstí,ten den propouštěli hodně maminek a nabídli mo ho hned na porodním sále..takže to byla pohoda.Jen teda ty podložky -jednorázové -dávají jen 1ks pro maminku a 1 pro miminko,víc ne,šetří.Plínek dávali celkem dost-6-8 na den.Propustili nás 72 hodin po porodu,takže to byla fakt rychlovka🙂)

ivet6
19. kvě 2010

mishah: gratuluju k miminku 😵 - jsem ráda, že si to sem napsala, protože si na základě tohodle teda řeknu o to, aby mi miminko "půjčili" ještě než ho odnesou 😒

ygreen
19. kvě 2010

holky já rodila na Bulovce v roce 2008 a sice jsem neměla příliš "milého" doktora - MUDr. Řezníček, nebo tak nějak. ALE - zase se ukázalo, že je to dobrý operatér, když museli přistoupit k CŘ - měl ho mudr dost komplikovaný díky mé tloušťce a zvládl to bezvadně a propustili nás čtvrtý den 😉
A hlavně si nic nedělejte ze sestřiček na novorozeneckým - jedna řekne že máte kojit tak, druhá tak a když té první řeknete, že ta druhá vám to řekla jinak, tak vám řekne že lžete 😀 takže nechtě si poradit, ale dělejte to jak cítíte a hlavně si říkejte, že za pár dní jdete domu a tam si vše uděláte podle svého a vše půjde rychle i to kojení 😵

slunce_veruna
19. kvě 2010

Mishoh, gratuluju k Esterce! Super popis porodu! Diky hned se bojim min!
Jinak jsem tam byla dneska na kontrole a zas tam byla Mudr Hrubantova, tentokrat ji musim pochvalit, celou dobu se usmivala, na polohu miminka se neptala a vysetreni temer nebolelo. Byla tam jedna studentka co pomahala sestricce, takove slunicko, kdyby byl nekdo takovy u porodu hned by bylo lip!

akras
19. kvě 2010

Mishah, musím ti napsat, že mi tvoje holčička strašně připomíná tu mou, když se narodila taky na bulovce, ale o rok dřív. Jako by se na Bulovce rodily podobné děti.

akras
19. kvě 2010

Hlavně na té 5. fotce ve tvém albu 🙂 Fakt, jak ta naše. Jestli chceš vidět, jak bude vypadat za rok, tak koukni do mého alba 🙂

mishah
20. kvě 2010

Holky, moc děkuju 😉 porodu se nebojte, kdybych to měla srovnat poprvé a ted-tak jednak bylo mnohem lepší,že byl se mnou manžel celou dobu( i když se teda jedna PA tvářila trochu divně,ale nakonec nikdo nic neříkal🙂) a pak, jak jsem psala, že je opravdu lepší, když se člověk trochu ozve 😉 Jo a jinak ta dr(asi hrub.)byla evidentně po několika nočních...když jsme odcházeli, měli stop stav, snad 12 porodů za noc, takže se ani nedivím..

akras: teda ta podoba je fakt dobrá🙂)Barunka je nádherná, pokud bude takhle esterka vypadat za rok, nezlobila bych se 😀 Jsem jen zvědavá,jestli bude Esterka tmavovlasá 🙂 První Lukášek je teda blondák jak vyšitý 😎

Jinak je teda výhoda být druhorodička, už jsem nemusela ani předvádět koupání, fakt nic.prostě pohoda 😎

ivet6
20. kvě 2010

misha: ják předvádět koupání 😅 ?

bibika1
20. kvě 2010

mishah: gratuluji k mimiku 🙂

Mně koupání předváděli i jako druhorodičce, ale to bylo asi tak všechno. Jinak mně nechali, pohoda klídek . Byl to nezvyk, nemuset vařit, uklízet ani se starat o starší dítko (ale po něm se mi brzy stýskalo). Užívala jsem si to tam a připadala si jak na dovolený 😀

rowan
21. kvě 2010

Ahoj maminky, za pár týdnů jdu do poradny už na Bulovku, chtěla bych se vás zeptat kde jí najdu 😀 🤐 ? Byla jsem tam na registraci a viděla jsem jen rizikovou, tak abych tam nebloudila 😵 a ještě když chci aby mi malou hned položili na břicho, kdy to mám říct? Takové hloupé dotazy.. 😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru