Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

slunce_veruna
21. kvě 2010

Rowan, jestli pujdes do fyziologicky tak ta je uplne z druhe strany budovy nez registrace, kdyz pujdes od hlavni brany tak prvni vchod co potkas a za nim prvni ordinace. Az se tam budes objednavat tak ti to sestricka popise.

bibika1
21. kvě 2010

Ahoj Rowan, já jsem si o položení miminka předem neříkala, myslela jsem, že to dělají automaticky, pokud tedy miminko nepotřebuje nějaký lékařský zásah. Jak se mi malý narodil, tak se mně hned ptali, zda ho chci položit na břicho. 🙂 Staršího syna museli po porodu hned odnést, protože nedýchal, tak jsem si to užila alespoň u druhého. Asi bych se o tom zmínila u příjmu a pak ještě na boxu přímo doktorovi/doktorce co tě bude rodit, nebo pokud ti v tu chvíli nebude do řeči, tak ať to připomene tvůj doprovod, pokud někoho budeš mít u porodu.

ivet6
21. kvě 2010

holky, tak asi záleží zrovna na tom, kdo tě rodí...někdo to dělá, někdo asi....teda, pokud je miminko samozřejmě v pořádku.

veru: jak dlouho si ve středu čekala v poradně? Já sem tam dneska byla od půl 9 do 12 h a už sem fakt myslela, že tam umřu .... 😖 Já mám pocit, že tam ty sestry pracujou tak nějak neefektivně, protože to snad není možný 🙄

Jo a ještě sem se chtěla zeptat, poučoval Vás tam někdo ohledně volání sanity? Je to prostě na 155, kdy jim na dispečink řeknete, kde jste zaregistrovaný a podle toho Vás odvezou? Nemá třeba Bulovka nějaký speciální vozový park? 😀 Já sem právě slyšela, že tam sestra ohledně sanity něco radila několika maminkám, tak mě právě zarazilo proč, jestli v tom nebude nějakej háček 😉

slunce_veruna
21. kvě 2010

Ivet, efektivita sestry me taky dohani k silenstvi, nechapu proc objednava maminky po 5 minutach kdyz kazda tam lezi 20 min na monitoru....hlavne nejak nezvlada aby ten monitor a kabinky byly porad plny takze tam vznikaji uplne zbytecny prostoje. Taky nechapu to jeji telefonovani kdyz vsem rika ze maji volat jindy ze ma moc prace, pritom je uz misto toho mohla mit objednany, navic jindy se tam prece neda dovolat!
Ve stredu to bylo taky pekelny, byla jsem na 8:20, tzn cca 5. na rade a byla jsem tam do desiti.
Doktorka prisla az v 8:40 ale to az tak nevadilo protoze tam byl stejne chaos a ten skluz hrave dohnala. Nestihali monitory a posilali na monitor i nahoru na rizikovku, jedna mamina dokonce sla z kontroly rovnou rodit - to me taky docela zaujalo, okolnosti nevim. Priste jdu na 8:35 ale v tech jejich papirech mi prislo ze je prede mnou minimalne 10 mamin takze cekam ze pred 11 na radu nepujdu....
Se sanitkou taky nevim, na kurzu nam rekli ze normalne 155 a rict ze rodime a kde jsme zaregistrovany, ale vim ze jiny porodnice maji specialni telefonni cisla.

rowan
21. kvě 2010

Moc díky, jste zlatý 😵 !

bibika1
22. kvě 2010

Ohledně té sanity jsem se ptala sestry v rizikovce, protože jsem si všimla na nástěnce nějakého telefonního čísla na sanitu. Sestra říkala, že si ho ani nemám opisovat a volat 155, prý to uvedené tel.číslo nějak nefunguje, je problém se tam dovolat - takže 155 to jistí.

slunce_veruna
26. kvě 2010

Musim dneska pochvalit Mudr Sykorovou ktera byla v poradne, protoze milejsiho doktora jsem jeste nevidela! Fakt moc prijemna! Jinak holky, jak to chodi na Bulovce kdyz se prenasi? Na ty monitory to je fakt jedno kdy tam prijdu? A fakt mam zvonit na saly? A delali vam nekomu Hamiltona a kdy?

bibika1
26. kvě 2010

Ahoj Veru,
na monitory se při přenášení chodí každý 2.den přímo do porodky, zazvoníš na sál, a hned na chodbě za vchodovýma dveřma je lůžko, kde se točí monitor, od vchodových dveří je oddělený paravánem. Vždycky po mně chtěli jak těhu průkazku tak občanku a měla jsem tam chodit dopoledne, mezi 8-9hod. A buď připravená na to, že možná uslyšíš nějaké porody 😉
UTZ Ti už dělali? Dělá se většinou ve 40tt.

kvetinkaivanka
26. kvě 2010

ahojky Veru,
jo,jo na monitory se zvoní na sál.Viděla jsem tam víc místností na monitory,ale hned u dveří je jendo lůžko jak píše bibika1 😉

kvetinkaivanka
26. kvě 2010

dr Zmrhalová je nejlepší a nejpříjemnější doktorka na Bulovce 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

slunce_veruna
26. kvě 2010

Holky diky za rady, doufam ze tam budu muset co nejminkrat.
Bibiko, na UTZ jsem se dneska objednala a jdu v patek, tak uvidime co mi povi....to se jde taky na to patro jak jsou saly zejo? Uz jsem tam byla ve 20tt tak snad to bude stejne.

bibika1
26. kvě 2010

Ahoj Kvetinkoivanko tak s tou dr. Zmrhalovou jsem se nepotkala, ani s dr. Sýkorovou jak psala Veru, na obě jsem slyšela spoustu chvály. 🙂 Znám jen dr. Dvorskou (rodila mně poprvé) , dr. Hrubantovou dr. Dvořáka z poraden a dr. Záhumenského a dr.Vojtěcha z porodního sálu. Všichni byli moc fajn 🙂

bibika1
26. kvě 2010

Veru ano, je to na stejném patře jak sály, hned vedle výtahu a bývají tam často otevřené dveře.

bibika1
26. kvě 2010

Jo Veru toho Hamiltona mi dělal dr. v poradně v 1.těhotenství v 39+3, čekala jsem veliké dítě a na porod to ještě vůbec nevypadalo. Při vyšteření to o hodně víc bolelo než normálně, ale dalo se to zvládnout. Večer mi pak praskla voda. 🙂

ivet6
26. kvě 2010

Ahoj holky,

a kdy se jakože začne přenášet, už po UZ termínu, nebo až po termínu podle PM? (ten mám o 5 dní později) 😒 Jak se to pak počítá?

bibika1
26. kvě 2010

Ahoj Ivet,
Tobě to budou počítat podle PM, v poradně ti to neříkali? Máš to úplně stejně jako já, termín dle PM jsem měla o 5 dní později než dle UZ (CRL v 1.trimestru). V poradně mi řekli, že pokud se termíny liší jen o 5 dní, tak se nechává termín dle PM a neupravuje se. Pokud by byl rozdíl o víc jak týden, tak se termín počítá dle UZ. Přenášet se nechává 10 dní, pokud je vše v pořádku (monitory, kontroly...), 10.den je nástup na vyvolání. Já přenášela jen 5 dní (naštěstí), pak si mně tam už nechali, malému se moc nedařilo.

ivet6
26. kvě 2010

Bibi, děkuju moc za vysvětlení, nikde mi nic neříkali a počítali pořád ten UZ 🙂

bibika1
26. kvě 2010

Ivet, mně to zase vždycky počítali podle PM. Tak se ještě raději přeptej Dr. v poradně, za to nic nedáš. 🙂

kvetinkaivanka
26. kvě 2010

bibika,já měla u porodu taky dr Záhumenského a dr Vláčil (nebo tak nějak) a dalo se.Dr Zmrhalovou znám z poradny.Byla tam ještě jedna doktorka,ale nevím jméno.Taky docela v pohodě 😉 ale Zmrhalová byla nej,škoda,že jsem jí neměla u porodu 😒

bibika1
26. kvě 2010

Kvetinkoivanko, tak třeba ji budeš mít u porodu příště 😉

ivet6
28. kvě 2010

Ahoj 🙂,
tak sem zpět z poradny. Měla sem dneska MUDr. Hrubantovou, moc sympatická 😉 Termín porodu mi řekla, že se počítá podle UZ, což mám teda v neděli, kdy mám jít zároveň na monitor na porodní sál. A teďka teda nevim, jestli ráno? Ona totiž říkala, že je to jedno, ale Bibi zase psala, že mezi 8-9...tak snad tam na mě nebudou protivní, když se jim tam nebudu zrovna hodit 😠. JInak mi dneska doktorka udělala toho Hamiltona, tak sem na to zvědavá, jestli to k něčemu vůbec je 😀

A pak sem se chtěla holky ještě zeptat, nevíte, kde se dá nějak líp parkovat mimo areál porodky poblíž? Nebo máte s tímdle nějakou zkušenost? Nebo ste tam jezdily víc busem?

Veru? Co UZ?

slunce_veruna
28. kvě 2010

Ahoj holky,
tak vam povim ze na UTZ na Bulovce jsou novinky 🙂
Teda nejdriv Ivet k tomu parkovani, my parkujeme vzdycky tady
http://www.mapy.cz/#mm=ZTtTcP@sa=s@st=s@ssq=bul...
tam je mista dost a neni to placeny a ke vchodu to neni daleko. Ale vetsinou stejne jezdim tramvaji.
K tomu monitoru me rekli to samy, ze kdykoli behem dne mam zazvonit na saly.
Jaky byl Hamilton od Hrubantove? Obavam se ze me ceka ve stredu kdyz teda budu porad 2v1.
Tak k tomu UTZ, presunuli ho z 2.patra do 3. a je to tam uplne nove udelane, moc pekne. Pan doktor Hurt to bral jak na bezicim pasu a moc sdilny nebyl.
A co se tyce mych vysledku na UTZ, tak vaha 3669g a prutoky v poradku, takze z toho nikdo nevyvozoval zadny zavery, takze si pockam asi na stredu, pokud uterni monitor bude OK.

ivet6
28. kvě 2010

Veru,
a je to na tom označení 2, v ulici pod nemocnicí, nebo na tý 6, před vjezdem do nemocnice?

Ona mi ani neřekla, že toho Ham. bude dělat, takže sem byla v klidu. Ale nebolí to, jen je to nepříjemný, jakoby ti tam místo jednoho prstu narvala celou ruku. Ale úplně normálně sem se s ní u toho bavila, takže se neboj 😉 Jenom teď mě z toho dost tvrdne břicho a bolí podbřišek 😒 a krvácí to.....takže doufám, že buď něco, nebo to přejde úplně, ale tendle stav - nic moc %

Na UZ jsem objednaná na pondělí, takže stejně se ale nahlásim do toho okna u vchodu že jo? A ty ženy za pultem mě do tý trojky pošlou, ne?

bibika1
28. kvě 2010

Teda Ivet, s tím TP je to teda zvláštní. Já měla TP dle MS 4.3 a dle UZ 28.2. V průkazce jsem měla zapsaný jen TP dle MS, ten druhý jen v papírech z Gennetu, který si vždy lékaři pročítali. A v poradně jsem měla poprvé dr. Hrubantovou, která řekla, že mi platí TP dle MS, pak jsem chodila do rizikovky a tam mi Dr. řekl to samé... 😨

A s tím monitorem - mě tenkrát v poradně dr. řekl, že mám přijít mezi 8-9. A pak dr. přímo v porodce říkal, že mám na další přijít na 8hod. Že by taky změna?

Veru váha je tak akorát, viď? Já měla odhad 3800 a nakonec byl malý jen 3350g, ona je ta přesnost UZ tak +-500g.

Holky přeju Vám abyste moc dlouho nepřenášely a aby se vám to rozjelo samo. 🙂

bibika1
28. kvě 2010

K tomu parkování - pokud jsem jela autem, parkovala jsem v areálu, v té ulici před Bulovkou bylo vždy plno, ale po ránu je docela obtížné najít místo i vevnitř.

slunce_veruna
29. kvě 2010

Ivet, no jsem trubka, myslela jsem tu ulici pod nemocnici.
S UTZ sla jsem k tomu okynku a tam me poslali do trojky, nic po me nechteli tak si myslim ze jim tam ani nic nevolali ze tam nekdo jde...takze si myslim ze tam muzes jit rovnou.
Tak dej pak vedet co monitor at v utery vim co a jak 🙂
S TP jsem nekde slysela ze pokud dle MS a UTZ se nelisi o vic nez 14 dnu tak se bere podle MS.

slunce_veruna
1. čer 2010

Ivet, tak co? Ty asi uz rodis vid? Ja porad nic.....dneska uz jsem byla na salech na monitoru a hrozne jsem tem maminam zavidela ze uz dneska to budou mit za sebou.....dokonce mi tam na vyvolavacku nastoupila i kamoska co jsem myslela ze se s ni sejdu na pokoji a tak mam asi smulu ☹

ivet6
2. čer 2010

Ahoj holky,

tak my jsme zpět v porodnice 🙂. Ják mi MUDr. Hrubantová udělala dopoledne v poradně roho Hamiltona, tak v sedm večer nepravidelné stahy, od půlnoci pravidelné a ve 3:22 byl Štěpánek na světě. A rodila mě rovněž Hrubantová, takže si toho Hamiltona pěkně vyžrala 😉

Verunko, tobě přeju ať už si dá Jaroušek říct 😉 a ničeho se neboj, je to tam úplně v pohodě 😉

slunce_veruna
2. čer 2010

Ivet, gratuluju k Stepankovi!
No ja byla dnes na posledni poradne, byl tam Mudr Vlacil a Hamiltona mi neudelal ☹ takze 8.6. nastupuju na vyvolavacku pokud teda neporodim.
Byla jsem pak navstivit kamosku co tam vcera rodila na ten jednoluzkovy nadstandard, musim rict ze to je moc pekny a nejlepsi je ten uchvatny vyhled z okna 🙂 takze vaham jestli do toho taky nejit kdyz by dvouluzak byl plny.

rowan
2. čer 2010

Ivet, gratuluji k miminku 🙂 těším se na fotečky! Až budeš mít čásek budu ráda za reference z porodky 🙂 jestli všeho bylo dostatek, personál, porod. místnost a tak 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru