Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

lenkazdenek
3. říj 2007

No ono je to u každýho jiný,jak s tím přenášením,tak s porodem,ale určitě dám vědět jaký bylo prostředí a budu vás povzbuzovat jak to vůbec nebolelo 😉 😀

lyn
3. říj 2007

Mocinda - V pohodě, zase tak nepospíchám😉 Až se uzdravíš, písni a spácháme nálet na Bulovku😀 Zatím se dej hlavně do pohody😉

dagmik
3. říj 2007

Holky, to si pište, že jako Váš předskokan 😀 😀 vám to tu vylíčím do detailu 😀 se vším všudy.

Mocinda, ještě se taky léčím ne čajem, ale vymačkanou šťávou z citronu (ne z celého) zalitého horkou vodou a lžičkou medu. To mi taky pomohlo.

mocinda
3. říj 2007

😉 to je dost Dagmi ,že taky napíšeš,člověk nikdá neví jestli se ještě ozveš!! 🙂 ted se mjusíš hlásit pravidelně ,jinak to bude max. podezřelééé.
No jo ,citrona piju imervére a o medu ani nemluvím ,ale děkuju ,tady je každá rada dobrááá !!!
P.S: raději nám to moc nelič,abych pak neměla strach 😀 😀

dagmik
4. říj 2007

Mocinda, no jo, tak ty už jsi taky vyzkoušela všechno, to ti už nic neporadím. ☹ ☹ Takže dnešní ráno se hlásím opět normálně z domu, příznaky vnější žádné, že by to směřovala k porodu.

V jednu jdu do poradny, tak tam se možná dozvím víc. Minimálně kolik Kristian přibral od minulého týdne 😉, protože já teda další kilo ☹ ☹ Ale předpokládám, že je to taky zadržovanou vodou, jelikož moje nohy, už je mi to trapné psát, ale slona téměř dohnaly ☹ ☹

Jdu si uvařit maliník a snídani.

lenkazdenek
4. říj 2007

Ahoj holky,
Mocindo,tak to je docela blbý,že nic nezabírá ☹
Dagmi,tak držím palce ať máš pozitivní zprávy,z těch nohou si noc nedělej,já už nemám soje ,ale sloní a ruce bohužel taky ☹ hlavně dej vědět jestli pomoh ten maliník,piju ho totiž tajky 😉

dagmik
4. říj 2007

leni, a nesvědí tě tělo po tom maliníku....mě totiž svědilo, tak jsem na týden přestala, páč jsem to fakt nemohla vydržet, ale teď už zas piju a dobrý

lenkazdenek
4. říj 2007

Dagmi,mě svědí akorát břicho a včera jsem objevila první strii 😖 ale jinak v pohodě,docela mi i chutná. Akorát já mám teda sáčkovej a ne sypanej,tak nevím jestli je njáký rozdíl

dagmik
4. říj 2007

leni, tak buď ráda, mě právě nesvědilo vůbec břicho, ale nohy dole a ruce nahoře...ale asi to bylo z něčeho jinýho...možná jsem tenkrát jedla moc sladký...teď už ok...břicho nesvědí vůbec...strie ťuk ťuk nemám, tak snad se ještě někde neobjeví....maliník mi taky chutná...rozdíl v tom asi moc nebude, jestli je sáčkovej nebo sypanej....to je legrace, jak tu píšu, že už mě nic nesvědí a najednou škráby škráb - ruka 😉

lenkazdenek
4. říj 2007

No já taky dost jim sladký,jak nemám po O něco sladkýho tak se můžu zbláznit 😀 Včera večer mi volala máma jak jsem na tý bolovce dopadla,jestli si mě tam nenechaly,když jsem jí řekla,že jsem byla jen na kurzech tak byla chudák zklamaná 😀 asi si přála abych taky někde ležela či co. Já to nechci vidět jestli budu přenášet to bude děnně telefonů 🙄

dagmik
4. říj 2007

leni, ještě nepředbíhej s přenášením....máš ještě fůru času do normálního termínu 😀 😀 Já to mám za týden a stejně si myslím, že je to až za dlouho a že se mě to vlastně asi ani netýká...si prostě vůbec neumím najednou představit, že tu budu už fakt mít miminko 😀 😀 Přijde mi to takový nereálný 😀

lenkazdenek
4. říj 2007

Dagmi,mě taky,kor si sama sebe nedovedu představit na tom porodním sále 😖
Nejlepší je ségra a švagrová,prej,to prostě vyprdneš a bude 😅 no na zabití,ráda bych viděla je

dagmik
4. říj 2007

leni, no mně něco podobnýho říkal bratranec, prý to vyprdnu a manžel to pak chytne, jak mičucu 😀 😀

lenkazdenek
4. říj 2007

jj,já poslední dobou takový řeči fakt miluju 😒 a úplně nejlepší když ti raděj lidi který děti nemaj ani nečekaj

zuziik
4. říj 2007

Ahoj holky, tak jsem vcera absolvovala dalsi prohlidku u doktorky. kdyz jsem videla tu rucicku na vaze jak roste nahoru, tak se dost zhrozila....váhový přírůstek 3Kg za 3 týdny ☹ to je fakt narez 😀 kdyz jsem priteli doma rikala ze uz vazim 70 Kg tak se zhrozil. Nastesti to na me neni moc videt...takze to asi leze do bricha 😉
Jinak od 17.10. zůstavam doma.....hurááááááááá.....uz se nemuzu dockat.
Ten malinik se pouziva na co?? Musim zacit zbirat rady a porady dokud mi neutecete do porodnic 😀 😅

lenkazdenek
4. říj 2007

Ahoj Zuzi, tak to je ještě v pohodě 😉 No hurá,konečně si odpočineš
Ten maliník ,říká se že usnadňuje porod,tak jsem zvědavá co je na tom pravdy,ale pije se až od ukončeného 34tt,já začala od 33 pro jistotu 😉 Zuzi,já tu určo stvrdnu až do prosince 😅

zuziik
4. říj 2007

Chtela jsem ze zeptat jestli vam taky vecer tvrdne bricho. Dneska vecer jsem se vzbudila a jak lezim na boku tak se mi mala posunula skoro az pod prsa a bricho bylo uplne tvrdy a docela to bolelo, tak nevim jestli to je normalni

lenkazdenek
4. říj 2007

Zuzu,mě se to stává když se tam malá našponuje,dolejšek mám měkej a břicho jak kámen 😒

zuziik
4. říj 2007

no tak to jsem rada ze to je v pohode.....ale boli to teda jako cert

mocinda
4. říj 2007

Ahoj holky, tak si taky přihřeju polívčičku!!Před chvílí jsem se vrátila z Bulovky,nébojte nerodím ,ale poslat mě tam můj gyndař, protože nějak je mi hůř a hůř ,tak pro jistotu ,tak naštěstí mazlíček v poho a já ještě zítra musím na ekg!!To je fakt síla, nemůžu vůbec popadnout dech a když už ho popadnu ,tak se to se monu zatočí a jsem na zemi ☹ no docela si užívám!No ,ale proč to píšu ,že jak jsem byla na tý Bulovici ,tak zrovna probíhala prohlídka porodních sálů ,bylo narváno ,ségry celý nervozní ,prostě porodnice praská ve švech a jak jsem odcházela ,tak jedna chudinka maminka zrovna asi rodila ,takže ,když jsem to slyšela ,tak jsem rychlevzala nohy na ramena a děkuji pěkně!! 😀 No řeknu vám já to jen slyšela ,chudáci Ti ,co tam jsou a nejvíc ta maminka!!! 😅

zuziik
4. říj 2007

Ahojky Mocindo: ty se nam zacinas nas kacet....tak doufam ze to bude vse v poradku.
Kdyz jsem chodila na Bulovku na kotroly na gynekologii tak tam bylo porad narvano.....ale nastesti rodici mamcu jsem jeste neslysela....dneska se me kolega ptal jak se tesim na porod...tak jsem se na nej tak podivala 😠 a zeptala se ho jak by se asi tesil kdyz by mu spodem mel projit minimalne fotbalovy mic.... 😀

mocinda
4. říj 2007

🙂 zuzi, to znám ,mě to taky ztvrdne a kámen !!A kolikrát v noci mě probudí děsná bolest ,nejčastěji vlevo ,jakoby slepák ,ale ten už nemám ,ale taková ostrá bolest!!Pak to ale přejde, takže by to nemělo být nic špatného!! 😉 když tak se svěř na gyndě pro klid dušičky 😉 Ale vzhedem k tomu ,že nakonec vždycky mi řeknou ,že je to naprosto normální ,tak já raději mlčím 😢

mocinda
4. říj 2007

😎 ty jo a fotbalovej míč je ještě dobrý!!! 😎No počkej až kolega bude mít tu čest být u porodu ,řeknu vám ,že jak jsem tam tu maminku slyšela ,tak jsem si říkala,že manžu snad ani nevezmu!! ☹ chudinka ,vždyt se mi tam zhroutíííí 😀 stačí ,že ted se kácím jáá 🙂

zuziik
4. říj 2007

No ty se nesmis kacet...... a potom uz vubec ne.....ja taky uz nemam slepak takze me tam tahaj srusty....

mocinda
4. říj 2007

no právě ,já už ted to nemůžu udejchat, co asi budu dělat ve 40týdnu??? 😕 Ale určo to je přechodný stav ,ale je to hnus!!Asi máš Zuzi pravdu ,to budou srůsty,protože mně to bolí převážne vlevo a asi jak se to tam boxuje tak to jde dobře cítit!! 😀 No musím říct ,že na to ,jak mi je nevolno ,tak mrňousek se mi tam převaluje jakoby se nechumelilo!!člověk má o něj strach a nakonec díky němu ,když mi tam vždycky něco nakopne ,tak já jdu k zemi ! 😅 jako by to ani nebylo moje dítě!!! 😀 😀

dagmik
4. říj 2007

Mocinda, já tam v tý době byla taky....čekala jsem nejdřív na monitor a pak na monitoru, nemohly jsme se teda vidět???

dagmik
4. říj 2007

Takže já byla dnes na kontrole a stav je úplně stejný jako před týdnem, jen Kristian nám přibral asi 200g, teď má cca 3,4 kg, takže se začínám trošku obávat, aby nám nenarostl moc. Jinak uzavřená, hlavička dále nesestouplá, Cs 2, prostě furt to samý.

a právě do porodky na Bulovku mě poslali na monitor a mám stejný zážitky jako Mocinda....hlavně, když jsme tam přišli, tak tam nikdo nebyl a sestra říkala, že musíme počkat, páč měli tři porody, jednu sekci a nestíhají a že musí udělat prohlídku sálu. Lidi tam čekali na tu prohlídku půl hodiny. Pak za další půlhodinu mě teda milostivě na ten monitor vzali, ten jim nějak nešel, tak mě dali na jinej, ten nejdřív taky nešel, pak došel papír a pak nějaká nervoza začala říkat, že jsou tam jen dvě a ona má mít půl hodiny pauzu a žádnou nemá....no nic moc
...pak mě a další maminky nechali na tom monitoru skoro 3/4 hodiny a nikdo si nás nevšímal, mě málem zdřevěněly žebra, z tý polohy na boku... ☹ ☹

mocinda
4. říj 2007

dagmi: no možná jsme se viděly ,ale nevědlěy ,že jsme to my?!! 😀 Já měla černý manžestrový lacláče a červený batiko triko!Docela jsem byla nápadně oblečená 😵 BYlo tam tolik maminek ,ale možná bych si tě všimla, protžoe tě lehce mám v paměti z fotek tvýho fotoalba! 😉
A jinak máš pravdu ,chaos ,zmatek a nervozita!No jo to jsou špitály!!Mně taky měli původně natočit to ekg hned ,ale paní doktorka prej není ,takže jestli neumírám ,tak prej at příjdu zítra 😒 Bůhví co mě tam čeká zítra!!
DAgmi ,to chce silný nervy ,mně tam taky ta jedna nervoza-sestra dávala najevo ,že jí to tam štve ,ale já jsem jí ignorovala! 😒

dagmik
4. říj 2007

mocinda, no já nebyla v tom davu s těma, co prohlíželi...čekala jsem tam s manželem v křesilku u dveří a na monitor mě vzali až když tenhle dav odešel...ale asi jsme se teda spíš minuly, protože si tě tam taky nepamatuju, a taky bych si trochu myslela, že tě poznám

...teď mi napsala nějaká maminka, že v Neratovicích mají do soboty stop stav, že tam malují nebo co nějaké dva pokojíky...prý je ani nevzali na tu prohlídku sálu....mě fakt trefí...ještě že to do soboty neplánuju 😀

mocinda
4. říj 2007

já taky nebyla v to davu dagmi ,ona si ten dav odvedla ségra a já tam zůstala ještě s pár maminama sedět před por. sály a pak si pro mě přišel mudr.Záhumenský, no takovej sympatiko doktůrko 😉

No já to četla s těmi Netátkami ,to je fakt hnus!Ted ,v týhle době, kdy je zapotřebí každé místečko ,tak snad každá porodka plánuje rekonstrukce!!No to je doba!! 😒 DAgmi ,určo ti to výjde ,jde vidět ,že jste s kristiánkem sehraný!!Né jako já ,mně na gyndě říkal doktor ,že se nějak nemuím s mrnouskem sejít, mě je pořád blbě a přitom prcek jen kvete!!No totok!! 😎 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru