Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

vicky007
7. kvě 2013

@alyssa.anna tak to nevím, každopádně, já tam byla v úterý, protože tak mě tam objednali a pak už jsem tam nebyla, protože jsem porodila

zuzicek
21. kvě 2013

@tkonvalinova Koukala jsem, že už je Kubík na světě - je moc hezoučký 🙂. Já mám termín porodu až 1.8. a napadjí mě různé otázky co se týče porodu, jelikož jsem též registrovaná na Bulovce a porodní kurzy my nevychází čas díky práci, tak jsem nezkušená a netuším ani co mě pořádně čeká. Je to můj první porod.
- za jak dlouho vás pustili?
- co je třeba si vzít sebou do porodnice pro sebe a miminko, popřípadě co v nemocnici dostanu?

tkonvalinova
21. kvě 2013

@zuzicek Ahoj, jojo byl v bříšku tedy o týden déle, ale už mu budou v pátek 2. měsíce🙂. děkuji za pochvalu🙂 Já jsem tedy rodila císařem nakonec - nepostupující porod, měl zakloněnou hlavičku☹, kdyby to tak nebylo, měla bych rychlý porod, ale co se dá dělat....Já po císaři jsem tam byla 4 noci a po fyziologickém porodu tam jsou ženy 2-3 noci.
V porodnici dostaneš noční košili a můžeš si brát každý den novou, vložek dostaneš spousty, to samé plínky pro mimčo, na koupání - mazání pro mimi nic nepotřebuješ - používáš tam jejich slunečnicový olej - ten je super si i koupit domů v lékárně, líh na pupíček tam také jek dispozici. Co je dobré si vzít - určitě své pití, většinou tam byla jedna konev čaje na pokoj. Oblečení pro miminko také dostaneš....na novorozenecké přijdeš, že chceš košilku/bodýčko/dupky dáš jim to špinavé a za ten kus ti dají nové. Toaletní papír tam byl také vždy naštěstí.

Pokud tě ještě něco napadá, klidně se zeptej 😉

kacikaci
21. kvě 2013

ahojky, dneska jsem byla poprvé na bulovce v rizikové poradně, byla jsem objednaná na 10,30, domů jsem odcházela ve 14 hodin! takže nic moc..ale naštěstí jsem se setkali jen s příjemnými lidmi..
@zuzicek já jsem rodila na bulovce v roce 2011, a mylsím, že se tam toho moc nezměnilo..plenek na mimi dostaneš kolem 6ti kusů každé ráno - měla jsem pár svých pro jistotu, ale nevyužili jsme je nakonec..přebalovací podložky jsou tam také, hygienické potřeby pro mimi také nejsou potřeba brát s sebou..vložky jsem ještě sestřičce při odchodu vracela, bylo jich fakt dostatek..oblečení na mimi jsme měli svoje až na cestu domů, jinak dostaneš erární, měla jsem svůj toaleťák, protože sice na wc byl erární a to vždycky, ale já jsem využívala první týdny po porodu extra jemný (tam byl takový ten šedivý jednovrstvý)...svoje pyžamo nebo košili jsem taky moc nevyužila, jen když přišla návštěva 🙂 protože tam mají šílené vedro na oddělení, a já se potila tak hrozně, že jsem se i dvakrát denně převlékala, takže erárních nočních košilí je taky dost..pokud chceš, mohu Ti poslat seznam věcí, které mám do porodnice připravené..

zuzicek
21. kvě 2013

@tkonvalinova
@kacikaci Jak to čtu, tak nepotřebuji sebou téměř vůbec nic 🙂 Jak tam probíhá vůbec porod od doby přijetí? Předpokládám, že se poplatek platí, jak za maminku, tak i za miminko 🙂 Návštěvní hodiny mají jaké?

zuzicek
21. kvě 2013

@kacikaci To bych byla moc ráda za seznámek, aspoň bych věděla aspoň co je fakt potřeba 🙂 Děkuju moc

kacikaci
21. kvě 2013

@zuzicek já měla vyvolávaný porod, tzn., že jsem se jen přesouvala ze třetího patra do druhého..ale je to tak, že když přijede rodička, tak jde na vyšetření, na monitor, do přípravny, kde se dělá klistýr, apod. a pak na sál
poplatek jsem platila až když mě propouštěli, za miminko jsem neplatila nic, jen za sebe - 60kč za den, otec u porodu + nadstandart
návštěvní hodiny mají až odpolko tuším od tří do šesti cca, návštěvy na klasických pokojích jsou jen na chodbě, návštěvy na nadstandartních pokojích mohli být po domluvě na pokoji a po domluvě se sestřičkami mohli přijít i dopolko..jediné, co mi nevyhovalo bylo to, že večeře se podávala hrozně brzo ještě v době návštěv

zuzicek
21. kvě 2013

@kacikaci Klistýr? to snad né ☹ To bude nářez. Ty dva až tři dny člověk asi přetrpí tyhle jejich pravidla, ale i tak je to takové nezdvořilé, když příjdou s jídlem v době návštěv. To mě potěšilo, že se za miminko neplatí - chudák malinký - chvilku na světě a už po něm bych chtěli poplatek 🙂

kacikaci
21. kvě 2013

@zuzicek já se klystýru hrozně bála, ale nic to není, spíš se mi ulevilo, a trochu to zrychlilo kontrakce a tím i porod.. 🙂

zuzicek
21. kvě 2013

@kacikaci Tudíž jsou menší bolesti při porodu?

kacikaci
21. kvě 2013

@zuzicek to bych zrovna neřekla, že se mi zmenšila bolest, spíš mě to tak jako zevnitř prohřálo, na chvilku možná ulevilo od bolesti, ale pak to rozjelo víc kontrakce, takže i víc bolesti, ale neboj, určitě to zvládneš, neděs se toho 🙂 není to tak hrozné, jak se to může zdát 😉

zuzicek
29. kvě 2013

@kacikaci Nehrotím to, říkám si, že když to zvládla každá, tak to zvládnu i já a ta bolest za to stojí. 🙂

zuzicek
30. kvě 2013

@kacikaci Můžu mít ještě dotaz, jak to funguje na Bulovce ohledně pomoci s miminkem, jak koupat, přebalit, namazat popřípadě namasírovat atd. nebo mi mimčo předají a starejte se maminko?

kacikaci
30. kvě 2013

@zuzicek přišlo mi, že asi jak jaká sestřička - mě třeba ukázaly, jak miminko koupat, kolegyni na pokoji ne, té řekly, určitě si poradíte, nebo Vám poradí babička..

zuzicek
30. kvě 2013

@kacikaci To je teda docela dobrý, když mají přístup ke každý jiný.

kacikaci
30. kvě 2013

@zuzicek fakt záleží na kterou sestru člověk narazí, některé byly fajn, i odpověděly na dotazy, některé vůbec, jen odsekly a šly si vypít kafíčko na sesternu a kecat s ostatními..ale třeba jsem jen narazila na špatné směny, a dneska už jsou tam sestry jiné..nevím.. můžu pak napsat druhou zkušenost, zanedlouho se budou kluci klubat na svět, tak můžu poreferovat🙂
v úterý jsem byla v rizik. poradně, a na monitoru na por. sále - točila mi ho výborná porodní asistentka, s dalšími jsem se tam setkala a ty se zdály být taky hrozně fajn, tak doufám, že na jednu z nich při porodu natrefím..z minula jsem na ně moc velké štěstí neměla

zuzicek
30. kvě 2013

@kacikaci Tak dvojčátka? To moc gratuluju. Já teda zatím ještě furt chodím do poradny ke svému lékaři a zatím netuším, kdy budu odkázaná na Bulovku. Za 14 dní končím v práci a pak MD. Vůbec se mi nechce odcházet a jsem z toho taková nesvá. Jestli hrajou hormony netuším. No to budu moc ráda za každou informaci ať mám se na co tešit 🙂

alyssa.anna
30. kvě 2013

@kacikaci Ahojky. Taky chodím na Bulovku do rizikovky a na mě se teda zatím pěkně vyprdli 😀 Teď mě 14 dní vidět nechtěli a jdu zase až v 37tt. Jeśtě jsem neměla ani monitor, ani UTZ (ten byl poslední v 30tt) ani ozvy ☹

lubinkova
30. kvě 2013

@zuzicek já tam rodila před třemi a půl týdny a první den mi ukázaly, jak kojit a přebalit a třetí den, jak koupat... a pořád říkaly, že když bych měla nějaké otázky, mám se jít hned zeptat... byla jsem tam týden, protože malý nepřibíral- a za tu dobu jsem tam potkala spoustu sestřiček a kromě jedné hodně mladé sestřičky, byly všechny sympatické a ochotné... ta jedna se mi zdála taková divná- ale ani ona nebyla nějak nepříjemná, jen byla tak mladá, že asi nechápala, co pro novopečené maminky znamenají jejich děti, tak byla taková chladná- prostě to pro ní byla "jenom práce".. udělal co musela, ale moc nadšená z toho nebyla... 😀 ... ale celkově jsem tam byla fakt spokojená! ... (akorát mě teda nerozkojili- možná, kdyby se tam někdo vynasnažil víc, udělal si na mě víc času, tak mám teď mléko ☹ )...

zuzicek
30. kvě 2013

@lubinkova Ono asi záleží, která sestra má cit pro novopečené maminky a miminka. Snad budu taky spokojená.

kacikaci
30. kvě 2013

@zuzicek jj jsou dva 🙂 díky. jestli Tě odešle do klasické poradny, tak počítej kolem toho 35. - 36. tt..taky se mi z práce nechtělo odcházet, ale nakonec jsem byla ráda, mohla jsem odpočívat a hlavně byla jsem pánem svého času, alespoň do porodu, tak si to užij 🙂 jinak s tou poradnou počítej vždy tak dvě hodinky času, natáčejí monitor, to nějakou chvíli trvá, pak poradna u sestřičky a pak vyšetření od mudr..takže něco na čtení, svačinu a pití s sebou
a pozor, pokud půjdeš k nim na UZ, tak počítat tak 3 hodiny času, je to sice děs, ale je to tak..doktor odbíhá, pak berou i neobjednané maminky z šestinedělí nebo z rizikovky..

kacikaci
30. kvě 2013

@lubinkova s kojením je to tam asi bída, chce to mít připravený kontakt na laktační poradkyni a kdyby byl nějaký problém, tak hned volat, nebo aspoň já s tím tak teď počítám

kacikaci
30. kvě 2013

@alyssa.anna moc teda nechápu, proč je to rizikovka, když Tě hlídají míň než v klasické poradně, kam se chodí jednou za týden, to je docela vtipný

alyssa.anna
30. kvě 2013

@kacikaci No tak to mi povídej, jsem z toho docela nesvá. Minule jsem neměla ani prohlídku

zuzicek
30. kvě 2013

@kacikaci Tak ta doba čekání a vyšetření mě na Bulvoce ani překvapuje.

zuzicek
30. kvě 2013

@lubinkova Za jak dlouho jsi šla na první procházku z miminkem?

zuzicek
30. kvě 2013

@alyssa.anna To je celá Bulovka 🙂

vicky007
30. kvě 2013

@zuzicek tak mě teda poradily, je fakt, že jsem asi měla štěstí a při obou děckách jsem narazila skoro na ty samé dět. sestry 🙂 jedna, taková silnější, hnědovlasá, hódně ukecaná byla príma. Já jsem jí i říkala, že si to už skoro nepamatuju to koupání, přeci jen Barča v té době byla už v tomhle "samostatná"
A co se týče kojení, tak mi teda pomohly hodně, brali mě na tu jejich el.odsávačku a zkoušely jsme to různě a vždy jsem odcházela 100% rozkojená, no a Kubík je takovej závislák, že vyžaduje doteď 🙄 , ale bude mít chlapec útrum, jako dovrší 18 měs a finíto 😅

zuzicek
30. kvě 2013

@vicky007 Nechám se překvapit.

lubinkova
30. kvě 2013

@kacikaci no, ono by to asi šlo i bez laktační poradkyně- ony by mi ty sestřičky poradily, kdybych se byla zeptala... ale já o kojení moc nevěděla (rodila jsem trochu předčasně a neměla jsem zrovna o tomto nic nečteno..), tak jsem myslela, že je normální, že ještě nemám mléko a nevěděla jsem, že tvorbu mléka můžu sama tak ovlivnit, a že je k tomu potřeba i správná technika kojení atd... nějak jsem se tím netrápila a neptala jsem se :( .. (měly mi teda poradit samy od sebe...), ale byla to i moje chyba- kdo se nezeptá, nic se nedozví ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru