Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

dagmik
14. lis 2007

Nj, tak to vypadá, že Klaudie bude super kámoška, co by trhala partu, že? Navíc v bříšku je jim dobře, tady je kosa, že?? No tak doufejme, že od Kristiana neodkoukala všechno až do konce.....
...jinak Leni, já taky v životě v nemocnici nebyla (jen jako malý dítě a to už si skoro nepamatuju) a epidurál jsem nechtěla ze zásady, páč můj manžel s tím měl před pár lety při operaci dost problém. Ale ty bolesti co jsem měla a jak to trvalo dlouho, tak mi bylo, pardon, úplně u prdele, že mě budou dávat tu injekci mezi obratle....a fakt normálně to nebolelo...první ti daj totiž na znecitlivění a pak až tu mezi obratle...opravdu jsem pak cítila neskutečnou úlevu...jsem pak skoro i usínala.. Leni, v porodnici teprve člověk uvidí, co všechno vydrží...i když já to teda měla zakončený jinak...ale taky dobrý

a jestli ty vaše miminka takhle hezky přidávaj ke Kristianovi, tak za to já už fakt nemůžu...to ony se asi spikly

😀

lenkazdenek
14. lis 2007

Ao,kdepak Klaudinka si počká na příští týden 😅
Mocinda,no tak to ne,já už porodit chci 😀
Dagmi,no já doufám,že to tak drastický mít nebudeme 😕 ono mi stačí jen to vyvolání 😅 jinak jsi to odhalola,jsou to normální spiklenci,člověk,prosí,slibuje,vyhrožuje a oni si normálně zůstavaj v bříškách 😀
Jinak holky co já budu dělat,kdyť já mám ve středu úklidovej den 😀 a já ho nestihnu 😀 😀

dagmik
14. lis 2007

Tak Kristian má dnes 3 týdny, máme za sebou půlku šestinedělí....ale se nedivím opravdu té Klaudince, že se jí nechce do toho nečasu...my byli včera na hodinu venku a to mi málem umrzly uši...příště už musím v čepici a rukavicích....Kristian začal po 3/4 hodině taky plakat, tak nevím, jestli mu byla kosa nebo vedro 😀 , protože myslím oblečenej byl dostatečně a ještě ve fusaku a deka nahoru...

...holky, ale když tak koukám na ty vaše týdny, tak se vám to všem taky už pěkně krátí, ten čas letí...a co teprve s tím prckem...to se ráno probudíš (v lepším případě, jinak teda i párkrát v noci 😀 ), pak ho přes den párkrát nakojíš, přebalíš, uspíš, jdeš třeba na procházku, vykoupeš a je večer....a pak druhý den...opravdu to šíleně letí

dagmik
14. lis 2007

Leni, tak jim uklidíš na Bulovce 😀 😀

mocinda
14. lis 2007

holky letím vařit, mangel volal že přijede na oběd a já tady sedím ještě v pyžamu a plotna studenáááá 🙂 Tak udělám fazolovou polívčičku alá mocinda, takže to bude ajnc ,cvaj!! 😀 😀 TAk zatím ,krásný den ,venku sněží ...to se na to krásně kouká z okna!! 😎

lenkazdenek
14. lis 2007

Dagmi,no vidíš to je další průšvih já pro malou nemám do porodnice žádnou teplou kombinézku a nevím ani jestli kupovat,bůh ví jak bude velká 😕 já mám nejmenší teplou kombinézu 62 ale připadá mi větší ,tak nevím co mám pak říct manžovy aby přivezl. Jako bodíčko,overálek,rukavičky,čepičky,ponožtičky ,svetřík ,bundičku,teplou zavinovačku a deku ,ale nevím co dál

dagmik
14. lis 2007

Leni, to stačí, půjdete rovnou do auta ne?? a pak zas rovnou z auta domů... já teda měla tu kombinézu místo toho tvýho svetříku a bundičky...rukavičky jsem mu nakonec ani nedala, páč ty rukávy jsou dost dlouhý a opravdu jsme to jen přeběhli, ještě jsem ho zakryla venku dekou a to stačí.....62 možná nebude zas tak moc velká...ono to hlavně nevadí, aspoň se ti to bude líp oblíkat, já u tý svý 56 byla docela zpocená 😀 , to je jedno, že nebude mít nožičky až dolů...tak může ti přinést i tu kombinézu a uvidíš podle počasí a jak se ti bude chtít...

lenkazdenek
14. lis 2007

Dagmi,no včera si ze mě dělal manža legravi,když mě bolelo a tvrdlo břicho a já zbírala ze země drobky ,že budu ještě cestou na porodní sál uklízet 😀 😀
Já dneska nevařím,manža mě zve na obědovečeři,prej za odměnu ,a mám zíkaz dnes cokoliv dělat,ale já beztak půjdu aspoň žehlit 😉 😀
No mě se ta 62 dá spíš jak 68,no uvidím,možná přibalím i teplejší dupajdy navrch,brát si to sebou rovnou nechci,dokud nevím jak bude malá velká,tak pak přinese manža,už dostal instrukce co kde je 😀

lenule25
14. lis 2007

Ahoj holky, treba to prenaseni zlomim ja 🙂 i kdyz uz jsme 38tt a taky zatim nic na porod nevypada, tak uvidime.. v patek jdu na monitor a kontrolu v 8,40h, tak si privstanu..

Kim ja jsem byla na prvni kontrole odpoledne a necekala jsem v skoro vubec - sestricka si me vzala na pokec presne na cas, pak jsem jenom cekala asi 10min, nez doktorka dovysetrila pani prede mnou.. takze zatim zkusenosti s cekanim dobre..

lenkazdenek
14. lis 2007

Leni,tak budu držet palečky aŤ to zlomíš 😉

kim
14. lis 2007

Lenule: díky za odpověď 😉 a je tam nějak dané, že určité dny mají poradnu stejní doktoři??Mě se po tel.zdálo, že jsem mluvila s Dr.Brtnickou, kterou bych teda moc chtěla!!!
A to se chodí tam dolu, je to hned ten první vchod, když přijdeš k tomu baráku???A vevnitř pak kam???Díky!!!

dagmik
14. lis 2007

Leni, to je jasný, že to neber sebou hned, to manžel pak přiveze až budete mít jet domů...já mu tady doma připravila ty tašky a polepila jsem to cedulkama, co kde je a kdy to má vzít...protože jsem třeba nevěděla, jestli nebudu potřebovat ty porodnické vložky a vlhčené ubrousky atd.
Tak jsem jsem si to takhle připravila, aby to nemohl splést 😉 a nespletl, teda 😉 😉

lenkazdenek
14. lis 2007

KIm,určutě tam bude Brtnická 🙂 Je to dole ten první vchod a tam na tý chodbě je hned čekárna 😉 určitě tam bude spousta mamin,tak to poznáš 😉
Jo holky a pozor na vyšetřování od těch ,,doktorů,,, já teď zjistila,že po tom vyšetření dost krvácim 😒

dadla
14. lis 2007

leni, tak jsem si to v rychlosti pročítala a ty myslíš jen na nejhorší, že ti budou muset píchat epi, třeba to nebude ani za potřebí - přála bych ti to. Určitě už budeš v sobotu doma a místo uklízení se budeš radovat z malý 🙂 Já jsem se v nemocnici celkem nudila, když jsem tam byla na vyvolání a bylo mi celkem ouzko, ale taky jsem to zvládla. Nejhorší bylo, když manžel se semnou loučil. Ale až pak budeš mít malou u sebe tak to uteče jako voda 🙂 Jo a holky teď mě napadá, já jsem ležela u oken a pěkně to tam profukovalo, okna nedoléhala tak pokud možno pryč s mimčama od oken kor v tomhle počasí!!!

kim
14. lis 2007

Leni, díky, tak to jsem ráda!!!!Je to fakt sympaťačka!!!
No už jste to tu psaly, že ty doktoři vyšetřují nějak násilně 😖 😖

lenkazdenek
14. lis 2007

Dadla,no toho se bojím nejvíc,že tam budu bez manžela,já bez něj za celý vztah byla jen jednu noc před svatbou a to jsme si ještě dlouho do noci psaly 😀 Jinak prosímtě jak probíhá ten příjem? a jestly se mohu zeptat ,brala jsi si něco na ukrácení dlouhý chvíle?

dadla
14. lis 2007

leni, tak příjem probíhal následovně: v 9h jsem dorazila na bulovku samozřejmě, že už s taškou. 10 min jsem zvonila na dveře jak se vchází na porodní sýly. Když jsem se tam dostala tak udělali se mnou nějaké papíry a napíchli mě na monitor (tam se jim ukazovalo po 10 min kontrace, jrnže já je vůbec necítila). Pak mě poslali převlíknout. Když dorazila dr. tak mě vyšetřila udělala ten hmat-chvat a šla jsem s manželem na pokoj. Ten mi tam dotáhl tašku a rozloučili se. V průběhu dne mi dělali monitory a poslali na utz. Pak byly návštěvy tak to uteklo. A ráno byla rychlovka. Vizita, zavedení tabletky do hodinky kontrakce po 1-2min a porod. Na zkrácení chvíle jsem si vzala časopisy a hlavně nabitýho mobču. Zbytek jsem si povídala se spoluležící.

A jinak co se týče těch mediků tak jsem byť nechtě podepsala ten souhlas a modlila se aby tam nebyli. Ale když přišlo na věc tak se mi ještě dr. zeptala ale v tý chvíli už mi to bylo fakt jedno. Jen jsem důvěřovala manželi, že kdyby něco tak se mě zastane nebo vznese nějakou námitku.

lenkazdenek
14. lis 2007

Dadla,no já nevím,ale mě tam dneska ta medička asi nják blbě šáhla a krvácim,navíc ze mě teď vypadl takovej kousek krve 😖 a do toho nemůžu skoro chodit ☹
Jé a já se těšila,že už v to úterý mi tu tabletku zavedou a ono až ve středu ☹

dadla
14. lis 2007

leni, ta medička se jenom dívala (naštěstí). Tak třeba ti tu tabletku zavedou hnedka, třeba já jsem byla jenom taková výjimka🙂 ale chtěla nejdřív zkusit ten hmat. Já jsem taky takhle krvácela po vyšetření, i když jsem byla o tom informovaná volala jsem pro jistotu svý gynekoložce, ta mi jenom doporučila ať se sprchuju, že to přejde. Přešlo to po 2 dnech. Poté když mě vyšetřoval ten mladý šedivý tak to bylo ok a ještě byl ke mě galantní 😀

lenkazdenek
14. lis 2007

Dadla,jj ten je prima,ale teď tam nebyl,ale potkala jsem ho v pondělí na porodním sále,toho mít u porodu to by byla paráda 😵

lenkazdenek
14. lis 2007

Fůj já do toho mám ještě tlaky do podbříšku,tak nevím jestli se tam malá jen nják mele,nebo se tlačí dolu 😕 taky mohly dát njákej návod 😀

kim
14. lis 2007

Leni, jestli už to na Tebe náhodou nejde!!!!Co ty kusy krve, není to náhodou zátka???? 😕 Třeba už v út budeš doma i s Klaudinkou 😎

lenkazdenek
14. lis 2007

Kim,no já myslím,že ne,bolesti do podbříška byly zatím jen nepravidelně,akorát teď dvakrát poo deseti minutách,navíc to krvácení přestalo,takže porod se nekoná 😅

lenkazdenek
15. lis 2007

Dobré ránko holky,tak se hlásím opět dva v jednom ☹ večer ze mě zas odešel kus krve a toť vše ☹ no ještě mám 5 dní 😅

dagmik
15. lis 2007

Leničko, koukám, že už toho fakt moc nenaspíš...takhle brzy vzhůru 😀 , ale já se myslím taky budila brzy.

Ty myslím, že tak krev je po tom vyšetření nebo je to hlenová zátka? To by bylo dobré...

lenkazdenek
15. lis 2007

Dagmi ahojky 🙂 jak se s malym máte?
No já bych klidně spala kdyby nad náma navrtaly 😠 🙄
No včera potom vyšetření jsem krvácela a pak ze mě vypadl kousek krve,pak jsem špinila,pak to přestalo a až v noci když jsem šla na záchod tak zas kus krve a takovej bílej len s příměsí krve,tak nevím 😕 KAždopádně se dnes cítím naprosto netěhotně 😀

dagmik
15. lis 2007

Leni, máme se výborně, zrovna jsem to diskutovala na říjnu. Kristianka jsem nakojila včera večer v půl desátý a probudila jsem se sama v půl osmý, on pořád spal, tak už jsem ho radši vzbudila, protože se mi to zdálo moc dlouho. Nakojila jsem ho a zase ještě spí...takhle je to hodnej kulíšek....přes den, když je vzhůru, tak papá samozřejmě častěji, tak za 2 nebo 3 hodinky, ale nechává maminku spát v noci, což je doteď k nezaplacení...to mě udržuje v pohodě...pořád ještě nejsem vyčerpaná....

...jinak myslím, že u tebe to bude ta zátka...já po těch vyšetřeních v porodnici pak taky krvácela a i když tam nebyl třeba ani hlen, tak mi říkali, že už je to ta zátka

lenkazdenek
15. lis 2007

Tak to je supr,máš doma hotovýho andílka,já už vidím jak Klaudinka bude pořád řvát(asi bude po mamince 😅 ) že ti spí takhle přes noc to je ohromný 🙂
no ona ani ta hlenová zátka nemusí znamenat porod,já už se s stím uterkem nják smířila 😅

dagmik
15. lis 2007

leni, já vím, že nemusí...u mě to taky neznamenalo 😉
hele, když si myslíš, že Klaudie následuje Kristiana, tak bude hodná v noci...a řvát nebude...nám plakal první dva dny a to vlastně nebyl se mnou přes noc...tomu nedávali nic najíst a já ještě neměla mlíko, tak byl hladovej...ale od tý doby, co je strava....tak je hodnej 😀

lenkazdenek
15. lis 2007

Dagmi,no to by se mi líbilo kdyby Klaudinka byla takovej andílek jako Kristián 🙂
Tak jsem se ptalaporodní babičky na ten včerejší nález a prej je to na vyvolání super,že jsem víc otevřená a hlavička naléhá ve vaku blan 😵 prej to může přijít dokonce dřív jak v to úterý ,tak my udělala velkou radost 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru