Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

luho2012
29. srp 2015

Za mne Bulovka už asi ne. Jsou to sice profesionálové, ale levá ruka neví, co dělá pravá. Ležela jsem týden na rizikovém aby mne po pak propustili s tím, že mi vlastně skoro nic není a mám na porod čekat doma. Nejdříve jsem tam musela ležet, protože to rozhodně na propuštění nebylo.

lennus
29. srp 2015

@petronnela Dr Mikysková měla růžové nehty? To mi k ní nějak nejde. 😀 Je výborná, pečlivá, milá, chodím k ní už pár let na ambulanci, původně jsem měla na Bulovce rodit, ale malý se rozhodl jít na svět o sedm týdnů dříve a zrovna tam rekonstruovali, tak mě převezli do Krče, naštěstí docela dobrý.

petronnela
29. srp 2015

@lennus jj ruzovy Gellak! Jasne syte ruzovy! 🙂

misadan
22. říj 2015

Já Bulovku můžu jen doporučit...od fyziologický poradny, přes porodní, po šestinedělí...za mě bez problémů...domluvila jsem se, co jsem chtěla, poradili, co bylo třeba, odpověděli, co jsem nevěděla...na šestinedělí dvoulůžák a super...

kajsav
22. říj 2015

Využila jste některá nadstandard, případně nové pokoje, které Bulovka nabízí? 😉

misadan
22. říj 2015

@kajsav Já chtěla původně jednolůžák, ale bylo plno, tak jsem šla na ten dvoulůžkový nadstandard a bylo to super...pokoj v pohodě a bylo fajn nebýt úplně sama...

lucikka
10. lis 2015

Ahojte, ja som mala jednopostelovu izbu-neviem ci je to nadstandard alebo vip - rodila som s lekarkou Medy a izbu zaistila ona. Bolo to fajn. Hlavne kvoli tomu, ze som tam mohla kedykolvek mat navstevu. Ostatne namicky museli respektovat navstevne hodiny a sedeli na chodbe. Ja som v podstate z pokoje nemusela vychadzat ak to nebolo nutne. Chcela by som upozornit, ze maminky lezia na inom oddeleni ako deti. Mamy su na oddeleni sestinedeli. Deti na novorodeneckom. Tieto oddelenia vobec nie su prepojene a ziju si separatnym zivotom. Sestry na oddeleni sestinedeli su fakt skvele - spravne zeny a hlavne ludske. Ochotne, trpezlive, vzdy pripravene pomoct. A to je iba 1 sestra v ramci sluzby na cele oddelenie, takze ma co robit.. Bohuzial, o sestrach na novorodeneckom oddeleni nic pekne povedat nemozem. Mala som tazky porod a po porode komplikacie a prve 2 dni som stravila v posteli - sestra ma vodila aj do sprchy lebo som kvoli velkej strate krvi omdlievala. Sestry z novorodeneckeho mi tie prve 2 noci 2-3 krat/noc priviezli dcerku s tym, ze maju vela deti tak nech sa o nu staram, aj ked dostali jasnu informaciu ze mi dieta v noci vozit nesmu. Pricom jJa som nebola v stave si malinku colen vziat z vozitka,sestra z novorodeneckeho prisla, zaklopala, vrazila mi babo cez dvere a v momente zmizla. Vacsinou mala este poznamku typu ze dieta vam place a zvracia, utiste si ho. Vobec ju nezaujimalo, ze nie som schpna dieta dvihnut kvoli stavu v ktorom som bola... Bohuzial prave vdaka novorodeneckěu oddeleniu (hovorim CISTO o sestrach- NIE o doktoroch ktori boli mili a profesionalni) bol pre mna pobyt v nemocnici velmi stresujuci.

kajsav
26. led 2016

Jsem již týden hospitalizovaná na Bulovce. Doktoři i sestry na všech směnách super, od středy v porodnici šílený nával, protože údajně tři další pražské porodnice zavřené (stop stav nejspíš). Šestinedělí komplet přeplněné, takže nám sem vozili jednu ženu po porodu za druhou. Všechny maminky chválily , že i přes ten šílený frmol se všichni chovali úžasně, takže tolik aktuální situace. 😉

Řešil se tady pan doktor Dvořák, byla jsem u něj na vyšetření a na ultrazvuku a musím říct, že super. Trošku jsem se lekla, když jsem viděla ve dveřích zrovna jeho, ale nemůžu říct křivého slova. 🙂

klican
26. led 2016

Na Bulovce jsem porodila 19.1. a naprosto souhlasim s @kajsav Pres veskery frmol, komplikovanejsi porod a vse okolo prcka, ktery potreboval pomoci ven a pomoc pote, jsem rada, ze jsem zvolila prave tuto porodnici! Od zacatku jsem vedela, ze chci sem. A vyplatilo se.

Setkala jsem se i s maminkami, co brblaly, ale kazdy je jiny a ze nemocnice mela starsi vybaveni na stand. pokojich, to prece vedely...

simca31
26. kvě 2016

Ahoj chtěla bych se zeptat co všechno si vzít sebou hlavně pro mimčo? a setkali jste třeba že tam maminky nebyli registrované a přesto je přijali ?

lucikka
26. kvě 2016

Ahoj, cepicku- tu tam nedavaju, (i a hned po potodu, inak nie) oblecenie pre mimi tam pocas pobytu dostanes erarne, takze potrebujes oblecenie iba na cestu domov. Taktiez potrebujes vlhcene ubrousky a prebalovacie podlozky. A mast na zadecek. Plienky ti tam daju, pouzivaju bella baby.

simca31
27. kvě 2016

@lucikka Děkuji 🙂

bramarfi
27. kvě 2016

Já měla pravděpodobně smůlu, ale za mě ne. V 36. týdnu jsem začala krvácet, pár hodin předtím jsem začala mít podezření na postupný odtok plodové vody, tak jsem na pokyn svého gynekologa volala záchranku a ta mě odvezla na Bulovku. Hned mezi dveřmi sestra vynadala sanitáři, co mě jako vezou k nim, a pak se obořila na mě s výčitkou, proč jako volám rychlou. Když jsem jí řekla, že krvácím a mám pocit, že mi odtéká voda (navíc měsíc před termínem), tak mi vynadala, že jsem hysterická prvorodička, že krvácení je úplně normální... Takže diagnostika mezi dveřmi. Pak se teda smilovala, že mě někdo vyšetří. Pan doktor vyšetřil a opět, prý unáhlená reakce, krvácení je normální, voda prý výtok... A poslali mě domů. Závěrem: do několika hodin jsem v osmém měsíci porodila v Mělníku, protože na Bulovku jsem se rozhodla nevracet.

im4fun
27. kvě 2016

Ja mam teda s Bulovkou taky desnou zkusenost. Nekde uz jsem to psala urcite... V prvnim tehotenstvi jsem zacala cca v 10.tydnu krvacet. Tak jsem jela s manzelem na pokyn svoji gynekolozky do nejblizsi porodnice = Bulovka. Tam jsme cekali cca 3 hodiny, nez me nekdo vysetri. Ve vysledku me vysetroval mudr.dvorak, ktery mi pri vysetreni div neprotrhnul pochvu (do te doby a ani nikdy pote me vysetreni zadnehio dr. nebolelo). No a nakonec mi vynadal, ze jsem hysterka, at si koupim ascorutin a jdu normalne do prace a cau. No a v 13tt jsem potratila...Takze v druhem tehotenstvi jsem se registrovala do Motola, i kdyz ho mame od nas nejdal. Jeste ze tak, protoze jsme meli pri porodu namale oba dva (ja chronicka pankreatitida a syn akutni hypoxie), muselo se to ukoncit akutnim CS...Nechci na nikoho hazet spinu, ale uprimne neverim, ze bychom to na Bulovce zvladli oba dva

klican
27. kvě 2016

Ja myslim, ze nelze zatratit cele oddelani. Je to halvne o lidech na ktere clovek narazi.. Je fakt, ze ne vsichni doktori jsou SUPER - ale to se muze stat vsude.. ALE urcovat spravne diagnozy a nedelat z lidi debili, by mel umet i ten nejnesympaticnejsi doktor ☹
Ja tam tu dobrou zkusenost mam, a proto bych se i vratila.. Ale treba po druhe nebudu spokojena a nikdy vice..

kajsav
27. kvě 2016

@klican Přesně tak, je to o lidech. Jistotu nemá člověk nikdy a nikde. Znám teď případ, kdy šla rodička do Motola s tím, že dostane tu nej péči, porod bohužel zkončil tragicky díky podcenění situace, takže hrozné věci se dějí všude :'(

lujdicka
2. zář 2016

Ahoj holky, nevi m, zda jste to tady probiraly, nejak nemam cas vsechno procitat, tak se zeptam rovnou. Pred dvema a pul lety jsem rodila na Bulovce a v te dobe nebyla moznost mit u porodu dulu nebo vlastni porodni asistentku. Nevite, jestli to uz mozne je? TP mam zacatkem listopadu a opet tam a rada bych dulu mela tentokrat, protoze jsem nemela zrovna dobrou zkusenost s personalem.. 🙂

qwerts
18. zář 2016

Rodila jsem v červenci na Bulovce a nemůžu si stěžovat, poprvé jsem jela zbytečně, prohlédli mě a poslali dom nicméně na mě byli milý a neměli problém s tím, že jsem přijela. Na podruhé jsem dorazila již správně, takže box a odrodila mě porodní sestra, všechen personál milý a na oddělení šestinedělí všichni naprosto úžasní, nebejt jich tak nekojím. Takže za mě spokojenost, ale jak již bylo zmíněno je to o lidech a to jak i personálu tak i o rodičce.

urbina
21. bře 2017

Rodila jsem na bulovce plánovanou sekcí teď v březnu a můžu s čistým svědomím napsat, že jsem byla s přístupem všech lékařů a sester maximálně spokojená.

Na Jipu Vás dají dohromady, tam byly sestry opravdu zlaté. Na sestinedeli jsem měla dvouluzak a milou maminku, takže to taky šlo. Na jednoluzak jsem byla v poradniku od pondělí a ještě ano v pátek nebyla šance. Škoda ze si jidlo nemůžete sníst na pokoji. Většinou ale opravdu jist nejde.

Vemte si teda vlastní jídlo, to nestojí vážně za nic a jediné mínus je místní paní sanitarka Anna, která je příjemná asi jako osina v zadku. Hned poté, co mě přivezli na voziku z jipky, mě nutila dojít si pro oběd přes celou chodbu. Neměla jsem u sebe ještě ani tašku, ležela jsem na posteli a manžel mi ji měl teprve přinést. Byly v ní třeba síťované kalhotky, které jsem po operaci taky neměla. Poprosila jsem jí, jestli mi to jidlo muze donest. Paní si ale myslela že prostě půjdu bez nich a vložku budu zvedat ze země po pár metrech. Tu když vyrazí, bude to úleva pro vsechny.

lujdicka
22. bře 2017

@urbina Ano, musim souhlasit. Rodila jsem v listopadu na Bulovce podruhe a opravdu spokojenost. Sestricky na "hekarne" super, porad za mnou chodily, kontrolovaly, ptaly se, jak to zvladam a neustale mi rikaly, jak jsem uzasna a statecna. Proste opravdu jsem od nich mela podporu a povzbuzeni. Co se tyce sanitarky,vtak to je neco siiilenyyyhoo. Nechapu, co tam ta pani jeste dela, protoze jeji cjovani je totalne pres caru. Na jidlo se tam vola pomoci interkomu a ona do nej jednou I zarvala, ze uz ji ty zensky serou (myslela maminky). To, ze zrovna kojite a nemuzete jit hned na jidlo ji vuvec nezajima, na to mi rekla, ze tam kvuli me nebude dyl. A kdyz me propousteli domu, tak uz jsem mela sbaleno a jeste pred idjezdem jsem kojila malyho v posteli a ona tam nabehla, ze jde prevlict postel a at si jdu kojit jinak (podotykam, ze jsem mela nadstandart dvojluzak, za ktery jsem si platila a sestricky mi rekli, ze nemusim s odchodem vubec spechat). To ale pani Anna naprosto ignorovala a behem meho kojeni na zidli uz jezdila kolem me s hadrem a ja musela u toho jeste zvedat nohy, aby podemnou uklidila. No, takze Bulovka super, ale tahle pani je hodne spatna vizitka nemocnice.

katieisabellasimek
22. srp 2017

Tak za mě teda Bulovka už nikdy více. Naprostá katastrofa. Rodila jsem zde své první dítě v červenci 2016. V noci mi praskla voda a přijela jsem do porodnice v 3:40h ráno. To ještě šlo byla tam milá sestřička. Šla jsem na monitor. Pak jsem asi 45 min čekala na chodbě na doktorku až mě vyšetří (podotýkám že mi stále ve velkém odcházela plodovka), nakonec mě sestra odvedla na pokoj (dvojlůžák) kde jsem na doktorku čekala další půl hodiny.Poté mě doktorka konečně vyšetřila (mimochodem paní doktorka velice milá a laskavá) a šla jsem zpět na pokoj protože na porod to zatím nebylo. Na pokoji se vedle mě vystřídalo asi pět těhulek a každá porodila dřív než já. Od 8h ráno jsem měla pravidelné kontrakce po 5ti minutách. V 9h jsem si vyprosila aby se doktorka podívala jak jsem na tom (už jiná lékařka a děs a hrůza) vyšetření od ní bolelo a řekla mi že jsem ještě málo otevřená a ať jdu spát (to je opravdu možný spát s kontrakcema každých 5 minut). Potom celý den u mě nebyla ani doktorka a ani sestra (sestra mi akorát přinesla jídlo). V 18h když už jsem opravdu vypouštěla duši a ani jsem nevěděla jak to zatím vypadá ke mě přišla sestřička která zrovna nastoupila na noční, na první pohled hodně rázná a trošku jsem se jí bála, ale nakonec to byl můj anděl strážný. Ptala se mě jak mi je a jak to vypadá a já jí řekla že nevím, protože doktorka u mě byla naposledy v 9 ráno. Ona vykulila oči a řekla ať si hned lehnu, po vyšetření se lekla, že už jsem hodně otevřená a už jsem dávno měla mít klystýr.Ten jsme spolu tedy šly hned udělat a sestřička se ode mě už nehla. Pomáhala mi, hlídala mě a když viděla že už jsem na tom opravdu špatně tak mě vzala na přípravnu a pustila tam za mnou manžela dvě hodiny před samotným porodem (jinak by mohl až k samotnému porodu). Nakonec když už jsem rodila a chvílemi i tlačila (pak už to nejde ovlivnit, tlačíte aniž byste chtěla) jsem musela jít po svých přes celou chodbu na porodní sál a když jsem se konečně dostala ke křeslu tak mě ještě poslaly se vyčůrat na záchod. Opravdu jsem se bála, že snad porodím do záchodu. Pak jsem se konečně dostala na křeslo a tam nás s manželem nechaly samotné. Když už jsem opravdu fest tlačila a už jsem cítila že se syn blíží ven tak konešně přišla doktorka a doporodila mi syna (tahle paní doktorka taky moc milá a hodná). Nástřih jsem od ní vůbec necítilaa šití taky ne. Po porodu nás nechali a manželem a synem dvě hodiny v klidu. Očekávala jsem že mě pak i se synem odvezou na nadstandart který jsem si zamlouvala už při příjmu ale jaké bylo mé rozčarování, když po dvou hodinách ráje přišla jiná sestra s tím, že na šestinedělí už není volný nadstandart a ani jiná postel. Což jsem po 20ti hodinovém porodu opravdu nechtěla slyšet.Takže syna mi odnesly na novorozenecké a mě na gynekologické oddělení na pokoj k ženám po gynekologických operacích. Když jsem se dožadovala syna, tak mi bylo řečeno, že na tohle oddělení nesmí a já musím počkat až se uvolní nějaká postel na šestinedělí. Takže jsem po porodu celou noc probrečela a ráno když se pořád nic nehýbalo tak jsem se naštvala, zvedla se a odešla na novorozenecké oddělení za synem. Odmítli mě s ním pustit na pokoj, tak jsem si tam sedla se synem v náručí a řekla, že už se od syna ani nehnu a na volnou postel si počkám u něj. Vzhledem k tomu, že jsem jim tam po asi dvou hodinách vysedávání začala překážet (nemohly mě vyhodit od syna) mi přišla strašně hodná sestřička ze šestinedělí sdělit, že je tam volná postel a mám si s ní jít na gyndu pro věci. To bylo naposledy co jsem v porodnici byla oddělená od syna, jakmile jsem se dostala na pokoj na šestinedělí tak jsem si hned přivezla syna a neopusstila ho ani když si ho sestry chtěly odvézt na vyšetření (samozřejmě chtěly beze mě). Kdepak nehla jsem se od něj. Sebraly nám nejdůležitější první hodiny a my jsme pak měli problém i s rozkojováním. Na šestinedělí už to potom šlo když jste si duply. Ale návštěvy jsou tam strašné. Od 15 do 18h. Na pokoj nesmíte, takže návštěvy jsou v houfu na chodbě a v době návštěv ještě MUSÍTE v 17h na večeři a většinu kontrol a vyšetření u miminek probíhalo v době návštěv, takže když za námi manžel přijel na návštěvu, tak jsem musela se synam strávit hodinu na novorozeneckém a manžel seděl na chodbě sám, když jsme se pak k němu konečně dostali tak jsem musela na večeři takže z celé návštěvy jsme spolu byli asi 45min. Takže za mě Bulovka už NIKDY NIKDY NIKDY VÍCE

niheb
11. dub 2019

Ahoj všem, nemáte teď nějaké aktuální informace z Bulovky 🙂 ?

klar_a
14. dub 2019

@niheb ahoj, ja jsem tam rodila v cervenci uz podruhe. Nevyhodou je dvouluzkovy pokoj, kde se ceka, nez se porod rozjede (takze tam s tebou nemuze napr. manzel), ale pak na porodnim boxu uz muze byt doprovod. Tam je to komfortne zarizene, s vlastni koupelkou. Po porodu bonding 2 hodiny, pak nas na chvilku od male rozdelili, nez jsem se ubytovala na sestinedeli, vysprchovala se a byla jsem schopna sama vstat. Pak uz jsem spolu byly non stop. Ja jsem byla s pristupem doktoru a sestricek spokojena. Navstevy jsou opravdu jen na chodbe nebo v jidelne (krome nadstandardniho singl pokoje, ktery na me ani jednou nevysel-asi to bude trochu o znamosti;), ale prislo mi to prijemnejsi, nez mit pak na pokoji rodiny dalsich rodicek.

niheb
15. dub 2019

@klar_a ahoj, děkuju, já se snažím pročítat různé diskuze, ale buď je to chvála - nebo naopak prohlašování, že tam už nikdy více... problém je v tom, že tak je to asi s každou porodnicí 😀 A ta vlastní koupelka je automaticky, nebo nadstandard? Uvažuju taky o předporodních kurzech - nemám zrovna moc času, tak jestli se vyplatí, nebo jestli stačí, co si člověk přečte a co mu řeknou při kontrolách... co myslíš?

klar_a
17. dub 2019

@niheb já jsem mela dvojluzkovy nadstandard-tam byla koupelka pro dva pokoje-4 rodicky a bylo to ok. Na normalnim pokoji jsou, myslim, 3 postele a koupelky nevim...Ta zkusenost je hrozne individualni-kdo ma zrovna sluzbu, jak si sednete, jakej mas pristup ty... Na zvazeni je jen ta spolecna “hekarna”, to mi asi vadilo nejvic, ale dalo se to.
Na předporodní kurz jsme chodili na víkendový do Aperia -jeden intenzivní víkend a přišlo mi to super, tak nějak jsme si udělali s manželem lepší představu, bylo to i trochu psychologicky (tak akorát) a doteď se s jedním párem vídáme🙂
Každopádně na Bulovku se jde i zajít podívat na prohlídku, to je fajn...
Tak šťastnej výběr!

niheb
17. dub 2019

@klar_a Moc děkuju za rady, sice je ještě čas, ale ono to uteče a pojedu rodit, než se naděju... 🙂

michaelafrm
17. dub 2019

@niheb Ahoj. Já jsem registrovaná na Bulovce a aktuálně chodím už i na předporodní kurz i cvičení. Obojí vede skvělá porodní asistentka, moc příjemná. Na tom kurzu nám říkají dost informací, což mám ráda, lepší vědět do čeho člověk jde 🙂 . Kdybys potřebovala nějaké další informace, tak se ozvi 🙂 Info z porodu budu moci teda dát až pravděpodobně na konci června 😀

katinka24
30. kvě 2019

@michaelafrm
Ahojky, určitě napiš, jaký byl porod a přístup zdr. personálu. Já začínám chodit na předporodní kurzy na Bulovku cca za 3 týdny a porod koncem července začátek srpna, takže za každé info nebo radu budu moc ráda. 🙂

niheb
30. kvě 2019

@katinka24 A už ses rozhodla, jestli budeš rodit přímo v porodnici, nebo v tom Centru? 🙂

michaelafrm
30. kvě 2019

@katinka24 Určitě dám vědět 🙂 Pravděpodobně mě čeká císař.Příští týden už budu chodit do poradny.Do měsíce se ozvu co a jak 🍀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru